Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ξεκινησω οτι δεν εχω ιδεα με λογισμικα κινητων.το κινητο μου ετρωγε κολληματα και μιλωντας με την εταιρια μου εστειλαν να κανω flash το κινητο.ως ασχετος καταφερα να ειναι σβηστο μονο με κοκκινο λαμπακι οταν το εχω συνδεδεμενο και κατα τα αλλα νεκρο.καποιος που ισως θα μπορουσε να με βοηθησει?
Το τηλέφωνο έχει μπρικαρει και έχει διαδικασία στο να επανέλθει, όλα θέλουν τρόπο και λίγο διάβασμα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προς vana 31

επειδη εχει τυχει κ σε μενα οταν κανεις επαναφορα εργ. ρυμ εχει ενα τικ για διαγραφη του εικονικου δισκου. κανε μπακαπ ολα σου τα αρχεια και κανε επαναφορα εργ ρυθμ με το τικ τσεκαρισμενο. εχε υπ οψιν οτι θα στο ξανακανει σ εμενα το τελευταιο διαστημα μου το εκανε 3-4 φορες. σημερα περασα τη 5.9 κ θα δω τι κανει................

Edited by pfousian
Link to comment
Share on other sites

Zηταω αλλο ενα s3 σε αριστη κατασταση με την συσκευασια του και ολα του τα περιεχομενα. Μεχρι 100 ευρω αναλογα με την κατασταση.

Bρεθηκε. Ευχαριστω

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ετα απο 3 και μηνες που το τηλ/νο λειτουργουσε αψογα ξαφνικα οπως ειχα γραψει κ πιο πανω εβγαζε τις καρτες σιμ σε γκριζο κ αενεργες.

Εχθες περασα τη 9+ ρομ σαν update k το πρωτο που παρατηρησα ηταν οι ατελειωτες κινεζιες καθως κ οτι η μπαταρια καταναλωνεται πιο γρηγορα.

Εχω μονο 2 ερωτησεις

ειτε κανω κλεισιμο συσκευης ειτε επανεκινηση μου γραφει οτι η συσκειη eiναι untrusted and unlocked and will be restart in 5 seconds (μεγαλο ψεμα γιατι κανει περιου 15 δευτερα ν ανοιξει. ειναι φυσιολογικο το μηνυμα ???

και 2 υπαρχει καποια ρομ που να μην εχει κνεζιες κ να γινεται εγκατασταση σαν update ?? γιατι δεν γνωριζω εαν η εγκατασταση των adb drivers εγινε σωστα κ φοβαμαι μην μπρικαριε

οποια βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Το δικό μου σήμερα από το πρωί δεν αναγνώριζε τις κάρτες, έκανε μόνο του επανεκκίνηση μια φορά και εν συνεχεία, όταν έσβυσε η οθόνη δεν άνοιξε ξανά ...

Καμμία ιδέα για το τι συμβαίνει ;;

(ΥΓ: Η μπαταρία ήταν στο 73%, και τώρα που το έβαλα για φόρτιση δεν ανάβει λαμπάκι ... )

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Το δικό μου σήμερα από το πρωί δεν αναγνώριζε τις κάρτες, έκανε μόνο του επανεκκίνηση μια φορά και εν συνεχεία, όταν έσβυσε η οθόνη δεν άνοιξε ξανά ...

Καμμία ιδέα για το τι συμβαίνει ;;

(ΥΓ: Η μπαταρία ήταν στο 73%, και τώρα που το έβαλα για φόρτιση δεν ανάβει λαμπάκι ... )

Fastboot μπαίνει? Αν ναι άλλαξε λογισμικό, γιατί σίγουρα φοράς το μανισιο από όσα γράφεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα,

ετα απο 3 και μηνες που το τηλ/νο λειτουργουσε αψογα ξαφνικα οπως ειχα γραψει κ πιο πανω εβγαζε τις καρτες σιμ σε γκριζο κ αενεργες.

