Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

leecoles3small.jpg

 

Χαρακτηριστικά

Χ622 - 3/32

Χ626 4/32

 

Software

OS Version EUI 5.9(Based on Android M)

Display

Screen Resolution 1920*1080

Screen Size 5.5 -inch

Touch Screen Type Capacitive

Microprocessors

CPU Cores Deca -core

CPU Frequency 2.3GHz

Microprocessor Model MediaTek Helio X20

Sensors & Inputs

Camera Flash Yes

Camera(s) Front & back

Main Camera Resolution 16MP

Secondary Camera Resolution 8MP

Sensors Fingerprint Sensor / G-sensor / Compass / Proximity Sensor / IR Remote Sensor / Gyroscope / Light Sensor / Hall Sensor

Aesthetic

Color Gold

Connectivity

Bluetooth 4.2

Frequency Bands GSM B2/B3/B5/B8, CDMA BC0/BC1, WCDMA B1/B2/B5/B8, TD-SCDMA B34/B39, EVDO BC0/BC1, FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41

GPS GPS / A-GPS / GLONASS / Beidou

Mobile Generation 4G/LTE

Ports USB Type C (supports CDLA)

USB Port Type Type C

Wifi 802.11a/b/g/n/ac

Hardware

RAM 3GB

RAM Type LPDDR3

Mobile

SIM Card Slots 2

SIM Card Type Nano SIM

Simultaneous Standby Yes

Power & Batteries

Batteries Included Yes

Battery Capacity (Mfg Rated) 3000 mAh

Battery Feature Rechargeable

Battery Type Fixed

Plug Type US

Power Adapter Included Yes

USB Charging Yes

Specifications

Storage 32GB

User Interface

Languages Multiple Languages

Classification

Screen Size Range 5.1~5.5 -inch

Manufacturer

Brand LeTV

Model Le S3

Package

Package Contents 1*Smartphone, 1*Earphones Adapter, 1*USB Cable, 1*US Plug Power Adapter, 1*SIM Pin Opener, 1*User Manual

Package Type Retail

Dimensions us metric

Depth 7.5 mm

Height 151.1 mm

Product Weight 153 g

Width 74.2 mm

FastTech

Date Listed 1/2/2017

SKU 6641301

 

 

ειπα να ξεκινησω ενα νεο θεμα για το κινητο αυτο μιας και φαινεται ισως το απολυτο vfm.

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X622-5-5-Inch-3GB-32GB-Smartphone---Gold-382508.html?source=ShareAsale

βγενει και σε αλλες εκδοσεις.

περιμενω σχολια.

Edited by Running_Rabbit
Ενημέρωση ποστ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειπα να ξεκινησω ενα νεο θεμα για το κινητο αυτο μιας και φαινεται ισως το απολυτο vfm.

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X622-5-5-Inch-3GB-32GB-Smartphone---Gold-382508.html?source=ShareAsale

βγενει και σε αλλες εκδοσεις.

περιμενω σχολια.

 

Αυτό εδώ είναι αρκετά καλύτερο, μόνο και μόνο για την αξιοπιστία της SnapDragon, γενικότερα τα δύο κινητά είναι πολύ παρόμοια, αλλά... Επιπλέον, αυτό είναι από καλύτερο κατάστημα(πολύύ, πιο έμπιστο).

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το έχει κανείς? Σκέφτομαι να το πάρω.

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πας σε κάποιο LeEco με 4000 μπαταρία. Είναι βασικό, δεν θα φορτίζεις συνέχεια.

Το δικό μου με 4000 στο 0-100 θέλει 2,5 ώρες με τον μαμά φορτιστή/καλώδιο και κρατάει 2 μέρες με νορμάλ και παραπάνω χρήση.

Άλλη λύση είναι να πάρεις κι ένα Powerbank.

Κατά τα άλλα όλα τα LeEco είναι ποιοτικά, όπως και αυτό. Δεν έχουν σχέση με άλλους Κινέζους που προσπαθούν αλλά...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κάποιος γνώμη για το συγκεκριμένο μοντέλο (100euro/coolicool/eu warehouse);

Είμαι ήδη κάτοχος Le Max 2 και επειδή είμαι ευχαριστημένος με την εταιρεία, ψάχνω μια πιο οικονομική λύση για φιλικό πρόσωπο...

Τι άποψη έχετε για το Le S3; Το έχει κάποιος και έχουν προκύψει προβλήματα;

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα για φίλο προχθές από banggood. Φαίνεται τίμιο

 

το ιδιο ζαχαρωνω και εγω...

