Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαίνει... Τι είναι το VoLTE;?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλησεις με 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό ξαναγύρισα σε xiaomi, πήρα το θηρίο μεταχειρισμένο αλλά έχω θέμα στο να το κάνω unlock. Έφτιαξα νέο mi account μπαίνω στην σελίδα που λέει για unlock και αμέσως με βγάζει για να κατεβάσω το εργαλείο για το ξεκλείδωμα. Από όσο ξέρω δεν πρέπει να περιμένεις για κωδικό πρώτα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό ξαναγύρισα σε xiaomi, πήρα το θηρίο μεταχειρισμένο αλλά έχω θέμα στο να το κάνω unlock. Έφτιαξα νέο mi account μπαίνω στην σελίδα που λέει για unlock και αμέσως με βγάζει για να κατεβάσω το εργαλείο για το ξεκλείδωμα. Από όσο ξέρω δεν πρέπει να περιμένεις για κωδικό πρώτα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα μόνος βέβαια με κόστος... 72 ώρες περιμενε.... Χάχα

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

είναι να δωσω παραγγελια στο banggood μετα τις διακοπες κανα αναμεταδοτη για 4G για το εξοχικο στην 1800 αφου δεν με νοιαζει η 800 που δεν εχει και το κινητο μας, οποτε θα παρω από εκει. Ευχαριστω και παλι! :)

 

Please link :) Είτε με πμ αν δεν θες να το ποσταρεις, θα το εκτιμούσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο original φορτιστής στα πόσα είναι; μπορεί κανείς φώτο

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το «Φορητό σημείο πρόσβασης» στο κινητό

A. Xiaomi MI MAX 2 (Android 7.1.1) το κινητό

a. Ulephone Paris (Android 5.1) συνδέεται και μπορώ να πλοηγηθώ στο Internet

b. Το ΖΤΕ blade S6 (Android 5.0) Συνδέεται αλλά δεν μπορεί να κάνει πλοήγηση στο Internet.

Όταν ενεργοποιώ το «Φορητό σημείο πρόσβασης» στο κινητό

B. Ulephone Paris (Android 5.1)

a. Το ΖΤΕ blade S6 (Android 5.0) συνδέεται και κάνει πλοήγηση στο Internet.

 

Πως μπορώ να επιλύσω το πρόβλημα ώστε το ZTE να λειτουργεί έχοντας για «Φορητό σημείο πρόσβασης» το κινητό Xiaomi MI MAX 2 (Android 7.1.1) ;

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το «Φορητό σημείο πρόσβασης» στο κινητό

A. Xiaomi MI MAX 2 (Android 7.1.1) το κινητό

a. Ulephone Paris (Android 5.1) συνδέεται και μπορώ να πλοηγηθώ στο Internet

b. Το ΖΤΕ blade S6 (Android 5.0) Συνδέεται αλλά δεν μπορεί να κάνει πλοήγηση στο Internet.

Όταν ενεργοποιώ το «Φορητό σημείο πρόσβασης» στο κινητό

B. Ulephone Paris (Android 5.1)

a. Το ΖΤΕ blade S6 (Android 5.0) συνδέεται και κάνει πλοήγηση στο Internet.

 

Πως μπορώ να επιλύσω το πρόβλημα ώστε το ZTE να λειτουργεί έχοντας για «Φορητό σημείο πρόσβασης» το κινητό Xiaomi MI MAX 2 (Android 7.1.1) ;

 

 

Ευχαριστώ.

Σε γενικα πλαισιοα τα ζτε εχουν θεματακι σε αυτο το σημειο........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλειψα να πω ότι δεν συνεργάζεται ούτε με laptop με windows xp ή edubuntu.

Το πρόβλημα παρουσιάζεται ακόμα και με USB σύνδεση.

Και ο φίλος μου που έχει το xiaomi redmi note 4X 32 έχει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

παρακάτω θα διαβάσετε ένα πρόβλημα που έχει φίλος με το mi max 2. Σας το στέλνω όπως μου το έστειλε.

Του έχει παρουσιαστεί μετά από τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις (τώρα έχει την 9.6.3.0) .

Αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Όταν κλείσω για οποιονδήποτε λόγο το WiFi μετά για να ενεργοποιηθεί πάλι πρέπει να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο και στήν συνέχεια να ενεργοποιήσω πάλι το τηλέφωνο. Ούτε με επανεκκίνηση κάνει τίποτα γιατί με αυτήν την ενέργεια προσπαθεί να κλείσει για να επανεκκινηθει αλλά δεν το κατορθώνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

παρακάτω θα διαβάσετε ένα πρόβλημα που έχει φίλος με το mi max 2. Σας το στέλνω όπως μου το έστειλε.

