Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παιδιά στο μεσεντζερ είχα θέμα με το ποπ απ. Κατάφερα να το ενεργοποιησω αλλά προχθές μου έβγαλε στην γραμμή ενημερώσεων να απενεργοποιήσω την εγγραφή (ή κάπως έτσι) πάνω σε άλλες εφαρμογές.τελικα θέλω να το επαναφέρω αυτό αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.μπορει κάποιος να με βοηθήσει;

 

Για δες αυτό h++ps://www.youtube.com/watch?v=jsUJRc-d8iE

 

και αυτό h++p://en.miui.com/thread-114353-1-1.html

 

Αν κατάλαβα καλά αυτό που θες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση..οι αναδυόμενες ειδοποιήσεις στο gmail δεν εμφανίζονται και ας είναι τικαρισμένες στις ρυθμίσεις. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά. Αυτό που παρατήρησα σήμερα χωρίς να κάνω ιδιαίτερη χρήση 3g είναι οτι η κατανάλωση mb ήταν αρκετά περισσότερη σε σύγκριση με την προηγούμενη μου συσκευή. Βασικά δεν το χρησιμοποίησα καθόλου απλά ήταν ενεργό. Είδα λοιπόν οτι την κατανάλωση την κάνουν εφαρμογές συστήματος κτλ κ η ερώτηση μου ειναι η εξής. Μου δίνει επιλογη να απενεργοποιήσω τα δεδομένα σε καποιες απο αυτες. Μπορούμε να το κάνουμε ή θα δημιουργήσει επιπλοκές με τις υπόλοιπες κ δε θα δουλεύει τπτ σωστά στην τελική?436ad07ee7242b545e599a329feef3f3.jpg6b121f25320b898199a7abb65d30af31.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα το πρόβλημα

τι να επαναφέρεις ;

το chat head "προκαλεί" αυτό το μήνυμα το οποίο δεν φεύγει επειδή δεν έδωσε την δυνατότητα η xiaomi

 

Ναι φίλε μου αυτό ήθελα σ ευχαριστώ πάρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο το κινητό επανέρχεται η επιφάνεια εργασίας με προηγούμενες ρυθμίσεις και συντομεύσεις. Επίσης αλλάζει το πληκτρολόγιο στο Google απο το SwiftKey που κανονικά έχω.

Υποψιάζομαι κάποιο συγχρονισμό που κάνει επαναφορά. Ποιος είναι η τι να ψάξω. Απο συγχρονισμό εχω το mi account και το Gmail.

Ευχαριστώ.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω κ τις δυο μου κάρτες sim. Τελικά 2 ταυτόχρονος nano sim χωρανε;;; 2 mikro sim;;; η μια nano κ μια mikro sim;;;;; :!:

Πως μπορώ να τις βάλω;;;;; η πρώτη είναι 4G;;;;;

Κάποια βοήθεια γιατί έχω πελαγώσει!!!!!!:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο το κινητό επανέρχεται η επιφάνεια εργασίας με προηγούμενες ρυθμίσεις και συντομεύσεις. Επίσης αλλάζει το πληκτρολόγιο στο Google απο το SwiftKey που κανονικά έχω.

Υποψιάζομαι κάποιο συγχρονισμό που κάνει επαναφορά. Ποιος είναι η τι να ψάξω. Απο συγχρονισμό εχω το mi account και το Gmail.

Ευχαριστώ.

Μήπως χρησιμοποιείς το tool της Xiaomi για καθάρισμα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να βάλω κ τις δυο μου κάρτες sim. Τελικά 2 ταυτόχρονος nano sim χωρανε;;; 2 mikro sim;;; η μια nano κ μια mikro sim;;;;; :!:

Πως μπορώ να τις βάλω;;;;; η πρώτη είναι 4G;;;;;

Κάποια βοήθεια γιατί έχω πελαγώσει!!!!!!:blink::blink:

 

Δύο nano,οποία θέλεις ορίζεις για 4g

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανά κινέζικο που να αξίζει να αγοράσεις το συγκεκριμένο κινητό; Βλέπω ότι σε Geekbuying/banggood που έχουν τις επιλογές αποστολής για αποφυγή τελωνείου ότι η τιμή είναι ίδια με σκρουτζ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Gearbest 170€ περίπου σύνολο, μαζί με μτφ και insurance. Δε ξέρω αν αξίζει να το πάρεις απέξω ή 20-25€ παραπάνω από σκρουτζομάγαζο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Gearbest 170€ περίπου σύνολο, μαζί με μτφ και insurance. Δε ξέρω αν αξίζει να το πάρεις απέξω ή 20-25€ παραπάνω από σκρουτζομάγαζο.

