Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε και εμένα το καινούριο update, πρέπει να κάνουμε κάποιο clear μετά την εγκατάσταση;στα OnePlus που είχα έκανα πάντα μετά clear cache στο στο recovery, εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην αναβάθμιση η cache γίνεται clear από μόνη της Βαγγέλη. Δεν χρειάζεται να την κάνεις χειροκίνητα.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ήρθε με ΟΤΑ και στο δικό μου η 9.5.19.0 Stable..... την οποία και έκανα...

 

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση η cache γίνεται clear από μόνη της Βαγγέλη. Δεν χρειάζεται να την κάνεις χειροκίνητα.

 

from my Mi5s

Ευχαριστώ Χρηστάρα!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν σου είπα εγώ να κάνεις ...

Ρώτησες τι έχει κι απάντησα

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Δεν σου έκανα επίθεση; απλά δεν κατάλαβα ότι έγραψες για το τι έχει το στοκ recovery

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν σου είπα εγώ να κάνεις ...

Ρώτησες τι έχει κι απάντησα

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Δεν σου έκανα επίθεση; απλά δεν κατάλαβα ότι έγραψες για το τι έχει το στοκ recovery

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχει ειπωθεί πάρα πίσω 100 φορές, αλλά εγώ τώρα την πήρα την συσκευή οπότε ξανά(μάλλον)ρωτάω:

Τζαμάκι που να πιάνει από άκρη σε άκρη και να κολλάει ΟΛΟΚΛΗΡΟ (και όχι μόνο περιμετρικά) επάνω στην οθόνη υπάρχει;

Εάν όχι πάμε σε ζελατίνα και όλα good. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχει ειπωθεί πάρα πίσω 100 φορές, αλλά εγώ τώρα την πήρα την συσκευή οπότε ξανά(μάλλον)ρωτάω:

Τζαμάκι που να πιάνει από άκρη σε άκρη και να κολλάει ΟΛΟΚΛΗΡΟ (και όχι μόνο περιμετρικά) επάνω στην οθόνη υπάρχει;

Εάν όχι πάμε σε ζελατίνα και όλα good. :cool:

Αν έχει την ίδια κυρτότητα η οθόνη με του 5 plus, δεν θα βρεις ή θα βρεις πολύ δύσκολα και δεν θα κάθεται τέλεια.

Επειδή αναφέρθηκες στη ζελατίνα, αυτή θα κάθεται σωστά, παρά την κυρτότητα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εμένα τέτοιο φορούσε full glue αλλά το έβγαλα κόβουν από την οθόνη αυτά, έβαλα ένα nillkin amazing h,άμα θέλεις βρισκόμαστε και το βλέπεις, δεν πιάνει τέρμα αφήνει λίγο κενό αλλά είναι όμορφο, επίσης το θέμα με τον αέρα στις άκρες το έλυσα με λίγο λαδακι και μια μπατονετα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εμένα τέτοιο φορούσε full glue αλλά το έβγαλα κόβουν από την οθόνη αυτά, έβαλα ένα nillkin amazing h,άμα θέλεις βρισκόμαστε και το βλέπεις, δεν πιάνει τέρμα αφήνει λίγο κενό αλλά είναι όμορφο, επίσης το θέμα με τον αέρα στις άκρες το έλυσα με λίγο λαδακι και μια μπατονετα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το κόλπο με το λάδι το έχω δει κι εγώ σε βίντεο, αλλά δεν θα τολμούσα να βάλω στην οθόνη ενός καινούριου κινητού (ούτε και παλιού όμως). :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την ίδια κυρτότητα η οθόνη με του 5 plus, δεν θα βρεις ή θα βρεις πολύ δύσκολα και δεν θα κάθεται τέλεια.

Επειδή αναφέρθηκες στη ζελατίνα, αυτή θα κάθεται σωστά, παρά την κυρτότητα;

Αυτό ακριβώς υποψιάζομαι. Την έχω φάει την πατάτα με πέντε τζάμια στο Redmi Note 4 (όχι ακριβά βέβαια).

...ή θα άφηναν πολύ κενό στην άκρη (κοντά 2 χιλιοστά), ή θα είχαν κόλλα μόνο περιμετρικά οπότε καληνύχτα αίσθηση οθόνης, ή θα πήγαιναν από άκρη σε άκρη αλλά έσπαγαν (οι άκρες τους) σε 3-4 ημέρες γιατί ήταν στον αέρα.

Ούτε οι ζελατίνες πάνε από άκρη σε άκρη. Αλλά το κενό που αφήνουν είναι κάνα χιλιοστό. Στο Redmi 5 Plus που έβαλα, τόσο είναι. Χωνεύεται δηλαδή...και επειδή δεν έχει καθόλου πάχος δεν το παίρνει και χαμπάρι το μάτι.

