Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να παρω οπωσδηποτε ένα τηλ. μιας και της γυναικας μου τα'φτυσε γιατι και αυτή δεν τα πολυπροσεχει , το μπατζετ μου είναι πολύ περιορισμενο και ελεγα ταβανι 80-90!

Σκεφθηκα λοιπόν να της δοσω το εξαιρετικο για την ηλικια του coolpad f1 μου και να τσιμπησω εγω το καινουργιο(μιας και εχω να αλλαξω τηλ. 3μιση χρονια!),με 80-90 ημουν σχεδόν ετοιμος να τσιμπησω το Leagoo M8 pro η να ανεβαινα αντε ένα 10ρικο και να επαιρνα το leagoo kiicaa mix αλλα σημερα επεσε το ματι μου εντελος τυχαια στο gearbest αυτό https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_685215.html?wid=11&lkid=10745336!

Τι λετε αξιζει να παρω το συγκεκριμενο για 110 ευρω(και ποια η διαφορα του εκτος από τα 64gb ρομ της international βερζιον που εχει 20$ παραπανω στο ιδιο σαητ?)?

Ξερω ότι σιγουρα είναι καλυτερο από τα 2 πιο πανω που ανεφερα αλλα ρωταω γενικα αν αξιζει σαν τηλεφωνο και πια τα αρνητικα και θετικα του?

Μηπως είναι καλυτερα να μαζεψω κανα φραγκο παραπανω και να παρω ένα Redmi note 4 που ολοι εδώ στο φορουμ εξυμνουν?

Kαμια custom rom για το LeEco Le S3 παιζει,π.χ καμια miui ?

7 ρη android υπαρχει περιπτωση να δουμε,γενικα υποστηριξη υπαρχει για το συγκεκριμενο τηλ.?

Thank's εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις!

Το τηλέφωνο όπως έχω αναφέρει και λίγο ποιο πίσω είναι άψογο, μετά από χρήση 2 εβδομάδων σύμφωνα για τα χρήματα που θα δώσεις 120 ευρώ από ευρωπαϊκή αποθήκη, για το s3 626 και με τα χαρακτηριστικά που έχει, θεωρώ ότι είναι τζάμπα. Όσο αναφορά για Android 7 θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξει κάποια στιγμή αναβάθμιση.

Και μια λεπτομέρεια μην επιλέξεις αγορά από Κίνα γιατί όλα σχεδόν περνάνε τελωνείο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυκλοφόρησε στο Needrom με ημερομηνία 20/10/2017 η νέα ROM, Version: LeEco X626 5.9.026S stable (ROM for stock recovery).

Αν θυμάμαι καλά αυτή πρέπει να μετονομαστεί σε “update.zip” και να τοποθετηθεί που; Σε ποιο ακριβώς φάκελο; Και πως ξεκινά η εγκατάσταση;

Ελπίζω να είναι καλύτερη από αυτήν που έχω. (τηλέφωνο Le S3 LeX626 και έχει την ROM 5.8.018S σε Android 6).

Ελπίζω να μη κάνω καμιά βλακεία και γεμίσω κινεζιές……

Κάθε βοήθεια αποδεκτή!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο όπως έχω αναφέρει και λίγο ποιο πίσω είναι άψογο, μετά από χρήση 2 εβδομάδων σύμφωνα για τα χρήματα που θα δώσεις 120 ευρώ από ευρωπαϊκή αποθήκη, για το s3 626 και με τα χαρακτηριστικά που έχει, θεωρώ ότι είναι τζάμπα. Όσο αναφορά για Android 7 θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξει κάποια στιγμή αναβάθμιση.

Και μια λεπτομέρεια μην επιλέξεις αγορά από Κίνα γιατί όλα σχεδόν περνάνε τελωνείο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

110 βγαινει από gearbest με priority Line και αμα παρουμε 2 τοτε βγαινει 100 ευρω το καθενα (αν είναι τζαμπα όπως λες στα 120 τοτε στα 100 τι είναι?)!

