Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα, σε όλους! δεν βρήκα άκρη με την λειτουργεία OTG στο leeco x626. Mήπως φταίει η ρομ LeEco+X62x+AOSP+Rom+v254+by+Kangburra που έχω βάλει?

Και'γω την ιδια ρομ εχω και με εβαλες σε περιεργεια και οντως ουτε στο δικο μου κανει τιποτα όταν το συνδεω στικακι με otg!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι. Αν αναγνωρίζει πχ ποντίκι σημαίνει ότι λειτουργεί το otg.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν αναγνωρίζει πχ ποντίκι σημαίνει ότι λειτουργεί το otg.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το δοκίμασα με το ποντίκι και λειτουργεί. τι άλλο να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ουτε το ποντικι δουλευει!

Δηλ. ότι και να συνδεσω μεσο otg δεν κανει τιποτα το τηλ., μηπως πρεπει να κανω τιποτα στα settings?

Link to comment
Share on other sites

Rom εδωhttp://www.mediafire.com/file/wspe85g0i9s5f97/AOSP_12.11_X626.zip

MM-gapps εδω:https://drive.google.com/file/d/1fDsV1vA3Z7VT-vgnq5duzrVccb5BAOFM/view

 

Καλήν εσπέραν σε όλους,

Θα ήθελα να εγκαταστήσω την συγκεκριμένη ROM, ένεκα των εξ όσων καταλαβαίνω καλλιτέρων ελληνικών που την διακρίνουν, στο κινητό του πεθερού μου. Επειδή όμως ασχολούμαι πρώτη φορά με εγκαταστάσεις τοιούτου χαρακτήρος σε κινητό, θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τις απαιτούμενες δια την εγκατάστασιν διαδικασίες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει δοκιμαζει στο παρακατω link foul ελληνικα:MIUI 9 8.3.28 for LeEco devices (X626 series)

 

moz-extension://65fbd701-d039-4c7e-9ec7-3685bdc9582d/mega/secure.html#!v1cEGaQK!C7ByG-QEWsK5QuUgA8eBiZcHaChAV7OHOZCS6IESt0U

 

Καλησπέρα, η ανωτέρω έκδοση μου παρουσίασε πολλά προβληματα στην αρχική της έκδοση κυρίως με την κάμερα. Εχω δοκιμάσει όμως την 9-5-20-2018 (https://tickernel.org/miui-9-5-20-2018-for-leeco-devices-x626-series/) , και έως τώρα (δύο εβδομάδες χρήση) δεν έχω διαπιστώσει κάτι περίεργο πλην του φακού , ο οποίος όταν ενεργοποιηθεί , σβήνει μόνο με επανεκκίνηση. Κατά τα άλλα δεν μου παρουσιασει τίποτα άλλο ούτε επανεκκινήσεις , ούτε κολλήματα.

Edited by la2205wg
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει σταθερή Rom χωρίς προβλήματα και κρασαρισμα σε κάμερα κλπ, στο παρακάτω λινκ θα βρείτε όλες της eui θα σας πρότεινα την τελευταία M8_5 καθώς είναι και η ποιο πρόσφατη και φουλ ελληνικά...φυσικά εγκατάσταση μέσα από το TWRP και πριν την εγκατάσταση διπλή εκκαθάριση cashe dalvid system.

Υγ.. Το καλό αυτής της Rom είναι ότι έχει τακτικό update από τον Ιταλό και πιστεύω κάποια στιγμή να δούμε και nougat.

 

https://drive.google.com/drive/folders/11SZppm8yxvqWJ3z7KrINAHnQkek7zkZx

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Νικο ποια απ'ολες?

Εχει 8 , 8,1,εχει 8,4 και 8,5 ,η σκετη 8 είναι η καλυτερη!

Βαρεθηκα τα κρασαρισματα στην καμερα και πολλα επισης και σε άλλες εφαρμογες με την aosp!

Link to comment
Share on other sites

Νικο ποια απ'ολες?

Εχει 8 , 8,1,εχει 8,4 και 8,5 ,η σκετη 8 είναι η καλυτερη!

