Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! και εμενα ηρθε η 9.2 αλλα επειδή είμαι δουλεια και με 24% όταν παω σπιτι φορτιση τερμα και μετα....

ελπιζω να υπαρχει μεχρι τοτε!

επισης ενημερωση από miui forum app και για νεα Dev beta....

πλεον την εχει και εδώ και τις 2 νεες http://en.miui.com/download-328.html

it's about time.....:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγω πηρα από εδώ http://www.tforall.gr δες εδώ http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/search&search=xiaomi%20mi%20max%202&description=true τζαμακια κανουν και από το mi max 1.

εχω παρει κλειστη θηκη μαυρη που εχει και μπροστα και το τζαμακι το πιανει ολο και αφηνει κενο μονο σε καμερα-μεγαφωνο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Απλά θέλω να είναι καλή ποιότητας η θήκη και να μην έχει πολύ όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Απλά θέλω να είναι καλή ποιότητας η θήκη και να μην έχει πολύ όγκο.

 

καλησπερα, εχω αυτη και ειμαι 100% ευχαριστημενος http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=11479&search=xiaomi+mi+max+2&description=true και οχι δεν εχει ογκο παντου μπαινει το κινητο μου οπου εβαζα και το 5αρι που ειχα πριν....

και τζαμακι εχω αυτο http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=10309&search=xiaomi+mi+max+2&description=true

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω αυτη και ειμαι 100% ευχαριστημενος http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=11479&search=xiaomi+mi+max+2&description=true και οχι δεν εχει ογκο παντου μπαινει το κινητο μου οπου εβαζα και το 5αρι που ειχα πριν....

και τζαμακι εχω αυτο http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=10309&search=xiaomi+mi+max+2&description=true

 

Γιατί να είναι Περιστέρι το μαγαζί, μου λες; :P

Ένα τζαμάκι το θέλω κι εγώ αλλά αυτό τώρα το "ΟΕΜ" τι στην ευχή τζαμάκι είναι; :P Πες εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι Περιστέρι το μαγαζί, μου λες; :P

Ένα τζαμάκι το θέλω κι εγώ αλλά αυτό τώρα το "ΟΕΜ" τι στην ευχή τζαμάκι είναι; :P Πες εντυπώσεις :)

 

μια χαρα το βλεπω, νομιζω αφηνει πολλες δακτυλιες και πρεπει να το σκουπιζω, δεν ξερω αν το κανουν ολα, οσα εχω δει σε φιλους με αλλα κινητα το ιδιο γινεται.

 

αναβαθμισα και εγω στην 9.2 stable αντε να την δουμε και αυτην! προς το παρον παει μια χαρα δεν βλεπω κατι, νομιζω ισως λιγο ποιο γρηγορο οτι ειναι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Μου αρεσει η εφαρμογη mi video.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μου ήρθε και εμένα η 9.2. 1.0..επειδή είμαι υπέρ ευχαριστημένος με την υπάρχουσα... Αξίζει η μετάβαση; το δοκίμασε κάποιος; μπαταρία; πέρασα την πρώτη έκδοση της 9.2 που βγήκε, στο redminote 4x και είδα ότι η προσθήκη στην επιφάνεια με τις συντομεύσεις δεν μπορεί να φύγει έχουμε κάποια αλλαγή σε αυτό;
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μου ήρθε και εμένα η 9.2. 1.0..επειδή είμαι υπέρ ευχαριστημένος με την υπάρχουσα... Αξίζει η μετάβαση; το δοκίμασε κάποιος; μπαταρία; πέρασα την πρώτη έκδοση της 9.2 που βγήκε, στο redminote 4x και είδα ότι η προσθήκη στην επιφάνεια με τις συντομεύσεις δεν μπορεί να φύγει έχουμε κάποια αλλαγή σε αυτό;

 

Από ότι ειπώθηκε στις 2-3 τελευταίες σελίδες, δεν φεύγει. Ούτε από την Dev μπορεί να φύγει, μόνο σε κάποια custom φεύγει. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε τα νεύρα το τζαμακι που είχα πάρει από μαγαζί εδώ στο Βόλο. Το έβγαλα και περιμένω το nillkin μήπως και δω καλύτερα αποτελέσματα...

Το έχετε εσείς χωρίς; τρέμει το φυλλοκαρδι σας;

Από χθες είμαι με 9.2 stable official δεν έχω παρατηρήσει ακόμη bugs. Ακόμα το τσεκάρω. Για την αριστερή μπάρα έμενε μια χαρά μου αρέσει..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε τα νεύρα το τζαμακι που είχα πάρει από μαγαζί εδώ στο Βόλο. Το έβγαλα και περιμένω το nillkin μήπως και δω καλύτερα αποτελέσματα...

Το έχετε εσείς χωρίς; τρέμει το φυλλοκαρδι σας;

Από χθες είμαι με 9.2 stable official δεν έχω παρατηρήσει ακόμη bugs. Ακόμα το τσεκάρω. Για την αριστερή μπάρα έμενε μια χαρά μου αρέσει..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μενα δεν με πειραζει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, και εγω απο χτες 9.2 stable μια χαρα εκτος οτι ισως νομιζω οτι η μπαταρια πεφτει λιγακι ποιο γρηγορα, ειναι νωρις ακομα για να ειμαι ομως σιγουρος...
Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε τα νεύρα το τζαμακι που είχα πάρει από μαγαζί εδώ στο Βόλο. Το έβγαλα και περιμένω το nillkin μήπως και δω καλύτερα αποτελέσματα...

