Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να πας και να κατεβάσεις την νέα nougat ανέβηκε είδη στον tickernel, είδη πέρασε από το 6 στο Android 7+ όσο για την aosp και αυτο που ρωτάς, νομίζω πως δεν το υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες Νικο,υπαρχει τιποτα καινουργια ρομ εξισου σταθερη οσο η ΑΟSP για να παμε παρακατω?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πες Νικο,υπαρχει τιποτα καινουργια ρομ εξισου σταθερη οσο η ΑΟSP για να παμε παρακατω?
Nougat κατεβάζεις δοκιμάζεις... μια χαρά Rom χωρίς προβλήματα, επίσης θα σου πρότεινα και την flyme.. αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nougat κατεβάζεις δοκιμάζεις... μια χαρά Rom χωρίς προβλήματα, επίσης θα σου πρότεινα και την flyme.. αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nougat ποια, δωσε λινκ φιλε γιατι εκει στου tinkernel είναι λιγο μπερδεμένα τα πραγματα,δηλ. nougat απ'οτι βλεπω δεν εχει σκετη ρομ εχει μονο μια που λεει [AROMA][6.8.1.22R][NOUGAT] FlymeOS αλλα αυτή είναι η Flyme!

Αυτήν εδώ μαλλον ενοεις crDroidAndroid v3.8.4 for LeEco Le S3 !

Δεν δουλευουν πολλα όμως φιλε (•no remote control (did not try to screw), video 720p, no FullHD and 4K, the same did not try the other.)!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Nougat ποια, δωσε λινκ φιλε γιατι εκει στου tinkernel είναι λιγο μπερδεμένα τα πραγματα,δηλ. nougat απ'οτι βλεπω δεν εχει σκετη ρομ εχει μονο μια που λεει [AROMA][6.8.1.22R][NOUGAT] FlymeOS αλλα αυτή είναι η Flyme!

Αυτήν εδώ μαλλον ενοεις crDroidAndroid v3.8.4 for LeEco Le S3 !

Δεν δουλευουν πολλα όμως φιλε (•no remote control (did not try to screw), video 720p, no FullHD and 4K, the same did not try the other.)!

Την τελευταία miui την δοκίμασες? Είδες κανένα bag στην λειτουργία της? η αν την δοκίμασε κάποιος φίλος μπορεί να μας ενημερώσει. Εν το μεταξύ αυτήν φοράω τώρα από εχθές και έως τώρα δεν είδα κάποια προβλήματα, φυσικά φουλ ελληνικά χωρίς ίχνος κινεζιας βασισμένη στην Rom του redmi note 4 Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία miui την δοκίμασες? Είδες κανένα bag στην λειτουργία της? η αν την δοκίμασε κάποιος φίλος μπορεί να μας ενημερώσει. Εν το μεταξύ αυτήν φοράω τώρα από εχθές και έως τώρα δεν είδα κάποια προβλήματα, φυσικά φουλ ελληνικά χωρίς ίχνος κινεζιας βασισμένη στην Rom του redmi note 4

 

Καλημέρα! Το κινητό το έχει η φίλη μου (της το πήρα δώρο, έβαλα ΤWRP, και την ΑOSP και της το παρέδωσα).

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια σταθερή ΡΟΜ με την καλύτερη δυνατή διάρκεια στην μπαταρία. Αυτό μου έκανε παράπονο μόνο, ότι τελειώνει γρήγορα.

Κι αν μπορείτε να μου δώσετε κι ένα λινκ για να τη βρω.

Σας ευχαριστώ.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα να βαλετε αυτην εδω : ειναι η καλυτερη ως τωρα https://rom.gizchina.it/leeco-le-2-pro/
Αυτό το λινκ που κολλάει? Παντελώς άσχετο με Rom, παραπέμπει σε λινκ για max2

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Το κινητό το έχει η φίλη μου (της το πήρα δώρο, έβαλα ΤWRP, και την ΑOSP και της το παρέδωσα).

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια σταθερή ΡΟΜ με την καλύτερη δυνατή διάρκεια στην μπαταρία. Αυτό μου έκανε παράπονο μόνο, ότι τελειώνει γρήγορα.