Εχθες περασα τη 9+ ρομ σαν update k το πρωτο που παρατηρησα ηταν οι ατελειωτες κινεζιες καθως κ οτι η μπαταρια καταναλωνεται πιο γρηγορα.

Εχω μονο 2 ερωτησεις

ειτε κανω κλεισιμο συσκευης ειτε επανεκινηση μου γραφει οτι η συσκειη eiναι untrusted and unlocked and will be restart in 5 seconds (μεγαλο ψεμα γιατι κανει περιου 15 δευτερα ν ανοιξει. ειναι φυσιολογικο το μηνυμα ???

και 2 υπαρχει καποια ρομ που να μην εχει κνεζιες κ να γινεται εγκατασταση σαν update ?? γιατι δεν γνωριζω εαν η εγκατασταση των adb drivers εγινε σωστα κ φοβαμαι μην μπρικαριε

οποια βοηθεια δεκτη

Rom έχει αρκετές χωρίς κινεζιες, ρίξε μια ματιά στης προηγούμενες σελίδες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fastboot μπαίνει? Αν ναι άλλαξε λογισμικό, γιατί σίγουρα φοράς το μανισιο από όσα γράφεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rom έχει αρκετές χωρίς κινεζιες, ρίξε μια ματιά στης προηγούμενες σελίδες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι τις εχω δει αλλα ολες ειναι με twrp. Εγω ρωταω ως update κ εξηγω το λογο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Δυστυχώς έχει brikarei το κινητό Leeco S3 X626 και προσπαθώ να το επαναφέρω αλλά δεν τα καταφέρνω.

 

Έχω κατεβάσει την έκδοση για το flash tool για το Χ620 και έκανα τα βήματα σχετικά με την επαναφορά του και όλα τα βήματα περάστηκαν μια χαρά και επιτέλους το κινητό άνοιξε.

 

Το κινητό ανοίγει και έχει όλα τα γράμματα και τα κουμπιά ανάποδα. προσπάθησα να βάλω το twrp από τον οδηγό σε αυτό το topic αλλά δεν μου ξεκλειδώνει το boot και έτσι δεν μπορώ να μπω σε recovery twrp.

 

προσπάθησα να περάσω και ρομ από το fastboot αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί λέει ότι δεν παίρνει το unlock

 

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το ξεμπλοκάρω και τώρα κάνει κανονικά την εγκατάσταση του twrp αλλά όταν ξεκινήσω την συσκευή με το power και το volum + βγαίνει το recovery αλλά δεν με βάζει στο twrp παρόλο που πατάω το volum + και μετά κάνει επανεκκίνηση.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως υπαρχει καποιος φιλος απο θεσσαλονικη να μου περασει στο s3 αλλη romγιατι αρχισε να μου κολαει και να μην ανοιγει
Link to comment
Share on other sites

Τα νεώτερα από το μέτωπο.....

 

Έχω καταφέρει και ανοίξει το τηλέφωνο αλλά ενώ περνάει κανονικά το twrp όταν πατάω το volum + και το μπουτόν βγάζει την ένδειξη recovery και μετά δεν κάνει τίποτα και μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει επαννεκίνηση.

 

Επίσης κάτι άλλο περίεργο είναι ότι τα γράμμαα όπως και τα κουμπιά στην οθόνη είναι πλέον ανάποδα όλα και ενώ πατάω στο πάνω μέρος της οθόνης πατάει στο κάτω μέρος.....

 

Αυτό που θα ήθελα θα ήταν κάποιος να μου πει ποιο είναι το κατάλληλο αρχείο twrp για το κινητό LEeco X626 και γιατί δεν μπαίνει στο recovery.

 

Οποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί τα έχω παίξει.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως υπαρχει καποιος φιλος απο θεσσαλονικη να μου περασει στο s3 αλλη romγιατι αρχισε να μου κολαει και να μην ανοιγει
Έχεις μήνυμα φίλε

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα νεώτερα από το μέτωπο.....

