Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Android 9 οι ειδοποιήσεις του Facebook δεν φαίνεται τι αφορούν. Γράφει μόνο Facebook. Έτσι είναι σε όλους;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις -> κάτω κάτω Στυλ Ειδοποιήσεων

τι το έχεις εκεί ; το αλλάζεις και βλέπεις αν κάνει αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις -> κάτω κάτω Στυλ Ειδοποιήσεων

 

τι το έχεις εκεί ; το αλλάζεις και βλέπεις αν κάνει αυτό που θες

Στο τηλέφωνο ή στην εφαρμογή θα τα βρω αυτά; Δεν τα βρίσκω έτσι όπως τα γράφεις...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο ή στην εφαρμογή θα τα βρω αυτά; Δεν τα βρίσκω έτσι όπως τα γράφεις...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει σχέση αυτό που λέει ο φιλος, κάποιο θέμα έχει η εφαρμογή του Facebook και στο βγάζει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αυτό που λέει ο φιλος, κάποιο θέμα έχει η εφαρμογή του Facebook και στο βγάζει έτσι.

 

Και σε μένα έγινε το ίδιο. Από την ημέρα που έκανα αναβάθμιση σε Android 9

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω την εξής ερώτηση/απορία:

Οι προηγούμενες RΟΜ που κατέβαζα και εγκαθιστούσα απο την ιστοσελίδα: http://en.miui.com/download-342.html#508 ,

είχαν την ονοματοδοσία: miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_V10.3.1.0.OEIMIXM_a823482d8d_8.1.zip

ενώ το τελευταίο που έχει έρθει: miui_HMNote5Global_V10.3.1.0.PEIMIXM_d4d2c9f2aa_9.0.zip

Δείτε τις διαφορές με τα BOLD.

 

Καταρχήν έχει κάνει κανείς εγκατάσταση όλη την ROM και εάν ναι είναι ολα οκ?

Επίσης, γιατί στο καινούριο δεν έχει την λέξη: Pro ?

 

Παιδιά αυτό είναι το σωστό link? και αν ναι, γιατί έχει διαφορετική ονομασία?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του note 5 από την στιγμή που κυκλοφόρησε απόλυτα ικανοποιημένη μόνο στις φωτό βγαίνουν κουνημενες όταν θέλω να τραβήξω την μικρή και με χαμηλή ποιότητα χρωμάτων . Μήπως ξέρετε πως να βελτιώσω την κάμερα;
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το wifi calling, ενώ δείχνει την ένδειξη οτι είναι ενεργό, οταν πηγα σε δωμάτιο χωρίς σήμα, δεν φαίνεται να λειτουργεί, απλα ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε και η κλήση διακόπηκε. Δεν πρέπει να έχω καθόλου σήμα για να μπει σε λειτουργία το wifi calling? Αν τελικά συνδεθεί με τον συνομιλητή μου, το εικονίδιο του wifi calling εξαφανίζεται κατα την διαρκει της κλήσης, είναι σαν να αλλάζει απο wifi σε δικτυο. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά? https://imgur.com/a/lzMuIJ0

 

σε εμενα παντως δουλευει κανονικα. μετα την τελευταια αναβαθμιση. που εχει και το dark mode... φυσικα το εχω ενεργοποιησει μεσω της κοσμοτε, και μετα με τους κωδικους που πληκτρολoγουμε, για να εμφανιστουν και οι 2 επιλογες VOLTE+WIFICALL.. στο wificall εχω δηλωσει στις προτιμησεις δικτυου=κατα προτιμηση WIFI.. Μετα ενεργοποιησα την λειτουργια πτησης , και κατοπιν ανοιξα μονο το wifi του τηλ.. και καλεσα ενα νουμερο και μιλησα κανονικα..λειτουργει πλεον αψογα..