Του έχει παρουσιαστεί μετά από τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις (τώρα έχει την 9.6.3.0) .

Αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Όταν κλείσω για οποιονδήποτε λόγο το WiFi μετά για να ενεργοποιηθεί πάλι πρέπει να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο και στήν συνέχεια να ενεργοποιήσω πάλι το τηλέφωνο. Ούτε με επανεκκίνηση κάνει τίποτα γιατί με αυτήν την ενέργεια προσπαθεί να κλείσει για να επανεκκινηθει αλλά δεν το κατορθώνει.

Καλημέρα, και εγώ αυτή εχω και δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα έλεγα ότι προφανώς πρέπει να κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς από εσάς έχει το παρακάτω πρόβλημα.

 

Ξαφνικά μου παρουσίασε το κινητό μια κιτρινίλα στην οθόνη πάνω αριστερά, εκεί που είναι το πορτάκι της sim. Το κινητό είναι 6 μηνών. Ούτε μου έχει πέσει ούτε έχει βραχεί.

 

Το ίδιο έχει παρουσιάσει και το κινητό της γυναίκας μου που είναι Redmi 4X.

 

 

Καμιά ιδέα? Άμα το πάω στο public από όπου το πήρα δεν θα μου το φτιάξουν? Στην εγγύηση είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς από εσάς έχει το παρακάτω πρόβλημα.

 

Ξαφνικά μου παρουσίασε το κινητό μια κιτρινίλα στην οθόνη πάνω αριστερά, εκεί που είναι το πορτάκι της sim. Το κινητό είναι 6 μηνών. Ούτε μου έχει πέσει ούτε έχει βραχεί.

 

Το ίδιο έχει παρουσιάσει και το κινητό της γυναίκας μου που είναι Redmi 4X.

 

 

Καμιά ιδέα? Άμα το πάω στο public από όπου το πήρα δεν θα μου το φτιάξουν? Στην εγγύηση είναι.

 

Εννοείται θα το πας, από τη στιγμή που είσαι σίγουρος ότι δεν έχει γίνει κάτι από σένα.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 7 μήνες κατοχής του θηρίου μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι ίσως ένα από τα καλύτερα και αξιόπιστα phablet της κατηγορίας τους.. Ότι άλλο να δοκιμάσω δεν συγκρίνεται ακόμα και ναυαρχίδες μεγάλων εταιριών..

Κάτι που με παίδεψε.. Είχα πρόβλημα με το Hotspot. Δεν μπορούσα να συνδέσω άλλες συσκευές όταν έβαζα κωδικό (wpa2psk). Έκανα το εξής πηγα στις ρυθμίσεις - > εγκατεστημένες εφαρμογές - > launcher συστηματος και εκεί έκανα clean cache (οχι data) και reboot. Το πρόβλημα λύθηκε και η σύνδεση εγινε!!!

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφερομαι για ένα κινητό πάνω από 6" και βλέπω πως το mi max2 είναι μονόδρομος λόγο μάρκας τιμής και rom.Δεν ξέρω εάν έχει κάποιος άλλος καλύτερη Δοκιμασμένη άποψη... βλέπω και το max3 αλλά είναι πάνω από 200 μια δεν θα ήθελα να φτάσω εκεί...Οι τιμές που το βρίσκω στα 2 γνωστά site είναι από 160-180€....στο aliexpress πιο χαμηλά με έξοδα χωρίς τελωνείο... Έχει κανείς ψωνίσει από εκεί κινητό με σιγουριά?Και εάν ναι μπορεί να μου δείξει κάποιον με μια ματιά πωλητή με καλή τιμή σωστόν σχετικά με άλλους για το mi max2???

Ψωνίζω μόνο από ebay και πρώτη φορά είδα το ali και χωρίς paypal δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφερομαι για ένα κινητό πάνω από 6" και βλέπω πως το mi max2 είναι μονόδρομος λόγο μάρκας τιμής και rom.Δεν ξέρω εάν έχει κάποιος άλλος καλύτερη Δοκιμασμένη άποψη... βλέπω και το max3 αλλά είναι πάνω από 200 μια δεν θα ήθελα να φτάσω εκεί...Οι τιμές που το βρίσκω στα 2 γνωστά site είναι από 160-180€....στο aliexpress πιο χαμηλά με έξοδα χωρίς τελωνείο... Έχει κανείς ψωνίσει από εκεί κινητό με σιγουριά?Και εάν ναι μπορεί να μου δείξει κάποιον με μια ματιά πωλητή με καλή τιμή σωστόν σχετικά με άλλους για το mi max2???

