Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι 800αρα μπαντα, στις αλλες μπαντες 4g δουλευει φυσικα κανονικα.

Το διευκρινιζω μιας και ισως εννοουσε την 800αρα.

Στην πραξη σημερα με wind, δεν θα εχεις προβλημα στα αστικα κεντρα (η αποδοση εξαρταται απο τις τοπικες κεραιες), αλλα στην επαρχια θα εχεις.

Συγνωμη για το off-topic, ξερω τι γινεται με αυτο το θεμα σε ολα τα κινητα, υπαρχουν ξεχωριστα threads γι'αυτο.

---

Αν "ακουσετε" για καποιο τρεχων κουπονι, θελω για γνωστο μου να παρω και αλλο S3, πειτε το και εδω παρακαλω.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για gorilla glass δεν γνωριζω, κ εγω εχω κανει την ερωτηση εδω αλλα δεν μου εχουν απαντησει. Σε καποια site για κινητα αναφερουν οτι εχει, σε καποια οχι.

Οσον αφορα την καμερα, προσωπικη μου αποψη παντα, ειναι σουπερ!!! Οταν τραβας βιντεο σου γραφει ποσα mb ειναι, πραγμα που εμενα προσωπικα θα μου φανει πολυ χρησιμο.

Το αλλο που μου αρεσε ειναι οτι οσο τραβας βιντεο, μπορεις να εστιαζεις σε διαφορα σημεια με το να ακουμπας την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει κάποιος που το εχει στα χέρια του να μου πει αν έχει ελληνικό μενού . επίσης αν πέρασε τελωνείο και αν είχε κάποια επιβάρυνση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στα χερια μου εδω και τρεις μερες. Το παρηγγειλα απο tinydeal κ ηρθε μετα απο 20 ημερες με επιβαρυνση 39 Ε. Κ ναι, περασε τελωνειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης εχει ελληνικο μενου αλλα δεν λειτουργουν σωστα οι επαφες. Δηλαδη πας να δεις αρχειο κλησεων κ σταματαει η εφαρμογη επαφες. Δηλαδη να το πω πιο απλα: σου κανει καποιος αναπαντητη να αποθηκευσεις τον αριθμο του κ δεν μπορεις. Αν γυρισεις την γλωσσα στα αγγλικα δεν εχεις τετοιο θεμα. Αυτο εχω κανει κ εγω

Link to comment
Share on other sites

88.81 € με email link απο gearbest, το 4gb/32gb μοντελο.

Priority οπωσδηποτε για να μην υπαρχει τελωνειο.

Τσιμπαει στο priority κοστος, καπου 22 €, ομως υπαρχει τρυπα.

Αν βαλετε 2 τεμ, το priority μειωνετε στα 14 €, ενω αν βαλετε 3 τεμ, παει στα 7 €.

(Για 4 δεν δοκιμασα, φανταζομαι χαμηλοτερα ή μηδενιζει).

Ετσι, αν συντονιστειτε 2-3 μαζι, θα βγει πολυ φθηνα το συνολικο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα το x626 4 giga 64 giga μνημη με την καμερα 21 mp απο το tiny deal 134€, με δωρο

1) μια δερματινη θηκη που ανοιγει κ κλεινει σαν βιβλιο

2) δυο σιλικονενιες οι οποιες ομως δεν καλυβουν την οθονη

3)προστατευτικο τζαμακι για την οθονη, το οποιο ομως δεν ξερω αν χρειαζεται γιατι εχω την εντυπωση (χωρις ομως να ειμαι σιγουρος)οτι το κινητο μας εχει gorilla glass. Αν γνωριζει καποιος στα σιγουρα ας μας απαντησει που να ξερουμε κ εμεις!!

Link to comment
Share on other sites

Tinydeal δεν εχει λυση για τελωνειο, ενω gearbest-banggod, ειναι σιγουρα χωρις.

(αυτα επι του παροντος).

 

Για το gorilla γιατι ρωτατε συνεχεια, αφου στα μεγαλα σοβαρα σαιτ, λεει οτι εχει.

Που ειδατε οτι δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σε καποια site to gorilla glass δεν το ανεφεραν καν, οποτε αφου δεν το αναφερει το σωστο φανταζομαι ειναι να μπερδευτεις: εχει ή δεν εχει?? Εσυ φιλε μου σε ποια μεγαλα site αναφερεσαι να τα εχω κ εγω υποψη μου διοτι δεν το πολυκατεχω το σπορ.

Φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Οκ, no problem.