 

Χρήστο εμένα τέτοιο φορούσε full glue αλλά το έβγαλα κόβουν από την οθόνη αυτά, έβαλα ένα nillkin amazing h,άμα θέλεις βρισκόμαστε και το βλέπεις, δεν πιάνει τέρμα αφήνει λίγο κενό αλλά είναι όμορφο, επίσης το θέμα με τον αέρα στις άκρες το έλυσα με λίγο λαδακι και μια μπατονετα.

Τα Nillkin είναι κορυφή! Αλλά σε κυρτή οθόνη όσα έχω πάρει (Mi5s, Redmi Note 4) είχαν πολύ μεγάλο κενό στα πλάγια.

Αυτό με το λάδι...δεν το 'πιασα; Τι εννοείς; Εγκλωβίζει αέρα στις άκρες το Nilkin;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε μια, έβαλα κάρτα μνήμης 128γίγα και την σιμ.πιάνω 4τζι κανονικά χωρίς την 800, έχω το 6/64 .όταν το άνοιξα για πρώτη φορά στη μαύρη οθόνη έβγαλε πάνω το MI και κάτω έγραφε unlocked.ξέρει κανείς τι σημαίνει; επίσης στο λίγο που το δούλεψα, πάει αέρας.γενικά είμαι ευχαριστημένος και δεν μετάνιωσα που το πήρα αντί του S9+.επίσης πως θα περάσω τις εφαρμογές με τα δεδομένα από αυτό το τηλέφωνο; μπορώ να; το ρουταρω για να περάσω το tb ;βάζω και μια φώτο με το νιλκιν τζάμιfd4e03e001275996eb11b163f9ec4c78.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου φίλε, το τζαμάκι φαίνεται σωστά περασμένο, όταν ανάβει η οθόνη όμως τι γίνεται;

Την καλύπτει όλη ή έχει κενά δεξιά και αριστερά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ 2 no name τζαμακια έχω βάλει σε 2 διαφορετικά rn5 και δεν μου άφησαν καθόλου κενό. Βέβαια είναι ακριβώς όση είναι η οθόνη (δεν έχει περιθώρια). Μου φάνηκε γενικά πολύ πιο εύκολο από άλλα 2,5D κινητά που χω βάλει τζαμακι.
Link to comment
Share on other sites

Για πάμε μια, έβαλα κάρτα μνήμης 128γίγα και την σιμ.πιάνω 4τζι κανονικά χωρίς την 800, έχω το 6/64 .όταν το άνοιξα για πρώτη φορά στη μαύρη οθόνη έβγαλε πάνω το MI και κάτω έγραφε unlocked.ξέρει κανείς τι σημαίνει; επίσης στο λίγο που το δούλεψα, πάει αέρας.γενικά είμαι ευχαριστημένος και δεν μετάνιωσα που το πήρα αντί του S9+.επίσης πως θα περάσω τις εφαρμογές με τα δεδομένα από αυτό το τηλέφωνο; μπορώ να; το ρουταρω για να περάσω το tb ;βάζω και μια φώτο με το νιλκιν τζάμιfd4e03e001275996eb11b163f9ec4c78.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader. Εν μέρει είναι καλό γτ γλυτώνεις την αναμονή των 15 ημερών από την άλλη όμως ρίξε μια ματιά στην ρομ είναι η οφισιαλ η καμία μαϊμού περασμένη από το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε μια, έβαλα κάρτα μνήμης 128γίγα και την σιμ.πιάνω 4τζι κανονικά χωρίς την 800, έχω το 6/64 .όταν το

 

είναι ξεκλείδωτο καιιι όπως πάνταα , δεεεεεν είπε ποτέ και κανένας ότι δεν θα δεις 4g ποτέ χωρίς την 800αρα :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση δεν είδα καμιά διαφορά απλά νομίζω ότι είναι ένα τσακ ποιο γρηγορη
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου φίλε, το τζαμάκι φαίνεται σωστά περασμένο, όταν ανάβει η οθόνη όμως τι γίνεται;

Την καλύπτει όλη ή έχει κενά δεξιά και αριστερά;

Καλύπτει μέχρι εκεί που γίνεται κυρτή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader. Εν μέρει είναι καλό γτ γλυτώνεις την αναμονή των 15 ημερών από την άλλη όμως ρίξε μια ματιά στην ρομ είναι η οφισιαλ η καμία μαϊμού περασμένη από το κατάστημα.
Πώς το βλέπω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιατι γράφετε για κινέζο ρομ. Το global edition δεν πήρες; Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

εκανα το πρωι την αναβαθμιση. Ολα καλα δειχνουν μεχρι στιγμης...

 

Εχετε προβλημα με το current location του miui weather app?

