Jump to content

Κοσμήματα


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους! Εψαξα στο φορουμ να δω αν υπαρχει καποιο αντιστοιχω θεμα αλλα ειχε ενα μονο με ιδεες-προτασεις για δωρα και γι'αυτο ανοιξα καινουργιο επειδη ξερω ακριβως τι θελω αλλα δεν ξερω που θα το βρω!

Θελω να βρω μια καρδια απο λευκοχρυσο, σε κρεμαστο, το οποιο να ανοιγει και να μπαινουν μεσα δυο φωτογραφιες! Ξερω οτι ακουγεται κατι πολυ συνιθησμενο αλλα δεν ειναι! Σε οποιο κοσμηματοπωλειο πηγα και ρωτησα ειτε μου ελεγαν οτι αυτα ηταν παλια στη μοδα και τωρα δεν υπαρχουν ειτε ειχαν αλλα μονο σε χρυσο η ασημι, σε λευκοχρυσο τιποτα!

Εψαχνα το ιδιο δωρο για την ιδια κοπελα πριν δυο χρονια στην πολη μου (ηρακλειο κρητης) και δεν ειχα βρει τιποτα αλλα τωρα ειμαι θεσσαλονικη και θα κατεβω και μερικες μερες στην αθηνα την αλλη βδομαδα γι'αυτο και στελνω μηνυμα μηπως γνωριζει καποιος κατι η εχει παρει το ματι του οτιδηποτε!

Παιδια σας παρακαλω οποιος εχει την παραμικρη ιδεα ας μου το πει! Ψαχνω αυτο το δωρο εδω και παααααρα πολυ καιρο και ξερω οτι θα αρεσει και στην κοπελια μου παρα πολυ (τυχαινει να κλεινουμε τωρα 5 χρονια μαζι κι εχει μετα απο μερικες μερες γιορτη και γενεθλια και θελω να τις κανω ενα καλο δωρο)

Αν καποιος εχει καμια ιδεα η ακομα καλυτερα εχει δει κατι τετοιο που ζηταω ας μου πει που ειναι! Εψαξα και στο ιντερνετ αλλα δυστυχως δεν βρηκα τιποτα..

 

Edit: Ξεχασα να αναφερω οτι το κρεμαστο θελω να ειναι σε σχημα καρδιας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κατ αρχην http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=837200#post837200

 

 

εν συνεχεια,γιατι δε το κανεις παραγγελια?ετσι οπως καριβως το θελεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι εννοεις; Να παω σε κοσμηματοπωλειο και να τους πω αυτο ακριβως που θελω για να μου το φτιαξουν αυτοι; Το σκεφτηκα να σου πω την αληθεια αλλα μετα σκεφτηκα οτι θα μου παει πολυ πιο ακριβα ετσι γι'αυτο και ειπα μηπως εχει τυχει και καποιος εχει δει κατι παρομοιο ετσι ωστε να μην δωσω ολο το μηνιατικο μου στο δωρο! (ενα καλο δωρο θελω να κανω αλλα ειμαι και φοιτητης!)
Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο να βρεις..

θελεις κρεμαστο ,καρδια,που να παιρνει 2 φωτογραφιες να ειναι και απο λευκοχρυσο..

θα δυσκολευτεις πολυ

 

εφοσον υπαρχει θεμα με το οικονομικο θα σου προτεινα να παρεις κατι αλλο,και παραλληλα να ψαχνεις για το κρεμαστο αυτο..αν το βρεις μπορεις να της το δωσεις σε γενεθλια,χριστουγεννα κτλ κτλ

 

αν θελεις κατι καλο(λευκοχρυσο κτλ κτλ) στειλε ενα πμ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Εψαξα στο φορουμ να δω αν υπαρχει καποιο αντιστοιχω θεμα αλλα ειχε ενα μονο με ιδεες-προτασεις για δωρα και γι'αυτο ανοιξα καινουργιο επειδη ξερω ακριβως τι θελω αλλα δεν ξερω που θα το βρω!

