Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την 9 και εχω θεμα με τον assistant, συγκεκριμενα δουλευει την πρωτη φορα μετα απο καθε restart... μετα μονο με Home button... ξερετε κατι?

 

Αυτο... !!

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θέλει ας μπει στο community.phones.nokia.com , έχουν περάσει εκεί τα μέλη εδώ και βδομάδες την official και αναφέρουν τα διάφορα "θεματακια" Edited by Nik1985
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο για όλους μας αν έμενες στο windows phone σου.

Ειλικρινά αν δεν σε αρέσουν οι ερωτήσεις μου δεν χρειάζεται να απαντάς ή να τις διαβάζεις! Φιλικά πάντα! :)

Το "για όλους μας" μόνο αντικειμενικό δεν είναι. Μήπως να φύγω κι από το φόρουμ;;;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα δεν έχω τα προβλήματα με τις κάμερες προς το παρόν τουλάχιστον. Θέλω να πιστεύω πως έστρωσε. Όμως το πρόβλημα με το volte συνεχίζεται. Όπως είχαν πει και κάποιοι πιο πριν για το θέμα με την μπαταρία. Επιβεβαιώνω και εγώ εξαντλείται πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Oποιος θέλει ας μπει στο community.phones.nokia.com , έχουν περάσει εκεί τα μέλη εδώ και βδομάδες την official και αναφέρουν τα διάφορα "θεματακια"

Αν θέλεις βάλε κι ένα Link του ακριβούς νήματος που γράφουν οι ξένοι χρήστες για τα διάφορα θέματα με το 9.

Από κει και πέρα, καλό είναι να γράψουν και οι εν Ελλάδι φίλοι-μέλη του myphone.gr τυχόν θέματα που έχουν παρατηρήσει με την έκδοση 9 του android στις συσκευές τους, καθώς αφενός αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης αυτού του φόρουμ (διαφορετικά ας ανοίξουμε όλοι λογαριασμούς σε ξένα ανάλογα φόρα που έχουν λογικά και περισσότερους εγγεγραμμένους κι ας μη γράφει κανείς εδώ, μια που ότι θέμα έχει η συσκευή προφανώς θα έχει καταγραφεί και από ξένους χρήστες και στα φόρα του εξωτερικού), κι αφετέρου η συμπεριφορά της συσκευής μετά από κάθε αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητα ίδια στα δίκτυα κινητής της Ελλάδας σε σχέση με τα δίκτυα κινητής άλλων χωρών.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βάλε κι ένα Link του ακριβούς νήματος που γράφουν οι ξένοι χρήστες για τα διάφορα θέματα με το 9.

Από κει και πέρα, καλό είναι να γράψουν και οι εν Ελλάδι φίλοι-μέλη του myphone.gr τυχόν θέματα που έχουν παρατηρήσει με την έκδοση 9 του android στις συσκευές τους, καθώς αφενός αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης αυτού του φόρουμ (διαφορετικά ας ανοίξουμε όλοι λογαριασμούς σε ξένα ανάλογα φόρα που έχουν λογικά και περισσότερους εγγεγραμμένους κι ας μη γράφει κανείς εδώ, μια που ότι θέμα έχει η συσκευή προφανώς θα έχει καταγραφεί και από ξένους χρήστες και στα φόρα του εξωτερικού), κι αφετέρου η συμπεριφορά της συσκευής μετά από κάθε αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητα ίδια στα δίκτυα κινητής της Ελλάδας σε σχέση με τα δίκτυα κινητής άλλων χωρών.

Μπράβο τα είπες όλα!

Μόνο που εδώ μάλλον ενοχλούν οι απορίες ορισμένους και τις θεωρούν χαζές! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι έχει γίνει πολύ ευαίσθητο το adaptive brightness. Αλλάζει φωτεινότητα για πλάκα και όταν του θέσεις μία τιμή σε συγκεκριμένο περιβάλλον και το κλείσεις, όταν το ανοίξεις πάει και αυτορρυθμίζεται σε μία χαμηλότερη, κάτι που δεν το έκανε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τη ρύθμιση φωτεινότητας σταθερά στο 35% οπότε δεν έχω ασχοληθεί με το adaptive brightness. Η αίσθησή μου μετά την αναβάθμιση σε 9 είναι ότι ίσως να είναι ελάχιστα πιο σκοτεινή η οθόνη όταν έβαλα τη φωτεινότητα πάλι στο 35% που την είχα και πριν με την 8.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι έχει γίνει πολύ ευαίσθητο το adaptive brightness. Αλλάζει φωτεινότητα για πλάκα και όταν του θέσεις μία τιμή σε συγκεκριμένο περιβάλλον και το κλείσεις, όταν το ανοίξεις πάει και αυτορρυθμίζεται σε μία χαμηλότερη, κάτι που δεν το έκανε.

