Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, ξερετε αν ταιριαζουν τα αξεσουάρ του με καποιο άλλο μοντελο της Leeco?

Περιμενω ένα Le S3 X626 τις επομενες ημερες και ψανχω θηκη και tempered glass.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ. Ελλάδα παίζει τίποτα παιδιά για άμεση αγορά ;

Αν έχει κάποιος να του περισσεύουν αγοράζω αμεσα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Ελλάδα δεν νομίζω φίλε.. Από έξω μόνο κι εγώ περίμενω μια από το ebay κι έχω κι ακόμα μια.. Από κολλήματα πως πας έχεις θέματα γενικά με το κινητό;;
Link to comment
Share on other sites

Για την Official μπαίνετε εδώ:

 

x622 ---> https://www.needrom.com/download/leeco-s3-x622/

 

x626 ---> https://www.needrom.com/download/leeco-s3-x626/

 

Για custom rom multilanguage(Περιέχει Ελλήνικα οχι 100% μετάφραση αλλα κάνει δουλειά) η οποία είναι η καλύτερη μεχρι στιγμής μπαίνετε εδω:

 

x626 ---> http://www.leeco.re/topic/5330-rom-leeco-le-2-x620-x626-5926s06141-r20-by_worfred-multi/

 

Εικόνες απο rom ---> https://imgur.com/pEJJAXf

https://imgur.com/S66iK3K

https://imgur.com/a/BRTeN

https://imgur.com/Fz6azdX

https://imgur.com/XhKGvB3

Edited by Dimel98
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις παρέλαβα το το κινητό Χ622 πρώτες εντυπώσεις :Αρκετά καλή κάμερα, καλή ποιότητα κατασκευής για τα 115 ευρώ από ευρωπαϊκή αποθήκη, γρήγορο για τα δεδομένα του, 4Gμε wind κάτι που το είχα ανχος ☺️ καλό θα ήταν να πάρουμε όλοι μια θηκουλα και tempered class. Αυτά σε πρώτο χρόνο, τα υπόλοιπα μετά από χρήση θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω και εγώ να παραγγείλω το x626 από την προσφορά της gearbest με eu priority (dhl δεν είναι;) Το τελωνείο το γλιτώνουμε 100%? Πρόβληματα η συσκευή έστω με official rom χωρίς ελληνικά έχει; Ειδικά αυτό που έλεγε το παιδί για σφύριγμα σε βίντεο κτλ. Εντυπώσεις από άλλα παιδιά που έχουν παραλάβει;
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν 3 ημερες το μοντελο X622. Παραγγελια απο banggood στα 92 ευρω με priority direct mail. Δεν περασε τελωνειο :D

Πρωτες εντυπωσεις αρκετα καλες για 92 ευρω κινητο. (~110 τρεχουσα τιμη) Τα 3000mah ισως φαινονται λιγα, αλλα νομιζω γινεται καλη διαχειρηση σχετικα.

Οι φωτογραφιες μετριες...δεν ειναι πολυ καθαρες...στις 5 που τραβηξα η 1 ηταν καθαρη...ισως θελει σταθερο χερι λογω ελειψης OIS, δεν ξερω..απο τα βιντεο ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος.

Ευκρινεια και χρωματα σχεδον πανομοιοτυπο με xiaomi redmi 4 prime. Ιδια μου φανηκαν.

Το EUI δεν ειναι και το πιο ευχρηστο...δεν μ'αρεσει ιδιαιτερα.

Καλη ποιοτητα κατασκευσης και καλη αισθηση για τα λεφτα του.

Προς τα παρων αυτα.

Να ρωτησω, εχει να μου προτεινει καποιος μια καλη θηκη για το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν 3 ημερες το μοντελο X622. Παραγγελια απο banggood στα 92 ευρω με priority direct mail. Δεν περασε τελωνειο :D

Πρωτες εντυπωσεις αρκετα καλες για 92 ευρω κινητο. (~110 τρεχουσα τιμη) Τα 3000mah ισως φαινονται λιγα, αλλα νομιζω γινεται καλη διαχειρηση σχετικα.

Οι φωτογραφιες μετριες...δεν ειναι πολυ καθαρες...στις 5 που τραβηξα η 1 ηταν καθαρη...ισως θελει σταθερο χερι λογω ελειψης OIS, δεν ξερω..απο τα βιντεο ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος.