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Στα 110 ευρω απο την ισπανικη αποθηκη του geekbuying.com αξιζει? Απ'οτι ειδα δεν θα πληρωσω καθολου μεταφορικα γιατι μενω Πορτογαλια.

Το X520 που επισης αναφερθηκε ειναι στα 126 ευρω απο το ιδιο καταστημα. Εκτος του snapdragon cpu ειναι ακριβως ιδια κινητα?

Απο Κινα δεν θελω να παραγγειλω γιατι εδω ειναι 110% σιγουρο το τελωνειο.

I am never gonna work another day in my life the GODS told me to relax!
Link to comment
Share on other sites

Στα 110 ευρω απο την ισπανικη αποθηκη του geekbuying.com αξιζει? Απ'οτι ειδα δεν θα πληρωσω καθολου μεταφορικα γιατι μενω Πορτογαλια.

Το X520 που επισης αναφερθηκε ειναι στα 126 ευρω απο το ιδιο καταστημα. Εκτος του snapdragon cpu ειναι ακριβως ιδια κινητα?

Απο Κινα δεν θελω να παραγγειλω γιατι εδω ειναι 110% σιγουρο το τελωνειο.

Για Ελλάδα πάντως είχε 37 δολάρια μεταφορικά. Το χ520 έχει Snapdragon επεξεργαστη που είναι πιο αξιόπιστος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα πάντως είχε 37 δολάρια μεταφορικά. Το χ520 έχει Snapdragon επεξεργαστη που είναι πιο αξιόπιστος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Ναι το ξερω, αλλα για Πορτογαλια ειναι δωρεαν, οποτε με συμφερει η αγορα απο εκει.

Με προβληματιζει λιγακι η ελλειψη SD slot και η μετρια μεγεθους μπαταρια

I am never gonna work another day in my life the GODS told me to relax!
Link to comment
Share on other sites

Με το κουπόνι KIMOVIL υπάρχει έκπτωση περίπου 5.5 ευρώ, με επιλογή όμως την Ισπανική αποθήκη. Σε άλλη επιλογή που δοκίμασα αντί για έκπτωση, αυξήθηκε το ποσό :wacko:
Link to comment
Share on other sites

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_681759.html?lkid=11287146

με το κουπόνι LES3K, 88€

Αχ αυτή η 800ρα!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς απο banggood για να μας πει αν υπήρχε τίποτα έξτρα στη συσκευασία;;

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από geekbuying Italy stock το x626 4/32 βγαίνει τελική με μεταφορικά, με DHL σε δυο μέρες στην πόρτα σας και χωρίς τον φόβο τελωνείου, στα 123 ευρώ με το κουπόνι KIMOVIL .

https://m.geekbuying.com/item/-Italy-Stock-LeTV-LeEco-Le-S3-X626-5-5-Inch-4G-LTE-Smartphone-Helio-X20-Deca-Core-4GB-RAM-32GB-ROM-21-0MP-Touch-ID---Rose-Gold-384689.html

Σε rose gold.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Παρελαβα μολις χτες απο banggood το letv s3 X626.

Μου παρουσιαζει ενα σωρο θεματα δυστυχως.Εκανα εγγραφη εδω μηπως βρω λυση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Παρελαβα μολις χτες απο banggood το letv s3 X626.

Μου παρουσιαζει ενα σωρο θεματα δυστυχως.Εκανα εγγραφη εδω μηπως βρω λυση.

Δηλαδή φίλε μου; Μη μου λες τέτοια, το χω παραγγειλει για φίλο κι είμαι στην αναμονή...

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε οτι ειναι μεμονωμενο γεγονος.Ενω παρελαβα πολυ γρηγορα με priority mail κ χαρηκα πολυ μου επιφυλασσε τα κσλυτερα....

Λοιπον για αρχη το βιντεο οταν παιζει ακουγεται εντονα ενα σφυριγμα σε ολη τη διαρκεια ενοχλητικοτατο.Το παρεβλεψα αυτο. το δουλεψα ελαχιστα χωρις sim.....ππαω κανω τν καρτα μ nano τν τοποθετω κ αρχιζει τα κουλα. Παταγε μονο του γραμματα,ανοιγε οθονες,στα social δε γινοταν να συννενοηθω αφου ηταν τρελο το κιν.......κ το σφυριγμα σφυριγμα.Φοβηθηκα μν κανει κ μπαμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωστοσο μιλαω μαζι τους στελνω κ οτι μου ζητησαν απο βιντεο για να καταλαβουν τν κατασταση κ μου ειπαν να μου στειλουν καινουργιο με ολα τα εξοδα δικα τους αφου στειλω πισω αυτο.