Θελω να βρω μια καρδια απο λευκοχρυσο, σε κρεμαστο, το οποιο να ανοιγει και να μπαινουν μεσα δυο φωτογραφιες! Ξερω οτι ακουγεται κατι πολυ συνιθησμενο αλλα δεν ειναι! Σε οποιο κοσμηματοπωλειο πηγα και ρωτησα ειτε μου ελεγαν οτι αυτα ηταν παλια στη μοδα και τωρα δεν υπαρχουν ειτε ειχαν αλλα μονο σε χρυσο η ασημι, σε λευκοχρυσο τιποτα!

Εψαχνα το ιδιο δωρο για την ιδια κοπελα πριν δυο χρονια στην πολη μου (ηρακλειο κρητης) και δεν ειχα βρει τιποτα αλλα τωρα ειμαι θεσσαλονικη και θα κατεβω και μερικες μερες στην αθηνα την αλλη βδομαδα γι'αυτο και στελνω μηνυμα μηπως γνωριζει καποιος κατι η εχει παρει το ματι του οτιδηποτε!

Παιδια σας παρακαλω οποιος εχει την παραμικρη ιδεα ας μου το πει! Ψαχνω αυτο το δωρο εδω και παααααρα πολυ καιρο και ξερω οτι θα αρεσει και στην κοπελια μου παρα πολυ (τυχαινει να κλεινουμε τωρα 5 χρονια μαζι κι εχει μετα απο μερικες μερες γιορτη και γενεθλια και θελω να τις κανω ενα καλο δωρο)

Αν καποιος εχει καμια ιδεα η ακομα καλυτερα εχει δει κατι τετοιο που ζηταω ας μου πει που ειναι! Εψαξα και στο ιντερνετ αλλα δυστυχως δεν βρηκα τιποτα..

 

Edit: Ξεχασα να αναφερω οτι το κρεμαστο θελω να ειναι σε σχημα καρδιας!

 

βρηακ αυτο αλλα λιγακι ακριβο ειναι http://www.kosmima.gr/product_info.php?products_id=2404&ref=pathfinder

δεν ξερω ποσα λεφτα θες να διαθεσεις

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο δεν ειναι ουτε απο λευκοχρυσο ουτε καρδια..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο να βρεις..

θελεις κρεμαστο ,καρδια,που να παιρνει 2 φωτογραφιες να ειναι και απο λευκοχρυσο..

θα δυσκολευτεις πολυ

 

εφοσον υπαρχει θεμα με το οικονομικο θα σου προτεινα να παρεις κατι αλλο,και παραλληλα να ψαχνεις για το κρεμαστο αυτο..αν το βρεις μπορεις να της το δωσεις σε γενεθλια,χριστουγεννα κτλ κτλ

 

αν θελεις κατι καλο(λευκοχρυσο κτλ κτλ) στειλε ενα πμ

 

Το θεμα ειναι οτι αυτο το δωρο το ψαχνω εδω και δυο χρονια και παντα συμβιβαζομαι με κατι αλλο γιατι αυτο δεν το βρισκω ποτε (ηθελα να της το παρω τοτε που κλειναμε 3 χρονια). Γι'αυτο και ειπα φετος να κανω ενα ντου μηπως και τα καταφερω επειδη θα ειμαι εκτος Ηρακλειου που ειναι μικρη και περιορισμενη η αγορα στην Αθηνα και Θεσσαλονικη που σιγουρα κατι μπορει να βρεθει!

 

βρηακ αυτο αλλα λιγακι ακριβο ειναι http://www.kosmima.gr/product_info.php?products_id=2404&ref=pathfinder

δεν ξερω ποσα λεφτα θες να διαθεσεις

 

H τιμη του ειναι πολυ καλη αλλα ειναι απο χρυσο οχι λευκοχρυσο και δεν ειναι σε σχημα καρδιας!

Link to comment
Share on other sites

εεεεεε βρε αγαπη μου πολλα θες τοτε δεν την γλυτωνεις θα πας για παραγγελια
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

εεεεεε βρε αγαπη μου πολλα θες τοτε δεν την γλυτωνεις θα πας για παραγγελια

 

Δεν σου εχει τυχει ποτε να φανταστεις ενα δωρο για καποιον που θελεις να παρεις; Κατι τετοιο εγινε και με μενα!

