Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - Συγχρονισμός - Google - Περισσότερα - Κατάργηση Λογαριασμού

Σωστά!!! Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο και αν εψαξα, μαλλον δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βαλουμε εικονα background στην αρχικη οθονη σε λειτουργια landscape ε;

δλδ, μια εικονα 2160 x 2160 pixels και αυτη να κινειται οσο αλλαζουμε δεξια-αριστερα την αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο και αν εψαξα, μαλλον δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βαλουμε εικονα background στην αρχικη οθονη σε λειτουργια landscape ε;

δλδ, μια εικονα 2160 x 2160 pixels και αυτη να κινειται οσο αλλαζουμε δεξια-αριστερα την αρχικη οθονη.

 

δεν χρειάζεται καν ψάξιμο .... ο stock launcher είναι μια @$!$@!$@! και μισή .... αν δεν είχε και themes δεν θα είχε κανένα λόγο να υπάρχει

 

δοκιμάστε (αν θέτετε της xiaomi, γιατί υπάρχουν φυσικά 100αδες καλύτεροι) τον Poco launcher που έβγαλε σήμερα και στο play store (beta φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος να κλειδώνει η οθόνη εκτός από το power button?

 

Send from Redmi Note 5

Στις χειρονομίες μπορείς να ορίσεις με παρατετανο πάτημα σε ένα από τα τρία κουμπιά να κλειδώνει η οθόνη. Εγώ έχω το home.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει virtual κουμπί για κλείδωμα οθόνης στα widgets.

 

from my Mi5s

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση. Σε ευχαριστώ.

 

Send from Redmi Note 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις χειρονομίες μπορείς να ορίσεις με παρατετανο πάτημα σε ένα από τα τρία κουμπιά να κλειδώνει η οθόνη. Εγώ έχω το home.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να ορίσεις όλες τις χειρονομίες ή μόνο το κλείδωμα; Η διαδρομή ποια είναι;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση. Σε ευχαριστώ.

 

Send from Redmi Note 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να ορίσεις όλες τις χειρονομίες ή μόνο το κλείδωμα; Η διαδρομή ποια είναι;

 

Send from Redmi Note 5

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - συντομεύσεις πλήκτρων και χειρονομιων - απενεργοποιηση οθόνης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει βλάβη. Σβήνει και στον bootloader πριν καλά καλά φορτώσει το λειτουργικό. Το έβαλα κ σε recovery mode κ έσβησε. Το είχα πάρει από ΠΛΑΊΣΙΟ. Να το πάω εκεί για επισκευή? Έχει εγγύηση φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει βλάβη. Σβήνει και στον bootloader πριν καλά καλά φορτώσει το λειτουργικό. Το έβαλα κ σε recovery mode κ έσβησε. Το είχα πάρει από ΠΛΑΊΣΙΟ. Να το πάω εκεί για επισκευή? Έχει εγγύηση φυσικά.
Αφού έχει εγγύηση μην το σκέφτεσαι καν

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

απο οσο και αν εψαξα, μαλλον δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βαλουμε εικονα background στην αρχικη οθονη σε λειτουργια landscape ε;

δλδ, μια εικονα 2160 x 2160 pixels και αυτη να κινειται οσο αλλαζουμε δεξια-αριστερα την αρχικη οθονη.

To wallpaper scrolling λες?

Βαλε Nova και είσαι έτοιμος

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

wallpaper scrolling..οταν διαλεξεις φωτογραφια πατας παρατεταμενα πανω στην εικονα και εμφανιζει συμβολο επανω δεξια ...το πατας και οριζεισ το wallpaper με scrolling..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ το 4/64.

Από πρώτη ματιά είναι πολύ καλό, αλλά ακόμη κάνω ενημερώσεις.

 

Καμιά πρόταση για handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα καί εγώ εδώ καί 3 μέρες.

Έχω πάθει πλάκα με το κινητό, σφαιρατο και απεοβληματιστο.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά την ενημέρωση της 9.6.3. βλέπω κ εγώ ότι η μπαταρία δεν κρατάει κ τόσο πολύ, κάνοντας την ίδια χρήση και πριν από την ενημέρωση.

Κ χθες το βράδυ ενώ φόρτισα το κινητό και ήταν 100% το έβγαλα από την πρίζα και το πρωί όταν ξύπνησα είχε φτάσει 50% (είχα ανοιχτό μόνο το wifi)

Καμία λύση κανένας ή θα περιμένουμε επόμενη ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι σε custom?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι σε custom?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Είμαι σε επίσημο LineageOS 15.1.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

Για δοκιμάστε την να μου πείτε πως σας φαίνεται η αν την έχετε ήδη αξίζει?

