Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα συμφορουμίτες,

 

Έπειτα από την αναβάθμιση του κινητού μου στην 10.06, η μπαταρία πέφτει υπερβολικά γρήγορα, από 2 ημέρες χωρίς φόρτιση, τώρα θέλω μέσα στη μέρα 1 φορά τουλάχιστον. Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό η μήπως να αρχίσω να ψάχνω τι συμβαίνει;;;;

ναι το ειχα και εγω. εστρωσε μολις την εριξα δευτερη φορα . αλλα μην μπεις στον κοπο βαλε κατευθειαν την καινουρια

την κατεβαζεις απο δω

 

http://en.miui.com/download-342.html#508 πας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα στο forum, μετα απο 1 μερα χρησης με την 10.2.1 ειναι σιγουρα για μενα η καλυτερη ρομ που ειχε το κινητο μεχρι σημερα! Τα gestures εχουν γινει πολυ αμεσα και γενικα ολη η συσκευη πιο smooth.

 

τωρα βλεπω οτι εχουν αφαιρεσει απο την ενημερωση συστηματος να μπορεις να κανεις εγκατασταση ρομ απο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε αναβάθμιση από αρχείο?? Ούτε από λήψη τελευταίου πακέτου ανοίγει προσπάθεια σε 3 λεπτά λέει ευχαριστώ αλλά τι να κάνω για να την ξαναβάλω???? Χαλάει πολύ Μπαταρία και μου σβήνει τον ήχο όταν με περνούν τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε αναβάθμιση από αρχείο?? Ούτε από λήψη τελευταίου πακέτου ανοίγει προσπάθεια σε 3 λεπτά λέει ευχαριστώ αλλά τι να κάνω για να την ξαναβάλω???? Χαλάει πολύ Μπαταρία και μου σβήνει τον ήχο όταν με περνούν τηλέφωνο

κατεβασε την πρωτα απο το λινκ που σου εδωσα

θα πας στην ενημερωση. θα πατησεις της τρεις τελιτσες και μετα θα την βρεις στον φακελο download και θα την περασεις

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια συμφορουμίτες. Χθες επειδή δεν λειτουργούσε το κουμπί volume up, έκανα μία επανεκκίνηση το κινητό και από τότε έχει κολλήσει στο fastboot menu χωρίς να μου δίνει την επιλογή να φορτώσει το λειτουργικό. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία και με το που συνέδεσα το φορτιστή ξαναφόρτωσε σε fastboot menu. Έχετε καμμία λύση υπόψιν σας ή να το στείλω στο σέρβις της infoquest (αγορασμενο από Κωτσόβολο)?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια συμφορουμίτες. Χθες επειδή δεν λειτουργούσε το κουμπί volume up, έκανα μία επανεκκίνηση το κινητό και από τότε έχει κολλήσει στο fastboot menu χωρίς να μου δίνει την επιλογή να φορτώσει το λειτουργικό. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία και με το που συνέδεσα το φορτιστή ξαναφόρτωσε σε fastboot menu. Έχετε καμμία λύση υπόψιν σας ή να το στείλω στο σέρβις της infoquest (αγορασμενο από Κωτσόβολο)?

 

λογικα ειναι πατημενο το up γι αυτο σου μπαινει φαστ μπουτ. καπου σκαλωσε. δες πως ανοιγει η πλατη του κινητου και φτιαξτο αλλιως σερβις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάστηκα και εγώ αλλά επειδή είδα σε κάποια φόρουμ ορισμένους με παρόμοιο πρόβλημα και τους πρότειναν λύσεις με διορθώσεις στο λογισμικό, είπα να ρωτήσω μήπως μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια συμφορουμίτες. Χθες επειδή δεν λειτουργούσε το κουμπί volume up, έκανα μία επανεκκίνηση το κινητό και από τότε έχει κολλήσει στο fastboot menu χωρίς να μου δίνει την επιλογή να φορτώσει το λειτουργικό. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία και με το που συνέδεσα το φορτιστή ξαναφόρτωσε σε fastboot menu. Έχετε καμμία λύση υπόψιν σας ή να το στείλω στο σέρβις της infoquest (αγορασμενο από Κωτσόβολο)?
πάρε ένα πιστολάκι μαλλιών και ζέστανε λίγο τοπικά το κουμπί ίσα ίσα να ζεσταθεί με κλειστό το κινητό και πάτα και το πάνω και το κάτω κουμπί μερικές φορές ίσως πήρε υγρασία και κόλλησε από το κρύο ίσως κάτι άλλο,δοκιμασε ίσως ξεκολλήσει αλλιώς ανοιγμα
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια συμφορουμίτες. Χθες επειδή δεν λειτουργούσε το κουμπί volume up, έκανα μία επανεκκίνηση το κινητό και από τότε έχει κολλήσει στο fastboot menu χωρίς να μου δίνει την επιλογή να φορτώσει το λειτουργικό. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία και με το που συνέδεσα το φορτιστή ξαναφόρτωσε σε fastboot menu. Έχετε καμμία λύση υπόψιν σας ή να το στείλω στο σέρβις της infoquest (αγορασμενο από Κωτσόβολο)?