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Εάν αλλάξεις περιοχή στις ρυθμίσεις και βάλεις Ελβετία, τότε δουλεύει. Εάν το κάνεις αυτό στις ρυθμίσεις για την ημερομηνία και ώρα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ζώνη ώρας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόλπο με το λάδι το έχω δει κι εγώ σε βίντεο, αλλά δεν θα τολμούσα να βάλω στην οθόνη ενός καινούριου κινητού (ούτε και παλιού όμως). :)
Γα πιο λόγο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς υποψιάζομαι. Την έχω φάει την πατάτα με πέντε τζάμια στο Redmi Note 4 (όχι ακριβά βέβαια).

...ή θα άφηναν πολύ κενό στην άκρη (κοντά 2 χιλιοστά), ή θα είχαν κόλλα μόνο περιμετρικά οπότε καληνύχτα αίσθηση οθόνης, ή θα πήγαιναν από άκρη σε άκρη αλλά έσπαγαν (οι άκρες τους) σε 3-4 ημέρες γιατί ήταν στον αέρα.

Ούτε οι ζελατίνες πάνε από άκρη σε άκρη. Αλλά το κενό που αφήνουν είναι κάνα χιλιοστό. Στο Redmi 5 Plus που έβαλα, τόσο είναι. Χωνεύεται δηλαδή...και επειδή δεν έχει καθόλου πάχος δεν το παίρνει και χαμπάρι το μάτι.

 

 

Τα Nillkin είναι κορυφή! Αλλά σε κυρτή οθόνη όσα έχω πάρει (Mi5s, Redmi Note 4) είχαν πολύ μεγάλο κενό στα πλάγια.

Αυτό με το λάδι...δεν το 'πιασα; Τι εννοείς; Εγκλωβίζει αέρα στις άκρες το Nilkin;

Βοηθάει το λάδι να πατήσει καλά στις άκρες για να μην αφήσει αέρα όπως του φίλου πιο πάνω, έχουμε βάλει ακριβώς το ίδιο τζάμι

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει μέχρι εκεί που γίνεται κυρτή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς το βλέπω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανέβασε μια φωτογραφία από σχετικά με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γράφετε για κινέζο ρομ. Το global edition δεν πήρες;
Ναι global γράφει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το λαδι δεν ειναι για να πατησουν καλυτερα οι ακρες αλλα φαινεται σαν να εχουν κολλησει και αυτες ενω ειναι και παλι στον αερα.απλα εξαφανιζεται οι ασπριλα που φαινεται εκει που δεν παταει το τζαμι.ειναι μια καλη λυση τουλαχιστον για το redmi note 4 που ειναι αισχος με τζαμι..απλα θελει προσοχη.λιγο λαδακι με μπατονετα απ την εσωτερικη μερια του τζαμιου και το αποτελεσμα ειναι τελειο..δεν παθαινει τιποτα το κινητο..ετσι κ σλλιως τοσο ιδρωτα και λιπος απ το δερμα που τρωει οταν μιλαμε στο τηλεφωνο αυτο δεν ειναι τιποτα..φτανει να γινει με προσοχη..αποψη μου ολο αυτο..στο note 5 δεν το χω κανει ακομα μιας και ειναι ελαχιστο το κενο που μενει σε σχεση με το χαλι στο note 4.
Link to comment
Share on other sites

Το λαδι δεν ειναι για να πατησουν καλυτερα οι ακρες αλλα φαινεται σαν να εχουν κολλησει και αυτες ενω ειναι και παλι στον αερα.απλα εξαφανιζεται οι ασπριλα που φαινεται εκει που δεν παταει το τζαμι.ειναι μια καλη λυση τουλαχιστον για το redmi note 4 που ειναι αισχος με τζαμι..απλα θελει προσοχη.λιγο λαδακι με μπατονετα απ την εσωτερικη μερια του τζαμιου και το αποτελεσμα ειναι τελειο..δεν παθαινει τιποτα το κινητο..ετσι κ σλλιως τοσο ιδρωτα και λιπος απ το δερμα που τρωει οταν μιλαμε στο τηλεφωνο αυτο δεν ειναι τιποτα..φτανει να γινει με προσοχη..αποψη μου ολο αυτο..στο note 5 δεν το χω κανει ακομα μιας και ειναι ελαχιστο το κενο που μενει σε σχεση με το χαλι στο note 4.
Συμφωνώ μαζί σου λάθος το διατύπωσα, υπάρχει περίπτωση το λάδι να κάνει κάποια ζημιά στη συσκευή;να περάσει δηλαδή μέσα στο σώμα της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου λάθος το διατύπωσα, υπάρχει περίπτωση το λάδι να κάνει κάποια ζημιά στη συσκευή;να περάσει δηλαδή μέσα στο σώμα της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τη στιγμή που δεν έχει αδιαβροχοποιηση δεν αποκλείεται. Μικρή η πιθανότητα μεν αλλά υπαρκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...