Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς μιλάς για την Ultimate Shield υγρής εφαρμογής. Τελευταία λύση. Περιμένει εδώ και λίγο καιρό στο συρτάρι. Μάλλον θα είναι η τελευταία και τελειωτική λύση που θα δοκιμάσω.

Καλά για γρατζουνιές, στα χτυπήματα αντέχει; Θα προστατέψει σε μια κακιά στιγμή την οθόνη του τηλεφώνου, όπως ένα τζάμι;

 

Εμπειρικά, το τζάμι σε όσες συσκευές είχα είχε προστατέψει το κιν από γραντζουνιές κτλ. Μία φορά μου έπεσε κινητό κι όχι πολύ άσχημα κι ενώ το τζάμι δεν έσπασε, έσπασε η οθόνη. Οπότε δεν είναι τόσο κακή επιλογή μία καλή ζελατίνα θεωρώ, άσε που και η συγκεκριμένη εφαρμόζει τέλεια και δεν την νιώθεις ξένο σώμα στο κινητό.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για αυτό το κοιτάω και εγώ γτ είναι φοβερή τιμή..!!!Αν πάω αύριο στον Γερμανό θα ξέρουν φαντάζομαι?Μπορώ να ελέγξω αν όντως έχει εγγύηση και είναι οκ?Δεν ξέρω πως το πήρε αλλά έχει 94 θετικες αξιολογήσεις και καμία αρνητική...!Είναι σφραγισμενο!Τι λέτε να προσέξω???Και ξερει κάποιος αν ένα κινητό είναι dual sim γίνεται να έχει 2 imei??? Ευχαριστώ

 

Μήπως ήταν από καμία επιδότηση και πλήρωσε μόνο τόσα;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν από καμία επιδότηση και πλήρωσε μόνο τόσα;

 

Και έτσι να είναι, το dual δεν έχει έρθει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά, το τζάμι σε όσες συσκευές είχα είχε προστατέψει το κιν από γραντζουνιές κτλ. Μία φορά μου έπεσε κινητό κι όχι πολύ άσχημα κι ενώ το τζάμι δεν έσπασε, έσπασε η οθόνη. Οπότε δεν είναι τόσο κακή επιλογή μία καλή ζελατίνα θεωρώ, άσε που και η συγκεκριμένη εφαρμόζει τέλεια και δεν την νιώθεις ξένο σώμα στο κινητό.

 

Βρήκα ένα τζάμι που καλύπτει σχεδόν όλη την οθόνη, αφήνει ελάχιστο κενό δεξιά-αριστερά. Αυτό εδώ:

https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-nokia-8-p-TEL.046158

Το είχα παραγγείλει, μου ήρθε χτες, αλλά δυστυχώς ήταν σπασμένο. Το είδε το παιδί απ' το e-shop.gr, ακυρώσαμε την παραγγελία και το παρήγγειλα ξανά, πρόλαβα να το βάλω πρόχειρα πάνω στο κινητό να δω πόσο ποσοστό οθόνης καλύπτει. Είναι αρκετά καλό ομολογώ από άποψη κάλυψης, αλλά θα περιμένω να δω ποιότητα κόλλησης. Ειδάλλως θα βάλω την Ultimate Shield ως τελειωτική λύση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...απλά το παιδί που το δίνει εχει 92 θετικές αξιολογήσεις που το δίνει στο ινσομνια + λέει σφραγισμενο με απόδειξη Γερμανού από Νάξο...Λέτε να είναι μουφα η απόδειξη??Πώς μπορώ να τι τσεκαρω?

Καλά βρήκα + αυτό που ελέγχεις τις εγγυήσεις μέσω του ΙΜΕΙ..

https://www.nokia.com/el_gr/phones/support#warranty

Link to comment
Share on other sites

dual και γερμανος οπως εχεις ηδη καταλαβει δεν "παιζει", τωρα πως καταφερε και λεει οτι το πηρε απο γερμανο...:confused: το καλυτερο απο ολα νομιζω ειναι ενα τηλ στον γερμανο το οποιο θα σου λυσει ολες τις αποριες, απο την αλλη δεν χανεις τιποτα να του πεις να σου στειλει μια σκαναρισμενη αποδειξη με "σβησμενα" τα στοιχεια του αλλα οοχι αυτα του κινητου και της επωνυμιας του καταστηματος που το αγορασε + το τηλεφωνο του καταστηματος, εγω αυτο θα ζητουσα εαν ειχα τις οποιες υποψιες.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Έχω το TA-1052 dual SIM Hong Kong variant με Google play services.

 

Το δικαρτο είναι μεγάλη ευκολία, το πρότεινω.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

μια καλή προσθήκη θα ήταν να αναβόσβηναν τα πλήκτρα αφής σε περίπτωση που έχεις κάποιο notification. Δεν ξέρω αν γίνεται με 3d party app.
Link to comment
Share on other sites

μια καλή προσθήκη θα ήταν να αναβόσβηναν τα πλήκτρα αφής σε περίπτωση που έχεις κάποιο notification. Δεν ξέρω αν γίνεται με 3d party app.

