Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δουλεύει στο 9?

την έβαλα και γράφει "Δυστηχώς το λογισμικό Android δεν υποστηρίζει πλέον την καταγραφή κλήσεων."...

Το ίδιο έγραφε και σε μένα. Αφού έκανα δοκιμή είδα ότι καταγράφηκαν κανονικά. Κι ακόμα και σήμερα καταγράφει κανονικά τις κλήσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένας λόγος για να μην αναβαθμίσω σε Pie... Α, ρε Google, βάλθηκες να το κάνεις iOS το λειτουργικό σου... :down:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένας λόγος για να μην αναβαθμίσω σε Pie... Α, ρε Google, βάλθηκες να το κάνεις iOS το λειτουργικό σου... :down:

Αν εννοείς για την καταγραφή κλήσεων, η ηχογράφηση κλήσεων γίνετε κανονικά μ' αυτήν την εφαρμογή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι παράθυρο έχουν βρει και ακόμα (ευτυχώς) υπάρχει η καταγραφή κλήσεων.

Φίλος που έχει το Mi 8 με Pie, δεν έχει αφαιρεθεί η συγκεκριμένη επιλογή στον dialer.

Θα μου πεις, μιλάς για Xiaomi...ναι αλλά φοράει Pie.

Τώρα διαβάζω πως το ACR δουλεύει κανονικά...κάτι (ευχάριστο) παίζει!

Όσο για το κλείσιμο του λειτουργικού, τύπου ios θα συμφωνήσω. Φαντάζομαι πως θα είναι το fuchsia OS!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι παράθυρο έχουν βρει και ακόμα (ευτυχώς) υπάρχει η καταγραφή κλήσεων.

Φίλος που έχει το Mi 8 με Pie, δεν έχει αφαιρεθεί η συγκεκριμένη επιλογή στον dialer.

Θα μου πεις, μιλάς για Xiaomi...ναι αλλά φοράει Pie.

Τώρα διαβάζω πως το ACR δουλεύει κανονικά...κάτι (ευχάριστο) παίζει!

Όσο για το κλείσιμο του λειτουργικού, τύπου ios θα συμφωνήσω. Φαντάζομαι πως θα είναι το fuchsia OS!!!

Ναι αυτό για το Fuchsia OS το έχω ακούσει κι εγώ. Λες να είναι τόσο κλειστό; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές μέρες δεν ενεργοποιείται στη συσκευή η λειτουργία VoWiFi που έχω μόνιμα ενεργή. Υπενθυμίζω ότι μετά την αναβάθμιση σε 9 είχε "χαλάσει" η εν λόγω λειτουργία (χανόταν και για να ενεργοποιηθεί έπρεπε να επανεκκινήσει το τηλέφωνο, ενώ επίσης είχε χαθεί τελείως και η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων μέσω WiFi σε λειτουργία πτήσης). Πλέον ούτε με επανεκκίνηση δεν επανέρχεται το VoWiFi. Ότι κι αν έχω κάνει, μου δείχνει στην οθόνη το VoLTE. Πιθανόν το πρόβλημα να εντάθηκε μετά τη λήψη της ενημέρωσης ασφαλείας Ιανουαρίου.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές μέρες δεν ενεργοποιείται στη συσκευή η λειτουργία VoWiFi που έχω μόνιμα ενεργή. Υπενθυμίζω ότι μετά την αναβάθμιση σε 9 είχε "χαλάσει" η εν λόγω λειτουργία (χανόταν και για να ενεργοποιηθεί έπρεπε να επανεκκινήσει το τηλέφωνο, ενώ επίσης είχε χαθεί τελείως και η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων μέσω WiFi σε λειτουργία πτήσης). Πλέον ούτε με επανεκκίνηση δεν επανέρχεται το VoWiFi. Ότι κι αν έχω κάνει, μου δείχνει στην οθόνη το VoLTE. Πιθανόν το πρόβλημα να εντάθηκε μετά τη λήψη της ενημέρωσης ασφαλείας Ιανουαρίου.

 

Ιδια συμπεριφορα.

TA-1052 Dual Sim HK Variant

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές μέρες δεν ενεργοποιείται στη συσκευή η λειτουργία VoWiFi που έχω μόνιμα ενεργή. Υπενθυμίζω ότι μετά την αναβάθμιση σε 9 είχε "χαλάσει" η εν λόγω λειτουργία (χανόταν και για να ενεργοποιηθεί έπρεπε να επανεκκινήσει το τηλέφωνο, ενώ επίσης είχε χαθεί τελείως και η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων μέσω WiFi σε λειτουργία πτήσης). Πλέον ούτε με επανεκκίνηση δεν επανέρχεται το VoWiFi. Ότι κι αν έχω κάνει, μου δείχνει στην οθόνη το VoLTE. Πιθανόν το πρόβλημα να εντάθηκε μετά τη λήψη της ενημέρωσης ασφαλείας Ιανουαρίου.

Του Φεβρουαρίου μπορεί να το στρώσει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Του Φεβρουαρίου μπορεί να το στρώσει...