Εκτος απο τα μαγαζια που ανεφερα (τα οποια τα κυνηγανε για τα τεχνικα χαρακτηριστικα), μια ματια στο gsmarena αρκει.

https://www.gsmarena.com/leeco_le_s3-8393.php

Αν δεν ειχε, θα το εγραφαν στα σχολια τουλαχιστον προς διορθωση.

Κανεις δεν γραφει κατι τετοιο. Ασφαλως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι τελωνείο λέτε πως έχει το Tinydeal. Εγώ το παρέλαβα σήμερα (10-10-2017) με αποστολή από την Γερμανία (το x626 4 giga ram 64 giga μνήμη), σε 7 ημέρες, στα 142 Ε, χωρίς τελωνείο φυσικά. Χωρίς ίχνος από Κινέζικα και με άψογες όλες τις λειτουργίες του.

Παιδιά ξέρετε τι παίζει με δυνατότητα root σε αυτό το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι τελωνείο λέτε πως έχει το Tinydeal. Εγώ το παρέλαβα σήμερα (10-10-2017) με αποστολή από την Γερμανία (το x626 4 giga ram 64 giga μνήμη), σε 7 ημέρες, στα 142 Ε, χωρίς τελωνείο φυσικά. Χωρίς ίχνος από Κινέζικα και με άψογες όλες τις λειτουργίες του.

Παιδιά ξέρετε τι παίζει με δυνατότητα root σε αυτό το τηλέφωνο;

Κινέζικα σίγουρα δεν θα έχει αλλά δεν θα έχει και 100%ελληνικό μενού, η τιμή του είναι πολύ καλή με αυτά που προσφέρει το κινητό εγώ πήρα το 622 το 32αρι με 3ram, όσο για το root δεν το πολύ έψαξα για να είμαι ειλικρινής.

Ας μας πει κανένας φίλος

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι τελωνείο λέτε πως έχει το Tinydeal. Εγώ το παρέλαβα σήμερα (10-10-2017) με αποστολή από την Γερμανία (το x626 4 giga ram 64 giga μνήμη), σε 7 ημέρες, στα 142 Ε, χωρίς τελωνείο φυσικά. Χωρίς ίχνος από Κινέζικα και με άψογες όλες τις λειτουργίες του.

Παιδιά ξέρετε τι παίζει με δυνατότητα root σε αυτό το τηλέφωνο;

 

Οταν γραφουμε για τελωνειο, εννοειται για αγορες εκτος ΕΕ, αφου οι εντος ΕΕ, δεν περνανε τελωνειο, ετσι και αλλιως.

Τα μαγαζια που εχουν και στελνουν απο Ευρωπαικες αποθηκες, εχουν ηδη φορτωθει το κοστος εισαγωγης στην ΕΕ, γι'αυτο οι τιμες τους ειναι υψηλοτερες σε σχεση με Κινα.

Το 64αρι το πηρα στα γενεθλια του bangoog 98€ + 7€ priority = 105€ (δεν επετρεπε πανω απο 1 τεμ ανα λογαριασμο η προσφορα), μακραν πιο κατω απο την "Γερμανικη" τιμη των 142€του tinydeal.

Θα μου πεις, τωρα δεν κανει 98€, αλλα 123€+ 7€ μεταφορικα.

ΟΚ, γι'αυτο κοιταμε τα κουπονια, οπως αυτο που ανεφερα απο gearbest πιο πανω, που ξεφτιλισε την τιμη στο 32αρι. Αν βεβαια καποιος το βιαζεται και δεν μπορει να περιμενει καποιο κουπονι, το παιρνει οσο εχει τωρα και συγκρινει ολες τις τιμες, μαζι και Ευρωπαικες αποθηκες που οντως συνηθως παραδιδονται γρηγοροτερα.

 

Για το ρουτ, προτου επιχειρησετε, να ξερετε, θα χασετε την εγγυηση, αν δεν μπορεσετε να το επαναφερετε στη ρομ που ερχεται.

Καλυτερα να περιμενετε να βγει εκτος εγγυησης και μετα να το σκαλισετε.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα σίγουρα δεν θα έχει αλλά δεν θα έχει και 100%ελληνικό μενού, η τιμή του είναι πολύ καλή με αυτά που προσφέρει το κινητό εγώ πήρα το 622 το 32αρι με 3ram, όσο για το root δεν το πολύ έψαξα για να είμαι ειλικρινής.

