Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλήμερα επειδή δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα να την κανω απο εδω http://en.miui.com/download-342.html#508 ???

είναι μεγάλο αρχείο γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ

Είναι ολόκληρη η ρομ γι αυτό είναι μεγάλο το αρχείο. Το κατεβάζεις και το περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Οταν το κινητό είναι κατειλημμένο και με καλούν δε βλέπω μετά τη χαμένη κλήση ως μήνυμα. Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα;; δε θέλω αναμονή κλήσεων. Θέλω να μου έρχονται σε μήνυμα οι χαμένες κλήσεις. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Οταν το κινητό είναι κατειλημμένο και με καλούν δε βλέπω μετά τη χαμένη κλήση ως μήνυμα. Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα;; δε θέλω αναμονή κλήσεων. Θέλω να μου έρχονται σε μήνυμα οι χαμένες κλήσεις. Ευχαριστώ

Να πάρεις την cosmote τηλέφωνο να σου το ενεργοποιήσουν

Δεν είναι θέμα κινητού

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπες με τους κωδικούς σου στο MyCOSMOTE και ενεργοποίησε το από εκει.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια τελευταία ερώτηση θα περάσει και δεν θα μου σβήσει τπτ σωστά??? Για την αναβάθμιση εννοώ από 10.0.2 σ 10.0.4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση που δε βλέπω να έχει συζητηθεί πουθενά. Πρόσφατα ακολούθησα ένα bot στο messenger με αυτοματοποιημένα μνμτα. Το θέμα είναι ότι τα link που μου στέλνει δεν μπορώ να τα ανοίξω με τπτ,ενώ λειτουργούν κανονικά. Το δοκιμάσαμε με φίλο δίπλα που έχει iphone κ άνοιγαν κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίαζε κ όταν προσπαθούσα να ανοίξω link από μια συγκεκριμένη ιστοσελίδα πώλησης αυτοκινήτων κτλ. Να πω ότι από τις ρυθμίσεις του messenger έχω δοκιμάσει κ τις δύο (είτε να ανοίγει σε εξωτερικό browser είτε στο δικό του αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο). Συγκεκριμένα μου εμφανίζει την παρακάτω γνωστή εικόνα.

Υπάρχει κάποια λύση?998e54e0fb9807d8fe393dbab61c924a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα ένα redmi note 5 από Σκρούτζ και ενώ είχα συννενοηθει να είναι global edition το κουτι δεν γράφει κάτι από έξω. Έχει αλλάξει κάτι ή ισχύει ότι ήξερα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγειλα ένα redmi note 5 από Σκρούτζ και ενώ είχα συννενοηθει να είναι global edition το κουτι δεν γράφει κάτι από έξω. Έχει αλλάξει κάτι ή ισχύει ότι ήξερα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επισυνάπτω και μια φωτό με το imei

4cb0502b98560db52e280ff99d1a8039.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια τελευταία ερώτηση θα περάσει και δεν θα μου σβήσει τπτ σωστά??? Για την αναβάθμιση εννοώ από 10.0.2 σ 10.0.4

 

Δεν θα σβηστεί τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγειλα ένα redmi note 5 από Σκρούτζ και ενώ είχα συννενοηθει να είναι global edition το κουτι δεν γράφει κάτι από έξω. Έχει αλλάξει κάτι ή ισχύει ότι ήξερα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισυνάπτω και μια φωτό με το imei

4cb0502b98560db52e280ff99d1a8039.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31797-Εκδόσεις-Redmi-Note-5-Redmi-Note-5-Versions-Whyred/

Είναι όλες οι εκδόσεις για note 5. Εσένα όπως φαίνεται στο κουτί ειναι meg7s. Η γκλομπαλ έκδοση που πουλάει ο επίσημος διανομέας είναι οι 2 τελευταίες. Κάποια διαφορά στα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει όπως βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σβηστεί τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31797-Εκδόσεις-Redmi-Note-5-Redmi-Note-5-Versions-Whyred/

Είναι όλες οι εκδόσεις για note 5. Εσένα όπως φαίνεται στο κουτί ειναι meg7s. Η γκλομπαλ έκδοση που πουλάει ο επίσημος διανομέας είναι οι 2 τελευταίες. Κάποια διαφορά στα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει όπως βλέπω.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος. Το θέμα είναι έχει την Β20 και το βασικότερο θα παίρνει αναβαθμίσεις όπως τα υπόλοιπα global;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Η μπες με τους κωδικούς σου στο MyCOSMOTE και ενεργοποίησε το από εκει

 

μπήκα στο MyCOSMOTE και δεν βλέπω κάπου αυτήν την επιλογή

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της συνομιλίας που είχα παραπάνω με έναν φιλο μου επισυνάψετε έναν πίνακα στον οποίο φαίνεται ότι ενα redmi note 5 που αγόρασα ανήκει στην πρώτη κατηγορία των μοντέλων meg7s και από ότι είδα έχει την Β20.

