Jump to content

Xiaomi Mi 5X


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη εμφάνιση νέας συσκευής από την Xiaomi

Χαρακτηριστικά:

Οθόνη Full Hd 5.5"

Σώμα μεταλλικό

Cpu Snapdragon 625

Memory 4g ram με 64gb χώρο αποθήκευσης

Dual camera with OV12A10 OmniVision+OV13880 OmniVision

Selfie Camera from Samsung

Τιμή 295$

 

Πηγή: https://www.bmobiled.com/xiaomi-mi-5x-leaked-prices-technical-features-new-mid-ranger/

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε το δαχτυλικό μπροστά θα ήταν τέλειο.. Ίσως στο mi6s η στο mi7 θα το δούμε πιστεύω..!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι σε στοκ από το Vickmall.com σε σχετικά καλή τιμή.

 

https://www.vickmall.com/xiaomi-mi-5x-5-5-inch-4g-lte-snapdragon-625-octa-core-miui-9-android-7-1-smartphone.html

 

Ενώ ήμουν στο τσακ να το πάρω έστειλα μειλ για να ρωτήσω αν με το priority (κόστος 2.5$) υπάρχει κίνδυνος τελωνείου και απάντησαν ότι μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει τέτοιο φαινόμενο με τον συγκεκριμένο τρόπο αποστολής αλλά δεν φέρουν ευθύνη αν αλλάξει κάτι στο μέλλον. Μου πρότειναν έναν άλλο τρόπο αποστολής αξίας 25$ όπου αναλαμβάνουν εκείνοι τυχόν έξοδα τελωνείου, αλλά μετά μου έλεγε κάτι περίεργα με μπερδεμένα αγγλικά ότι προτιμούν να μην επιλέξω αυτόν τον τρόπο γιατί σε περίπτωση που το κινητό είναι χαλασμένο θα πρέπει να μου κάνουν refund και τα 25$ και δεν τους συμφέρει και κάτι τέτοια. Οπότε δεν το προχώρησα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται καλη προταση με dual camera setup, η xiaomi επιμενει βεβαια στον 625..(οχι οτι ειναι κακος) αναρωτιεμαι ποσα κομματια αγορασε :p

Η τιμη αρχισε να πεφτει πριν καν κυκλοφορησει, ηδη στα 223,59 euro..

Παντως αυτη η εκδοση δεν υποστηριζει LTE 20(800) που πολλοι επιθυμουν για πληρη καλυψη στα ελληνικα δικτυα.. λετε να κυκλοφορησει και καμια pro εκδοση σε κανα 3μηνο ? ;)

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος redmi pro περιμενω τον πρώτο κάτοχο να μας πει τις εμπειρίες του από το κινητό.βεβαια λίγο δύσκολο να αλλαξω το υπάρχον καθότι πολύ ευχαριστημένος.αν κάνει την έκπληξη και το βγάλει με τον 660 τότε πολύ πιθανο.μεχρι τότε αναμονη.
Link to comment
Share on other sites

224Euro από Banggood +11Euro Pr.Mail με σχεδόν ανύπαρκτη πιθανότητα τελωνείου...

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-5X-Dual-Rear-Camera-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1175882.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από eGlobalCentral στα 247 σε μαύρο χρώμα. Μόλις παραλάβω θα ποσταρω εντυπώσεις αν ενδιαφέρεται κάποιος.

Ναι για πες εντηπωσεις καμερες και πως λιτουργει??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από eGlobalCentral στα 247 σε μαύρο χρώμα. Μόλις παραλάβω θα ποσταρω εντυπώσεις αν ενδιαφέρεται κάποιος.

 

Περιμενουμε με ανυπομονησία:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει σε αυτό το τηλέφωνο είναι ο επεξεργαστής αν ήταν o 650 και καλύτερος μπορεί να το χτυπούσα στο μέλλον για να αντικαταστήσω το Mi4c που έχω με 3 ερωτηματικά:

α)την μπροστινή κάμερα η οποία δεν είναι και η πιο καθαρή

β)τα βιντεάκια που τραβάει η πίσω κάμερα γιατι παρόλο που έχω πολλά στο youtube σε άλλα φαίνεταιι μια χαρά και σε άλλα μας τα χαλάει!

γ)το gps το οποίο μακάρι να φτιάξει με κανά update απο xiaomi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Νέα συσκευή της Xiaomi.

Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

64 GB, 4 GB RAM

LTPS IPS LCD 5.5" 1080p

Dual 12 MP (26mm, f/2.2; 50mm, f/2.6), phase detection autofocus, 2x optical zoom, dual-LED (dual tone) flash

Li-Ion 3080 mAh battery

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

Miui Rom

 

Δεν έχει B20 800MHz. Αν θέλετε κάποιο info σχετικά με κάμερα, διαστάσεις κλπ μπορείτε να δείτε και το thread για το αδερφάκι του mi a1 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7411569 (προσοχή, μέχρι στιγμής τουλάχιστον η rom του ενός δεν δουλεύει στο άλλο)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

το έχω το Μι5χ εδω και 2 μηνες περιπου.

Πολυ καλό, πετάει! έχω ξεκλειδωσει bootloader αλλα δεν βρήκα χρόνο να περάσω ακόμα την ευρωπαική ρομ.

Από οτι θυμάμαι ομως στο xda υπάρχει πορτ της ρομ του Α! για το δικό μας κινητό. Δεν το έχω περάσει γιατι μετά απο χρόνια με nexus και pure android ήθελα λιγο μια αλλαγη. Η συμβίωση μου με ενα ΝΟΤΕ4 με επεισε!

Link to comment
Share on other sites

Pure android και κουραφεξαλα...το κινητο ειναι στα χερια μου 1 μηνα,

ειναι πανεμορφο πολυ γρηγορο και το miui 9 απλα συγκλονιστικο.

Κανονικοτατα ΟΤΑ updates και ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο την μη υπαρξη Β20 (αν ημουν στην wind ισως αυτο να μην ισχυε βεβαια...)

Το μονο που θα ηθελα θα ηταν OIS στην καμερα.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά με Ελληνικά τι έχετε κάνει? Έχει περάσει κάποιος multilanguage rom?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...