Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή ακόμα και από την πρώτη φόρτιση, μετά από 5-6 φορτίσεις θα είναι ακόμα καλύτερη. Μετά από Πρώτη φόρτιση είμαι στο 37% με διάρκεια από τη φόρτιση 1 ημέρα και 7 ώρες με 8,30 ώρες SOT παρακαλώ!! Εγκατεστημένες 88 τρίτες εφαρμογές.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή ακόμα και από την πρώτη φόρτιση, μετά από 5-6 φορτίσεις θα είναι ακόμα καλύτερη. Μετά από Πρώτη φόρτιση είμαι στο 37% με διάρκεια από τη φόρτιση 1 ημέρα και 7 ώρες με 8,30 ώρες SOT παρακαλώ!! Εγκατεστημένες 88 τρίτες εφαρμογές.
Απίστευτη αυτονομία

 

 

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη 10 και όταν απενεργοποιείς την Αθόρυβη ή την Νυχτερινή Λειτουργία, κάνει έναν σπαστικό ήχο. Ξέρει κανείς πως τον απενεργοποιώ;

Νομίζω ότι το είχε και στην 9, αλλά δε θυμάμαι πως το είχα απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφόσον είχες ενεργοποιημενο το συγχρονισμό στο Mi Account, θα κατέβουν όλα.

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

Αυτό που λες είναι τέλειο! Θυμάμαι πως μόνο για την αρχική οθόνη είχα απενεργοποιήσει το συγχρονισμό γιατί κολλούσε. Όλα τα αλλά οκ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή ακόμα και από την πρώτη φόρτιση, μετά από 5-6 φορτίσεις θα είναι ακόμα καλύτερη. Μετά από Πρώτη φόρτιση είμαι στο 37% με διάρκεια από τη φόρτιση 1 ημέρα και 7 ώρες με 8,30 ώρες SOT παρακαλώ!! Εγκατεστημένες 88 τρίτες εφαρμογές.

Συνηθισμένα πράγματα

Οκ έχει μπαταρία όντως

https://ibb.co/cfNACK

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου συγχρονίζει 121 επαφές στο mivloud αντί για 167? Και δε μου συγχρονίζει και όλες τις φώτο?
Link to comment
Share on other sites

την redminote 5 η την redmi note5 pro?

ρε παιδια εχω βαλει απο χτες αυτη εδω.ειναι η σωστη ? https://ibb.co/gZjz6e

αλλιως καντε μου ενα λινκ .ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει απο χτες αυτη εδω.ειναι η σωστη ? https://ibb.co/gZjz6e

αλλιως καντε μου ενα λινκ .ευχαριστω ...

έχεις βάλει την beta όχι την σταθερή κανά δυο σελίδες πίσω έχει τα λινκ
Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει την beta όχι την σταθερή κανά δυο σελίδες πίσω έχει τα λινκ

 

χμμ .τα δοκιμασα και δεν τα παιρνει ρε γαμοτο γιαυτο ρωταω ...κατι δεν παει καλα μηπς κανω κατι λαθος η παραλειπω να κανω κατι

θα το βρω ελπιζω

Link to comment
Share on other sites

χμμ .τα δοκιμασα και δεν τα παιρνει ρε γαμοτο γιαυτο ρωταω ...κατι δεν παει καλα μηπς κανω κατι λαθος η παραλειπω να κανω κατι

θα το βρω ελπιζω

τι εννοείς δεν τα παίρνει τι ακριβώς κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν τα παίρνει τι ακριβώς κάνεις;

 

πεταω το πακετο στα dowload roms μετα παω ενημερωση συστηματος 3 τελιτσες επιλογη πακετου ,το διαλεγω -γινετε ανακτηση πληροφοριων και μετα απο λιγο αδυναμια επαληθευσης ενημερωσης yoy are allow to flash the newest stable version published by miui from develop version only

Link to comment
Share on other sites

πεταω το πακετο στα dowload roms μετα παω ενημερωση συστηματος 3 τελιτσες επιλογη πακετου ,το διαλεγω -γινετε ανακτηση πληροφοριων και μετα απο λιγο αδυναμια επαληθευσης ενημερωσης yoy are allow to flash the newest stable version published by miui from develop version only
δοκίμασες και ολόκληρη την ρομ να περάσεις;έχει δύο λινκ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου συγχρονίζει 121 επαφές στο mivloud αντί για 167? Και δε μου συγχρονίζει και όλες τις φώτο?