Η απορία μου είναι αν έχει stable rom και θα παίρνει τις αναβαθμίσεις που παίρνουμε όλοι εμείς και δεύτερον στην στήλη με τους operetors έχει κάποιες εταιρίες κινητής της Ασίας ενώ στα global έχει το Ν/Α.

Να το κρατήσω ή να το επιστρέψω; Πείτε λίγο γιατί έχω αγχωθεις. 53c3cac0b0e2e24865dca84bdef042c1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Από υπολογιστή, στην αγορά πακέτων τα βγάζει.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

 

ρε φίλε για ρίξε μια βοήθεια, που είναι αυτή η επιλογή;

μπήκα από το pc και βλέπω τα παρακάτω:

1.jpg

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της συνομιλίας που είχα παραπάνω με έναν φιλο μου επισυνάψετε έναν πίνακα στον οποίο φαίνεται ότι ενα redmi note 5 που αγόρασα ανήκει στην πρώτη κατηγορία των μοντέλων meg7s και από ότι είδα έχει την Β20.

Η απορία μου είναι αν έχει stable rom και θα παίρνει τις αναβαθμίσεις που παίρνουμε όλοι εμείς και δεύτερον στην στήλη με τους operetors έχει κάποιες εταιρίες κινητής της Ασίας ενώ στα global έχει το Ν/Α.

Να το κρατήσω ή να το επιστρέψω; Πείτε λίγο γιατί έχω αγχωθεις. 53c3cac0b0e2e24865dca84bdef042c1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανέβασε μια φώτο σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε ποια φοράει.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε μια φώτο σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε ποια φοράει.
Το θεμα είναι ότι το κινητό δεν το έχω ανοίξει ακόμα γιατί αν το κάνω δεν θα μπορώ να το επιστρέψω, οπότε δεν μπορώ να δω αν φοράει την global stable και επίσης αν έχει ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά έχω κ άλλη χαχαχα γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμα η10.0.4???
Link to comment
Share on other sites

εγω θα πηγαινα με λιγα χρηματα ακομα σε Honor play...

Το γλυκοκοιταζω...ιδιο cpu με το p20...μιλαμε θηριο σε καλη τιμη !

 

τα 100+ ευρώ είναι λίγα χρήματα ;

 

Η διαφορά αυτή είναι απαγορευτική για εμένα, με πολύ μεγάλη δυσκολία, ίσως έφτανα στα 200 ευρώ σύνολο.

 

και τι ακριβώς διαβάζεις ;

για τα προβλήματα που μπορεί να έχουν custom rom ; (χωρίς να λέω ότι η μαμά είναι ό.τι καλύτερο υπάρχει)

για το volte ; (επειδή δεν ξέρω τι εννοείς με το "σύνδεση")

το "θέλω να βάλω την τάδε modia για να κάνω καλύτερη την κάμερα" αυτόματα σημαίνει ότι "η κάμερα είναι κακή" ;

το "εεε πριν έβγαζα τόσο sot, τώρα βγάζω τόσο - 10%" (και συνήθως placebo ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο ή δε ξέρω γω τι) αυτόματα σημαίνει "κακή μπαταρία" ;

 

και εγώ από την αρχή διαβάζω .... μη πω τι διαβάζω :)

 

Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν έχω πολύ επαφή με το θέμα, δεν έχω και ανεπτυγμένο προσωπικό κριτήριο. Για αυτό και λίγο το χάνω.

 

Το βασικό που με τρόμαξε είναι ότι η μπαταρία στις νέες εκδόσεις δεν κρατάει ούτε μέρα. Αυτό γίνεται πχ. λόγω συνεχούς σερφαρίσματος ή με νορμάλ χρήση?