Βαρεθηκα τα κρασαρισματα στην καμερα και πολλα επισης και σε άλλες εφαρμογες με την aosp!

 

8_5 ειναι η καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

8_5 ειναι η καλυτερη

 

Οκ φιλε και thank's!

Και που παρακολουθούμε αν θα βγαλει update η καμια nougat αυτος ο Ιταλος?

Δηλ. σε ποιο φορουμ υπαρχει σχετικη ενοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε και thank's!

Και που παρακολουθούμε αν θα βγαλει update η καμια nougat αυτος ο Ιταλος?

Δηλ. σε ποιο φορουμ υπαρχει σχετικη ενοτητα?

Όταν περάσεις την Rom έχει ενσωματωμένο application με ένα άγγιγμα στο κινητό σου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσεις την Rom έχει ενσωματωμένο application με ένα άγγιγμα στο κινητό σου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γεια σου nick ηθελα να ρωτησω αν ξερεις καποιον στην θεσνικη να μας περασει την rom του ιταλου?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σου nick ηθελα να ρωτησω αν ξερεις καποιον στην θεσνικη να μας περασει την rom του ιταλου?ευχαριστω
Έχεις pm

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω nick1967!

Πολύ καλη η ρομ του Ιταλου τελικα αλλα μου φαινεται ότι τσιμπαει λιγο παραπανω μπαταρια από την aosp που ειχα!

Μηπως ξερεις που βρίσκεται η ρυθμιση στο να τραβαμε φωτογραφιες μικρότερες από τα 21mpix?

Εψαξα παντου στις ρυθμισεις και δεν βρισκω πουθενα τετοια επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Χαρη στον λεπτομερη οδηγο σου εβαλα το twrp και εκανα root το τηλεφωνο μου. Μοναχα μια παρατηρηση το fastbot που εχεις πρεπει να το κανεις update διοτι αυτο δεν..... συνεργαζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μετά τα συνεχόμενα κολλήματα του τηλεφώνου στη "βλετιστοποίηση εφαρμογής 2 από 2" ψάχνω κάποιον εθελοντή από Αθήνα να βοηθήσει να περάσουμε TWRP και νέα ROM μπας και ξεφορτωθούμε τη σκ@τοκατάσταση που έχουμε μπλέξει (είναι πολλοί από οτι έχω διαβάσει που "βελτιστοποιούνται"). Κερνάω καφέ, σουβλάκια, πίτσα και λοιπά όμορφα και ανθυγιεινά... :lol:

 

Τελικά μόνο από Θεσσαλονίκη μπορούμε να κάνουμε δουλειά; :p

Κάνω νέα αίτηση πριν το βάψω μπλε και το πετάξω στη θάλασσα... :lol:

Πέρα από την πλάκα, αν δεν βρεθεί κανείς , θα το τολμήσω να το κάνω μόνος μου. Το πολύ πολύ να βρεθώ με ένα όμορφο τούβλο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο από Θεσσαλονίκη μπορούμε να κάνουμε δουλειά; :p

Κάνω νέα αίτηση πριν το βάψω μπλε και το πετάξω στη θάλασσα... :lol:

Πέρα από την πλάκα, αν δεν βρεθεί κανείς , θα το τολμήσω να το κάνω μόνος μου. Το πολύ πολύ να βρεθώ με ένα όμορφο τούβλο! :lol:

 

 

φιλε μου δεν ειναι δυσκολο μπορεις να το καταφερεις. το πιο σημαντικο ειναι να μπουν οι adb drivers. σ αυτο δωσε βαση. υπαρχου παρα πολλα σαιτς με λιγα αγγλικα μπορεις να το καταφερεις. απαξ κ μπουν οι drivers ειναι υποθεση 10 λεπτων, Το ιδιο προβλημα το ειχα κ εγω πριν καιρο κ πριν βαλω twrp κατεβασα την 5.9 και κατι δε θυμαμαι νουμερο την εβαλα στο τηλεφωνο κ μετα με παουερ πατημενο και ενταση στο συν μπηκα κα εχει να κανεις απντειτ χωρις twrp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω nick1967!

