Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και πόσες σελίδες γράφουμε για το 'προβληματικό' update της Pie 150 και τώρα μιλάμε για το εάν πάρει την Q;;;

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί άλλο η Nokia με το 8 σε επίπεδο μεγάλης αναβαθμίσης. Μόνο αναβαθμίσεις ασφαλείας θα δίνει.

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει απο καιρό την google camera για καλύτερες φωτογραφίες. Ωστόσο τις τελευταίες μέρες που τραβάω βίντεο μέσω της συγκεκριμένης εφαρμογής παρατηρώ οτι ο ήχος είναι χάλια! Λογικά ήταν απο την αρχή έτσι άλλα τώρα το πρόσεξα εγώ.

 

Εσείς χρησιμοποιείτε την google cam και για φωτογραφίες και για βίντεο; Αν ναι, και δεν έχετε "θέματα" πείτε μου ποιά έκδοση έχετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει απο καιρό την google camera για καλύτερες φωτογραφίες. Ωστόσο τις τελευταίες μέρες που τραβάω βίντεο μέσω της συγκεκριμένης εφαρμογής παρατηρώ οτι ο ήχος είναι χάλια! Λογικά ήταν απο την αρχή έτσι άλλα τώρα το πρόσεξα εγώ.

 

Εσείς χρησιμοποιείτε την google cam και για φωτογραφίες και για βίντεο; Αν ναι, και δεν έχετε "θέματα" πείτε μου ποιά έκδοση έχετε;

 

Στα περισσότερα κινητά, το καλύτερο βίντεο το τραβάει η στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα κινητά, το καλύτερο βίντεο το τραβάει η στοκ.

 

Ε τοτε θα χρησιμοποιώ και τις δυο εφαρμογές.. Ευχαριστώ..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε θα χρησιμοποιώ και τις δυο εφαρμογές.. Ευχαριστώ..!

Κι εγώ το ίδιο κάνω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειστε γατακια , στον evris2013 , εχει ερθει απο τον προηγουμενο μηνα ;)

 

Μη σου πω του ήρθε και η Q από τον προηγούμενο μήνα.... :ninja:

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 8 Sirocco θα το πάρει τελικά το Android 10. Πριν λίγο τα ανακοίνωσαν.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 8 Sirocco θα το πάρει τελικά το Android 10. Πριν λίγο τα ανακοίνωσαν.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά.

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/nokia/nokia-android-10-launch-dates/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ενημερώσεις ασφαλείας

Σε μένα γιατί σταμάτησε τον Μάρτιο ?

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ενημερώσεις ασφαλείας

Σε μένα γιατί σταμάτησε τον Μάρτιο ?

 

Εχει συζητηθει στις προηγουμενες 5-6 σελιδες.Ο evris2013 μπορει να σε κατατοπισει σχετικα , ειναι παθων και αυτος :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εχει συζητηθει στις προηγουμενες 5-6 σελιδες.Ο evris2013 μπορει να σε κατατοπισει σχετικα , ειναι παθων και αυτος :)

 

 

Ευχαριστώ πολύ

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Ο κατατοπισμός του mphx είναι άριστος.

Άστον να λέει. Εγώ δεν ξέρω τίποτα...

Στο μόνο που έχει δίκιο είναι ότι κι εγώ είμαι παθών.

 

Κρίμα. Μόνο το Nokia 8 λείπει από την αναβάθμιση σε Android Q.

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/nokia/nokia-android-10-launch-dates/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι, ο γιος μου μετα απο ερευνα που εκανε αγορασε το Νοκια 8 , σαν το δικο μου δλδ στα 150ε , πιστευει οτι δεν θα εβρισκε καλυτερο για αυτα που θελει, ο μικρος με το redmi 7 τον κοροιδευει αλλα εκτος απο την φωτογραφικη σε ολα χανει. Καλοριζικο λοιπον και ας ειναι ντεμοντε. Παντως οποιος πιστευει οτι το redmi 7 ειναι πιο ομορφο απο το 8 της Νοκια μαλλον δεν εχει και πολυ γουστο.
Link to comment
Share on other sites

