Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 4 ημέρες τι sot έχεις;;;

Γυρω στις 10 φιλε.Εγω ειμαι παντα με την dev.Βεβαια δεν παιζω παιχνιδια,αλλα bt-data μονιμα ανοιχτα.Εαν βλεπετε καποια αποτομη αλλαγη στην μπαταρια να τσεκαρετε 1α τις εφαρμογες σας,και τα δικαιωματα που εχετε δωσει σε αυτες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και γω θα τολμούσα να πω ότι η αυτονομία βελτιώθηκε λιγάκι (με τη 9.03) μετά από την 9.02 που τη χάλασε λίγο.

 

Και γω, με ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτά data, BT, wi-fi, άκουσμα μουσικής 2 ώρες λόγω περπατήματος.... και χαλαρή χρήση, βγάζει 4 με 5 μέρες.

 

ΑΛΛΑ, ΔΕΝ έχω facebook, insta, whats up, vibes κλπ........... κάνω όμως πολλές κλήσεις, πολλά mails, και λίγο web-browsing

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Καμία αλλαγή στην μπαταρία προς το χειρότερο. Εγώ με Stable ROM συνεχίζω να έχω καταπληκτικά νούμερα.

119c14d009763f41e6815bd48fac1d80.jpg22e8710e3742b9292ae9a324e9af020a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά κι εδώ τα ίδια

Μια χαρά πάει

Σχεδόν 5 ώρες οθόνη και είναι στο 70% !!!!

Το Mi note 3 σχεδόν τερμάτιζε σε αυτό το SOT γιαυτό το έδωσα χθες!!

Μιλάμε για θηρίο απολαυστικό

Έχει φάει κατά σειρά όλα τα κινητά που έχω πάρει από τότε που πήρα το πρώτο Max 2 (gold) μέχρι τώρα που έχω το black

Μπορεί να είναι λίγο άβολο στο μέγεθος για έξω και η κάμερα του να είναι μέτρια αλλά το κινητό είναι ΕΡΓΑΛΕΊΟ!!!

Ούτε το νότε8 δε μπόρεσα να κρατήσω γιατί απλά με το max2 ήμουν όλη την ώρα κι ας είχα το κορυφαίο Samsung

Μπαταρία και απολαυστική οθόνη είναι αλλού και μέχρι να βγει το Max 3 το δικό μας παίζει μόνο του μπάλα για όσους θέλουν κινητό εργαλείο66a1caa5207231e422b11309f04a207a.jpg041ae846fd88ead0d101c61a459a0ecd.jpg4e53f26f65a988b14d84c8404723edc0.jpgb80f8b1efff831a40492155223c5d684.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μη σου τρώει τόση μπαταρία το Facebook, κάθε φορά που βγαίνεις, να πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο της επιστροφής για να σκοτώνεις την εφαρμογή. Βέβαια θα πρέπει να το ρυθμίσεις από τις ρυθμίσεις στα κουμπιά.

72a9809f3ac954abb9d174eed1da90d2.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για μένα δεν έχω θέμα

Απλά τη δουλεύω πολύ την εφαρμογή γιαυτό φαίνεται έτσι ψηλά στην κατανάλωση

Όλα Οκ!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εσπασα την οθονη του θηριου :(

 

Τι επιλογες εχω για επιδιορθωση?

Δοκιμασε καποιος να την αλλαξει μονος του?

Αγορά οθόνης από dragon-tt, το θέμα είναι, πρέπει να το έχεις λίγο για να την αλλαξεις...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα 12bbdfacfa235f3c4a282075a1a9daf9.jpge4f7944f9266ed28eca051e73be6de9f.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προέκταση του χεριού σου είναι :) :) ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπειδη δενεχω υπολογιστή και δεν δουλεύω αυτό το διάστημα αυτή την εποχή η αλήθεια είναι ότι ναι ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολυυυυυ
Link to comment
Share on other sites