Ευκρινεια και χρωματα σχεδον πανομοιοτυπο με xiaomi redmi 4 prime. Ιδια μου φανηκαν.

Το EUI δεν ειναι και το πιο ευχρηστο...δεν μ'αρεσει ιδιαιτερα.

Καλη ποιοτητα κατασκευσης και καλη αισθηση για τα λεφτα του.

Προς τα παρων αυτα.

Να ρωτησω, εχει να μου προτεινει καποιος μια καλη θηκη για το κινητο;

Για την κάμερα έχω διαφορετική άποψη θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή... Για την μπαταρία θα συμφωνήσω μιας και κράτα μια μέρα max με αρκετά καλή διαχείριση

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλαβει εδω και μερες ενα Χ626/4/64 και περιμενω ενα ακομη X626/4/32, για φιλους.

Πολυ καλο value for money συνολικα, ιδιαιτερα στις τιμες των γενεθλιων του banggood, πχ 98€ για 64αρι.

Σαφως το 64αρι συνεφερε τοτε, αλλα χωρις κουπονι τωρα, συμφερει το 4/32 ή το 3/32.

Θα ξαναβγουν ομως σε πολλες προσφορες και απο αλλα μαγαζια.

 

Επι του κινητου τωρα,

Δεν μου δειχνει τα εικονιδια στο dropdown menu.

Θα περιμενω και το αλλο και μετα θα δω για αλλαγη ρομ.

Ηθελα να αποφυγω την διαδικασια αλλαγης ρομ, καθως προκειται για φιλους, αλλα αυτο ειναι το τιμημα του value for money le eco, ρισκαρεις στο λογισμικο οπως ερχεται και δεν κανει μονο του update οπως ενα σωρο αλλες μαρκες.

Τεσπα, μετα θα το στησω και θα στρωσει.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλαβει εδω και μερες ενα Χ626/4/64 και περιμενω ενα ακομη χ626/4/32, για φιλους.

Πολυ καλο value for money συνολικα, ιδιαιτερα στις τιμες των γενεθλιων του banggood, πχ 98€ για 64αρι.

Σαφως το 64αρι συνεφερε τοτε, αλλα χωρις κουπονι τωρα, συμφερει το 4/32 ή το 3/32.

Θα ξαναβγουν ομως σε πολλες προσφορες και απο αλλα μαγαζια.

 

Επι του κινητου τωρα,

Δεν μου δειχνει τα εικονιδια στο dropdown menu.

Θα περιμενω και το αλλο και μετα θα δω για αλλαγη ρομ.

Ηθελα να αποφυγω την διαδικασια αλλαγης ρομ, καθως προκειται για φιλους, αλλα αυτο ειναι το τιμημα του value for money le eco, ρισκαρεις στο λογισμικο οπως ερχεται και δεν κανει μονο του update οπως ενα σωρο αλλες μαρκες.

Τεσπα, μετα θα το στησω και θα στρωσει.

Φίλε μου αυτό που ψάχνεις είναι στο πλήκτρο του multitasking (το αριστερό πλήκτρο), έτσι είναι σε όλα τσ leeco

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοω τα εικονιδια στο dropdown menu, οπως πχ παρακατω, το συρω και δεν δειχνει τιποτε, ειναι τα παντα κενα, μονο κατω κατω η επιλογη notifications management υπαρχει που δεν βοηθαει. Η εικονα ειναι ασχετη, απλα να δειξω ποια "κουρτινα" εννοω.

http://68.media.tumblr.com/6acfabd70c604523e11f2c6ba9d041ae/tumblr_inline_odlj0ilczc1svs7qo_1280.png

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό σου λεω, σε ολα τα leeco τα "quick toggles" βρίσκονται στο αριστερό κουμπί μαζί με το multitasking. Είναι ετσι το λογισμικό της εταιρείας Με δυσκόλεψε λίγο στην αρχή αλλά τώρα δε μπορω να τ αποχωριστώ

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d01c0cffd4f70ddee0e0a99526033ab7.jpg

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα!

Σ'ευχαριστω φιλε!

Θα ορκιζομουν οτι στο max 2 (που περασε για λιγο απο τα χερια μου προς φιλο), υπηρχαν κανονικα!

Ρυθμιζεται καπου η εμφανιση του?

Πχ, αντι για μουσικη, περισσοτερα toggles?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα!

Σ'ευχαριστω φιλε!

Θα ορκιζομουν οτι στο max 2 (που περασε για λιγο απο τα χερια μου προς φιλο), υπηρχαν κανονικα!