 

Κατι ασχετο: Τι λετε για αγορα κοσμηματος απο το εξωτερικο; Εψαξα αρκετα και βρηκα ενα δυο site αξιοπιστα αλλα δεν ξερω τι ακριβως παιζει με τελωνειο κτλ. Για ηλεκτρονικα προϊοντα ξερω αλλα για κοσμηματα ας με διαφωτισει καποιος. Τι να κανω ο κακομοιρης, αμα δεν βρω αυτο που θελω εδω γιατι να μην το παραγγειλω απο εξω;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βρω μια καρδια απο λευκοχρυσο, σε κρεμαστο, το οποιο να ανοιγει και να μπαινουν μεσα δυο φωτογραφιες!

 

Μαλλον κατι τετοιο ψαχνεις να βρεις φανταζομαι

http://cgi.ebay.com/14k-WHITE-Gold-2-heart-locket-Romantic-and-Special_W0QQitemZ140229816705QQihZ004QQcategoryZ92807QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/14k-WHITE-gold-diamond-I-LOVE-YOU-secret-message-locket_W0QQitemZ120261813515QQihZ002QQcategoryZ92807QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/HEART-LOCKET-PENDANT-14K-WHITE-GOLD_W0QQitemZ260189465393QQihZ016QQcategoryZ92807QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αν κρινω απο το βαρος τους, το τελευταιο ειναι το καλυτερο σε value for money

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

σα σχεδιο ομως το 2ο ειναι καλυτερο.

νομιζω πως ναι, εχει και το διαμαντακι που σπαζει τη μονοτονια της επιφανειας, αν και προσωπικα δε θα επελεγα ποτε κατι τετοιο για δωρο

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

αν και προσωπικα δε θα επελεγα ποτε κατι τετοιο για δωρο

 

Εννοεις την καρδια που τοποθετεις φωτο μεσα;

Και γιατι δεν θα εκανες ενα τετοιο δωρο;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες οι καρδουλες! Κατι τετοιο εννοουσα! Ειναι ομως ασφαλες να παρω κατι τετοιο απο το ebay; Freak_of_Nature δεν μου εστειλες τα μαγαζια.. Αν μπορεσεις σε παρακαλαω κανε το, γιατι ελπιζω να καταφερω να αποφηγω την αγορα απο το νετ!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις την καρδια που τοποθετεις φωτο μεσα;

Και γιατι δεν θα εκανες ενα τετοιο δωρο;;;

Γιατι δε μου αρεσει, και εφ οσον δεν μ αρεσει κατι φυσικα δε θα το δωριζα

 

Πολυ ωραιες οι καρδουλες! Κατι τετοιο εννοουσα! Ειναι ομως ασφαλες να παρω κατι τετοιο απο το ebay; Freak_of_Nature δεν μου εστειλες τα μαγαζια.. Αν μπορεσεις σε παρακαλαω κανε το, γιατι ελπιζω να καταφερω να αποφηγω την αγορα απο το νετ!

Εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα απο το ebay, μεταξυ αυτων και laptop αξιας περιπου $1000, και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. Οσο για τις τιμες ειναι γυρω στο 50% η και παραπανω στα ειδη πολυτελειας, χαμηλοτερες απο τα καταστηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα απο το ebay, μεταξυ αυτων και laptop αξιας περιπου $1000, και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. Οσο για τις τιμες ειναι γυρω στο 50% η και παραπανω στα ειδη πολυτελειας, χαμηλοτερες απο τα καταστηματα

 

