Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες μας φιλε ποια είναι τα 100 θεματα που εχει το τηλ.?

Γιατι εμενα περα από την ελειπη μεταφραση ΣΤΑ εΛΛΗΝΙΚΑ της ρομ (πραγμα που διορθωθηκε με την ρομ του Ιταλου που εδωσε πιο πισω ο nick1967!)ετσι όπως μου ηρθε άλλο θεμα δεν εβρισκα!

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε εκτός από του ότι κολλούσε και έκλεινε από τον πρώτο κιόλας μήνα, και εκτός ότι όπως είπες κάποια θεματάκια που είχε λόγω μετάφρασης, όπως το αρχείο των κλήσεων, κάποιες εφαρμογές που είχαν ειδοποιήσεις (όπως κάμερα με ειδοποίηση για κίνηση στο σπίτι) δεν μου έδειχνε καμία ειδοποίηση μόνο στην περίπτωση που είχα εκείνη την στιγμή ανοιχτή την εφαρμογή και ερχόταν κάτι όπως και για το viber. Προβληματάκια είχα και με το messeger όπου για να μου έρθει μήνυμα έκανα 3 φορές ανανέωση και μετά θυμόταν να φορτίσει. Και πάμε τώρα στο σοβαρά. Πριν καμιά βδομάδα άρχισε να μου λέει όταν ανοίγει ότι φορτώνει 2 από τις 2 εφαρμογές και του έπαιρνε κανα μισάωρο να ανοίξει το κινητό, (σημειώνω ότι δεν είχα κατεβάσει τίποτα καινούριο από την μέρα που άρχισα να το χρησιμοποιώ) και αφού τελικά αποφάσιζε να ανοίξει μετά από κάνα 2 λεπτό άντε πάλι επανεκκίνηση και άρχισε μετά την 3η φορά και ζεσταινόταν. Και είναι τώρα 3 μέρες που ανοίγει μετά από 100 προσπάθειες βάζω κανονικά το pin και δεν βρίσκει δίκτυο με τίιιιποτα...

Γενικά δεν είμαι τελείως άσχετη από κινητά. Τα ψιλό ψάχνω οπότε έχω κοιτάξει μήπως έχει γίνει καμία βλακεία στις ρυθμίσεις ή οτιδήποτε.

Λες με την RAM του ιταλού να ηρεμίσω;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις άλλα μήπως έχετε και καμία πρόταση από που να κατεβάσω TOOLS και TWRP;

Ευχαριστώω :happy:

Edited by vera92
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έχουμε και λέμε εκτός από του ότι κολλούσε και έκλεινε από τον πρώτο κιόλας μήνα, και εκτός ότι όπως είπες κάποια θεματάκια που είχε λόγω μετάφρασης, όπως το αρχείο των κλήσεων, κάποιες εφαρμογές που είχαν ειδοποιήσεις (όπως κάμερα με ειδοποίηση για κίνηση στο σπίτι) δεν μου έδειχνε καμία ειδοποίηση μόνο στην περίπτωση που είχα εκείνη την στιγμή ανοιχτή την εφαρμογή και ερχόταν κάτι όπως και για το viber. Προβληματάκια είχα και με το messeger όπου για να μου έρθει μήνυμα έκανα 3 φορές ανανέωση και μετά θυμόταν να φορτίσει. Και πάμε τώρα στο σοβαρά. Πριν καμιά βδομάδα άρχισε να μου λέει όταν ανοίγει ότι φορτώνει 2 από τις 2 εφαρμογές και του έπαιρνε κανα μισάωρο να ανοίξει το κινητό, (σημειώνω ότι δεν είχα κατεβάσει τίποτα καινούριο από την μέρα που άρχισα να το χρησιμοποιώ) και αφού τελικά αποφάσιζε να ανοίξει μετά από κάνα 2 λεπτό άντε πάλι επανεκκίνηση και άρχισε μετά την 3η φορά και ζεσταινόταν. Και είναι τώρα 3 μέρες που ανοίγει μετά από 100 προσπάθειες βάζω κανονικά το pin και δεν βρίσκει δίκτυο με τίιιιποτα...

Γενικά δεν είμαι τελείως άσχετη από κινητά. Τα ψιλό ψάχνω οπότε έχω κοιτάξει μήπως έχει γίνει καμία βλακεία στις ρυθμίσεις ή οτιδήποτε.