 

ρυθμισεις > προβολη>προσαρμοστικη φωτεινοτητα > το ξετσεκαρης

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω για την 9, από εκεί που περίμενα πως και πως να την βάλω τώρα δεν θέλω ούτε να την δω!!! Θα πάω απ'ευθείας στην 10
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις > προβολη>προσαρμοστικη φωτεινοτητα > το ξετσεκαρης

 

Για πιο λόγο. Πάντα το είχα ενεργό. Επισημαίνω τη διαφορά στη νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω για την 9, από εκεί που περίμενα πως και πως να την βάλω τώρα δεν θέλω ούτε να την δω!!! Θα πάω απ'ευθείας στην 10

Λες να πάρουμε και 10;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι έχει γίνει πολύ ευαίσθητο το adaptive brightness. Αλλάζει φωτεινότητα για πλάκα και όταν του θέσεις μία τιμή σε συγκεκριμένο περιβάλλον και το κλείσεις, όταν το ανοίξεις πάει και αυτορρυθμίζεται σε μία χαμηλότερη, κάτι που δεν το έκανε.

 

Στο Android 9 έχει αλλάξει ο αλγόριθμος στη φωτεινότητα. Από ποσοτική έχει γίνει εκθετική... η το αντίθετο, δε θυμάμαι καλά :D

Βλέπω τη νέα έκδοση στα Pixel που έχουν οι γνωστοί μου. Μπορώ να πω ότι δε μ έχει πείσει 100%. Είναι λίγο φρου φρου και αρώματα.

Αυτό που κατάφεραν να την κάνουν πιο γρήγορη και από την Oreo, είναι να απορεί κανείς με τη Google...που μπορεί να φτάσει το Android!!!

Θα περιμένω κι άλλο, δε θα την βάλω ακόμα στο Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι αν διατηρήσει την πολιτική της η Nokia.

 

Το Nokia 8 ήρθε με 7.1 και αναβαθμίστηκε σε 8.1 και 9, να την πει ο Θεός 9. Λογικά σιγά μη δώσουν και τη 10. 2 Αναβαθμίσεις συνήθως δίνουν .

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 8 ήρθε με 7.1 και αναβαθμίστηκε σε 8.1 και 9, να την πει ο Θεός 9. Λογικά σιγά μη δώσουν και τη 10. 2 Αναβαθμίσεις συνήθως δίνουν .

Τον Οκτώβριο του 2019 νομίζω κλείνει 2 χρόνια παρουσίας η συσκευή. Ίσως να προλάβει και την 10, μιας και έχει pure Android.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ας δουλέψει σωστά η 9 και έχει ο Θεός...

 

Εγώ φοβάμαι να την εγκαταστήσω προς το παρόν...

 

Είδωμεν...

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η Pie πριν λίγη ώρα. Στάνταρ δε θα τη βάλω ακόμα, θα δω αντιδράσεις υπολοίπων ως προς βασικούς τομείς της συσκευής, και μετά βλέπουμε.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βάλε κι ένα Link του ακριβούς νήματος που γράφουν οι ξένοι χρήστες για τα διάφορα θέματα με το 9.

Από κει και πέρα, καλό είναι να γράψουν και οι εν Ελλάδι φίλοι-μέλη του myphone.gr τυχόν θέματα που έχουν παρατηρήσει με την έκδοση 9 του android στις συσκευές τους, καθώς αφενός αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης αυτού του φόρουμ (διαφορετικά ας ανοίξουμε όλοι λογαριασμούς σε ξένα ανάλογα φόρα που έχουν λογικά και περισσότερους εγγεγραμμένους κι ας μη γράφει κανείς εδώ, μια που ότι θέμα έχει η συσκευή προφανώς θα έχει καταγραφεί και από ξένους χρήστες και στα φόρα του εξωτερικού), κι αφετέρου η συμπεριφορά της συσκευής μετά από κάθε αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητα ίδια στα δίκτυα κινητής της Ελλάδας σε σχέση με τα δίκτυα κινητής άλλων χωρών.

 

Δεν υπάρχει ένα ενιαίο νήμα με τα "προβληματα" καθως το

φόρουμ της Νοκια ειναι ψιλο ελεύθερο και ανέβαζουν οι Ινδοί συνέχεια νέα θρεντ.

Υαρχουν κάποια για compass και για την έλλειψη adaptive κλπ.

Δυστυχώς (η ευτυχώς) εγώ το έδωσα το 8 άρα δεν έχω κάτι να συνεισφέρω.

http://community.phones.nokia.com/categories/nokia-8

 

Σαφώς πρέπει να γράφουμε εδώ αλλά εφόσον είναι το επίσημο φόρουμ και εχουν περάσει εδώ και βδομάδες την αναβάθμιση νομίζω ίσως βοηθήσει κάποιους.

Edited by Nik1985
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις του 9 έχει και τη λειτουργία καταγραφή οθόνης η οποία είναι ενεργή. Τι ακριβώς κάνει αυτή η λειτουργία;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται παιδια να απενεργοποιησω την δυνατοτητα να κανει εγκαταστασεις τα λειτουργικα συστηματα το κινητο απο μονο του? Εσβησα το κινητο το μεσημερι και οταν το ανοιξα το απογευμα ειχε περασει μεσα την Pie χωρις να το θελω..!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...