Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω το κινητό 4 μήνες. Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα Sim, κολλάει και μετά κάνει reboot συνέχεια. Υπάρχει κάποιος που ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει; Δεν προλαβαίνω να πατήσω τίποτα γιατί κανει επανεκκίνηση...

Πέρασε μια άλλη Rom, σίγουρα φοράς την μανισια με παλιό kernel

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. Βρήκα service για letv. Θα αλλάξουν ρομ αλλά δεν εγγυούνται τίποτα. Τώρα τι θα βάλουν.... δεν έχω ιδέα. Δυστυχώς εγώ δεν το κατέχω...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει δοκιμαζει στο παρακατω link foul ελληνικα:MIUI 9 8.3.28 for LeEco devices (X626 series)

 

moz-extension://65fbd701-d039-4c7e-9ec7-3685bdc9582d/mega/secure.html#!v1cEGaQK!C7ByG-QEWsK5QuUgA8eBiZcHaChAV7OHOZCS6IESt0U

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει δοκιμαζει στο παρακατω link foul ελληνικα:MIUI 9 8.3.28 for LeEco devices (X626 series)

 

moz-extension://65fbd701-d039-4c7e-9ec7-3685bdc9582d/mega/secure.html#!v1cEGaQK!C7ByG-QEWsK5QuUgA8eBiZcHaChAV7OHOZCS6IESt0U

 

Καλημέρα! Δε μου βγάζει κάτι κάνοντας copy-paste το παραπάνω.

Επίσης, αν σου είναι έυκολο να περιγράψεις πώς ακριβώς γίνεται να κατεβάσεις ΡΟΜ από τον Tickernel μιας και σε πάει από σελίδα σε σελίδα με διαφημίσεις χωρίς να σου βγάζει το τελικό λινκ. Έχω μπερδευτεί αρκετά στις σελίδες αυτές.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει δοκιμαζει στο παρακατω link foul ελληνικα:MIUI 9 8.3.28 for LeEco devices (X626 series)

 

moz-extension://65fbd701-d039-4c7e-9ec7-3685bdc9582d/mega/secure.html#!v1cEGaQK!C7ByG-QEWsK5QuUgA8eBiZcHaChAV7OHOZCS6IESt0U

 

Εσυ Νικο την δοκιμασες?

Στα σχολια από κατω γραφει:

Instagram lag and freeze the phone after a few minutes of use

-Play store does not download without wifi (waiting for wifi…)

-Slow-mo not working in stock leeco camera app

-Slow-mo not aivailable in miui camera app

-1080p recording not working (to record in 1080p use open camera app)

 

Except that everything works correctly and smoothly

Iσχιουν τα παραπανω?

Στην miui9.8.2.23 που ειχες δωσει λινκ για να κατεβάσουμε(και που δεν εβαλά ακομη)ισχυει τιποτα από τα παραποανω bugs?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Νικο την δοκιμασες?

Στα σχολια από κατω γραφει:

Instagram lag and freeze the phone after a few minutes of use

-Play store does not download without wifi (waiting for wifi…)

-Slow-mo not working in stock leeco camera app

-Slow-mo not aivailable in miui camera app

-1080p recording not working (to record in 1080p use open camera app)

 

Except that everything works correctly and smoothly

Iσχιουν τα παραπανω?

Στην miui9.8.2.23 που ειχες δωσει λινκ για να κατεβάσουμε(και που δεν εβαλά ακομη)ισχυει τιποτα από τα παραποανω bugs?

Όχι φίλε δεν την δοκίμασα.. Την πρωηγουμενη δοκίμασα που ανέβασα εγώ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν την δοκίμασα.. Την πρωηγουμενη δοκίμασα που ανέβασα εγώ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ειχε η όχι τα παρακατω προβλήματα και η προηγουμενη?

