Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα θέματα συνήθως κλειδώνονται αμέσως.

 

Anyway, σε γραφικά η μόνη σύγκριση που μπορεί να γίνει είναι μεταξύ PS3 και XBox 360. Όλες οι υπόλοιπες είναι σε πολύ χαμηλό επίπεδο.

 

Το gameplay είναι θέμα παιχνιδιού περισσότερο και όχι κονσόλας. Το Wii σίγουρα ξεχωρίζει λόγω πρωτότυπου χειρισμού αλλά δεν είναι πολύ του γούστου μου ούτε βλέπω να αξιοποιούνται συχνά με ενδιαφέροντα τρόπο οι αισθητήρες κίνησής του.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα θέματα συνήθως κλειδώνονται αμέσως.
Tο ίδιο θα συμβεί και τώρα για τους λόγους που έχουμε εξηγήσει πάρα πολλές φορές στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κατι μηνες τελειωσα με την αδερφη μου ενα πολυ ωραιο παιχνιδι στο PS2 που λεγοτανε ObsCurell για οποιον δεν το ξερει παιζοταν διπλο και ηταν καποιοι φοιτητες που καναμε βολτες σε στοιειωμενα σπιτια και δρομους, πολυ τρομακτικο υπηρχαν φορες που ουρλιαζαμε :lol:

αυτο που θελω απο σας ειναι να μου πειτε αν μπορω να βρω κατι αλλο παρομοιο που να παιζετε διπλο. θελω καλο παιχνιδι ομως τετοιο μην μου πειτε κανα διπλο με τον μικυ μαους.απ οσο εχω ψαξει η αληθεια ειναι δεν βρηκα κατι και οσα φαινοντε καλα ειναι για εναν παιχτη μονο:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

To ObsCureII ΕΙΝΑΙ το sequel.

:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

To ObsCureII ΕΙΝΑΙ το sequel.

:p

axaxaxaxaxaxaxa

pwned

 

Πάρε το prequel xD

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα απο τα καλύτερα FPS που έχω παίξει. Άψογος ήχος, τα γραφικά του πολύ καλά και κυρίως ελαφρύ game αφού με μια X1950GT και όλες τις ρυθμίσεις very high τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα! Καταιγιστικό:shoot::kill:
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που θα σου δώσω λέει τι να κάνεις, αλλά να το συμβουλεύεσαι μόνο στα δύσκολα.

http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcOo/OutofOrder.htm

Link to comment
Share on other sites

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ MARIO KART:

 

SUPER MARIO KART (SNES)

Όλα αρχισαν το 1992 με την δυναμικη εμφανιση του μαριο και των αλλων κλασσικων χρακτηρων να οδηγουν... καρτ στο snes. απο την πρωτη στιγμη ενθουσιασε μικρους και μεγαλους, με τα καλα γραφικα (για την εποχη παντα) και τα πολα χρωματα. ποιος ομως κρυβεται πισω απο την μεγαλη επιτυχια μεχρι σημερα??ΑΠ: Θα το δουμε στην συνεχεια!

 

MARIO KART 64

Με την κυκλοφορια της κονσολας NINTENDO 64 δεν αργησε να κυκλοφορησει ο "τρομερος'' τιτλος του snes και εκει (1996). Προκειται για την 2η εκδοση με σαφως καλυτερα γραφικα δεν ειχε την τεραστια επιτυχια καθως εκεινη την περιοδο μπηκε και η sony δυναμικα στον αγωνα, που οδηγησε στην ''πτωση του Ν64.

 

ΜΑΡΙΟ ΚΑΡΤ SUPER CIRCUIT

To mario kart κυκλοφορησε και στην φορητη κονσολα της nintendo, game boy advance (GBA). η εκδοση αυτη για το GBA προκειτε για μια αντιγραφη του mario kart 64 με λιγοτερες πιστες αλλα καλυτερα γραφικα, ΑΛΛΑ ειχε μια μεγαλη επιτυχια καθως δεν ειχε καποιον ανταγονιστη στις φορητες κονσολες.