Ψωνίζω μόνο από ebay και πρώτη φορά είδα το ali και χωρίς paypal δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα

Να παρεις ενα μετχ/νο απο Ελλαδα,τα δινουν σε καλες τιμες πλεον.Και εαν ειναι απο καποια μεγαλη αλυσιδα εχεις και εγγυηση 2 χρονια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφερομαι για ένα κινητό πάνω από 6" και βλέπω πως το mi max2 είναι μονόδρομος λόγο μάρκας τιμής και rom.Δεν ξέρω εάν έχει κάποιος άλλος καλύτερη Δοκιμασμένη άποψη... βλέπω και το max3 αλλά είναι πάνω από 200 μια δεν θα ήθελα να φτάσω εκεί...Οι τιμές που το βρίσκω στα 2 γνωστά site είναι από 160-180€....στο aliexpress πιο χαμηλά με έξοδα χωρίς τελωνείο... Έχει κανείς ψωνίσει από εκεί κινητό με σιγουριά?Και εάν ναι μπορεί να μου δείξει κάποιον με μια ματιά πωλητή με καλή τιμή σωστόν σχετικά με άλλους για το mi max2???

Ψωνίζω μόνο από ebay και πρώτη φορά είδα το ali και χωρίς paypal δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα

 

καλησπέρα, εγω επειδη το βιαζομουν το πηρα απο πλαισιο με 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας τον ιανουαριο στα 269 και το ηθελα και χτες που λεμε...

δεν προτεινω για κινητο σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ περιπτωση απο ebay και ali!!!! για ευνοητους λογους.

Αν θες να παρεις απο ΚΙΝΑ θα παρεις απο αξιοπιστο site-μαγαζι και οχι πωλητη, την εχω πατησει με αλλη συσκευη και ακομα κλαιω τα λεφτα μου....

μπορεις να παρεις πχ απο geekbuying που εχω παρει κινητο, chinavasion, banggood και αλλους.

Μην κανεις το λαθος απο ali ή ebay.....

αλλα θα συμφωνησω με τον φιλο απο πανω καλυτερα απο Ελλαδα μεταχ, αλλα αν παρεις ετσι θα ζητησεις ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΛΛΙΩΣ δεν το παιρνεις! την εχω πατησει με κινητο που ηταν κλεμενο και μην σου πω τι εγινε μετα θα νομιζετε οτι λεω ψεματα....το θεμα ειναι οτι κατασχεθηκε και πανε 300 ευρω που ειχα δωσει!

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ!!!!! (δεν ειναι αναγκη να ειναι στο ονομα του πωλητη).

Αν καποιος θελει λεπτομερειες με PM.

Link to comment
Share on other sites

Τα λέτε πολύ καλά!

Εγώ τα Τρίτη θα αποφασίσω αν δώσω το 2ο max 2 black που έχω πάρει.

Είναι ελληνικό από Κωτσόβολο στην προσφορά και εμένα στα 270€

Του έχω κάνει και ασφάλεια οθόνης σπασίματος, μπρος και πίσω μέρους, υγρών, κλοπής κλπ άλλα 30€

Και θήκη nilkin

Πιστεύω είναι σαφώς καλύτερη και πιο άμεση λύση για κάποιον που ενδιαφέρεται.

Και ειδικά στη τιμή μπόμπα των 150€ που θα το βάλω αν το αποφασίσω.

Και ο λόγος?

Έχω το Mi8 και τάμπλετ και θέλω να κάνω μια δοκιμή το νότε9 όσο περιμένω το Max 3..

Stay tuned για όποιον ενδιαφέρεται για το θηρίο.

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε εάν δεν αλλάξω γνώμη λόγο προσφορών που γίνονται λόγο mi max3.... στείλε μου εάν θες ποτέ το πήρες πόση εγγύηση έχει σε τι κατάσταση το έχει κλπ.Εαν το δώσεις βέβαια

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω εάν έχει παρατηρηθεί πρόβλημα με το σήμα του κινητού όπως αναφέρεται σε πολλά site?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει σήμα καμπάνα με Cosmote πι είμαι.