Εχεις αγορασει κατι τοσο ακριβο απο ebay; Βασικα και εγω εχω παρει πολλες φορες διαφορα αλλα παντα σε χαμηλες τιμες.. Αλλα αν παιζει τοσο μεγαλη διαφορα τοτε σιγουρα θα το κοιταξω! Ξερει κανεις με σιγουρια αν τα κοσμηματα περνανε απο τελωνειο οταν ερχονται Ελλαδα οπως τα ηλεκτρονικα ειδη; Και αν ναι ξερετε ποσο % ειναι η επιβαρυνση;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αγορασει κατι τοσο ακριβο απο ebay; Βασικα και εγω εχω παρει πολλες φορες διαφορα αλλα παντα σε χαμηλες τιμες.. Αλλα αν παιζει τοσο μεγαλη διαφορα τοτε σιγουρα θα το κοιταξω! Ξερει κανεις με σιγουρια αν τα κοσμηματα περνανε απο τελωνειο οταν ερχονται Ελλαδα οπως τα ηλεκτρονικα ειδη; Και αν ναι ξερετε ποσο % ειναι η επιβαρυνση;

Αν το παιξεις σωστα σχεδον σ ολες τις αγορες γλυτωνεις το τελωνειο. Το μυστικο ειναι 1. ο πωλητης να σου στειλει αυτο που αγορασες με κανονικο ταχυδρομειο το οποιο στις ΗΠΑ ειναι το USPS και ποτε με καποια εταιρια κουριερ (fedex, UPS κλπ) και 2. πριν αγορασεις αυτο που σ ενδιαφερει, να ερθεις σ επαφη με το πωλητη και να ρωτησεις αν μπορει να γραψει στο πακετο τη μαγικη λεξη "GIFT" και ως αξια οχι τη πραγματικη αλλα κατι μεταξυ 40-70 $. Εαν γινουν αυτα, σε μεγαλο ποσοστο γλυτωνεις το τελωνειο. Βεβαια δε γινεται σε κατι που μπορει να κανει 1500 δολλαρια, να σου γραψει 50 και να γλυτωσεις, αν κι εγω οταν εφερα το laptop μου, τους ζητησα να γραψουν οτι ειναι μεταχειρισμενο (δεν ηταν βεβαια) και αξια 300 δολ. και τελικα γλυτωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ειναι ακομα μοδα το να βαζει κανεις σβαροφκσι στο δοντι?http://s16.rimg.info/0542f4c88463186a0060a156bde32048.gif
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακομα μοδα το να βαζει κανεις σβαροφκσι στο δοντι?http://s16.rimg.info/0542f4c88463186a0060a156bde32048.gif

 

Μάλλον περνάει ακόμα, γιατί ξέρω πολλές γνωστές μου που είχαν βάλει σβαρόφσκι στο δόντι και το έχουν ακόμα ενώ κάποιες άλλες θέλουν να πάνε να βάλουν...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

νομιζα πως ειχε ξεπεραστει εδω και 2-3 χρονια.

μεχρι σημερα που ενας νεαρος ηρθε και μου προπληρωσε την τοποθετηση ενος, για να το κανει δωρο στην κοπελια του για τα χριστουγεννα...http://s16.rimg.info/3c6527ff39cfea35b8f5ec6635a7eeed.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χιχι ωραίο δώρο προτότυπο!!! :) τι να πω εμένα στον τελευταίο μήνα 2 γνωστές μου έλεγαν ότι ήθελαν να βάλουν...

Aλλά νομίζω εσύ ξέρεις καλύτερα αν έχει ξεπεραστεί ή όχι ανάλογα με τα άτομα που έρχονται σε σενα γι αυτό το λόγο.:D

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

σημαδι δεν αφηνει..

το κοστος εξαρταται απο το πετραδακι..

εχει σκετα σβαροφκσι,με χρυσο,λευκοχρυσο κτλ κτλ

 

προσωπικα,σε κοπελιτσες μεχρι 25 ετων θα μου αρεσε...οχι σε μεγαλυτερες

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σημαδι δεν αφηνει..

το κοστος εξαρταται απο το πετραδακι..

εχει σκετα σβαροφκσι,με χρυσο,λευκοχρυσο κτλ κτλ

 

προσωπικα,σε κοπελιτσες μεχρι 25 ετων θα μου αρεσε...οχι σε μεγαλυτερες

 

Μαλλον μεχρι 15 ετων :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αυτές θα ανοίγουν το στόμα τους και θα λάμπει κάτι από τα δόντια τους? :lol:

Άντε, και σε χρυσό δόντι τους εύχομαι... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...