 

Έχω καταφέρει και ανοίξει το τηλέφωνο αλλά ενώ περνάει κανονικά το twrp όταν πατάω το volum + και το μπουτόν βγάζει την ένδειξη recovery και μετά δεν κάνει τίποτα και μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει επαννεκίνηση.

 

Επίσης κάτι άλλο περίεργο είναι ότι τα γράμμαα όπως και τα κουμπιά στην οθόνη είναι πλέον ανάποδα όλα και ενώ πατάω στο πάνω μέρος της οθόνης πατάει στο κάτω μέρος.....

 

Αυτό που θα ήθελα θα ήταν κάποιος να μου πει ποιο είναι το κατάλληλο αρχείο twrp για το κινητό LEeco X626 και γιατί δεν μπαίνει στο recovery.

 

Οποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί τα έχω παίξει.

Δεν έχεις κάνει σωστά την διαδικασία το να ξεμπρικαρεις το τηλέφωνο σου, κάτι δεν έκανες σωστά και αυτο ειναι το μόνο σίγουρο, όπως σίγουρο είναι ότι έδωσες την εντολή reboot recovery μετά την διαδικασία εγκατάστασης του twrp μέσα από το telnet, εξου και τα ανάποδα γράμματα...το υπογραμμίζω με μεγάλα γράμματα αν φυσικά ακολούθησες τον δικό μου οδηγό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά

Κινητό x626

eui :5.8.018s (όπως έχει έρθει , δεν έχω αλλάξει τίποτα)

 

κατά το άνοιγμα κολλάει και βγάζει : "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 2 από 2"

του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα :(

 

μπορώ να περάσω άλλη rom , μιας και δεν το έχω κάνει root , και δεν ξέρω εαν γίνεται τώρα που δεν ανοίγει !!!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά

Κινητό x626

eui :5.8.018s (όπως έχει έρθει , δεν έχω αλλάξει τίποτα)

 

κατά το άνοιγμα κολλάει και βγάζει : "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 2 από 2"

Ακριβώς στην ίδια θέση είμαι κι εγώ από σήμερα το πρωί. Το κινητό ανοίγει μετά από κάνα τέταρτο "βελτιστοποίησης", αλλά μετά από λίγο ξανακολλάει στα ίδια.

 

Κι επειδή θεωρώ πολύ μεγάλη σύμπτωση να πάθουμε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, σε ίδια τηλέφωνα, με το ίδιο εργοστασιακό λογισμικό και την ίδια χρονική στιγμή, νομίζω ότι κάποια μλκία παίχτηκε με κάποια ενημέρωση εφαρμογής (αφού λογισμικού δεν έχουμε κάνει). Το θέμα είναι ότι το τηλέφωνο, το οποίο δεν είναι δικό μου, αλλά μέλους της οικογένειας, δεν είχε κάνει τις τελευταίες μέρες πριν κολλήσει, καμία ενημέρωση εφαρμογής από play store.

 

Καμία ιδέα;

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στην ίδια θέση είμαι κι εγώ από σήμερα το πρωί. Το κινητό ανοίγει μετά από κάνα τέταρτο "βελτιστοποίησης", αλλά μετά από λίγο ξανακολλάει στα ίδια.

 

Κι επειδή θεωρώ πολύ μεγάλη σύμπτωση να πάθουμε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, σε ίδια τηλέφωνα, με το ίδιο εργοστασιακό λογισμικό και την ίδια χρονική στιγμή, νομίζω ότι κάποια μλκία παίχτηκε με κάποια ενημέρωση εφαρμογής (αφού λογισμικού δεν έχουμε κάνει). Το θέμα είναι ότι το τηλέφωνο, το οποίο δεν είναι δικό μου, αλλά μέλους της οικογένειας, δεν είχε κάνει τις τελευταίες μέρες πριν κολλήσει, καμία ενημέρωση εφαρμογής από play store.

