Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα !!εχω αποφασησει να αγορασω το note 5 αλλα οχι απο ελλαδα..εχω το note 4 και το ειχα παρει απο minideal.net υπαρχει καποιο αλλο φθηνο και αξιοπιστο σαητ?

 

Σαν ελεύθερος επαγγελματίας, αγόρασα από σκρουτζομαγαζο το 4/64 ,στα 161€ χωρίς ΦΠΑ . Αν μπορείς ο ίδιος, ή έχεις κανένα φίλο/συγγενή με επαγγελματικό αφμ , δεν νομίζω ότι αξίζει να αγοράσεις από Κίνα..... Πολύ μικρή η διαφορά τιμής για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

σαν να σερνεται το κινητο με την 9,6,4 , η μπαταρια επισης τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο που παρατήρησα τυχαία.Οταν ειναι συνδεμένο το τηλέφωνο στο wifi του σπιτιου...το ιντερνετ σέρνεται και το ping ειναι 500-700....μόλις κλείνω το wifi του τηλεφώνου και ξαναφορτώνω σελίδες είναι όλα μια χαρά. Και το ping στο 10.

Αλλαξα απο τις ρυθμίσεις του ρουτερ το κανάλι αλλά τίποτα.

Παει κάπου το μυαλό κάποιου ή έχει τύχει το ίδιο σε εσάς?

 

Καλημέρα.

Επειδή παιδεύτηκα κι εγώ κάποια στιγμή, μάλλον φταίει ο συγχρονισμός των google photos (αν έχεις τραβήξει νέες φωτογραφίες και έχεις ενεργοποιημένο το συγχρονισμό), με το upload που κάνει (και επειδή το εύρος ανεβάσματος στο adsl είναι πολύ μικρό) "γονατίζει" το router... Αν κάνεις υπομονή και τελειώσει ο συγχρονισμός, όλα θα είναι εντάξει (εγώ, τώρα, μόνο αν βρεθώ σε vdsl σύνδεση το αφήνω να ανεβάζει φωτογραφίες) ...

 

Αν δεν φταίει αυτή η εφαρμογή, κάποια άλλη κάνει πολύ upload, βρες τη και λύσε το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ειρθε η miui 10 και την κατεβάζω τωρα. Και συγκεκριμένα η MIUI V10.010 OEIMIFH σταθερή 580 M
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Ενω διαγραφω φωτογραφιες από το κινητο στο google photos τις εμφανίζει ακόμα. Δεν συγχρονίζονται οι δύο φάκελοι; Πώς το τσεκαρω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Ενω διαγραφω φωτογραφιες από το κινητο στο google photos τις εμφανίζει ακόμα. Δεν συγχρονίζονται οι δύο φάκελοι; Πώς το τσεκαρω;

 

 

Αν δεν κάνω λάθος , συγχρονίζει μόνο για να ανεβάζει τις φώτος στο google . Αν θέλεις να σβηστούν και από εκεί ( το Google Photos ) , θα πρέπει να το κάνεις μέσα από την εφαρμογή . Να επιλέξεις τις φώτος που δεν θέλεις , να τις βάλεις στο Bin , και μετά να αδειάσεις το Bin . Τουλάχιστον προσωπικά έτσι το κάνω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σαν να σερνεται το κινητο με την 9,6,4 , η μπαταρια επισης τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα.

 

Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα περίεργο στο τηλέφωνο , ούτε lag ούτε κολλήματα ούτε restart , με την 9.6.4 .

 

Όσο για την μπαταρία , αν και ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση μέσα στην ημέρα , βλέπω και πηγαίνει καλύτερα σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση . Κάτω από 7+ ώρες SOC , δεν θυμάμαι να έχει πέσει ποτέ ( από 100% έως περίπου 25% ,που τότε συνήθως το βάζω και φορτίζει , με 2 κάρτες sim μέσα ) . Αυτό που έχω προσέξει , είναι ότι από 100% μέχρι να πάει περίπου 85% περίπου , πέφτει σχετικά γρήγορα , τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω . Αλλά από εκεί και μετά , όλα νορμάλ .