Το έχετε εσείς χωρίς; τρέμει το φυλλοκαρδι σας;

Από χθες είμαι με 9.2 stable official δεν έχω παρατηρήσει ακόμη bugs. Ακόμα το τσεκάρω. Για την αριστερή μπάρα έμενε μια χαρά μου αρέσει..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς τζαμαρία το έχω και δεν το φοβάμαι. Καλύτερα χρώματα, πιο εύκολο καθάρισμα. Δηλαδή στο φινάλε τι τα βάλανε τα Corning Gorilla Glass 3 ; το πολύ πολύ να μαζέψει κάνα hearline που αν δεν έχεις OCD δεν σε ενοχλεί.

 

Προσωπικά και κατά τη γνώμη μου μεγαλύτερη αηδία σε ένα τηλ από το tempered glass screen protector Δεν υπάρχει. Οκ υπάρχει. Αυτές οι θήκες με αυτάκια.

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε τα νεύρα το τζαμακι που είχα πάρει από μαγαζί εδώ στο Βόλο. Το έβγαλα και περιμένω το nillkin μήπως και δω καλύτερα αποτελέσματα...

Το έχετε εσείς χωρίς; τρέμει το φυλλοκαρδι σας;

Από χθες είμαι με 9.2 stable official δεν έχω παρατηρήσει ακόμη bugs. Ακόμα το τσεκάρω. Για την αριστερή μπάρα έμενε μια χαρά μου αρέσει..

 

καλησπέρα, δλδ τι προβλημα ειχες με αυτο?

εμενα μια χαρα, σχεδον δεν φαινεται οτι υπαρχει μονο απο πολυ κοντα, δεν αλλαζει τα χρωματα και γενικα δεν εχω κανενα προβλημα, αυτο με τις δακτυλιες μαλλον και ετσι κι αλλιως μενανε, τα βλεπω και στο ταμπλετ που δεν εχει...

αν εχεις θηκη που κλεινει μπροστα δε νομιζω οτι εχεις να φοβηθεις τιποτα, κανονικα και εγω δεν θα εβαζα εχε χαρη που ηταν φτηνο.

Εχω δει ομως τζαμακια σε γνωστους μου με αλλα κινητα που ειναι ΤΟΟΟΟΟΣΟ χαλια που τα δειχνουν κιτρινα!!! λες και χαλασε το white balance! :lol::lol::lol: ευτυχως εμενα ιδιο και με αυτο και χωρις....

Η μεγαλυτερη βλακεια ειναι οι ζελατινες εβαζα και στο παλιο μου και αλλιωναν πολυ και την εικονα γενικα, και την ομορφια του κινητου αλλα και εκαναν μετα φουσκες, ξεκολαγαν στις ακρες κτλ.

και εμενα μου αρεσει η μπαρα και γενικα οτι εβαλε η νεα 9.2 stable.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τζαμακι.. Δεν μ άρεσε καθόλου. Χάνει σε χρωμα η οθόνη, δεν πιάνει όλη την οθόνη.

Εχω θήκη της nillkin αλλά όχι flip μάλλον θα παραγγείλω καμία. Προς το παρόν το αφήνω γυμνό.. Πολύ καλύτερα..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

οσοι ενδιαφερεστε εχω μια θηκη official flip μαυρη απο χτες για το κινητακι μας

pm me

Link to comment
Share on other sites

Flip θήκη σε αυτό το κινητό που είναι massive, είναι τέρμα άβολη, imho..
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το messenger με τις φούσκες. Κάθε φορά που μου στέλνει κάποιος το κινητό κολλάει για 2-3 δευτερολεπτα! Το έχει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

το ειχα αυτο το θεμα οταν εκανα το τελευταιο update

Εντωμεταξυ απο χτες ξανα εχει βγαλει ειδοποιηση για update

δεν σφαξανε χαχα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εμενα παντως η μπαταρια τρωγεται ποιο γρηγορα απ οτι με την 9.0 stable παντα....πολυ κριμα ελπιζω να το φτιαξουν! ειναι πολυ αισθητη η διαφορα πτωσης με ιδια χρηση που εκανα και πριν. Αμα συνεχισει ετσι δεν θα μου βγαζει ουτε τις μισες μερες!

 

το ειχα αυτο το θεμα οταν εκανα το τελευταιο update

Εντωμεταξυ απο χτες ξανα εχει βγαλει ειδοποιηση για update

δεν σφαξανε χαχα

 

τι update? εισαι με 9.2 ή με 9.0 ?

Link to comment
Share on other sites

δεν μετραω ετσι, πριν 2 φορες απο τερμα φορτιση μεχρι 18% ειχα 5 μερες χρησης, για την χρηση που εγω κανω.

Τωρα εβαλα την 9.2 , την παρασκευη το απογευμα και μεχρι την επομενη μερα το πρωι, χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο εφυγε 10%, σημερα ειναι 77% αυτη την στιγμη. Τελος παντων θα το δω με τον ιδιο τροπο μετρησης μπορει να κανω και λαθος....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου πέφτει πιο γρήγορα αισθητά. Εμένα με βαριά χρήση κρατάει μιάμιση μερα

 

Εμενα τωρα που εγραφα με κλειστη οθονη εφυγε 2% για πλακα....

τι να λεμε! χτες δουλευα το oral b app με χρηση bt και οθονης γιατι κραταει στατιστικα οταν πλενω τα δοντια μου και εφυγαν αλλα 2% μεσα σε λιγα λεπτα!!!! :wacko::wacko::wacko:

με βλεπω πισω στην 9.0 αν μειωθει αισθητα η μπαταρια! θα δω μεχρι να παει 18% οπως εχω μετρησει αλλες 2 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω μετάβαση σε note 8 και από τώρα σκέφτομαι πως θα την παλέψω χωρίς αυτή τη μπαταρία...

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...