Κι αν μπορείτε να μου δώσετε κι ένα λινκ για να τη βρω.

Σας ευχαριστώ.

Έχω δοκιμάσει εδώ και μια βδομάδα την νέα miui και έως τώρα βλέπω ότι δουλεύει άψογα, και στην διάρκεια μπαταρίας, δοκίμασε την και εσύ δεν έχεις να χάσεις κάτι, εξάλλου τα (δύσκολα) τα έκανες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει εδώ και μια βδομάδα την νέα miui και έως τώρα βλέπω ότι δουλεύει άψογα, και στην διάρκεια μπαταρίας, δοκίμασε την και εσύ δεν έχεις να χάσεις κάτι, εξάλλου τα (δύσκολα) τα έκανες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις ένα λινκ για να την κατεβάσω;

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λινκ που κολλάει? Παντελώς άσχετο με Rom, παραπέμπει σε λινκ για max2

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει εδώ και μια βδομάδα την νέα miui και έως τώρα βλέπω ότι δουλεύει άψογα, και στην διάρκεια μπαταρίας, δοκίμασε την και εσύ δεν έχεις να χάσεις κάτι, εξάλλου τα (δύσκολα) τα έκανες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΛεΓΟΝΤΑς ΝΕΑ MIUI Νικο ενοεις αυτην miui9.2.1.0_x62x_aroma.zip?

Τα Ελληνικα πως είναι,και επισης η ληψη βιντεο μεχρι ποσο είναι?

Link to comment
Share on other sites

ΛεΓΟΝΤΑς ΝΕΑ MIUI Νικο ενοεις αυτην miui9.2.1.0_x62x_aroma.zip?

Τα Ελληνικα πως είναι,και επισης η ληψη βιντεο μεχρι ποσο είναι?

Miui 9.3 έκδοση 8.2.23 beta αυτήν, αλλά από ότι βλέπω κατέβασε το λινκ, πρόλαβα όμως και την πείρα, η Rom έχει foul ελληνικά, και έως τώρα λειτουργεί ρολόι, και σε κάμερες και σε βίντεο, και σε αργή και σε γρήγορη κίνηση, αναφέρομαι ποιο πίσω σε άλλο ποστ για το πως στήθηκε αυτή η Rom.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miui 9.3 έκδοση 8.2.23 beta αυτήν, αλλά από ότι βλέπω κατέβασε το λινκ, πρόλαβα όμως και την πείρα, η Rom έχει foul ελληνικά, και έως τώρα λειτουργεί ρολόι, και σε κάμερες και σε βίντεο, και σε αργή και σε γρήγορη κίνηση, αναφέρομαι ποιο πίσω σε άλλο ποστ για το πως στήθηκε αυτή η Rom.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μπορούσες να την ανεβάσεις κάπου να την πάρουμε κι εμείς;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την ανεβάσεις κάπου να την πάρουμε κι εμείς;
Θα την ανεβάσω αύριο στο Google drive

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα την ανεβάσω αύριο στο Google drive

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με το coolpad f1 πηραμε miui 9ρα από τον jpower73 που είναι καλυτερη από την μαμα 9ρα ,o ανθρωπος απλα κανει παπαδες (διαβασε λιγο στο θεμα του coolpad f1 και θα καταλάβεις,ακομη και αυτοι που σιχαινοντουσαν τις miui σε αυτην ολοι γυρισαν!),αυτος ο tickernel μπροστα στον δικο μας jpower73 δεν υ παρχει!

Εγω λεω ολοι εδώ μεσα να τσοντάρουμε να παρουμε ένα τηλ. στον jpower73 μπας και ασχοληθεί και δουμε ασπρη μερα!

 

Ευχαριστώ πολυ..!! Είναι σαν να μου πήρατε :happy:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω link ανεβασα την Miui_9.8.2.23 και τα MM-gapps-fixed-signed ... αφού κάνουμε φουλ εκκαθάριση Dalvid Cache Data και το system εκτός internal store, μεσα απο το recovery φλασαρουμε πρώτα την rom και αφού ανοιξει το τηλέφωνο σε περίπου 4 λεπτά, περνάμε τα open gapps με τον γνωστό τρόπο twrp 3.1.1.... αν κάποιος φίλος μετά την δοκιμή διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα είμαστε εδώ να το μοιραστούμε, και να το λύσουμε όσο είναι αυτό δυνατόν, μιας και η rom δεν είναι δική μου.