Πολύ καλη η ρομ του Ιταλου τελικα αλλα μου φαινεται ότι τσιμπαει λιγο παραπανω μπαταρια από την aosp που ειχα!

Μηπως ξερεις που βρίσκεται η ρυθμιση στο να τραβαμε φωτογραφιες μικρότερες από τα 21mpix?

Εψαξα παντου στις ρυθμισεις και δεν βρισκω πουθενα τετοια επιλογή!

δεν το εψαξα καθολου φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις pm

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ok nick εισαι ανατολικα η δυτικα?

ανατοληκοδυτικα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω το Νίκο που με βοήθησε να εγκαταστήσω TWRP και ROM, ώστε να ξαναλειτουργήσει τελικά το τηλέφωνο.

 

Και μια ερώτηση: Αφου περάσουμε τη νέα ROM, μπορούμε να σβήσουμε το ζιπαρισμένο αρχείο της που είχαμε ρίξει στο τηλέφωνο χύμα, φαντάζομαι.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω το Νίκο που με βοήθησε να εγκαταστήσω TWRP και ROM, ώστε να ξαναλειτουργήσει τελικά το τηλέφωνο.

 

Και μια ερώτηση: Αφου περάσουμε τη νέα ROM, μπορούμε να σβήσουμε το ζιπαρισμένο αρχείο της που είχαμε ρίξει στο τηλέφωνο χύμα, φαντάζομαι.

 

Μπορεις αλλα εγω π.χ για καλου κακου την κραταω μεσα μπας και τυχει καμια στραβη και χρειαστεί με twrp να την ξαναφλασαρω(αν δεν εχω κανει backup που λογο τηλεφωνου και μικρης εσωτερικης μνημης δεν κανω!).

Εσυ τωρα μπορεις να μου πεις αν στην καμερα σου δινει επιλογή π.χ να τραβηξεις φωτος στα 16mpix η στα 13,8 κ.τ.λ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι την βοήθεια σας... Επειδή ψιλό έψαξα αλλά λόγω των πολλών σελίδων δεν πολύ κατάλαβα για το ποια ρομ είναι η καλύτερα σε αυτή την φάση για το leeco le s3 x626. Γενικά το κινητό είναι απαράδεκτο. Με έχει ταλαιπωρήσει άπειρα και είναι κρίμα γιατί είχα πολύ καλες εμπειρίες από την συγκεκριμένη μάρκα. Θα ήθελα λοιπό να μου πείτε για το ποια ρομ μπορώ να βάλω μπας και φτιάξει κανένα από τα 100 θέματα που έχει και αν έχει Ελληνικά. Αν δεν έχει τι πρόγραμμα πρέπει να κατεβάσω;

Συγνώμη για την πολυλογία και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι την βοήθεια σας... Επειδή ψιλό έψαξα αλλά λόγω των πολλών σελίδων δεν πολύ κατάλαβα για το ποια ρομ είναι η καλύτερα σε αυτή την φάση για το leeco le s3 x626. Γενικά το κινητό είναι απαράδεκτο. Με έχει ταλαιπωρήσει άπειρα και είναι κρίμα γιατί είχα πολύ καλες εμπειρίες από την συγκεκριμένη μάρκα. Θα ήθελα λοιπό να μου πείτε για το ποια ρομ μπορώ να βάλω μπας και φτιάξει κανένα από τα 100 θέματα που έχει και αν έχει Ελληνικά. Αν δεν έχει τι πρόγραμμα πρέπει να κατεβάσω;

Συγνώμη για την πολυλογία και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:wacko:

 

Για πες μας φιλε ποια είναι τα 100 θεματα που εχει το τηλ.?

Γιατι εμενα περα από την ελειπη μεταφραση ΣΤΑ εΛΛΗΝΙΚΑ της ρομ (πραγμα που διορθωθηκε με την ρομ του Ιταλου που εδωσε πιο πισω ο nick1967!)ετσι όπως μου ηρθε άλλο θεμα δεν εβρισκα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...