Λες με την RAM του ιταλού να ηρεμίσω;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις άλλα μήπως έχετε και καμία πρόταση από που να κατεβάσω TOOLS και TWRP;

Ευχαριστώω :happy:

Λέμε για την Rom του Ιταλού, η οποία είναι ότι καλύτερο έχει βγει έως τώρα, αυτήν πέρασε και θα ησυχάσεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέμε για την Rom του Ιταλού, η οποία είναι ότι καλύτερο έχει βγει έως τώρα, αυτήν πέρασε και θα ησυχάσεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα αύτο προσπαθώ αν και δεν την παλεύει το κακόμοιρο. Έκανα 10 ώρες να το ανοίξω για να μπορέσω να βάλω την RAM μέσα!!:lol::lol:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αύτο προσπαθώ αν και δεν την παλεύει το κακόμοιρο. Έκανα 10 ώρες να το ανοίξω για να μπορέσω να βάλω την RAM μέσα!!:lol::lol:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!:)

 

Rom λεγεται η ram είναι μνημη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εγω θελω να ρωτησω αν παρω LeTV τηλεφωνο πρεπει οποσδηποτε να κανω αλλαγη rom??? eimai ασχετος απο αυτα αλλα μου αρεσουν παρα πολυ σαν τηλεφωνα ....και απο οτι διαβαζω ειναι και με καλα χαρακτηριστικα για τα λεφτα τους......εναι καποια που λεει global version , αυτα να προτιμήσω αν δεν εχω τις γνωσεις για αλλαγη ρομ? η δεν εχει να κανει.....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Rom λεγεται η ram είναι μνημη.

 

'Εχεις δίκιο. Συγνώμη μπερδεύτηκα! Πάντως σας ευχαριστώ πολύ. Το κινητό είναι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάμε τώρα στο σοβαρά. Πριν καμιά βδομάδα άρχισε να μου λέει όταν ανοίγει ότι φορτώνει 2 από τις 2 εφαρμογές και του έπαιρνε κανα μισάωρο να ανοίξει το κινητό, (σημειώνω ότι δεν είχα κατεβάσει τίποτα καινούριο από την μέρα που άρχισα να το χρησιμοποιώ) και αφού τελικά αποφάσιζε να ανοίξει μετά από κάνα 2 λεπτό άντε πάλι επανεκκίνηση και άρχισε μετά την 3η φορά και ζεσταινόταν. Και είναι τώρα 3 μέρες που ανοίγει μετά από 100 προσπάθειες βάζω κανονικά το pin και δεν βρίσκει δίκτυο με τίιιιποτα...

Γενικά δεν είμαι τελείως άσχετη από κινητά. Τα ψιλό ψάχνω οπότε έχω κοιτάξει μήπως έχει γίνει καμία βλακεία στις ρυθμίσεις ή οτιδήποτε.

Λες με την RAM του ιταλού να ηρεμίσω;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις άλλα μήπως έχετε και καμία πρόταση από που να κατεβάσω TOOLS και TWRP;

Είχα ακριβώς τα ίδια θέματα με σένα και λύθηκαν περνώντας TWRP και την 8.5 ROM του ιταλού. Δες το αρχικό ποστ στην πρώτη σελίδα που σε παραπέμπει στο ποστ που έχει τις διευθύνσεις από όπου θα τα κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε εκτός από του ότι κολλούσε και έκλεινε από τον πρώτο κιόλας μήνα, και εκτός ότι όπως είπες κάποια θεματάκια που είχε λόγω μετάφρασης, όπως το αρχείο των κλήσεων, κάποιες εφαρμογές που είχαν ειδοποιήσεις (όπως κάμερα με ειδοποίηση για κίνηση στο σπίτι) δεν μου έδειχνε καμία ειδοποίηση μόνο στην περίπτωση που είχα εκείνη την στιγμή ανοιχτή την εφαρμογή και ερχόταν κάτι όπως και για το viber. Προβληματάκια είχα και με το messeger όπου για να μου έρθει μήνυμα έκανα 3 φορές ανανέωση και μετά θυμόταν να φορτίσει. Και πάμε τώρα στο σοβαρά. Πριν καμιά βδομάδα άρχισε να μου λέει όταν ανοίγει ότι φορτώνει 2 από τις 2 εφαρμογές και του έπαιρνε κανα μισάωρο να ανοίξει το κινητό, (σημειώνω ότι δεν είχα κατεβάσει τίποτα καινούριο από την μέρα που άρχισα να το χρησιμοποιώ) και αφού τελικά αποφάσιζε να ανοίξει μετά από κάνα 2 λεπτό άντε πάλι επανεκκίνηση και άρχισε μετά την 3η φορά και ζεσταινόταν. Και είναι τώρα 3 μέρες που ανοίγει μετά από 100 προσπάθειες βάζω κανονικά το pin και δεν βρίσκει δίκτυο με τίιιιποτα...

Γενικά δεν είμαι τελείως άσχετη από κινητά. Τα ψιλό ψάχνω οπότε έχω κοιτάξει μήπως έχει γίνει καμία βλακεία στις ρυθμίσεις ή οτιδήποτε.

