Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για quick charging το τηλέφωνο χρειάζεται περίπου 6,7V / 1,3A. Οποισδήποτε καλός QC3 φορτιστής κάνει. Απλά διαβάστε τα specs του φορτιστή αν έχετε ήδη κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

Και το καλώδιο παίζει τον ρόλο του!!!! Όχι μόνο ο φορτιστής!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ξαναγορασει απο κει βαζεις καπου τη καρτα ?

καλωδιο θελει ειδικο η κανει το κανονικο καλωδιο που εχουμε ?

 

Έχω ψωνίσει πολλές φορές από το συγκεκριμένο site μόνο με PayPal. Καλώδιο νομίζω αυτό που έχουμε να κάνει δουλειά δε νομίζω να παίζει ρόλο το καλώδιο. Έχω και 2 Anker καλώδια και Samsung θα τα δοκιμάσω όλα να δω αν έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει πολλές φορές από το συγκεκριμένο site μόνο με PayPal. Καλώδιο νομίζω αυτό που έχουμε να κάνει δουλειά δε νομίζω να παίζει ρόλο το καλώδιο. Έχω και 2 Anker καλώδια και Samsung θα τα δοκιμάσω όλα να δω αν έχει διαφορά.
Το κάθε καλώδιο έχει διαφορετικά αμπερ αντοχής,αν βάλεις 1 amp καλώδιο πως θα σηκώσει 1.5 ή 2amp που θα χρειαστεί;

Αν παρατηρήσεις μόνο type c βγάζει από 3.7v εώς 6.5v 3 amp,τα micro usb qc 3.0 cable δίνουν μέχρι 2.8 amp οπότε θα έχει μια μικρή διαφορά χρόνου φόρτισης

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Ilka με τόσο standby μια χαρά είσαι. Άλλο να είσαι όλη την ώρα πάνω από το τηλέφωνο και άλλο να το βγάλεις αυτό το sot σε περισσότερο από ημέρα ;)
ρε συ μην προσπαθείς να μου δικαιολογησεις το κινητό μου
Link to comment
Share on other sites

ρε συ μην προσπαθείς να μου δικαιολογησεις το κινητό μου

 

Τι να δικαιολογήσω; Για ρώτα πόσο standby έχουν οι άλλοι. Για να μην μιλήσω για gps, κλήσεις, αν είναι στατικοί σε γραφείο ή σε κίνηση κλπ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε καλώδιο έχει διαφορετικά αμπερ αντοχής,αν βάλεις 1 amp καλώδιο πως θα σηκώσει 1.5 ή 2amp που θα χρειαστεί;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το τσεκάρω δεν ξέρω πόσα Ampere σηκώνουν τα καλώδια που έχω. Σε περίπτωση που δεν κάνουν παίρνω ένα καινούριο, αν και νομίζω τα Anker πρέπει να είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω δεν ξέρω πόσα Ampere σηκώνουν τα καλώδια που έχω. Σε περίπτωση που δεν κάνουν παίρνω ένα καινούριο, αν και νομίζω τα Anker πρέπει να είναι εντάξει.

 

πχ https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S5BW-TC12-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-3A-Type-C-Charging-Data-Cable-1m-p-1300514.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN και δες διαφορά https://www.banggood.com/RAXFLY-2_8A-2-in-1-Type-C-Micro-USB-With-QC3_0-2_0-Fast-Charging-Cable-For-Oneplus-5t-Huawei-Mate-10-p-1265959.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN , δεν λέω ότι δεν θα κάνουν δουλειά ,απλά (ως κάτοχος lg g5 με qc 3) έχει διαφορά σε χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αρχίσουμε σιγά σιγά να έχουμε οδηγούς στην 1 σελίδα για φλασαρισματα, για ρουτ , για τζάμια, για θήκες, φορτιστές κλπ????

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι τη μεταβαση σε redmi 5 4αρι/64αρι απο πλαισιο.

Απλα ειμαι λιγο μπερδεμενος οσον αφορα τις εκδοσεις. Εγω απο reviews τι πρεπει να κοιταω; Κοίταζα το redmi 5 pro που αν δεν κανω λαθος προοριζεται για Ινδια αλλα και εκεί βλεπω διαφορες σε σχεση με τα χαρακτηριστικά στη σελιδα του πλαισιου πχ. Οπως:

Τι εκδοση φερει τελικα 8 η 7;

Εχει 13 η 20mp μπροστά; Led flash μπροστα;

Ευχαριστω!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι τη μεταβαση σε redmi 5 4αρι/64αρι απο πλαισιο.

Απλα ειμαι λιγο μπερδεμενος οσον αφορα τις εκδοσεις. Εγω απο reviews τι πρεπει να κοιταω; Κοίταζα το redmi 5 pro που αν δεν κανω λαθος προοριζεται για Ινδια αλλα και εκεί βλεπω διαφορες σε σχεση με τα χαρακτηριστικά στη σελιδα του πλαισιου πχ. Οπως:

Τι εκδοση φερει τελικα 8 η 7;

Εχει 13 η 20mp μπροστά; Led flash μπροστα;

Ευχαριστω!