Ειχα την εντυπωση ότι με priority Line δεν υπαρχει πρόβλημα με τελωνειο,αλλαξε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στο Needrom με ημερομηνία 20/10/2017 η νέα ROM, Version: LeEco X626 5.9.026S stable (ROM for stock recovery).

Αν θυμάμαι καλά αυτή πρέπει να μετονομαστεί σε “update.zip” και να τοποθετηθεί που; Σε ποιο ακριβώς φάκελο; Και πως ξεκινά η εγκατάσταση;

Ελπίζω να είναι καλύτερη από αυτήν που έχω. (τηλέφωνο Le S3 LeX626 και έχει την ROM 5.8.018S σε Android 6).

Ελπίζω να μη κάνω καμιά βλακεία και γεμίσω κινεζιές……

Κάθε βοήθεια αποδεκτή!!!

 

απο οτι διαβασα ειναι γεματη κινεζιες και δεν εχει play store k google apps

Link to comment
Share on other sites

110 βγαινει από gearbest με priority Line και αμα παρουμε 2 τοτε βγαινει 100 ευρω το καθενα (αν είναι τζαμπα όπως λες στα 120 τοτε στα 100 τι είναι?)!

Ειχα την εντυπωση ότι με priority Line δεν υπαρχει πρόβλημα με τελωνειο,αλλαξε τιποτα?

Εγώ δεν θα ρίσκαρα από Κίνα αγορά σήμερα, και μιλά ένας άνθρωπος που αγόρασε 100αδες προϊόντα από εκεί από το 2008

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

110 βγαινει από gearbest με priority Line και αμα παρουμε 2 τοτε βγαινει 100 ευρω το καθενα (αν είναι τζαμπα όπως λες στα 120 τοτε στα 100 τι είναι?)!

Ειχα την εντυπωση ότι με priority Line δεν υπαρχει πρόβλημα με τελωνειο,αλλαξε τιποτα?

 

λογικα οχι,δεν εχει αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα ρίσκαρα από Κίνα αγορά σήμερα, και μιλά ένας άνθρωπος που αγόρασε 100αδες προϊόντα από εκεί από το 2008

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαι σε ρωταω φιλε,εχεις αγορασει με priority line από gear η banggood μετα από τα ενισυμενα μετρα τελωνειου?

Γιατι απ'οτι διαβαζω εδώ μεσα κανεις μα κανεις δεν εχει ανφερει πρόβλημα με αυτόν τον τροπο αποστολης!

Και'γω την πατησα με τελωνειο και ξερω(μαλιστα για μεταχειρισμενο τηλ. που σταλθηκε για επισκευή και όταν γυρισε ζητησαν τελωνειο παρακαλω!) γι'αυτο ρωτησα πριν τον φιλο αν αλλαξε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε ρωταω φιλε,εχεις αγορασει με priority line από gear η banggood μετα από τα ενισυμενα μετρα τελωνειου?

Γιατι απ'οτι διαβαζω εδώ μεσα κανεις μα κανεις δεν εχει ανφερει πρόβλημα με αυτόν τον τροπο αποστολης!

Και'γω την πατησα με τελωνειο και ξερω(μαλιστα για μεταχειρισμενο τηλ. που σταλθηκε για επισκευή και όταν γυρισε ζητησαν τελωνειο παρακαλω!) γι'αυτο ρωτησα πριν τον φιλο αν αλλαξε τιποτα!