Επίσης ακουστικό πολύ δυνατό κατά την κλήση, σαφώς ανώτερο απ το Mi8 τη ναυαρχίδα της Xiaomi που έχω επίσης.

Όλα είναι πληθωρικά στο κινητό.

Και το led του είναι πιο δυνατό.

Όσο για την μπαταρία... άντε γεια, καμιά επαφή απ τα άλλα που είχα (S9 plus, note 8, Mi8, P20 )και σχεδόν όλα τα flagship έχουν περάσει απ τα χέρια μου.

Και ακόμα κρατάω το Max2 σαν main κινητό.

ΣΣ

Αν το δώσω θα το δεις σε αγγελία

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

[/color]Να ρωτήσω εάν έχει παρατηρηθεί πρόβλημα με το σήμα του κινητού όπως αναφέρεται σε πολλά site?

 

καλημέρα!

κοιτα να δεις επειδή δεν εχει την 800αρα μπαντα γενικα δεν εχεις 4G+ που σημαινει μιση ταχυτητα και βαλε σε σχεση με αυτους που την εχουν όταν όμως υπαρχουν εκει που εισαι κεραιες να δινουν ΜΑΖΙ και 1800 και 800.

Το εχω κανει με φιλους απειρες δοκιμες και πανω από 60 δεν εβλεπα εγω ενώ εκεινοι ειχαν πανω από 120.

Οκ λεω αυτό δεν με πειραξε.

Όμως μου ετυχε στο εξοχικο κεραιες κοντα μου να εχουν ΜΟΝΟ την 800!!! ετσι ενώ σε στικ ειχα 4G με το κινητο ειχα Η+ που ειχε μειωμενο σημα και μεσα στο σπιτι αν είμαι πχ στο κρεβατι δεν εχω καθολου σημα!!!!

όταν παω αρκετα μακρια από το σπιτι μεσα στο αμπελι που απεχει 100μετρα περιπου εχω από άλλες κεραιες στην 1800 και εβγαζα περιπου 60mbps στο speedtest.

Δοκιμες με τα προγράμματα cell mapper και οcla speedtest και εχω Cosmote whats up.

Γενικα η 800 παιζει περισσοτερο για ενισχυση σε εσωτερικους χωρους και απεξω όμως, ενώ η 1800 περισσοτερο σε εξωτερικούς, οποτε θα δεις μειωμένα σηματα κυριως σε εσωτερικους κυριως χωρους. Αλλα είναι παντα αναλογα την εταιρεια και τα μερη που κινεισαι αλλα αυτό είναι σαν γενικος κανονας λογω ελλειψης της 800αρας. Στην δουλεια μου στο Περιστερι αλλοι εχουν μεσα στο μαγαζι 4G, εγώ ΔΕΝ εχω!!! και η πλακα είναι ότι δεν εχει και Η+ μονο προβληματικο 3G, σε μερικα σημεια εξω μονο, τελικα παλι και εδώ 800αρα παιζει!

Αν και το ηξερα από πριν ότι δεν την εχει δεν περιμενα ότι επηρεαζει τοσο πολύ την ληψη!!!! προσωπικα δεν θα ξαναπαιρνα κινητο χωρις την 800αρα....

 

Σε όλα τα αλλα είναι για μενα παρα πολύ καλο, απιστευτη μεγαλη οθονη, χορταστικος δυνατος ηχος, μπαταρια τι να πω! τα σπαει!!!!

Επισης εμενα με καλυπτει η φωτογραφικη του μια χαρα σε σχεση με αλλα που ειχα είναι κλασεις ανωτερη σαν ποιοτητα. Αν θελω καλυτερες φωτος βγαζω με την DSLR μου.

Αυτό με την 800αρα μονο αλλα δεν θα το εδινα γιαυτο...δεν είμαι και από αυτους που αλλαζουν κινητο πολύ συντομα, το άλλο το ειχα από το 2013 μεχρι αρχες 2018 που πηρα αυτό.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις έπεσε και έσπασε η οθόνη . Λειτουργει κανονικά. Τι κάνω? Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Κατά τύχη είχα ρωτήσει πριν λίγες μέρες στο επίσημο της infoqest και το κόστος είναι 120€ κομπλέ όλα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απαντηση. Μα το digitizer, εξω τουλάχιστον, ξεκινά από 5-10€. Εδώ βεβαια το βλέπω από 35. 120 δεν είναι υπερβολή , όταν καινούργιο κάνει 200? Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...