Έπειδη δενεχω υπολογιστή και δεν δουλεύω αυτό το διάστημα αυτή την εποχή η αλήθεια είναι ότι ναι ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολυυυυυ
Από ότι κατάλαβες χιούμορ κάνω,αλλά με τους χρόνους που βγάζεις δεν νομίζω να σε καλύψει καμία άλλη συσκευή (κινητό ή τάμπλετ) μόνο κάνα λάπτοπ σε ρεύμα πάντα :) :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η αναλογία οθόνης μπαταρία δεν υπάρχει. Νομίζω ότι για όλους μας είναι μονόδρομος σαν επόμενη συσκευή το Mi max 3. Και τίποτα άλλο. :p
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εσπασα την οθονη του θηριου :(

 

Τι επιλογες εχω για επιδιορθωση?

Δοκιμασε καποιος να την αλλαξει μονος του?

 

την δευτερα που μας περασε φιλος μου εσπασε και το δικο του. το εδωσε σε καποιον στην αθηνα. δεν θυμαμαι τιμη. κοιταξε να αγορασει απ εξω. σαν λεπτομερια αν το ψαξεις απ εξω να λεει η οθονη οτι ειναι fullhd. παρενεργειες απο την επισκευη ειναι : δεν φωτιζουν το ιδιο τα κουμπια . απο την μια ακρη στην αλλη γινεται πιο αχνο. επισης βρωμιζει ή δεν καθαριζει το ιδιο η οθονη.κατι αλλο δεν ειδε. ισως την τριτη το δω να τα συγκρινουμε απο κοντα για τυχον διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εσπασα την οθονη του θηριου :(

 

Τι επιλογες εχω για επιδιορθωση?

Δοκιμασε καποιος να την αλλαξει μονος του?

 

αν θελεις να την αλλαξεις μονο σου να την παρεις μαζι με το frame για να μην μπλεξεις με κολλες (b7000 η ταινια διπλης οψης)

ειναι πιο ευκολα να την αλλαξεις απλως χρειαζετε προσοχη στο ακουστικο και στο flex power, volume με το παραμικρο θα το παρεις στο χερι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα, κάτοχος κι εγώ από σήμερα.

 

Μια ερώτηση: στο ebay βρήκα θήκες πολλών ειδών, βρήκα και κάποιες που το προστατεύουν γύρω γύρω, δηλαδή και θήκη και προστατευτικό τζαμάκι μαζί, και θήκες ξεχωριστές με protector χωριστά. Τι συστήνετε ? Κάτι καλό ποιοτικά ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by vagskarm
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με γεια!

εγω εχω ολοσωμη θηκη με πορτακι ολοκληρο, εχω βαλει και τζαμακι αλλα με τετοια θηκη δεν ειναι απαραιτητο θεωρω.

αυτην εχω http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=11479&search=xiaomi+mi+max+2&description=true

και ειμαι 100% ευχαριστημενος.

Δεν μπορω χωρις μπροστινη καλυψη, ηδη ακουω για σπασμενες οθονες ποιο πριν....

τωρα οτι θελει ο καθενας συμφωνω οτι με αλλες θηκες που δεν ειναι ολοσωμες δειχνει ποιο ομορφο εχει πολλες ωραιες στο ebay, αλλα απο ασφαλεια δεν απλα....

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο πεδιο αδειες εφαρμογων ειναι ενεεργοποιημενο το εκκινηση στο παρασκηνιο σημαινει οτι. Η εφαρμογη τρεχει στο παρασκηνιο ακομα και αν δεν την εχουμε ανοιξει ή οτι οταν ανοιχτει θατρεχει στο παρασκηνιο.μπερδευτηκα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι κατοχος εδω και χρονια samsung galaxy note 2 και θελω για 2ο το mi max2..(η για πρωτο,παρτε το οπως θελετε).

 

Στο samsung note 2 ως γνωστον δεν εχω 4g!εχει μονο 3g!