 

Ναι αυτό είχα πει και εγώ. Θα ήταν πολλή καλή λύση!

Link to comment
Share on other sites

μια καλή προσθήκη θα ήταν να αναβόσβηναν τα πλήκτρα αφής σε περίπτωση που έχεις κάποιο notification. Δεν ξέρω αν γίνεται με 3d party app.

Θα μπορούσε και το led flash να αναβοσβήνει... ή ολόκληρη η οθόνη μπροστά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστο με το glimpse notifications γίνεται υποτυπώδης δουλειά. Ανάβει η οθόνη όταν έρχεται ειδοποίηση, για όποιες εφαρμογές θες.

Το καλύτερο θα ήταν να φτιάξουν το glance screen να δουλεύει με οποιοδήποτε third party app, τουλάχιστο για κλήσεις, μηνύματα, email, IM apps κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Nokia έχει να βάλει notification led από εποχής Symbian. Ούτε στα Lumia είχε.

Κανονικά θα έπρεπε να είχε βάλει ήδη στις Android συσκευές της, ή έστω να φροντίσει να βάλει στις επόμενες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε και το led flash να αναβοσβήνει... ή ολόκληρη η οθόνη μπροστά.

 

το flash δεν θα βοηθήσει . Αν ανάβει ολόκληρη η οθόνη θα υπάρχει θέμα με την μπαταρία. όπως και το glimpse στην ουσία δεν ενδείκνυται να είναι πάντα ανοιχτό διότι ανάβει όλη η οθόνη και καταναλώνει μπαταρία.

Αυτή την στιγμή η μόνη λύση είναι τα πλήκτρα .

Πάντως το έχω εδώ και περίπου ένα μήνα και είμαι ενθουσιασμένος από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Nokia έχει να βάλει notification led από εποχής Symbian. Ούτε στα Lumia είχε.

Κανονικά θα έπρεπε να είχε βάλει ήδη στις Android συσκευές της, ή έστω να φροντίσει να βάλει στις επόμενες!

Στα Symbian το led ήταν ενσωματωμένο στο πλήκτρο Μενού.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στα Symbian το led ήταν ενσωματωμένο στο πλήκτρο Μενού.

Το ξέρω. Είχα το N8. ;)

Τώρα δεν υπάρχουν κανονικά πλήκτρα μενού. Θα έπρεπε ένα μικρό ledάκι κάπου να ενσωματώσουν στις επερχόμενες συσκευές! Ή να αναβοσβήνει τουλάχιστον το led φλας όπως στο iPhone.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...απλά το παιδί που το δίνει εχει 92 θετικές αξιολογήσεις που το δίνει στο ινσομνια + λέει σφραγισμενο με απόδειξη Γερμανού από Νάξο...Λέτε να είναι μουφα η απόδειξη??Πώς μπορώ να τι τσεκαρω?

Καλά βρήκα + αυτό που ελέγχεις τις εγγυήσεις μέσω του ΙΜΕΙ..

https://www.nokia.com/el_gr/phones/support#warranty

 

Τελικα το πηρες?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τους αισθητήρες δακτυλικών τι παίζει;Παρατηρώ σήμερα ότι ξεκλειδώνει και με άλλο ένα δάχτυλο εκτός των δύο που έχω περάσει..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τους αισθητήρες δακτυλικών τι παίζει;Παρατηρώ σήμερα ότι ξεκλειδώνει και με άλλο ένα δάχτυλο εκτός των δύο που έχω περάσει..

 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τους αισθητήρες δακτυλικών τι παίζει;Παρατηρώ σήμερα ότι ξεκλειδώνει και με άλλο ένα δάχτυλο εκτός των δύο που έχω περάσει..

 

 

 

Τι εννοείς; Τέσσερα αποτυπώματα έχει βάλει η γυναίκα μου, όλα είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχω βάλει αντίχειρα και δείκτη και μου αναγνωρίζει και το μικρό!!!! δηλαδή το κινητό ξεκλειδώνει και με το μικρό και ας μην το έχω περάσει..!
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχω βάλει αντίχειρα και δείκτη και μου αναγνωρίζει και το μικρό!!!! δηλαδή το κινητό ξεκλειδώνει και με το μικρό και ας μην το έχω περάσει..!

 

 

 

Σε μένα δεν ισχύει, μόλις το τσέκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχω βάλει αντίχειρα και δείκτη και μου αναγνωρίζει και το μικρό!!!! δηλαδή το κινητό ξεκλειδώνει και με το μικρό και ας μην το έχω περάσει..!

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι από το smart Lock? Πχ, Bluetooth ή location?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τους αισθητήρες δακτυλικών τι παίζει;Παρατηρώ σήμερα ότι ξεκλειδώνει και με άλλο ένα δάχτυλο εκτός των δύο που έχω περάσει..

Δεν παίζει αυτό φίλε μου. Θα σου πρότεινα να τα διαγράψεις όλα και να τα περάσεις απ' την αρχή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οκ, έσβησα τα παλιά και τα ξαναπέρασα και είναι εντάξει τώρα!!!Τι τρελό! Σ' ευχαριστώ φίλε Πάνο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...