Επίσης διάβασα για θαμπες φωτογραφίες το βράδυ. Είναι σε σύγκριση με κάμερες ναυαρχίδων ή είναι μια εύστοχη παρατήρηση.

 

Πειραγμένα κλπ κλπ δεν τα ακουμπάω γιατί δεν έχω τις γνώσεις, οπότε μιλάω για κινητό με εργοστασιακά standards.

Link to comment
Share on other sites

karlosamos το κινητό λέει indonesia , άρα δεν είναι η china έκδοση (τώρα τί υποστηρίζει η έκδοση της ινδονησίας δεν ξέρω) και υποθέτω ότι (αναγκαστικά) έχει global rom .... οπότε το μόνο που μένει για επιβεβαίωση είναι η B20

 

kritikaros αυτό το η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μέρα είναι είτε αστείο , είτε ο κάτοχος δεν έχει προσέξει ότι έχει κολλήσει κάποια εφαρμογή και δεν μπαίνει σε sleep είτε το διάβασες από κάποιον που το πρώτο του μήνυμα πριν 123141 εκδόσεις ήταν "η μπαταρία δεν κρατάει , μιλάω 214124 ώρες με bt από το κινητό και δεν βγάζω μέρα , ενώ με το προηγούμενο μου κινητό πάλι δεν έβγαζα ούτε ως το μεσημέρι και απλά γκρινιάζω χωρίς λόγο" :P

 

και εγώ είμαι σε beta έκδοση και αναβαθμίζω κάθε βδομάδα (μπορεί και 2 φορές καμιά φορά) , δε βγήκα ποτέ στο 5λεπτο να πω "είναι μαματη η νέα έκδοση" ή το αντίθετο και ούτε διαπιστώθηκε ποτέ τρελό battery drain ..... γιατί μάντεψε :) αναγκαστικά (λόγω root και συνήθειας) ποτέ δεν έκανα ota απλό και πάντα κατέβαζα ολόκληρη την ρομ (πάλι μέσω της εφαρμογής βέβαια)

για την κάμερα δεν μπορώ να σου πω .... διάβασε καλύτερα κανά review γιατί εδώ οι περισσότεροι προσπαθούν να παίξουν με mod ή διαφορετικές εφαρμογές.

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση που δε βλέπω να έχει συζητηθεί πουθενά. Πρόσφατα ακολούθησα ένα bot στο messenger με αυτοματοποιημένα μνμτα. Το θέμα είναι ότι τα link που μου στέλνει δεν μπορώ να τα ανοίξω με τπτ,ενώ λειτουργούν κανονικά. Το δοκιμάσαμε με φίλο δίπλα που έχει iphone κ άνοιγαν κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίαζε κ όταν προσπαθούσα να ανοίξω link από μια συγκεκριμένη ιστοσελίδα πώλησης αυτοκινήτων κτλ. Να πω ότι από τις ρυθμίσεις του messenger έχω δοκιμάσει κ τις δύο (είτε να ανοίγει σε εξωτερικό browser είτε στο δικό του αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο). Συγκεκριμένα μου εμφανίζει την παρακάτω γνωστή εικόνα.

Υπάρχει κάποια λύση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν γινόταν συζήτηση για ένα bot στο fb που δεν στέλνει σωστά λινκ δεν θα ήταν συζήτηση για συγκεκριμένο κινητό :)

 

Aπό browser δοκίμασες να μπεις facebook να δεις αν στο ανοίγει το link κατευθείαν ;

Το μπαίνει από το iphone δε μπαίνει από δω δεν λέει απολύτως τίποτα , εσύ μπορεί να έχεις πειράξει τις dns ρυθμίσεις (λέμε τώρα) του κινητου (για να μπεις στο magico :P ) ή να είσαι συνδεδεμένος σε wifi με dns που μπλοκάρει πράγματα (λέω γω τώρα).