 

MARIO KART: DOUBLE DASH

Το 2003 κυκλοφορισε το νεο παιχνιδι της σειρας για την κονσολα της nintendo, GAMECUBE. Το παιχνιδι ειχε μετρια ως καλα γραφικα για την εποχη μας, αλλα καταφερε να εκτοξευσει τις πωλησεις στα υψη, αν και με τον τεραστιο ανταγωνισμο του ps2 και xobx.τωρα προγματικα εχει εκπληροθει το οραμα του κατασκευαστη: ενα παιχνιδι, διασκεδαστικο για ολους, με καλα γραφικα , και γεματο εκπληξεις.

 

MARIO KART DS

Το 2005 ηρθε η σειρα του ds να υποδεχθει το παιχνιδακι... το παιχνιδι αυτο ειχε μετρια γραφικα και υποστιριζε την χρηση της οθονης αφης

 

MARIO KART WII

Φτασαμε στο 2008. Τωρα ηρθε η ωρα που η nintendo <<παιρνει το αιμα της πισω>> απο τις διαφορες αποτυχιες των προηγουμενων χρονων.ΤΟ MARIO KART ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ WII!!!.Η εκδοση αυτη αποτελειτε απο 16 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ πιστες αλλα και 16 remakes των παλαιοτερων εκδοσεων με γραφικα απλα : Κ.Ο.Ρ.Υ.Φ.Α.Ι.Α.*! Η μεγαλυτερη (προς το παρον) επιτυχια της σειρας εκτοξευει και παλι τις πωλησεις!

 

Ομως ποιος κρυβεται πισω απο αυτο??? Η απαντηση ειναι ο MIYAMOTO

 

*ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

MARIO KART 64,τρομερό λιώσιμο εκείνη την περίοδο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για την αφελεια μου,ειμαι λιγο νεος στο χωρο,θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος ,κατεβασα ενα παιχνιδακι το texas hold'em poker,ειναι portable 75 mb,ειναι σκετο exe κ το ανοιγεις κ παιζεις,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι....

παιζω και online ,συνδεομαι στο server k παιζω,υπαρχει περιπτωση να με χρεωνει καπου???δεν ζηταει κωδικους δεν βαζω τιποτα απλα συνδεομαι και παιζω..ξερει καποιος?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι με το που παει να ξεκινησει μου βγαζει σφαλμα οτι λειπει το αρχειο d3d9.dll Εχω τελευταιους Drivers Catalyst και DirectX 9.0c (μεχρι εκει παω) Ξερετε τι μπορει να φταιει??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι με το που παει να ξεκινησει μου βγαζει σφαλμα οτι λειπει το αρχειο d3d9.dll Εχω τελευταιους Drivers Catalyst και DirectX 9.0c (μεχρι εκει παω) Ξερετε τι μπορει να φταιει??

http://www.dll-files.com/dllindex/pop.php?d3d9

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα! αγορασα το 2k9 το εγκατεστισα ολα κανονικα αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ακουγετε ο παρουσιαστεις του αγωνα! ολλοι οι αλλοι ηχοι στο παινχινδι παιζουν κανονικα!
Geo man
Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι ισως χρειαζομαι directX10..θα το κανω extract στο system32 και ελπιζω να δουλεψει.. Ευχαριστω για το link φιλε μου!!

 

θα δοκιμασω πρωτα μια iso εκδοση του παιχνιδιου μηπως ειναι προβληματικο το δικο μου. Γιατι ειδα στο φακελο tvn windows οτι το εχω το αρχειο αυτο και μαλιστα ειναι διαφορετικο σε μεγεθος και δεν θελω να τα πειραξω! Την κυριακη θα πω τι εγινε τελικα!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος διαθεσιμος server στο hamachi γia dota.Αν οχι θα προτεινα να φτιαχναμε εναν εαν υπαρχει ανταποκριση για το συγκεκριμενο παιχνιδι.Θα θελα να ενημερωσω πως λογω εργασιας δεν θα μπορουσα να διατηρησω κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα install τα directx απο το iso του παιχνιδιου και δεν εμφανισε το μηνυμα!! Ολα καλα αλλα δεν συνεχισε να φορτωνει μετα το παιχνιδι :p Μαλλον καποια ασυμβατοτητα παιζει με το συστημα μου και τα κολλαει ολα.. Τωρα εχω directx 10, ειμαι πολυ περιεργος να δω αν θα το επαιζε... Αν ξεβαρεθω και το ξανακανω install θα ενημερωσω!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...