Ας μας πει κανένας φίλος

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πράγματι το μενού δεν είναι πλήρως Ελληνικό, αλλά δεν με ενοχλεί και πολύ. Μάλλον δεν με ενοχλεί καθόλου.

Εγώ είχα το Le1s X507 με "Ιταλική" rom. Το καταευχαριστήθηκα μέχρι που μου έπεσε. Πάει το γυαλί της οθόνης, αν και το "τατς" δουλεύει ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το ρουτ, προτου επιχειρησετε, να ξερετε, θα χασετε την εγγυηση, αν δεν μπορεσετε να το επαναφερετε στη ρομ που ερχεται.

Καλυτερα να περιμενετε να βγει εκτος εγγυησης και μετα να το σκαλισετε.

 

Ναι έχεις δίκαιο. Όμως παρά το ρίσκο υπάρχει λόγος να το κάνω root. Δεν έχω βρει όμως κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Απο Κινα εχει τελωνειο κ μαλιστα 39€. Το πηρα πριν λιγες μερες το κινητο στα χερια μου κ ξερω....

Οχι φιλε μου. Διαβασε λιγο τα σχετικα θεματα στο φορουμ για το τελωνειο και για το τι σημαινει priority, ως μεθοδος αποστολης, για να μην ξαναγραφουμε περισσοτερα εδω εκτος θεματος. Εν ολιγεις, προκειται για τριγωνικη αποστολη Κινα-Ευρωπη-Ελλαδα, με το πακετο να φευγει αρχικα απο Κινα αλλα να σταματαει ενδιαμεσα σε Ευρωπαικη χωρα και μετα να προωθειται στην Ελλαδα, εως προερχομενο απο την Ευρωπαικη χωρα. Γι'αυτο δεν υφισταται τελωνειο σε αυτην την περιπτωση. Το εξτρα κοστος για το priority shipping το ζυγιζεις αναλογα λοιπον.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

 

Για το ρουτ, προτου επιχειρησετε, να ξερετε, θα χασετε την εγγυηση, αν δεν μπορεσετε να το επαναφερετε στη ρομ που ερχεται.

Καλυτερα να περιμενετε να βγει εκτος εγγυησης και μετα να το σκαλισετε.

 

Για μενα το μεγαλυτερο ρισκο ειναι να παει κατι στραβα και το κανουμε bricked... γιατι κατα τα αλλα, και να χασουμε την εγγυηση αν κατι δεν δουλεψει καλα στην συσκευη, δεν ξερω πραγματικα ποσοι θα μπουν στην διαδικασια να τους το στειλουν πισω στην Κινα με οτι συνεπαγεται αυτο....και ολη αυτη η φασαρια για ενα κινητο των 90+ ευρω..

Παντως, οσο και αν εψαξα δεν βρηκα τροπο μεχρι στιγμης να το κανω root...

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το μεγαλυτερο ρισκο ειναι να μην παει κατι στραβα και το κανουμε bricked... γιατι κατα τα αλλα, και να χασουμε την εγγυηση αν κατι δεν δουλεψει καλα στην συσκευη, δεν ξερω πραγματικα ποσοι θα μπουν στην διαδικασια να τους το στειλουν πισω στην Κινα με οτι συνεπαγεται αυτο....και ολη αυτη η φασαρια για ενα κινητο των 90+ ευρω..

Παντως, οσο και αν εψαξα δεν βρηκα τροπο μεχρι στιγμης να το κανω root...

Ακριβως αυτο εννοουσα για την εγγυηση, γι'αυτο εγραψα για τυχον αδυναμια επαναφορας. Κριμα ειναι να σου μεινει τουβλο και να μην μπορεις καν να το στειλεις πισω με 7-8 ευρω συστημενο. Παραδειγμα σε ετερο θεμα leeco με αναβαθμιση ρομ και κλειδωμα του bootloader...

Ενταξει, για ρουτ, δεν νομιζω να παθει κατι, και αργα ή γρηγορα θα βρεθουν τροποι, απλα λιγο υπομονη και οχι βιασυνη, να σιγουρευτειτε απο καναδυο πηγες, μην γινετε τα πειραματοζωα εσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!

Προσπαθω να βαλω το αποτυπωμα μου στον αισθητηρα για πρωτη φορα ωστε να ξεκλειδωνει με αυτο τον τροπο, αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα. Οταν μου γραφει το κιν. να τοποθετησω τον δεικτη στον αισθητηρα τον τοποθετω, περιμενω γυρω στα δυο λεπτα αλλα μετα απελπιζομαι κ τον βγαζω.