Μπορεί το webview του chrome Να είναι κλάσεις ανώτερο από του safari και το 2ο να αφήνει να μπαίνεις σε $@$!$!ιες σελίδες :P

 

δοκίμασε από browser , δοκίμασε να πάρεις όλο το Url που στέλνει το bot και βάλτο π.χ. σε pc , λειτουργεί κανονικά ; κλπ κλπ

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

karlosamos το κινητό λέει indonesia , άρα δεν είναι η china έκδοση (τώρα τί υποστηρίζει η έκδοση της ινδονησίας δεν ξέρω) και υποθέτω ότι (αναγκαστικά) έχει global rom .... οπότε το μόνο που μένει για επιβεβαίωση είναι η B20

 

kritikaros αυτό το η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μέρα είναι είτε αστείο , είτε ο κάτοχος δεν έχει προσέξει ότι έχει κολλήσει κάποια εφαρμογή και δεν μπαίνει σε sleep είτε το διάβασες από κάποιον που το πρώτο του μήνυμα πριν 123141 εκδόσεις ήταν "η μπαταρία δεν κρατάει , μιλάω 214124 ώρες με bt από το κινητό και δεν βγάζω μέρα , ενώ με το προηγούμενο μου κινητό πάλι δεν έβγαζα ούτε ως το μεσημέρι και απλά γκρινιάζω χωρίς λόγο" :P

 

και εγώ είμαι σε beta έκδοση και αναβαθμίζω κάθε βδομάδα (μπορεί και 2 φορές καμιά φορά) , δε βγήκα ποτέ στο 5λεπτο να πω "είναι μαματη η νέα έκδοση" ή το αντίθετο και ούτε διαπιστώθηκε ποτέ τρελό battery drain ..... γιατί μάντεψε :) αναγκαστικά (λόγω root και συνήθειας) ποτέ δεν έκανα ota απλό και πάντα κατέβαζα ολόκληρη την ρομ (πάλι μέσω της εφαρμογής βέβαια)

για την κάμερα δεν μπορώ να σου πω .... διάβασε καλύτερα κανά review γιατί εδώ οι περισσότεροι προσπαθούν να παίξουν με mod ή διαφορετικές εφαρμογές.

 

 

 

Αν γινόταν συζήτηση για ένα bot στο fb που δεν στέλνει σωστά λινκ δεν θα ήταν συζήτηση για συγκεκριμένο κινητό :)

 

Aπό browser δοκίμασες να μπεις facebook να δεις αν στο ανοίγει το link κατευθείαν ;

Το μπαίνει από το iphone δε μπαίνει από δω δεν λέει απολύτως τίποτα , εσύ μπορεί να έχεις πειράξει τις dns ρυθμίσεις (λέμε τώρα) του κινητου (για να μπεις στο magico :P ) ή να είσαι συνδεδεμένος σε wifi με dns που μπλοκάρει πράγματα (λέω γω τώρα).

Μπορεί το webview του chrome Να είναι κλάσεις ανώτερο από του safari και το 2ο να αφήνει να μπαίνεις σε $@$!$!ιες σελίδες :P

 

δοκίμασε από browser , δοκίμασε να πάρεις όλο το Url που στέλνει το bot και βάλτο π.χ. σε pc , λειτουργεί κανονικά ; κλπ κλπ

Την Β20 την έχει, αν λάβουμε υπόψη τον πίνακα που ανέβασε το παιδί σε πιο πάνω ποστ.

Επόμενος αν έχει global rom να υποθέσω θα έχει και ελληνικά μέσα. Σωστά; Γιατί είναι βασικό να έχει ελληνικά για τον χρηστη που θα το δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Την Β20 την έχει, αν λάβουμε υπόψη τον πίνακα που ανέβασε το παιδί σε πιο πάνω ποστ.

Επόμενος αν έχει global rom να υποθέσω θα έχει και ελληνικά μέσα. Σωστά; Γιατί είναι βασικό να έχει ελληνικά για τον χρηστη που θα το δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μιλάμε για επίσημη ρομ (και όχι να έχει μπει πειραγμένη από τον πωλητή) , ναι δεν υπάρχει άλλη

Link to comment
Share on other sites

Την Β20 την έχει, αν λάβουμε υπόψη τον πίνακα που ανέβασε το παιδί σε πιο πάνω ποστ.

Επόμενος αν έχει global rom να υποθέσω θα έχει και ελληνικά μέσα. Σωστά; Γιατί είναι βασικό να έχει ελληνικά για τον χρηστη που θα το δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πηγές και πήρες από ένα τυχάρπαστο μαγαζί ένα κινητό που δεν ξέρουμε καν τι εχει μέσα και μετά έρχεσαι εδώ και ρωτάς τι ακριβως ?και που σε κορόιδεψε και από πάνω σύμφωνα με τα λεγόμενά σου

Και αν του έχουν περάσει κινεζικη fake rom πώς να το ξέρουμε εμείς αν δεν το ανοίξεις?