 

Με EU priority line από gearbest το 64gb βγαίνει 186 ευρώ ενώ σκρουτζ έχει ~190 και άμεσα διαθέσιμο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμένα μου έστειλε προσφορά με μέιλ 164€. Υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιήσεις και συ αυτή την προσφορά, αλλά δε ξέρω πως. Ίσως κάποιος εδώ να ξέρει. Έχει γραφτεί ξανά η συγκεκριμένη προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια βλακεία με το τηλέφωνο. Προσπαθούσα να βάλω τη πόλη μου στο καρό και δεν μπορούσα μου έβγαζε κάτι άσχετα μέρη κ φαίνεται πάτησα κάποιο από τα άσχετα μέρη της Ελλάδος. Δεν μπορούσα να το διορθώσω με τίποτα. Πιάνω κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής και χάνετε κ το ρολόι στην επιφάνεια κ μαζί με αυτό χάνεται κ το ξυπνητήρι. Προσπάθησα να βάλω άλλη εφαρμογή κ ενώ την έβαζα ΔΕΝ μου δείχνει την ώρα. Βάζω άλλη….ουτε αυτή μου βγάζει ρολόι στην επιφάνεια. Τι να κάνω;;;; φυσικά έχω βγάλει την sim και προσπαθώ να το ρυθμίσω δίχως κάποια κάρτα τηλεφώνου…..

:!::!::ninja::blink:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια βλακεία με το τηλέφωνο. Προσπαθούσα να βάλω τη πόλη μου στο καρό και δεν μπορούσα μου έβγαζε κάτι άσχετα μέρη κ φαίνεται πάτησα κάποιο από τα άσχετα μέρη της Ελλάδος. Δεν μπορούσα να το διορθώσω με τίποτα. Πιάνω κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής και χάνετε κ το ρολόι στην επιφάνεια κ μαζί με αυτό χάνεται κ το ξυπνητήρι. Προσπάθησα να βάλω άλλη εφαρμογή κ ενώ την έβαζα ΔΕΝ μου δείχνει την ώρα. Βάζω άλλη….ουτε αυτή μου βγάζει ρολόι στην επιφάνεια. Τι να κάνω;;;; φυσικά έχω βγάλει την sim και προσπαθώ να το ρυθμίσω δίχως κάποια κάρτα τηλεφώνου…..

:!::!::ninja::blink:

Καταρχάς πες μας ποια εφαρμογή έκανες αρχικά απεγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πες μας ποια εφαρμογή έκανες αρχικά απεγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά επειδή έχω μια «Α» ηλικία ίσως να είμαι ηλικιακά πατέρας σας….επεγκατεστησα την εφαρμογή που είναι ένα εικονίδιο πάνω στο πρώτο μενού καθώς ανοίγουμε το κινητό (πανω δεξια) που δείχνει τον καρό κ μαζί με αυτό έφυγε κ το ρολόι. Σκέφτηκα να κάνω reset ;; (έτσι κ αλλιώς είναι καινούργιο το κινητό κ ελάχιστα έχω φορτώσει πάνω του κ δεν με πειράζει αν τα ξανά βάλω από την αρχή.) για να επανέρθουν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;;;; τι βήματα να ακολουθησω;;; σε πιο μενού να πάω;;;;;

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Ούτε μια εβδομάδα δεν το έχω στα χέρια μου….. Ο γιος μου είναι φαντάρος κ ότι κάνω πρέπει να το κάνω μόνος μου!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτιμώ να κάνω factory reset για να επανέρθουν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;;;; τι βήματα να ακολουθησω;;; σε πιο μενού να πάω;;;;;:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν γίνεται να βγάλει την στοκ,πως έχασε το ξυπνητήρι και τα υπόλοιπα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

To widget του ρολογιού αφαίρεσες, δεν διέγραψες/απεγκατέστησες τίποτα. Μπορείς να το ξαναπροσθέσεις.