 

Μήπως έχει τίποτα προγράμματα στο background που τρέχουν και κάνουν το κινητό να έχει κολλήματα και να τρώει την μπαταρία ποιό γρήγορα ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Ενω διαγραφω φωτογραφιες από το κινητο στο google photos τις εμφανίζει ακόμα. Δεν συγχρονίζονται οι δύο φάκελοι; Πώς το τσεκαρω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλως απενεργοποιεις την δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας στο google photos απο τις ρυθμισεις - που δεν στο συστεινω-

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει αν διορθώθηκε το πρόβλημα με τα βίντεο στο Instagram και το Messenger? Σκέφτομαι να επιστρέψω αλλά αν δεν έχει διορθωθεί να μην μπω στον κόπο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι έχει αλλάξει,πρώτες εντυπωσεις;

 

Μπάρα ειδοποιήσεων η μπάρα της έντασης του ήχου που είναι από δεξιά τα εικονιδια το τηλέφωνο στην εμφάνιση όταν κάνεις κλήση με εμφάνιση στο μενού ρυθμίσεων και άλλα πολλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος να μας πει αν διορθώθηκε το πρόβλημα με τα βίντεο στο Instagram και το Messenger? Σκέφτομαι να επιστρέψω αλλά αν δεν έχει διορθωθεί να μην μπω στον κόπο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Δεν χρησιμοποιω την εφαρμογή και δεν ξέρω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω την stable MIUI10 πιο γρήγορα; Προς το παρόν δεν έχω πάρει ενημέρωση για διαθέσιμο update.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω την stable MIUI10 πιο γρήγορα; Προς το παρόν δεν έχω πάρει ενημέρωση για διαθέσιμο update.
όχι θα περιμένεις είναι θέμα χρόνου να έρθει
Link to comment
Share on other sites

σαν να σερνεται το κινητο με την 9,6,4 , η μπαταρια επισης τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα.

Για όσους έχουν πρόβλημα με lag κτλ, εγώ πήγα στις Ενημερώσεις, πάτησα τις 3 τελιτσες πάνω δεξιά και πάτησα το Λήψη Ενημέρωσης.

Ξανά κατέβασε την ROM, μάλλον ολόκληρη και όχι updates, έτρεξε σαν να κάνει αναβαθμιση, και πλέον το κινητό τρέχει smooth!

 

Δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα αλλά σε εμένα μου φαίνεται ότι το κινητό έγινε πιο γρήγορο και πιο smooth στην λειτουργία του...!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας. Οι φωτογραφίες μου στο άλμπουμ εμφανίζονται οπωσδήποτε στο συνημμένο.

Τι μπορεί να συμβαίνει. Δείχνει να αδυνατεί το τηλέφωνο να τις ανοίξει. Όταν πάρω πάνω στην φωτό επεξεργασία την ανοίγει και μόλις κάνω back την δείχνει πάλι κομμενη. 4538ac10139644ed3f58045937098659.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 10 τι εντυπώσεις έχετε? Ταχύτητα? Ομαλότητα? Κολλήματα?

 

Γιατί πήρες κάνεις 10?

Μήπως έχει ρυθμίσει άλλη περιοχή και όχι Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πήρες κάνεις 10?

δεν ξερω αν παιζει ρολο ειχα περιοχη ελβετια και απο το πρωι ειχα δει για ενημερωση αλλα τιποτα μολις εβαλα περιοχη ινδια σε λιγο εκανα ελεκχο και μου εμφανισε την αναβαθμιση.τι να σου πω δοκιμασε το μπορει να ειναι και τυχαιο

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας. Οι φωτογραφίες μου στο άλμπουμ εμφανίζονται οπωσδήποτε στο συνημμένο.

Τι μπορεί να συμβαίνει. Δείχνει να αδυνατεί το τηλέφωνο να τις ανοίξει. Όταν πάρω πάνω στην φωτό επεξεργασία την ανοίγει και μόλις κάνω back την δείχνει πάλι κομμενη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αρχή, δοκίμασε να κάνεις διαγραφή cache της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πήρες κάνεις 10?

δεν ξερω αν παιζει ρολο ειχα περιοχη ελβετια και απο το πρωι ειχα δει για ενημερωση αλλα τιποτα μολις εβαλα περιοχη ινδια σε λιγο εκανα ελεκχο και μου εμφανισε την αναβαθμιση.τι να σου πω δοκιμασε το μπορει να ειναι και τυχαιο

Και σε μένα το ίδιο εμφάνισε και τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

http://bit.ly/9-6-4-to-10-0-1

Από 9.6.4 σε 10.0.1

Όποιος θέλει το περνάει με δικιά του ευθύνη από updapter

http://bit.ly/MIUI10-STABLE

Και εδώ ολόκληρη η ρομ

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...