Instagram lag and freeze the phone after a few minutes of use

-Play store does not download without wifi (waiting for wifi…)

-Slow-mo not working in stock leeco camera app

-Slow-mo not aivailable in miui camera app

-1080p recording not working (to record in 1080p use open camera app)

Link to comment
Share on other sites

Και ειχε η όχι τα παρακατω προβλήματα και η προηγουμενη?

Instagram lag and freeze the phone after a few minutes of use

-Play store does not download without wifi (waiting for wifi…)

-Slow-mo not working in stock leeco camera app

-Slow-mo not aivailable in miui camera app

-1080p recording not working (to record in 1080p use open camera app)

Μια χαρά Rom είναι η προηγούμενη, είπα της εντυπώσεις μου σε άλλο post, εγώ δεν διαβάζω, δοκιμάζω. Και στο max2 που έχω μόνο δοκιμάζω, δεν διαβάζω τι και πως, ίδια μάρκα ίδιο τηλέφωνο ίδιος τύπος, και όμως υπάρχουν διαφορές από τηλέφωνο σε τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Rom είναι η προηγούμενη, είπα της εντυπώσεις μου σε άλλο post, εγώ δεν διαβάζω, δοκιμάζω. Και στο max2 που έχω μόνο δοκιμάζω, δεν διαβάζω τι και πως, ίδια μάρκα ίδιο τηλέφωνο ίδιος τύπος, και όμως υπάρχουν διαφορές από τηλέφωνο σε τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω Νικο δεν εχω την πολυτελεια να δοκιμαζω γιατι είναι πολλα τα προγραματα-παιχνιδια-εφαρμογες-gps κ.τ.λ και αν είναι να αλλαξω ρομ θελω και να μεινω και εκει!

Τωρα τελευταια μου εχει εμφανισει ένα πολύ σπαστικο bug η aosp και θελω να τις δωσω δρομο,μου κολαει η καμερα(σε οποιοδοιποτε εφαρμογή καμερας απλα δεν ανοιγει!) και για να λειτουργησει θελει να κανω επανακινηση το τηλ.!

Και επισης μονο με Wi-Fi τικαρισμενο μου τρωει τουλάχιστον 10% μπαταρια σε ένα 6ωρο-7ωρο που κοιμάμαι!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Εγω Νικο δεν εχω την πολυτελεια να δοκιμαζω γιατι είναι πολλα τα προγραματα-παιχνιδια-εφαρμογες-gps κ.τ.λ και αν είναι να αλλαξω ρομ θελω και να μεινω και εκει!

Τωρα τελευταια μου εχει εμφανισει ένα πολύ σπαστικο bug η aosp και θελω να τις δωσω δρομο,μου κολαει η καμερα(σε οποιοδοιποτε εφαρμογή καμερας απλα δεν ανοιγει!) και για να λειτουργησει θελει να κανω επανακινηση το τηλ.!

Και επισης μονο με Wi-Fi τικαρισμενο μου τρωει τουλάχιστον 10% μπαταρια σε ένα 6ωρο-7ωρο που κοιμάμαι!

Αν σου αρέσει η aosp πέρασε την ποιο πρόσφατη με 3 κάμερες, την πέρασα σε 3 κινητά και πετάει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικο, εχουμε καποιο link για την aosp που προτεινεις? Πηρα το s3 για τη γυναικα, και τα ελληνικα του ειναι σαν κακη μεταφραση απ το google.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Νικο, εχουμε καποιο link για την aosp που προτεινεις? Πηρα το s3 για τη γυναικα, και τα ελληνικα του ειναι σαν κακη μεταφραση απ το google.