Ψαχνω στο ιντερνετ βρισκω εναν χριστιανο που πουλαει τα συγκεκριμενα κ μιλωντας μαζι τ μου λεει να μπω σε μια ρυθμιση "θαση δεικτη κ εμφ αγγιγματων" κ εβγαζε στην οθονη κατι γραμμες δεν ξερω καθολου απο αυτα.μου ειπε να το λειτουργησω ετσι 2 μερες κ μετα να το κλεισω .αν δν επανελθει λεει ειχε προβλημα η οθονη το touch. Εεεεεεελα που το κλεισα κ δουλευει κομπλε. Ο βιντεο βεβαια τσιριζει. Μου ειπε να του περασω αλλο λογισμικο στο μεταξυ γτ ειναι παλιο αυτο π εχει.Κ ρωταω αν ξερει κανεις;;;;;;;;;Τι συμβαινει; Το κραταω η θαρχισει τα ιδια;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο από τα δύο μιλάμε? Το 622 η 626?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας πουμε οτι ειναι μεμονωμενο γεγονος.Ενω παρελαβα πολυ γρηγορα με priority mail κ χαρηκα πολυ μου επιφυλασσε τα κσλυτερα....

Λοιπον για αρχη το βιντεο οταν παιζει ακουγεται εντονα ενα σφυριγμα σε ολη τη διαρκεια ενοχλητικοτατο.Το παρεβλεψα αυτο. το δουλεψα ελαχιστα χωρις sim.....ππαω κανω τν καρτα μ nano τν τοποθετω κ αρχιζει τα κουλα. Παταγε μονο του γραμματα,ανοιγε οθονες,στα social δε γινοταν να συννενοηθω αφου ηταν τρελο το κιν.......κ το σφυριγμα σφυριγμα.Φοβηθηκα μν κανει κ μπαμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωστοσο μιλαω μαζι τους στελνω κ οτι μου ζητησαν απο βιντεο για να καταλαβουν τν κατασταση κ μου ειπαν να μου στειλουν καινουργιο με ολα τα εξοδα δικα τους αφου στειλω πισω αυτο.

Ψαχνω στο ιντερνετ βρισκω εναν χριστιανο που πουλαει τα συγκεκριμενα κ μιλωντας μαζι τ μου λεει να μπω σε μια ρυθμιση "θαση δεικτη κ εμφ αγγιγματων" κ εβγαζε στην οθονη κατι γραμμες δεν ξερω καθολου απο αυτα.μου ειπε να το λειτουργησω ετσι 2 μερες κ μετα να το κλεισω .αν δν επανελθει λεει ειχε προβλημα η οθονη το touch. Εεεεεεελα που το κλεισα κ δουλευει κομπλε. Ο βιντεο βεβαια τσιριζει. Μου ειπε να του περασω αλλο λογισμικο στο μεταξυ γτ ειναι παλιο αυτο π εχει.Κ ρωταω αν ξερει κανεις;;;;;;;;;Τι συμβαινει; Το κραταω η θαρχισει τα ιδια;

Για ποιο μοντέλο συγκεκριμένα? 622 η 626? Περιμένω και εγώ λογικά αύριο παραλαμβάνω το 622

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω το 4gb και 32rom μάλλον θα εχω τα ίδια προβλήματα υπάρχει καμία rom stable να περασουμε και αν εχει ελληνικα καλως αλλιως και με αγγλικα δεν υπαρχει προβλημα απλα να λειτουργουν ολα ομαλα αυτο θελω .. Περιμενω γιατι απο βδομαδα θα το εχω και αν ειναι να κανω κατευθείαν την αλλαγή τις rom ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Eχω εδω και μερικες μερες το Χ622.Για τα χρηματα του και τη χρηση που του κανω το τηλεφωνο δεν παιζεται.

Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μη επεκτασιμη μνημη του.Κατα τα αλλα super σε ολα του.

Link to comment
Share on other sites

Eχω εδω και μερικες μερες το Χ622.Για τα χρηματα του και τη χρηση που του κανω το τηλεφωνο δεν παιζεται.

Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μη επεκτασιμη μνημη του.Κατα τα αλλα super σε ολα του.

Τέτοια να ακούω! Παραλαμβανω την Δευτέρα για την γυναίκα μου.. όσο για την επέκταση μνήμης για εμένα είναι υπέρ αρκετή η 32αρα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...