Δεν άλλαξε κάτι.. αλλά το priority Line από όσο ξέρω σήμερα χρεώνεται + 21.45 από το Gearbest και 7.30 από το Banggoot οπότε ποιος ο λόγος.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο από gearbest που ρωταω υπαρχει κανεις που να το εχει παρει να μου πει η ρομ που φοραει εχει Ελληνικα(ποσο καλα Ελληνικα γιατι το δευτερο που θα παραγειλο είναι για φιλο που δεν τα εχει και πολύ καλα τα Αγγλικα του!) και google play ,η και τιποτα Κινεζιες που μπορει και να μην βγαινουν? Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=b51uzZNU66w ο τυπος λεει ότι το LeTV LeEco Le S3 X626 φοραει την ιδια ρομ με το LeEco (LeTV) Le 2 X620 και μπορει κανεις να χρησιμοποιησει την ρομ από το Le 2 για να κανει restore το S3,αρα αν καταλαβα καλα και οι custom roms του Le 2 όπως π.χ αυτή https://forum.xda-developers.com/le-2/development/mtk-x20-leeco-le-2-pro-rom-miui-8-t3478435 μπορουν να εγκαταστηθουν στο S3!

Σωστα καταλαβα η οχι,εχει περασει κανεις custom στο S3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια απαντηση στα παραπανω που ρωτησα αν γινεται ?

Γιατι μειωνεται με γοργους ρυθμους το στοκ προσφορας στο gearbest βλεπω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια απαντηση στα παραπανω που ρωτησα αν γινεται ?

Γιατι μειωνεται με γοργους ρυθμους το στοκ προσφορας στο gearbest βλεπω !

 

το 626 απο οτι βλεπω εχει το ιδιο hardware με το 620,οπως λεει και στο βιντεο μπορει να παρει τις ρομ του και το 626,φυσικα δεν εχω το 626 ωστε να το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

το 626 απο οτι βλεπω εχει το ιδιο hardware με το 620,οπως λεει και στο βιντεο μπορει να παρει τις ρομ του και το 626,φυσικα δεν εχω το 626 ωστε να το δοκιμασω.
Και γιατί να κάνεις πειράματα? Η υπομονή είναι χρυσός σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να περιμένουμε, πιστεύω ότι θα βγει κάποια νέα Rom η κάποιο update σε nougat

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν όλα τα Le S3 αυτό το μπερδεμα με τις επαφες, και το ότι δεν εμφανιζει ποιος μας πηρε και τα ονόματα όταν το εχουμε στα Ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορουσα άλλο να περιμενω τις απαντησεις στα ερωτήματα μου και χτυπησα 2 μιας και ότι το στοκ κατεβαινε επικινδυνα (μολις 24 κομματια ειχαν μεινει όταν εβαλα την παραγγελια από τα 500 προχθεσινα!)και το ότι το gearbest διορθωσε τα χαρακτηριστικα του και αναφερει ότι το συγκεκριμενο μοντελο φοραει τον αισθητηρα των 21MP!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορουσα άλλο να περιμενω τις απαντησεις στα ερωτήματα μου και χτυπησα 2 μιας και ότι το στοκ κατεβαινε επικινδυνα (μολις 24 κομματια ειχαν μεινει όταν εβαλα την παραγγελια από τα 500 προχθεσινα!)και το ότι το gearbest διορθωσε τα χαρακτηριστικα του και αναφερει ότι το συγκεκριμενο μοντελο φοραει τον αισθητηρα των 21MP!

 

ειναι ιδιο με το χ620 μονο με 64γιγα,με μια καλη ρομ ειναι απιαστο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω πολλα για το συγκεκριμενο κινητο, ελπιζω να είναι 75% απ'αυτα που λενε τα σπεκς και 75% να με βολεψει η ρομ του και θα είμαι ευχαριστημένος γι'αυτα που πληρωσα!

Μεχρι σημερα το πρωι εγραφε 16mp καμερα και μετα από πολλα ερωτήματα στο σαητ υποφηφιων αγοραστων το απόγευμα διοθωσαν τα σπεκς που ειχαν αναρτημενα και εβαλαν 21mp όπως μπορεις να διαπιστώσεις και'συ https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_685215.html!

Αν τελικα το τηλ. οντως είναι με τον αισθητηρα της sony των 21mp και απ'οτι ειδα κατι review τοτε μιλαμε για σουπερ deal!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω πολλα για το συγκεκριμενο κινητο, ελπιζω να είναι 75% απ'αυτα που λενε τα σπεκς και 75% να με βολεψει η ρομ του και θα είμαι ευχαριστημένος γι'αυτα που πληρωσα!