Και αν το ανοίξεις και του περάσεις global και το κάψεις?

Γιατί έχουμε και αυτά τώρα από την xiaomi

Τι να σου πουν και τα παιδιά....

Γύρνα το πίσω και καλά ξεμπερδεματα

Αυτό θα έκανα στην θέση σου προσωπικά

 

Επί τη ευκαιρία:έχει εργοστάσιο στην Ινδονησία η σιαομι?

Πάντως το δικό μου είναι made in China

Και νόμιζα ότι όλα φτιάχνονται εκει

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος. Το θέμα είναι έχει την Β20 και το βασικότερο θα παίρνει αναβαθμίσεις όπως τα υπόλοιπα global;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως είναι το στέλνεις πίσω και να πεις να σε στείλουν το global Edition με κωδικό M1803E7SG μόνο αυτό είναι για Ελλάδα. Το meg7s είναι για Κίνα παίρνουν την ίδια Rom αλλά διαφορετικές μπάντες https://www.mobosdata.com/xiaomi-redmi-note-5-pro-meg7s
Link to comment
Share on other sites

Πηγές και πήρες από ένα τυχάρπαστο μαγαζί ένα κινητό που δεν ξέρουμε καν τι εχει μέσα και μετά έρχεσαι εδώ και ρωτάς τι ακριβως ?και που σε κορόιδεψε και από πάνω σύμφωνα με τα λεγόμενά σου

Και αν του έχουν περάσει κινεζικη fake rom πώς να το ξέρουμε εμείς αν δεν το ανοίξεις?

Και αν το ανοίξεις και του περάσεις global και το κάψεις?

Γιατί έχουμε και αυτά τώρα από την xiaomi

Τι να σου πουν και τα παιδιά....

Γύρνα το πίσω και καλά ξεμπερδεματα

Αυτό θα έκανα στην θέση σου προσωπικά

 

Επί τη ευκαιρία:έχει εργοστάσιο στην Ινδονησία η σιαομι?

Πάντως το δικό μου είναι made in China

Και νόμιζα ότι όλα φτιάχνονται εκει

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Φίλε μου το μαγαζί δεν είναι τυχαρπαστο. Πουλάει κινητά και έχει 400 κριτικές.

Δεν είπα ότι με κοροιδεψε. Απλά υποστηρίζει o πωλητης οτι τον εν λόγω κινητό (meg7s) είναι και αυτό global με ότι συνεπάγεται.

Επειδή όμως το κινητό το έχω αγοράσει ξανά πριν 4 μήνες, και είχε στο πλάι το αυτοκόλλητο με το global edition, είπα να ρωτήσω μήπως άλλαξε κάτι και δεν το γνωρίζω.

Ο τύπος μου είπε.οτι αν δεν το θέλω μπορώ να το επιστρέψω. Απλά δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ και είπα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει.

Φιλικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το μαγαζί δεν είναι τυχαρπαστο. Πουλάει κινητά και έχει 400 κριτικές.

Δεν είπα ότι με κοροιδεψε. Απλά υποστηρίζει o πωλητης οτι τον εν λόγω κινητό (meg7s) είναι και αυτό global με ότι συνεπάγεται.

 

Παραγγειλα ένα redmi note 5 από Σκρούτζ και ενώ είχα συννενοηθει να είναι global edition το κουτι δεν γράφει κάτι από έξω.

ενώ συννενοηθηκες ....δεν είναι

εντάξει τώρα....

Φίλε μου αν θέλει σιγουριά παίρνεις από infoquest η κοιτάζεις να είναι όπως ειπε ο φίλος πιο πάνω

Όλα τα άλλα είναι ρίσκο

Αυτό ξέρω εγώ

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι το στέλνεις πίσω και να πεις να σε στείλουν το global Edition με κωδικό M1803E7SG μόνο αυτό είναι για Ελλάδα. Το meg7s είναι για Κίνα παίρνουν την ίδια Rom αλλά διαφορετικές μπάντες https://www.mobosdata.com/xiaomi-redmi-note-5-pro-meg7s

 

Επιβεβαιώνω ότι το δικό μου έχει τον παραπάνω κωδικό.

Αγορά το καλοκαίρι από Πλαίσιο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...