 

Εχω wind.Στο mi max 2 θα πιανω ακριβως το ιδιο σημα σε σχεση με το note 2 (αφου στην καλυτερη ειμαι με Η+)?

 

Εννοω,δεν ειμαι μαθημενος με 4g ουτως η αλλος!

 

Σε εξωτερικους χωρους και σε κεντρικα σημεια ή σημεια με κοσμο θα εχεις 4g.Μεσα σε σπιτια,μαγαζια θα χανεται.

Καθως και σε υπογεια.Αυτο βλεπω στο κινητο του πατερα μου,xiaomi χωρις 800αρα με wind μεσα στην θεσσαλονικη.

Το καλοκαιρι στην πιερια,το 4g στα χωρια ηταν ελαχιστο.Επαιζε κυριως με 800αρα.

Πληρη καλυψη 4g στην wind θα εχεις με κινητο που εχει 800αρα.Οσο για ταχυτητες,κατα μεσο ορο σε αστικα κεντρα παιζει απο 10 εως 30mbps.Το H+ φτανει μεχρι 20-22Mbps αν εχεις αψογο σημα στο σημειο που εισαι.Στο upload εχει διαφορα.

Επαρχια παιζει και μεχρι 40-50Mbps.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω παρει το xiaomi mi band 2 και για καποιο λογο αν με καλουν δεν κανει τιποτα...ενώ στο Mi fit τα εχω δηλωσει κανονικα. Με apps δεν εχω θεματα, και με sms δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Εχει κανεις καμια ιδεα? μηπως είναι θεμα δικαιωμάτων από το κινητο?

επισης το ξυπνητηρι βαραει σε αυτό ακομα και με το κινητο σε λειτουργια πτησης!!! :lol:

Δεν λειτουργει και το ξεκλείδωμα οθονης ενώ το εχω ρυθμισει στο mi fit, μηπως και αυτό θελει καποια ρυθμιση στο κινητο?

επρεπε όταν ερθει κοντα το mi band να ξεκλειδωνει ΧΩΡΙΣ να θελει αποτύπωμα ή Pin.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω παρει το xiaomi mi band 2 και για καποιο λογο αν με καλουν δεν κανει τιποτα...ενώ στο Mi fit τα εχω δηλωσει κανονικα. Με apps δεν εχω θεματα, και με sms δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Εχει κανεις καμια ιδεα? μηπως είναι θεμα δικαιωμάτων από το κινητο?

επισης το ξυπνητηρι βαραει σε αυτό ακομα και με το κινητο σε λειτουργια πτησης!!! :lol:

Δεν λειτουργει και το ξεκλείδωμα οθονης ενώ το εχω ρυθμισει στο mi fit, μηπως και αυτό θελει καποια ρυθμιση στο κινητο?

επρεπε όταν ερθει κοντα το mi band να ξεκλειδωνει ΧΩΡΙΣ να θελει αποτύπωμα ή Pin.

Η εφαρμογή πρέπει να τρέχει από πίσω, μήπως έκανες εκκαθάριση την ram και έκλεισες την εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πρέπει να τρέχει από πίσω, μήπως έκανες εκκαθάριση την ram και έκλεισες την εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρέχει κανονικά και με ειδοποιεί κανονικά από εφαρμογές πχ Instagram, Viber κτλ.

 

Ανακάλυψα ότι εχει θεμα και εγραψα και εκει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448387&page=15

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τις εφαρμογές που κλειδώνουμε όταν παραμένει για εκκαθάριση της μνήμης. Έχει νόημα μόνο κατά τη διάρκεια εξοικονόμησης ενέργειας; γιατί πχ το Viber δεν το έχω έχει άλλα μου έρχεται κανονικά ειδοποίηση και ας μην υπάρχει στις εφαρμογές εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι αριθμοί πως σας φαίνονται; (ειπα να ποσταρω κι εγω κατι για την μπαταρία αφου ολοι το κάνουν...)

688622acea9484721363187468ca1807.jpg7e5313ef0d145a2b397864facc9e8f14.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...