 

Κάντε το report μέσω της εφαρμογής My phone/ support γιατί με τα μπορεί δεν κάνουμε δουλειά

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Είχα μπερδευτεί σχετικά με την τιμή του δείκτη SAR για το 8. Αλλού το εμφάνιζε γύρω στο 0,22 (πολύ χαμηλό) και αλλού περί το 0,7 (μέτριο). Τελικά τη λύση την έδωσε το επίσημο σάιτ της Νόκια:

https://www.nokia.com/phones/en_int/sar

Το μοντέλο που πωλείται στην Ευρώπη, το ΤΑ1012 έχει SAR κεφαλής στα 0,711, ενώ το μοντέλο ΤΑ1052, που πωλείται σε άλλες χώρες, έχει αντίστοιχο SAR (κεφαλής) 0,22.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Είχα μπερδευτεί σχετικά με την τιμή του δείκτη SAR για το 8. Αλλού το εμφάνιζε γύρω στο 0,22 (πολύ χαμηλό) και αλλού περί το 0,7 (μέτριο). Τελικά τη λύση την έδωσε το επίσημο σάιτ της Νόκια:

https://www.nokia.com/phones/en_int/sar

Το μοντέλο που πωλείται στην Ευρώπη, το ΤΑ1012 έχει SAR κεφαλής στα 0,711, ενώ το μοντέλο ΤΑ1052, που πωλείται σε άλλες χώρες, έχει αντίστοιχο SAR (κεφαλής) 0,22.

Κι 1,33 για το σώμα! Τα 0,711 είναι με Wi-Fi και το σώμα με LTE.

 

Κάντε το report μέσω της εφαρμογής My phone/ support γιατί με τα μπορεί δεν κάνουμε δουλειά

Πώς να το έγραφα; Ότι πιθανολογείται να στρώσει με την ενημέρωση Φεβρουαρίου;

Αυτή είναι η γνώμη μου! Μια ενημέρωση τα χαλάει η επόμενη τα φτιάχνει...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί να το κάνετε report γιατί η Nokia (και σχεδόν η κάθε εταιρία του χώρου) χωρίς το feedback από τους χρήστες (ή τους testers) δεν μπορεί να ξέρει το σύνολο των προβλημάτων που μπορούν να δημιουργηθούν από ένα update πχ. Δεν θα μυρίσει τα νύχια της δηλαδή... (κακώς αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση).

 

Υγ: VoWiFi και VoLTE μόνο με cosmote να φανταστώ ε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει και το Nokia 8 ενσωματωμένο. Είναι στα αγγλικά μόνο... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή μου έκανε για δεύτερη φορά επανεκκίνηση από μόνη της. Η πρώτη έγινε περίπου πριν ένα μήνα. Την συσκευή την αγόρασα 23 Νοεμβρίου 2018 (Black Friday) από Γερμανό.

Είναι φυσιολογικές οι επανεκκινήσεις ανά μήνα ή πρέπει να ετοιμάζομαι για να το δώσω για service σιγά-σιγά; :worry:

 

Υ.Γ. Οι επανεκκινήσεις έγιναν με κλειδωμένη την οθόνη. Δηλαδή ξυπνούσα την οθόνη και με ζητούσε το PIN!

Είσαι σίγουρος ότι έκανε επανεκκίνηση; Πιν μπορεί να ζητάει ανά Χ ώρες λειτουργίας για επιβεβαίωση ασφαλείας. Για κοίτα στις ρυθμίσεις πόσες ώρες έχει uptime
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έκανε επανεκκίνηση; Πιν μπορεί να ζητάει ανά Χ ώρες λειτουργίας για επιβεβαίωση ασφαλείας. Για κοίτα στις ρυθμίσεις πόσες ώρες έχει uptime

Τι είναι αυτό, που το βλέπεις δεν ξέρω. Ποιές Χ ώρες; Εδώ λέω ανά μήνα! 23 Νοεμβρίου το πήρα. Όλο τον Δεκέμβριο δεν μου ζήτησε PIN. Ιανουάριο αρχησε, δεν θυμάμαι ημερομηνία, και τώρα μέσα Φεβρουαρίου!

Δεν ξέρω τι έκανε πριν, αλλά όταν έκανα double tap μου ζητούσε PIN.

Της Sim PIN όχι της οθόνης κλειδώματος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό, που το βλέπεις δεν ξέρω. Ποιές Χ ώρες; Εδώ λέω ανά μήνα! 23 Νοεμβρίου το πήρα. Όλο τον Δεκέμβριο δεν μου ζήτησε PIN. Ιανουάριο αρχησε, δεν θυμάμαι ημερομηνία, και τώρα μέσα Φεβρουαρίου!

Δεν ξέρω τι έκανε πριν, αλλά όταν έκανα double tap μου ζητούσε PIN.

Της Sim PIN όχι της οθόνης κλειδώματος!

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις και να ενεργοποιήσεις ξανά την εισαγωγή pin της κάρτας sim.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις και να ενεργοποιήσεις ξανά την εισαγωγή pin της κάρτας sim.

Μόλις το έκανα. Χωρίς να απενεργοποιήσω τη συσκευή. Ή μήπως έπρεπε;... :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση του 9 (V5.140) με μέγεθος 1584,2ΜΒ. Μόλις πάω σπίτι που έχω wifi θα την κατεβάσω να δούμε αν διορθώνει κάτι. Απ' ότι λέει (χοντρικά) αφορά τη διαχείριση μπαταρίας, την προσαρμογή της φωτεινότητας, κλπ καθώς και την ενημέρωση ασφαλείας Google 2/2019.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Την δόνηση έχετε καταφέρει να την βγάλετε; Εμένα δεν κλείνει πάλι χτυπάει! Στην 8 έκλεινε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλαν adaptive battery , και το digital wellbeing (αυτο δεν ελεγε η γοογλε οτι πρεπει να ειναι android one η συσκευη για να το εχει?).

Απο καμερα δεν ειδα καποια αλλαγη στο app οποτε δεν νομιζω να αλλαξε κατι...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβηκε και σε μένα! Πολλά MB για ενημέρωση ασφαλείας!

Μπας και είναι η 9.1... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...