Επίσης έχω ανεβάσει και την κάμερα SAMSUNG εγκατάσταση apk την όποια δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά στο 622 - 626... την πείρα από δίπλα (βλέπε leeco max2)

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

https://drive.google.com/open?id=1VekGLAGgt2v6mljFe_qjUug_AblTHwBL

https://drive.google.com/open?id=1fDsV1vA3Z7VT-vgnq5duzrVccb5BAOFM

https://drive.google.com/open?id=1GHpajWIQ30FNOhZbyXC2lE5NfEYJThmO

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω το τηλέφωνο αυτό και ξαφνικά στις κλήσεις ενεργοποιείταη το μικρόφωνο που είναι πίσω δίπλα στην κάμερα και όχι το κάτω μικρόφωνο με αποτέλεσμα να μη με ακούν. Έχει κάποιος κάποια λύση;; Είμαι στην 20s
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

 

Τυχαία αναζήτηση έκανα στο κεντρικό νήμα το nickname μου και με έβγαλε εδώ..

Ακομη το Coolpad έχω.

Βλέπω όμως πολλά γνώριμα nicks εδώ..

Δεν θα ενοχλήσω άλλο. Καλή συνέχεια

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω link ανεβασα την Miui_9.8.2.23 και τα MM-gapps-fixed-signed ... αφού κάνουμε φουλ εκκαθάριση Dalvid Cache Data και το system εκτός internal store, μεσα απο το recovery φλασαρουμε πρώτα την rom και αφού ανοιξει το τηλέφωνο σε περίπου 4 λεπτά, περνάμε τα open gapps με τον γνωστό τρόπο twrp 3.1.1.... αν κάποιος φίλος μετά την δοκιμή διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα είμαστε εδώ να το μοιραστούμε, και να το λύσουμε όσο είναι αυτό δυνατόν, μιας και η rom δεν είναι δική μου.

Επίσης έχω ανεβάσει και την κάμερα SAMSUNG εγκατάσταση apk την όποια δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά στο 622 - 626... την πείρα από δίπλα (βλέπε leeco max2)

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

https://drive.google.com/open?id=1VekGLAGgt2v6mljFe_qjUug_AblTHwBL

https://drive.google.com/open?id=1fDsV1vA3Z7VT-vgnq5duzrVccb5BAOFM

https://drive.google.com/open?id=1GHpajWIQ30FNOhZbyXC2lE5NfEYJThmO

 

Ευχαριστούμε πολύ φίλε! Θα τη δοκιμάσω σίγουρα τις επόμενες μέρες. Να είσαι καλά!

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα. Τελειως ξαφνικα το τηλεφωνο μου δεν μπορει να ενεργοποιησει τις 2 καρτε σιμ που εχω για τηλ κ ντατα. Το εκανα επανεκινησεις τις βλεπει κ τις δυο κ μετα τις απενεργοποιει. Στη προσπαθεια που κανω να οαρω τηλ μου βγαζει μνμα wireless device is off.

Στις ρυθμισεις βλεπει κ τις δυο καρτες αλλα δε τις λειτουργει. Καμια ιδεα το τι συμβαινει ???

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις imei. Στον dialer γράψε *#06# και πάτα κλήση

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιμει εχει. Τελικα ειναι ο default launcher που εχει. Εβαλα καποιον αλλον κ δουλεψε καλα μολις τον επανεφερα μου δημιουργησε κ στον νεο προβλημα. Θα κανω μπακαπ κ επαναφορα εργ. Ρυθμισεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως το αγόρασες από χέρι? Μεταχειρισμένο?

 

Καινουριο aπο gearbest

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει καμμία καλή εφαρμογή για την φωτογραφική;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω το κινητό 4 μήνες. Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα Sim, κολλάει και μετά κάνει reboot συνέχεια. Υπάρχει κάποιος που ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει; Δεν προλαβαίνω να πατήσω τίποτα γιατί κανει επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...