Μεχρι σημερα το πρωι εγραφε 16mp καμερα και μετα από πολλα ερωτήματα στο σαητ υποφηφιων αγοραστων το απόγευμα διοθωσαν τα σπεκς που ειχαν αναρτημενα και εβαλαν 21mp όπως μπορεις να διαπιστώσεις και'συ https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_685215.html!

Αν τελικα το τηλ. οντως είναι με τον αισθητηρα της sony των 21mp και απ'οτι ειδα κατι review τοτε μιλαμε για σουπερ deal!

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-s3-x626

εχω το χ620 με 21 μεγαπιξελ καμερα,κι εδω ετσι λεει,ειναι το ιδιο σεολα εκτος απο τα 64 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-s3-x626

εχω το χ620 με 21 μεγαπιξελ καμερα,κι εδω ετσι λεει,ειναι το ιδιο σεολα εκτος απο τα 64 γιγα.

 

Στο kimovil φιλε δειχνει πεντε εκδοσεις οπου μονο στο 64αρη δινει 21mp καμερα,δηλ. 32ρη μοντελο με τον mtk με 21mp δεν δειχνει να βγαινει ,ισως εκαναν λαθος στο gearbest και τελικα να είναι 32ρη με 16mp καμερα αυτό που παρηγγειλα,μακαρι όμως να κανουν λαθος και να μου στειλουν 64ρη με 21mp καμερα(πολλα θελω ,ε"?)!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το leeco le 2 είναι ακριβος ιδιο εξωτερικα με το LeTV LeEco Le S3 (τρυπες, καμερες ,κουμπια κ.τ.λ?)γιατι ψαχνω για θηκες και τζαμακια και στο ali εχει πολλα περισσοτερα για le2?

Στο kimovil τα δινει ιδιες ακριβος διαστασεις ,ειναι όμως ετσι,δηλ. ταιριαζουν τα του le 2 στο S3?

Link to comment
Share on other sites

Στο kimovil φιλε δειχνει πεντε εκδοσεις οπου μονο στο 64αρη δινει 21mp καμερα,δηλ. 32ρη μοντελο με τον mtk με 21mp δεν δειχνει να βγαινει ,ισως εκαναν λαθος στο gearbest και τελικα να είναι 32ρη με 16mp καμερα αυτό που παρηγγειλα,μακαρι όμως να κανουν λαθος και να μου στειλουν 64ρη με 21mp καμερα(πολλα θελω ,ε"?)!

Και το kimovil εχει λαθη στις προδιαγραφες, μην το εμπιστευεστε τυφλα.

Πχ, σημερινο "χοντρο" λαθος που κοιταγα για φιλο, ZTE Axon 7, model A2017G το οποιο ειναι το global που κυκλοφορει επισημα Ευρωπη και δειχνει οτι δεν εχει την Β20, ενω φυσικα την εχει. Τα δε λινκς που δινει για το gearbest για τα διαφορετικα μοντελα Α2017 και Α2017G, οδηγουν στα ιδια λινκς/αριθμους προιοντος του μαγαζιου, οπερ σημαινει μπαχαλο γενικως με το κιμοβιλ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεστοκαρουν μου φαινεται εκει στην LeTV,αλλα 500 κομματια σημερα σε flash sale και μαλιστα ακομη πιο φθηνα με κουπονι lecox626, 84 ευρω και κατι ψιλα (+μεταφορικα)!
Link to comment
Share on other sites

Ξεστοκαρουν μου φαινεται εκει στην LeTV,αλλα 500 κομματια σημερα σε flash sale και μαλιστα ακομη πιο φθηνα με κουπονι lecox626, 84 ευρω και κατι ψιλα (+μεταφορικα)!

 

σε ποιο καταστημα,ποιο κουπονι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...