Link to comment
Share on other sites

για να δουλέψει το wificalling πρεπει να ρυθμησεις απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να δουλεύει με wifi και όχι με δεδομένα (είναι προριθμισμενο στα δεδομένα) τότε θα εμφανιστεί το εικονίδιο για την ώρα βάση της εικόνας δεν έχεις wifi calling
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

πως μπορω να τροποιησω και να αλλαξω την ωρα και ημερομηνια? https://imgur.com/a/W6ToaP8

Ειμαι στην havoc os και φαινεται η ημερομηνια ετσι οπως στην φωτογραφια. Καπου ειχα βρει πως αλλαζει αλλα δεν το θυμαμαι :worry:

Οπως επισης να βγαλω και απο κατω την google bar

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα την συσκευή για φίλο και πρόσεξα ότι φορτίζει πολύ αργά,υπάρχει λύση?

Να πάρεις γρήγορο φορτιστή,ο δικός του δεν είναι

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις γρήγορο φορτιστή,ο δικός του δεν είναι

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

Το ξέρω αυτό,πολύ αργά σαν κάτι να μην πάει καλά,βλέπω με την εφαρμογή ampere με διάφορα καλώδια και φορτιστές να δω τι παίζει από ότι βλέπω δοκιμάζοντας με άλλους φορτιστές- καλώδια σαν να ξεκόλλησε κάπως με τον μανισιο έδειχνε μόνο 200 και τώρα πάνω από 1000 με τον μανισιο πάλι αφού δοκίμασα και άλλους θα το παρατηρήσω πάντως περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό,πολύ αργά σαν κάτι να μην πάει καλά,βλέπω με την εφαρμογή ampere με διάφορα καλώδια και φορτιστές να δω τι παίζει από ότι βλέπω δοκιμάζοντας με άλλους φορτιστές- καλώδια σαν να ξεκόλλησε κάπως με τον μανισιο έδειχνε μόνο 200 και τώρα πάνω από 1000 με τον μανισιο πάλι αφού δοκίμασα και άλλους θα το παρατηρήσω πάντως περίεργο

 

Δεν είναι περίεργο,με τους αργους το κανει και σε μένα,με τους γρήγορους συνήθως αρχίζει από τα 1100 και πάνω στην χειρότερη περίπτωση,αν το ξανά κουμπωσω πιάνει έως και 2500

Κάτι παίζει με τον κερνελ της σιαομι η κάτι άλλο είναι...

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο,με τους αργους το κανει και σε μένα,με τους γρήγορους συνήθως αρχίζει από τα 1100 και πάνω στην χειρότερη περίπτωση,αν το ξανά κουμπωσω πιάνει έως και 2500

Κάτι παίζει με τον κερνελ της σιαομι η κάτι άλλο είναι...

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

ΟΚ thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ενώ έχω ενεργοποιήσει με μήνυμα μέσω ενός huawei p10 lite το volte & vowifi στο 1333 και εφόσον μου ήρθε το σχετικό μήνυμα από cosmote ότι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί, δεν μου δουλεύει κανένα από τα δύο, είμαι στην τελευταία σταθερή με android 9.

 

https://live.staticflickr.com/65535/48038082941_2e5daf4d13_b.jpg' alt='48038082941_2e5daf4d13_b.jpg'>2019-06-10_08-18-00 by Jim Zak, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πληκτρολογίσει τους κωδικούς ενεργοποίησης στον dialer;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πληκτρολογίσει τους κωδικούς ενεργοποίησης στον dialer;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φίλε μου το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

πως μπορω να τροποιησω και να αλλαξω την ωρα και ημερομηνια? https://imgur.com/a/W6ToaP8

Ειμαι στην havoc os και φαινεται η ημερομηνια ετσι οπως στην φωτογραφια. Καπου ειχα βρει πως αλλαζει αλλα δεν το θυμαμαι :worry:

Οπως επισης να βγαλω και απο κατω την google bar

 

Κάνεις που να έχει custom rom και να ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...