Rom εδωhttp://www.mediafire.com/file/wspe85g0i9s5f97/AOSP_12.11_X626.zip

MM-gapps εδω:https://drive.google.com/file/d/1fDsV1vA3Z7VT-vgnq5duzrVccb5BAOFM/view

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο?? Επειδη το κινητο το παιρνει πολυ συχνα το παιδι, 10 ετων, εχω βαλει ενα προγραματακι που του εχω δηλωσει συγκεκριμενα DNS profiles που δεν επιτρεπουν προσβαση σε σελιδες πορνο και τετοια. Υπαρχει τροπος να "κλειδωθει" αυτο το προγραμα ετσι ωστε παντα να λειτουργει στο παρασκηνιο και να μην κλεινει ποτε??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Rom εδωhttp://www.mediafire.com/file/wspe85g0i9s5f97/AOSP_12.11_X626.zip

MM-gapps εδω:https://drive.google.com/file/d/1fDsV1vA3Z7VT-vgnq5duzrVccb5BAOFM/view

 

 

Αυτή είναι Nougat?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι Nougat?
Όχι φίλε μου, aosp είναι μαζί με τα παρελκόμενα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις σας αν η οθονη απο le 2 κανει για το le s3?

Επεσε του κολλητου που τα πηραμε μαζι και εσπασε η οθονη,βρηκα απο Ελλαδα στα 32 ευρω μαζι με τα μεταφοριοκα αλλα ειναι για le 2 και λεω μηπως κανει γιατι που να περιμενεις απο Κινα 1 μηνα+!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις σας αν η οθονη απο le 2 κανει για το le s3?

Επεσε του κολλητου που τα πηραμε μαζι και εσπασε η οθονη,βρηκα απο Ελλαδα στα 32 ευρω μαζι με τα μεταφοριοκα αλλα ειναι για le 2 και λεω μηπως κανει γιατι που να περιμενεις απο Κινα 1 μηνα+!

Αν εννοείς το leeco 620 δεν κάνει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω.. Μην σε πάρω στον λαιμό μου.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eτσι μου ειπαν και 2 που βρηκα Ελλαδα ,ο ενας ειναι Θεσσαλονικη και θα παω αυριο απο εκει να δοκιμασουμε μια που σε εχει rose gold για le 2 και αν κανει θα βγει 40 ευρω με τα περαστικα(με 16 βρηκα απο ali και με πολλα καλα rattings!)και ο φιλος θα εχει ενα τηλ. μισο gold και μισο rose gold αν δεν κανει θα εχουμε καταστρεψει εντελος την οθονη του s3 και θα πρεπει να περιμενει τον μηνα ο φιλος χωρις τηλ.!

Αυτος που πουλαει την οθονη μου ειπε οτι δεν γνωριζει αν κανει και δεν νομιζει παρολου που του εδειξα το σαητ του ali που την δινει και για τα 2 γιατι αυτος εχει το le 2 και ο γιος του το le s3 και λεει οτι του le s3 ειναι πολυ πιο φωτεινη!

Τελος παντων, θα ξερουμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το lex626 σημερα ξαφνικα δεν μ αναγνωριζει την σιμ με τιποτα απο χθες βασικα ανοιγε κ εκλεινε ολη μερα μονο του κ μ γραφε κατι για εφαρμογη 2/2 δεν πολυκαταλαβα εκανα reset αλλα δεν μ σβησε φωτος κ δεν μ αναγνωριζει την σιμ την εβγαλα την ξαναβαλα τιποτα εχετε να προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το lex626 σημερα ξαφνικα δεν μ αναγνωριζει την σιμ με τιποτα απο χθες βασικα ανοιγε κ εκλεινε ολη μερα μονο του κ μ γραφε κατι για εφαρμογη 2/2 δεν πολυκαταλαβα εκανα reset αλλα δεν μ σβησε φωτος κ δεν μ αναγνωριζει την σιμ την εβγαλα την ξαναβαλα τιποτα εχετε να προτεινετε κατι?
Πέρασε νέα Rom έχει συμβεί σε πολλούς εδώ μέσα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ξεκινησω οτι δεν εχω ιδεα με λογισμικα κινητων.το κινητο μου ετρωγε κολληματα και μιλωντας με την εταιρια μου εστειλαν να κανω flash το κινητο.ως ασχετος καταφερα να ειναι σβηστο μονο με κοκκινο λαμπακι οταν το εχω συνδεδεμενο και κατα τα αλλα νεκρο.καποιος που ισως θα μπορουσε να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...