Λες με την RAM του ιταλού να ηρεμίσω;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις άλλα μήπως έχετε και καμία πρόταση από που να κατεβάσω TOOLS και TWRP;

Ευχαριστώω :happy:

 

Πρώτη σελίδα twrp και εδώ: https://drive.google.com/open?id=1qYAM5XTC6G33ed52e6U6kOfvr2ddozju κατέβασε την ROM... καλή ευκολία¨.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Ειμαι νεος στο forum. Εχω το LETV x526. Για να μην ψαχνω ολο το αρχειο , αν μπορειτε βαλτε μου καποια link, για καποια προβληματα που εχω. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Ειμαι νεος στο forum. Εχω το LETV x526. Για να μην ψαχνω ολο το αρχειο , αν μπορειτε βαλτε μου καποια link, για καποια προβληματα που εχω. Ευχαριστω
Αν αυτό που κάνεις να μπαίνεις σε κάθε νήμα και να ρωτάς άσχετα πράγματα το θεωρείς σωστό, τότε τι να σου πω.. Όταν αγοράζουμε ένα τηλέφωνο και είναι νόμος αυτό, το πρώτο πράγμα που κοιτάζουμε είναι το τι υποστήριξη έχει, αν δεν έχει καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας, εσύ τώρα τι περιμένεις να σου έρθουν όλα έτοιμα στο πιάτο? Εντελώς φιλικά και πίστεψε με και εσύ στην θέση μου το ίδιο θα έγραφες.

 

ΥΓ χωρίς συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω το LeEco Le S3 x626 το οποίο μετά από ένα μικρό διάστημα αδικαιολόγητων επανακκινήσεων έκλεισε και δεν ξάνα άνοιξε πότε. Δεν ανοίγει, δεν αναγνωρίζετε από τον υπολογιστή, και δεν λειτουργεί ο καθαρισμός της cache (power + volumeUp). Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το πως μπορώ να το ξεμπρικάρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το LeEco Le S3 x626 το οποίο μετά από ένα μικρό διάστημα αδικαιολόγητων επανακκινήσεων έκλεισε και δεν ξάνα άνοιξε πότε. Δεν ανοίγει, δεν αναγνωρίζετε από τον υπολογιστή, και δεν λειτουργεί ο καθαρισμός της cache (power + volumeUp). Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το πως μπορώ να το ξεμπρικάρω?
Αφενός δεν μπρικαρε το τηλέφωνο, και αφετέρου πρέπει να περάσεις νέα Rom οδηγίες για το πως θα βρεις στην πρώτη σελίδα, και Rom θα περάσεις αυτήν που αναφέρω 3 ποστ ποιο πίσω, πολλά τηλέφωνα παρουσίασαν πρόβλημα καθώς δεν μπορούν να διαχειριστουν τα update playstore.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο αλλαγες ρομ εχω κανει μονο με φλας τουλς,στο τηλεφωνο εδω γινεται ετσι; twrp ειναι η ονομασια διαδικασια ρομ που βαζουμε ;πχ του ιταλου;Αφου κατεβασω οδηγους και επιλεξω ρομ την πεταω στο κινητο οπου ναναι; Με φακελο ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο αλλαγες ρομ εχω κανει μονο με φλας τουλς,στο τηλεφωνο εδω γινεται ετσι; twrp ειναι η ονομασια διαδικασια ρομ που βαζουμε ;πχ του ιταλου;Αφου κατεβασω οδηγους και επιλεξω ρομ την πεταω στο κινητο οπου ναναι; Με φακελο ;
Αφού κάνεις εγκατάσταση το TWRP πετάς χύμα την Rom zip μέσα στο τηλέφωνο και κάνεις εγκατάσταση κανονικά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω χειροκινητα τους οδηγους αλλα δεν γινεται εγκατασταση γιατι δεν εχει ψηφιακη υπογραφη καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω χειροκινητα τους οδηγους αλλα δεν γινεται εγκατασταση γιατι δεν εχει ψηφιακη υπογραφη καμια προταση?
Τί ενοείς χειροκίνητα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει καποιος θεμα να μπει σναπτσατ,εβαλα χθες την τελευταια ρομ του ιταλου
Μηπως επειδη το εχω κανει ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερατο magisk πως μπορω να το βγαλω, μιας που πιθανως αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορει η κορη μου να μπει στο snapchat.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το τηλ. μας μπορεί να πάρει μεγαλύτερη μπαταρία π.χ όπως την 4000mah από το leree η το cool1 μιας και εξωτερικά τα τηλ. αυτά είναι παρόμοιων διαστασεων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερατο magisk πως μπορω να το βγαλω, μιας που πιθανως αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορει η κορη μου να μπει στο snapchat.

Βάλε το Snapchat στο magisk hide και κάνε και ένα reboot να βρίσκεται.Μετα θα μπαίνει.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που είμαι εκτός θέματος , αλλά χρειάζομαι άμεση βοήθεια . Έφερα το X522 για ένα φίλο από το Gearbest . Η Rom που φοράει είναι μάλλον πειραγμένη από το κινεζομάγαζο για να να έχει λίγα Ελληνικά (5.9.023S) . Το πρόβλημα είναι ότι όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 20% το κινητό κρασάρει . Γράφει ότι "System UI has stoped" και αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα . Το μόνο που λειτουργεί είναι το Power Button για επανεκκίνηση ή τερματισμό . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ; Ή ακόμα καλύτερα αν ξέρετε καμιά Rom με Ελληνικά και χωρίς bug .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...