Jump to content

Κοσμήματα


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!Χρειάζομαι την βοήθεια σας.Η βαφτιστήρα μου, μου ζήτησε να της πάρω δώρο ένα βραχιόλι με πολύχρωμες πέτρες λέει που είναι τώρα στη μόδα και λέγονται σαμπάλα ή κάπως έτσι,μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι αυτά?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 years later...
  • 1 year later...
Σιχαίνομαι τον χρυσό...όταν λέμε τον σιχαίνομαι τον σιχαίνομαι...ακόμα και τις βέρες όταν θα έρθει η ώρα για να παντρευτώ θα τις κάνουμε ασημένιες και όχι χρυσές... :p

Γενικά είμαι των ασημένιων κοσμημάτων αλλά όχι του ψεύτικου ασημιού γιατί είμαι αλλεργική στο ψεύτικο και γίνομαι μεστα σπυράκια. Μου αρέσουν τα λιτά κοσμήματα και όχι τα φανταχτερά, τα βαριά με τα πολλά χρώματα. Ειδικά έχω τρομερή αδυναμία στα ασημένια βραχιόλια που έχουν πραγματάκια που κρέμονται, τα charm bracelets. Αλλά και αυτά τα θέλω λιτά και κουκλίστικα. Τώρα φοράω ένα τέτοιο βραχιόλι, δώρο του άντρα μου με ροζ πετρούλες να κρέμονται και ασημένια λουλουδάκια. Επίσης μου αρέσουν τα σκουλαρίκια τα μακρυά και λεπτά με χρώματα παλ ή της θάλασσας αλλά και τα μεσαία με λουλουδάκια κλπ. Απο κολιέ σιχαίνομαι τα μεγάλα και φανταχτερά με τα πολλά χρώματα και τα μεγάλα μήκη. Φοράω ασημένια με καμιά πετρούλα στην άκρη. Το αγαπημένο μου είναι ένα ασημένιο κολιεδάκι δώρο του άντρα μου που έχει το Μ το μονόγραμμά μου και το αγκαλιάζουν 2 ασημένα σκαλιστά δελφινάκια με μικρές μπλε πετρούλες. Δαχτιλίδια δεν μπορώ πολλά και φοράω ένα στο αριστερό και ένα στο δεξί ασημένια πάντα, το ένα είναι ασημένιο δελφινάκι χτυπητό δώρο του άντρα μου απο την Πάρο και το άλλο ασημένιο με μια γαλάζια πετρούλα.

Τέλεια ασημένια σκουλαρίκια τα οποία τα είχα βρει στην Πάρο τα αγόρασα για την γυναίκα μου και ήρθαν άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...