Εσας ποση ωρα σας πηρε την πρωτη φορα να καταχωρησετε τον δεικτη σας στο κιν;;;

Link to comment
Share on other sites

μην το κρατάς το χέρι σου καρφωμένο στον αισθητήρα, κάνεις τακ τακ τακ με το δάχτυλο όπως χτυπάς μια πόρτα, μέχρι να πιάσει.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

μην το κρατάς το χέρι σου καρφωμένο στον αισθητήρα, κάνεις τακ τακ τακ με το δάχτυλο όπως χτυπάς μια πόρτα, μέχρι να πιάσει.

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!!
Όλα τα κινητά με αποτύπωμα κατά τον ίδιο τρόπο λειτουργούν από το iPhone έως το τελευταίο κινέζικο 3ης κατηγορίας

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρω οπωσδηποτε ένα τηλ. μιας και της γυναικας μου τα'φτυσε γιατι και αυτή δεν τα πολυπροσεχει , το μπατζετ μου είναι πολύ περιορισμενο και ελεγα ταβανι 80-90!

Σκεφθηκα λοιπόν να της δοσω το εξαιρετικο για την ηλικια του coolpad f1 μου και να τσιμπησω εγω το καινουργιο(μιας και εχω να αλλαξω τηλ. 3μιση χρονια!),με 80-90 ημουν σχεδόν ετοιμος να τσιμπησω το Leagoo M8 pro η να ανεβαινα αντε ένα 10ρικο και να επαιρνα το leagoo kiicaa mix αλλα σημερα επεσε το ματι μου εντελος τυχαια στο gearbest αυτό https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_685215.html?wid=11&lkid=10745336!

Τι λετε αξιζει να παρω το συγκεκριμενο για 110 ευρω(και ποια η διαφορα του εκτος από τα 64gb ρομ της international βερζιον που εχει 20$ παραπανω στο ιδιο σαητ?)?

Ξερω ότι σιγουρα είναι καλυτερο από τα 2 πιο πανω που ανεφερα αλλα ρωταω γενικα αν αξιζει σαν τηλεφωνο και πια τα αρνητικα και θετικα του?

Μηπως είναι καλυτερα να μαζεψω κανα φραγκο παραπανω και να παρω ένα Redmi note 4 που ολοι εδώ στο φορουμ εξυμνουν?

Kαμια custom rom για το LeEco Le S3 παιζει,π.χ καμια miui ?

7 ρη android υπαρχει περιπτωση να δουμε,γενικα υποστηριξη υπαρχει για το συγκεκριμενο τηλ.?

Thank's εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρω οπωσδηποτε ένα τηλ. μιας και της γυναικας μου τα'φτυσε γιατι και αυτή δεν τα πολυπροσεχει , το μπατζετ μου είναι πολύ περιορισμενο και ελεγα ταβανι 80-90!

Σκεφθηκα λοιπόν να της δοσω το εξαιρετικο για την ηλικια του coolpad f1 μου και να τσιμπησω εγω το καινουργιο(μιας και εχω να αλλαξω τηλ. 3μιση χρονια!),με 80-90 ημουν σχεδόν ετοιμος να τσιμπησω το Leagoo M8 pro η να ανεβαινα αντε ένα 10ρικο και να επαιρνα το leagoo kiicaa mix αλλα σημερα επεσε το ματι μου εντελος τυχαια στο gearbest αυτό https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_685215.html?wid=11&lkid=10745336!

Τι λετε αξιζει να παρω το συγκεκριμενο για 110 ευρω(και ποια η διαφορα του εκτος από τα 64gb ρομ της international βερζιον που εχει 20$ παραπανω στο ιδιο σαητ?)?

Ξερω ότι σιγουρα είναι καλυτερο από τα 2 πιο πανω που ανεφερα αλλα ρωταω γενικα αν αξιζει σαν τηλεφωνο και πια τα αρνητικα και θετικα του?

Μηπως είναι καλυτερα να μαζεψω κανα φραγκο παραπανω και να παρω ένα Redmi note 4 που ολοι εδώ στο φορουμ εξυμνουν?

Kαμια custom rom για το LeEco Le S3 παιζει,π.χ καμια miui ?

7 ρη android υπαρχει περιπτωση να δουμε,γενικα υποστηριξη υπαρχει για το συγκεκριμενο τηλ.?

Thank's εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις!

 

Τζαμπα πραμα,εχω το x62o lepro 2 ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο ολα του,εκτος οτι το πηρα 240 δολαρια,τα πεταει η leeco τα κινητα της ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...