ισχύει.. σαν φαν της xiaomi μπορώ να πω ότι βγάζει τα πιο vfm κινητά σε όλες τις κατηγορίες, αλλα εμφάνιση με λίγες εξαιρέσεις δεν μπορείς να βρεις κάτι ουαου..Απο την αλλη η ΝΟΚΙΑ σε ποιότητα κατασκευής και ομορφιάς είναι αλλού πια.. θυμηζει παλιά ΝΟΚΙΑ

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει, δε νομίζω να περίμενε κανένας ότι θα πάρει 10άρι το Νοkia 8. Με 7 ξεκίνησε το φθινόπωρο του 2017. Και πολύ ήταν. Απλά ήταν απογοήτευση η προσέγγιση της αναβάθμισης της 9, με όσα προβλήματα έβγαλε (πυξίδα, WiFi calling κλπ).

Προσωπικά για μένα θα αποτελέσει μια εξαιρετική δεύτερη συσκευή από τις γιορτές και μετά που θα αναγκαστώ να πάω σε κάτι άλλο λόγω μεγέθους οθόνης που πλέον δε μου αρκούν οι 5.3 ίντσες.

Αν εκείνη τη στιγμή η Νοkia προσφέρει κάτι αξιόλογο και δυνατό, καλώς, ειδάλλως πάμε για άλλες πολιτείες.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει, δε νομίζω να περίμενε κανένας ότι θα πάρει 10άρι το Νοkia 8. Με 7 ξεκίνησε το φθινόπωρο του 2017. Και πολύ ήταν. Απλά ήταν απογοήτευση η προσέγγιση της αναβάθμισης της 9, με όσα προβλήματα έβγαλε (πυξίδα, WiFi calling κλπ).

Προσωπικά για μένα θα αποτελέσει μια εξαιρετική δεύτερη συσκευή από τις γιορτές και μετά που θα αναγκαστώ να πάω σε κάτι άλλο λόγω μεγέθους οθόνης που πλέον δε μου αρκούν οι 5.3 ίντσες.

Αν εκείνη τη στιγμή η Νοkia προσφέρει κάτι αξιόλογο και δυνατό, καλώς, ειδάλλως πάμε για άλλες πολιτείες.

 

Και με όσους έχουν την έκδοση των 6gb δεν είναι λίγο κρίμα? Γιατί από hardware έχεις μια σούπερ συσκευή ενώ ταυτόχρονα μένεις πίσω σε software. Μια φιλοσοφία αντίθετη με της Apple της οποίας όμως πέτυχε και πετυχαίνει....

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Και με όσους έχουν την έκδοση των 6gb δεν είναι λίγο κρίμα? Γιατί από hardware έχεις μια σούπερ συσκευή ενώ ταυτόχρονα μένεις πίσω σε software. Μια φιλοσοφία αντίθετη με της Apple της οποίας όμως πέτυχε και πετυχαίνει....

 

Δεν έχουν καμία σχέση τα specs, με τα updates του android. Μόνο η "ηλικία" της συσκευής.

 

Δεν υπάρχει κανένα κρίμα. Μια συσκευή που έχει καλό hardware δε θα σταματήσει να δουλεύει καλά, επειδή δεν πήρε ένα update.

 

Όσον αφορά την Apple.

 

1. Μόνο για τα updates δεν έχει πετύχει.

2. Ειλικρινά έχεις δει τι "δίνει" με τα updates της;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν στο πρόγραμμα του Android One θα δεχόταν το 10.

Δεν είναι και το κάνει ακόμα πιο δύσκολο.

Η συσκευή είναι εξαιρετική ακόμα. Θα δέχεται τα patch για ακόμα ένα χρόνο, είναι χαρά.

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Για να μπουν στην συζήτηση οι μυημένοι σιγά σιγά. Ως γνωστόν η συσκευή μας θα μείνει στην απ έξω από την αναβάθμιση σε 10αρι. Υπάρχει κάποιος που το έχει δει πιο επισταμένα το θέμα και μπορεί να μας κατατοπίσει με ενδεχόμενα workarounds? Ή πρέπει να συμβιβαστούμε με την ιδέα ότι θα μείνουμε στο 9 είτε επίσημα είτε ανεπίσημα?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...