 

Edit: Πάτα παρατεταμένα πάνω στην οθόνη. Στο κάτω μέρος θα σου εμφανιστούν 3 επιλογές. Η μεσαία θα λέει widgets. Το επιλέγεις και εμφανίζονται όλα τα διαθέσιμα widgets. Αυτό που θες εσύ είναι το 1ο του ρολογιού. Το πιάνεις και το σέρνεις στο σημείο που θες.

Edited by EvaKou
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μάλλον κουτη.Στην εκκαθαριση που έχει το κινητό όταν θα καθαρίσει πχ από το chrome η fb αν πατήσω την εκκαθάριση θα σβηστούν κωδικοί η μόνο η προσωρινή μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μάλλον κουτη.Στην εκκαθαριση που έχει το κινητό όταν θα καθαρίσει πχ από το chrome η fb αν πατήσω την εκκαθάριση θα σβηστούν κωδικοί η μόνο η προσωρινή μνήμη;

Οι κωδικοί θα παραμείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το antiroll back,φλασαρουμε twrp όπως και πριν και για να το κρατήσουμε βέβαια η άλλαξε κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Wireless charger υποστηρίζει το κινητό μας γιατί έχω βρει μία προσφορά από Banggood?

 

όχι βέβαια :) (χαρακτηριστικό που διαφημίζεται είναι φυσικά)

 

εκτός αν δοκιμάσεις αυτά τα Universal pad (θέλω να δοκιμάσω αλλά θα παίζει , υποθέτω, με συγκεκριμένες θήκες)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .....

 

κάτοχος εδώ και 3 μέρες της συσκευής , και πραγματικά μόνο τα καλύτερα έχω να πω :)

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με tempered glass . Τελικά η λύση του full cover σαν αυτού του παρακάτω λινκ κάνει δουλειά ;

 

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=19183

 

 

Κάθεται καλά στο κινητό ; Επηρεάζει κάπου στην χρήση του κινητού ; Η εργοστασιακή θήκη που υπάρχει μέσα στην συσκευασία , μπορεί να μπεί παρέα με αυτό το full cover ; Ίσως κάποιο μέλος που έχει αγορασμένο και περασμένο τέτοιου τύπου τζάμι , θα μπορούσε να δείξει μερικές φώτος , να δούμε πως ακριβώς είναι ;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.5.19.0 έχει παρατηρήσει κανείς καλύτερη απόδοση στην κάμερα; Όχι ποιότητα φωτογραφιών. Ταχύτητα, ομαλότητα στη μετάβαση στην έκθεση..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς το tool της Xiaomi για καθάρισμα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δύο nano,οποία θέλεις ορίζεις για 4g

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Όχι. Τουλάχιστον δεν κάνω κάτι συνειδητά. Κάποια φορά έκανα εκκαθάριση σκουπιδιών με τον stock cleaner αλλά η επαναφορά γίνεται ισως μια φορά το μήνα ισως λιγότερο.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .....

 

κάτοχος εδώ και 3 μέρες της συσκευής , και πραγματικά μόνο τα καλύτερα έχω να πω :)

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με tempered glass . Τελικά η λύση του full cover σαν αυτού του παρακάτω λινκ κάνει δουλειά ;

 

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=19183

 

 

Κάθεται καλά στο κινητό ; Επηρεάζει κάπου στην χρήση του κινητού ; Η εργοστασιακή θήκη που υπάρχει μέσα στην συσκευασία , μπορεί να μπεί παρέα με αυτό το full cover ; Ίσως κάποιο μέλος που έχει αγορασμένο και περασμένο τέτοιου τύπου τζάμι , θα μπορούσε να δείξει μερικές φώτος , να δούμε πως ακριβώς είναι ;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Το κινητό το παρέλαβα πριν 1 ώρα. Πήρα 2 Tempered glass, το κλασικο που δεν καλύπτει όλη την οθόνη και είναι χάλια και ενα που καλύπτει ολοκληρη την οθόνη και έκατσε τέλεια! Σαν αυτο που έχεις στο λινκ. Ακόμα δεν το δούλεψα το κινητό για να σου πω περισσότερα αλλα έχει κάτσει ακριβώς και φαίνεται σαν να μην φοράει τίποτα

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...