 

1ον ξέρεις ότι όλες οι επαφές είναι εκεί που πρέπει ;

2ον γενικά θα αγοράζεις ΜΟΝΟ xiaomi προιόντα και προτιμάς mi cloud αντί για το συγχρονισμό τον "νορμάλ" ; (άντε ας δεχτώ ως δικαιολογία το "δεν πάω την γουγλ και δεν θέλω τίποτα εκεί")

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες και ολόκληρη την ρομ να περάσεις;έχει δύο λινκ

του akalos εννοεις ?κατεβαζω την πληρη.σε κανα 10 λεπτο λογικα θα ξερω

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν τα παίρνει τι ακριβώς κάνεις;

Άμα είσαι σε beta channel θέλει όλη την stable rom

Ota μόνο από beta σε beta...

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν σχεδόν 24 ώρες από την αναβάθμιση σε 10αρα και μόνο τα καλύτερα έχω να πω!

Απίστευτη μπαταρία!

Μιλάμε για ένα κινητό που είναι όλη την μέρα στην τσιτα! Πάνω από 100email ημερησίως, τουλάχιστον 20-30 συνομιλίες στο messenger κτλ! Και έχω την αίσθηση ότι πάμε άνετα για δεύτερη μέρα χωρίς φόρτιση!

 

Εξαιρετικά smooth!

Η 10αρα έφερε το smoothness που του στερούσαν οι τελευταίες έκδοσης της 9αρας!

 

Ομορφιά!

Μου αρέσει πολύ το design που για μένα είχε μείνει ίδιο από την έκδοση 8! Η λίγο.μεγαλυτερες γραμματοσειρές μου με ξενισαν στην αρχή αλλά τελικά είναι καλύτερες!

 

Αυτά για την ώρα....

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι σε beta channel θέλει όλη την stable rom

Ota μόνο από beta σε beta...

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

δεν με αφηνει παλι .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. 2 ερωτήσεις εχω να κανω! 1ον απο που κατεβαζουμε την καινουρια ρομ και να την φορτωσουμε από το update της συσκευης? Η συσκευή μου ειναι χωρις root, αγορασμενη απο καταστημα με την global rom. 2ον γιατι όταν τραβαω βιντεο και το βαζω story στο insta, φαίνεται να κολλαει λιγο, ενω κανονικά ειναι μια χαρα? Αυτα ηθελα να ρωτησω και ευχαριστώ σε οποιους απαντησετε!!
Για το 2ο είναι συνηθισμένο πρόβλημα των Xiaomi, όταν βγάζεις το βίντεο συνήθως είναι μια χαρά αλλά μετά κολλάει. Περιμένουμε να το διορθώσουν, μεχρι την 9.5.10.0 δεν υπήρχε αυτό το θέμα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις πως εμφανίζονται υπότιτλοι σε ταινία από usb μέσο otg? (και τα 2 αρχεία στον ίδιο φάκελο με ίδιο ακριβώς όνομα έχω βάλει)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις πως εμφανίζονται υπότιτλοι σε ταινία από usb μέσο otg? (και τα 2 αρχεία στον ίδιο φάκελο με ίδιο ακριβώς όνομα έχω βάλει)

 

θέμα προγράμματος δεν είναι το αν διαβάζει υποτίτλους ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμη να έρθει η 10αρα

 

ας γράψει αν την έχει πάρει κανείς χωρίς πατέντες

 

το να γράφουν όσοι δεν έχουν πάρει δεν έχει νόημα ..... ή την βάζεις μόνος σου ή απλά υπομονή

Link to comment
Share on other sites

ας γράψει αν την έχει πάρει κανείς χωρίς πατέντες

 

το να γράφουν όσοι δεν έχουν πάρει δεν έχει νόημα ..... ή την βάζεις μόνος σου ή απλά υπομονή

Και ποιος θα μας πει τι θα γράφουμε και τι όχι;

Δεν πάμε καλά

 

Άλλοι γράψανε πως ήρθε χωρίς να κάνουνε τίποτε

 

Εγώ έγραψα πως δεν ήρθε και σε εμένα απλά σαν ένα στατιστικό στοιχείο

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος θα μας πει τι θα γράφουμε και τι όχι;

Δεν πάμε καλά

 

Άλλοι γράψανε πως ήρθε χωρίς να κάνουνε τίποτε

 

Εγώ έγραψα πως δεν ήρθε και σε εμένα απλά σαν ένα στατιστικό στοιχείο

 

μα δεν μαζεύει κανείς στατιστικά στοιχεία .... από ένα σημείο και μετά αυτό είναι απλά σπαμ αν γράφουν 15-20 άτομα "δεν μου ήρθε"

Link to comment
Share on other sites

Στη miui10 στον διακόπτη του WiFi από κάτω δε γράφει σε ποιο wifi είσαι συνδεδεμένος. Πρέπει να κατεβάσεις το κουρτίνακι κάτω για να δεις τι γραφει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...