Αφού είναι "επίσημο" μην πειράξεις τίποτα που σου προτείνουν,μη βρουν αφορμή μη επισκευής .....απλά στείλτο για service

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα πιστολάκι μαλλιών και ζέστανε λίγο τοπικά το κουμπί ίσα ίσα να ζεσταθεί με κλειστό το κινητό και πάτα και το πάνω και το κάτω κουμπί μερικές φορές ίσως πήρε υγρασία και κόλλησε από το κρύο ίσως κάτι άλλο,δοκιμασε ίσως ξεκολλήσει αλλιώς ανοιγμα

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά δεν έγινε τίποτα :(

Θα το στείλω στο σέρβις. Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά.

Edited by sambouar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με 10.2.1 την ξανακατεβασα γιατί μου αλλάζει τον ήχο και η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη αλλά δεν έχει να διαλέξω από φάκελο τι να κάνω??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.εχω μια απορία και θα ήθελα την βοήθεια σας.εχουμε δύο note5 στο σπίτι το ένα 3/32 και το άλλο 4/64 και παρατηρήσαμε διαφορά στα χρώματα της οθόνης.στο ένα κινητό είναι πιο ζωντανά και το λευκό χρώμα καθαρό λευκό ενώ στο άλλο κάπως πιο κίτρινα και όχι τόσο ζωντανά χρώματα.ανοιξαμε για παράδειγμα στο fb ίδια φωτογραφια κάποιου κοινού φίλου και στο ένα φαινόταν πιο ζωντανά ενω στο άλλο έβλεπες σαν να κιτρινιζε και το πρόσωπο .τι μπορεί να φταίει για αυτό;

Αυτό συμβαίνει γιατί σε κινητά τέτοιου κόστους, συνηθίζεται να χρησιμοποιούν hardware απο διαφορετικές εταιρείες, δηλαδή 2-3 διαφορετικά πάνελ οθόνης, 2-3 αισθητήρες Bluetooth και πάει λέγοντας.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει ένας χρήστης που διαμαρτύρεται ότι μετά από αναβάθμιση σε 10.2.1 δεν μπορεί να την ξαναπεράσεις δεύτερη φορά για να στρώσει...διότι δεν του δίνει την δυνατότητα στις 3 τελιτσες από την επιλογή της αναβάθμισης... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο? Αν είναι έτσι να μην την περάσουμε και οι υπόλοιποι και την πατήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει ένας χρήστης που διαμαρτύρεται ότι μετά από αναβάθμιση σε 10.2.1 δεν μπορεί να την ξαναπεράσεις δεύτερη φορά για να στρώσει...διότι δεν του δίνει την δυνατότητα στις 3 τελιτσες από την επιλογή της αναβάθμισης... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο? Αν είναι έτσι να μην την περάσουμε και οι υπόλοιποι και την πατήσουμε...
Έτσι είναι,στην 10.2.1 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα
Link to comment
Share on other sites

10.2.1. Επιτέλους smooth transition effects. Το google maps κρασάρει μόλις πατάω έναρξη πλοήγησης.
και μενα το κανει και νομιζα οτι ειχε θεμα το κιν
Link to comment
Share on other sites

και μενα το κανει και νομιζα οτι ειχε θεμα το κιν
Εμένα πάντως δεν το κάνει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Έτσι είναι,στην 10.2.1 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

 

Ουπς.... και πως θα μπορέις να περάσεις την επόμενη ή ακόμη και την ίδια? Δεν θα μπορέις, παρά μόνο όταν σου έρθουν αυτόματα τα επίσημα?

και αύτο επίσης σημαίνει ότι δεν μπορέις να περνάς το full ιmage αλλά μόνο τα incremental?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να πατήσεις λήψης τελευταίου πακέτου δεν ανοίγει λέει προσπάθεια μετά από 2 με 3 λεπτά άστα
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα εχει θεμα εμφανιζει κανονικα τις 3 τελειες..

..φοραει απο χτες την τελευταια αναβαθμιση 10.2.1 που την κατεβασα απο σελιδα

και την περασα ολοκληρη με τον τροπο που αναφερει ενας φιλος μερικα μηνυματα πιο πριν..,

επισης δεν αντιμετωπιζω καποιο θεμα με τους χαρτες της google ,

βλεπω κανονικα το χρονολογιο μου

και οποιον προορισμο επιλεξω..

οπως επισης τις αξιολογησεις που κανω οταν επισκεφτομαι καποια μερη-καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Πάντως μέχρι και στη σημερινή beta οι 3 τελείες υπάρχουν

 

Οι 3 τελείες μπορεί να υπάρχουν, η επιλογή για αναβάθμιση από αρχείο υπάρχει? αυτό είναι το ζήτημα... ας μας απαντήσουν όσοι έχουν φορέσει την 10.2.1

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 τελείες μπορεί να υπάρχουν, οι επιλογή για αναβάθμιση από αρχείο υπάρχει? αυτό είναι το ζήτημα... ας μας απαντήσουν όσοι έχουν φορέσει την 10.2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι 3 τελείες μπορεί να υπάρχουν, η επιλογή για αναβάθμιση από αρχείο υπάρχει? αυτό είναι το ζήτημα... ας μας απαντήσουν όσοι έχουν φορέσει την 10.2.1

 

Πάτα μερικές φορές πάνω στο logo miui 10 και θα εμφανιστεί η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Πάτα μερικές φορές πάνω στο logo miui 10 και θα εμφανιστεί η επιλογή

 

Έχεις απόλυτα δίκιο!!!

Που το βρήκες το μυστικό βρε θηρίο?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...