Ρυθμίσεις καλοδεχούμενες αν έχετε

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα themes, απ’ ότι διάβασα εδώ άλλαξα την τοποθεσία σε Ινδία και εμφανίστηκαν.

Όταν πήγα όμως να τα κατεβάσω μου ζήτησε να δημιουργήσω έναν λογαριασμό στην Xiaomi και μου έγραφε ότι μετά δεν θα μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία.

Τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά την ενημέρωση της 9.6.3. βλέπω κ εγώ ότι η μπαταρία δεν κρατάει κ τόσο πολύ, κάνοντας την ίδια χρήση και πριν από την ενημέρωση.

Κ χθες το βράδυ ενώ φόρτισα το κινητό και ήταν 100% το έβγαλα από την πρίζα και το πρωί όταν ξύπνησα είχε φτάσει 50% (είχα ανοιχτό μόνο το wifi)

Καμία λύση κανένας ή θα περιμένουμε επόμενη ενημέρωση?

Μήπως χρησιμοποιείς το Weather Widget ;

Εμένα αυτό μου έπινε την μπαταρία. Κρατούσε το Android system στο 45% και είχε τρελό drain. Το ξήλωσα πριν λόφο και φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας ο λόγος.

Η συσκευή φοράει Custom Miui από mi-globe.com beta 8.8.23.

Βγήκε από τη φόρτιση γύρω στις 9:00 το πρωί και αυτή τη στιγμή περασμένες 23:00 είναι στο 72%.

Η χρήση της συσκευής είναι αρκετά βαριά με μεγάλο καθημερινό όγκο εισερχόμενων - εξερχόμενων κλήσεων.

4G - δεδομένα είναι πάντα ανοιχτά καθώς χρησιμοποιώ πολύ Mobile Internet της Vodafone.Όταν είμαι σπίτι χρησιμοποιώ το WiFi.

Bluetooth - Gps είναι επίσης πάντα ανοιχτά καθώς μιλάω πάντα από Bluetooth ακουστικό και έχω συνδεδεμένο και το Amazfit.

Επίσης ο έλεγχος για νέα mail γίνεται κάθε 15 λεπτά και ο καιρός ανανεώνεται κάθε μία ώρα.

Άχρηστα σκουπίδια τύπου φάτσομπουκ - messenger - παιχνίδια δεν χρησιμοποιώ.

Επίσης δεν τσεκάρω ποτέ το SOT της οθόνης ούτε με ενδιαφέρει.

Αυτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

@ akalos , εμένα κρασαρει συνέχεια! Είμαι root με 9.5.13 stable.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας ο λόγος.

Η συσκευή φοράει Custom Miui από mi-globe.com beta 8.8.23.

Βγήκε από τη φόρτιση γύρω στις 9:00 το πρωί και αυτή τη στιγμή περασμένες 23:00 είναι στο 72%.

Η χρήση της συσκευής είναι αρκετά βαριά με μεγάλο καθημερινό όγκο εισερχόμενων - εξερχόμενων κλήσεων.

4G - δεδομένα είναι πάντα ανοιχτά καθώς χρησιμοποιώ πολύ Mobile Internet της Vodafone.Όταν είμαι σπίτι χρησιμοποιώ το WiFi.

Bluetooth - Gps είναι επίσης πάντα ανοιχτά καθώς μιλάω πάντα από Bluetooth ακουστικό και έχω συνδεδεμένο και το Amazfit.

Επίσης ο έλεγχος για νέα mail γίνεται κάθε 15 λεπτά και ο καιρός ανανεώνεται κάθε μία ώρα.

Άχρηστα σκουπίδια τύπου φάτσομπουκ - messenger - παιχνίδια δεν χρησιμοποιώ.

Επίσης δεν τσεκάρω ποτέ το SOT της οθόνης ούτε με ενδιαφέρει.

Αυτά.

 

κανε ένα στεκάρισμα στο SOT ενδιαφέρει τους υπολοίπους εδώ για να έχουν μια εικόνα,γιατί και εγώ με την ίδια χρηση και πιο βάρια και έχω 40%

Link to comment
Share on other sites

κανε ένα στεκάρισμα στο SOT ενδιαφέρει τους υπολοίπους εδώ για να έχουν μια εικόνα,γιατί και εγώ με την ίδια χρηση και πιο βάρια και έχω 40%

 

να το έχουν σαν εικόνα όμως όχι σαν ευαγγέλιο ή δε ξέρω γω τι άλλο γιατί ούτε τις ίδιες εφαρμογές τρέχει ο καθένας ούτε καν το ίδιο σήμα δεν εχει (και φυσικά μιλάμε και για custom rom)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...