 

8.1 , 13 , led

Link to comment
Share on other sites

Τι να δικαιολογήσω; Για ρώτα πόσο standby έχουν οι άλλοι. Για να μην μιλήσω για gps, κλήσεις, αν είναι στατικοί σε γραφείο ή σε κίνηση κλπ. ;)
ε αυτό λέω! ότι οι άλλοι με τα μεγάλα sot έχουν ΚΑΙ 55 ώρες αναμονή! αυτό δεν είπες; ότι έχω καλό sot για τόση αναμονή; ε οι άλλοι έχουν ΔΙΠΛΆΣΙΟ sot ΚΑΙ διπλάσια αναμονή!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8.1 , 13 , led

 

Και μπροστα led?Οσο και αν το εψαξα δεν το εγραφε κανεις!

Ευχαριστώ για τη γρηγορη απαντηση :)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

αλφαβητικά είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να το διορθώσω

 

δεν είναι αλφαβητικά ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :)))

η Ελβετία στα αγγλικά είναι στο S άρα κατέβα πιο κάτω (αν το ξεκινούσες από την αρχή θα έβλεπες Α.... και στα καπακια χώρες όπως Μπαχρέιν

 

επίσης δεν ξερω καν που είσαι :) γιατί δεν έχει search εκεί

 

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Περιοχή

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος του Note 5 να δοκιμασει να κανει το ιδιο με το παρακατω video;

Αν δεν εχουν φτιαξει το Noise Cancellation στο Note 5...αστα να πανε..

 

Link to comment
Share on other sites

Και μπροστα led?Οσο και αν το εψαξα δεν το εγραφε κανεις!

Ευχαριστώ για τη γρηγορη απαντηση :)

Ο Θεός να τo κάνει led....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει εσάς Ελβετία στα regions?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όχι έχει Switzerland,αμάν ρε παιδιά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Είμαι ετοιμος να κανω την αλλαγη σε xiaomi και ψηνω αγρια Note 5.Απο την αλλη βγαινει σε λιγο καιρο το Mi8 SE που επίσης με εξιταρει σαν κινητο με λιγα χρηματα παραπανω.Μπορει να μην εχει καποιος εμπειρια ακαι απο τα δυο κινητα αλλα αναμεσα στα δυο συμφωνα με οσα ξερουμε ποιο θα προτεινατε; Αυτο που με χαλαει στο SE ειναι η μπαταρια που ειναι μολις 3100 αλλα θα εχει νεο επεξεργαστη που ισως να την βοηθα.Εσεις τι λετε να περιμενω η να προχωρησω σε αγορα του Note;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ένα κρατημένο στο Public μεχρι την τρίτη αν το θέλει κάνεις να μου πει ειναι μαύρο 4/64

 

Καλησπέρα έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Και μπροστα led?Οσο και αν το εψαξα δεν το εγραφε κανεις!

Ευχαριστώ για τη γρηγορη απαντηση :)

 

Λυπαμαι αλλα στο παραπανω δεν εισαι σωστος μιας και εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι ολα τα xiaomi πλεον εχουν μπροστα notification led χρωματος ασπρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.Είμαι ετοιμος να κανω την αλλαγη σε xiaomi και ψηνω αγρια Note 5.Απο την αλλη βγαινει σε λιγο καιρο το Mi8 SE που επίσης με εξιταρει σαν κινητο με λιγα χρηματα παραπανω.Μπορει να μην εχει καποιος εμπειρια ακαι απο τα δυο κινητα αλλα αναμεσα στα δυο συμφωνα με οσα ξερουμε ποιο θα προτεινατε; Αυτο που με χαλαει στο SE ειναι η μπαταρια που ειναι μολις 3100 αλλα θα εχει νεο επεξεργαστη που ισως να την βοηθα.Εσεις τι λετε να περιμενω η να προχωρησω σε αγορα του Note;

 

Τα λιγα χρηματα παραπανω που ακριβως τα ειδες,για πες μας και μας να γελασουμε?

 

Το 4/64 ξεκιναει απο τα 220ευρω με 2 χρονια εγγυηση καταστηματος ή 259ευρω με 2 χρονια εγγυηση infoquest.Που κολλανε λοιπον οι τιμες αυτες με του Mi8 που θα κοστιζει τουλαχιστον 50% με τα διπλασια χρηματα αναλογα απο που το αγορασεις?

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα στο παραπανω δεν εισαι σωστος μιας και εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι ολα τα xiaomi πλεον εχουν μπροστα notification led χρωματος ασπρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα λιγα χρηματα παραπανω που ακριβως τα ειδες,για πες μας και μας να γελασουμε?

 

Το 4/64 ξεκιναει απο τα 220ευρω με 2 χρονια εγγυηση καταστηματος ή 259ευρω με 2 χρονια εγγυηση infoquest.Που κολλανε λοιπον οι τιμες αυτες με του Mi8 που θα κοστιζει τουλαχιστον 50% με τα διπλασια χρηματα αναλογα απο που το αγορασεις?

Για το "SE" λέει με το snapdragon 710 που είναι αρκετά φθηνότερο.

Αν δεν είχα πρόβλημα με την έλλειψη 800αρας και τη λίγο μικρότερη οθόνη σε μέγεθος μάλλον θα προτιμούσα το Mi8 SE

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...