 

Καμία ιδέα;

 

Σίγουρα αναβάθμιση λογισμικού δεν έχει γίνει , επειδή το τηλέφωνο το χρησιμοποιεί ο γιος μου, σίγουρα έχει κάνει αναβαθμίσεις εφαρμογών και μάλιστα αρκετές .

Μόλις πέρασα TWRP & ADB 3.1XX σύμφωνα με τις οδηγίες του #nick1967, (post # 337) κολλάει πάλι στο ίδιο σημείο, για αρκετή ώρα αλλά τελικά ανοίγει κανονικά.

Τώρα ψάχνω να δω πως θα περάσω άλλη rom για να σταματήσει να κολλά

Link to comment
Share on other sites

New LeEco Le-X OREO.?.

Μακάρι, αλλά να δούμε πότε θα το δούμε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήνυμα φίλε

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχεις κάνει σωστά την διαδικασία το να ξεμπρικαρεις το τηλέφωνο σου, κάτι δεν έκανες σωστά και αυτο ειναι το μόνο σίγουρο, όπως σίγουρο είναι ότι έδωσες την εντολή reboot recovery μετά την διαδικασία εγκατάστασης του twrp μέσα από το telnet, εξου και τα ανάποδα γράμματα...το υπογραμμίζω με μεγάλα γράμματα αν φυσικά ακολούθησες τον δικό μου οδηγό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα σας,

 

Ακολούθησα τις παρακάτω εντολές:

Σε καμία περίπτωση δεν δίνουμε εντολή reboot στο telnet, θα μπρικαρει το τηλέφωνο

 

adb devices

adb reboot bootloader

fastboot devices

fastboot oem unlock-go

fastboot flash recovery twrp.img

 

αφού περάσαμε της εντολές πατάμε ταυτόχρονα power volumε+ για 10 δευτερόλεπτα περίπου έως ότου μπούμε σε λειτουργιά recovery, μόλις δούμε την ένδειξη αφήνουμε τα δυο πλήκτρα και πατάμε μια φορά το volume+. Βουαλα σε 10 δευτέρα έχετε το twrp 3.1.1 Aφού μας βάλει μέσα η πρώτη γλώσσα είναι κινεζική, πάμε και το κάνουμε αγγλικά και προχωραμε, καλό είναι να κάνουμε μια εκκαθάριση πριν την νέα rom wipe cache.

 

Μου βγάζει ότι τα έχει περάσει όλα οκ αλλά δυστυχώς βγάζει αυτά που ανέφερα παραπάνω. Δυστυχώς πρέπει να έκανα την βλακεία και να έκανα reboot το τηλέφωνο.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα? Τα έχω ξαναπεράσει και μου δείχνει ότι όλα περνάνε κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά δεν μπορεί να μπει στο recovery. Πρέπει να το κάνω root πρώτα για να μπορεί να μπει στο recovery?

 

Όποια πληροφορία έχετε θα με βοηθήσετε πολύ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω,

Eρωτηση

Το leeco letv s3 X522 ειναι ιδιο με το X622 (Eκτος του επεξεργαστη- καμερας)?

Edited by chriskan22
αλλαγη

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μετά τα συνεχόμενα κολλήματα του τηλεφώνου στη "βλετιστοποίηση εφαρμογής 2 από 2" ψάχνω κάποιον εθελοντή από Αθήνα να βοηθήσει να περάσουμε TWRP και νέα ROM μπας και ξεφορτωθούμε τη σκ@τοκατάσταση που έχουμε μπλέξει (είναι πολλοί από οτι έχω διαβάσει που "βελτιστοποιούνται"). Κερνάω καφέ, σουβλάκια, πίτσα και λοιπά όμορφα και ανθυγιεινά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, σε όλους! δεν βρήκα άκρη με την λειτουργεία OTG στο leeco x626. Mήπως φταίει η ρομ LeEco+X62x+AOSP+Rom+v254+by+Kangburra που έχω βάλει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...