Ρυθμιζεται καπου η εμφανιση του?

Πχ, αντι για μουσικη, περισσοτερα toggles?

Στο max2 φίλε μου μπορεί να περάσει κάποιος 10 διαφορετικά λογισμικά, με την υποστήριξη του Cris, εγώ λόγου χάρη έχω την miui και δεν την αποχωρίζομαι, αλλά γούστα είναι αυτά

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα!

Σ'ευχαριστω φιλε!

Θα ορκιζομουν οτι στο max 2 (που περασε για λιγο απο τα χερια μου προς φιλο), υπηρχαν κανονικα!

Ρυθμιζεται καπου η εμφανιση του?

Πχ, αντι για μουσικη, περισσοτερα toggles?

Μπορείς απλά νσ ρυθμίσεις τη σειρά που θα εμφανίζονται. Δηλαδή ποια θα είναι τα 5 πρώτα κλπ

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα 3 προεγκατεστημενα themes δεν μπορώ να βάλω κάποιο άλλο...πατώντας στα online themes πετάει μήνυμα No network connection κάτι που δεν ισχύει βέβαια... κάποιος άλλος τρόπος υπάρχει να βάλουμε κάνα άλλο theme;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κ απο εμενα!!! Μολις παρηγγειλα το le 2 pro απο tiny deal και τελικα μου εστειλαν το le S3!!!

Τελος παντων τι να κανω, παρομοια χαρακτηριστικα ουτως η αλλως εχουν. Εχω το x626 με 4 giga ram και και 64 giga rom.

Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα: οταν παω να δω τα αρχεια κλησεων κολλαει κ κανει μονο του επανεκκινηση.

Με αλλαγη rom διορθωνεται;;

Επισης ξερει κανεις αν εχει gorilla glass η κατι αντιστοιχο για προστασια οθονης;;

Και κατι τελευταιο: και το s3 και το le 2 pro εχουν καμερα 21 mp. Ξερει κανεις επειδη διαβασα οτι ειναι απο διαφορετικη εταιρια η καθε καμερα ποια ειναι καλυτερη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κ απο εμενα!!! Μολις παρηγγειλα το le 2 pro απο tiny deal και τελικα μου εστειλαν το le S3!!!

Τελος παντων τι να κανω, παρομοια χαρακτηριστικα ουτως η αλλως εχουν. Εχω το x626 με 4 giga ram και και 64 giga rom.

Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα: οταν παω να δω τα αρχεια κλησεων κολλαει κ κανει μονο του επανεκκινηση.

Με αλλαγη rom διορθωνεται;;

Επισης ξερει κανεις αν εχει gorilla glass η κατι αντιστοιχο για προστασια οθονης;;

Και κατι τελευταιο: και το s3 και το le 2 pro εχουν καμερα 21 mp. Ξερει κανεις επειδη διαβασα οτι ειναι απο διαφορετικη εταιρια η καθε καμερα ποια ειναι καλυτερη;;

Τα ίδια τηλέφωνα είναι. Κάνε μια επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμίσεων

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων, δυστυχως κανενα αποτελεσμα. Στις επαφες συνεχιζεται να μην φαινονται τα αρχεια κλησεων....

Μαλλον πως πρεπει να το συνηθισω εκτος κ αν του αλλαξω rom απο οτι διαβασα σε προηγουμενη σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων, δυστυχως κανενα αποτελεσμα. Στις επαφες συνεχιζεται να μην φαινονται τα αρχεια κλησεων....

Μαλλον πως πρεπει να το συνηθισω εκτος κ αν του αλλαξω rom απο οτι διαβασα σε προηγουμενη σελιδα....

 

Δοκίμασε στην επιλογή γλώσσας να βάλεις Αγγλικά.

Νομίζω ότι μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!

Ναι το γυρισα στην Αγγλικη Γλωσσα κ ολα ειναι οκ!!!

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Ξερει κανενας βρε παιδια αν το κινητο μας εχει gorilla glass η κατι παρομοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!

Ναι το γυρισα στην Αγγλικη Γλωσσα κ ολα ειναι οκ!!!

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Ξερει κανενας βρε παιδια αν το κινητο μας εχει gorilla glass η κατι παρομοιο;;

 

για το LeEco Le S3 X626 δουλευει το 4g της wind?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το LeEco Le S3 X626 δουλεύει το 4g της wind?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...