Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να σου πω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλύτερα να σου πω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα συμφωνησω. Ειδικα με την 3300 μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν ισχύει και αυτό. Ικανούς τους έχω να έβαλαν και 3.000 μόνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν ισχύει και αυτό. Ικανούς τους έχω να έβαλαν και 3.000 μόνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωχ, μη μου λες τετοια. Ακομη μεσα μου παλευω να συμβιβαστω με την ιδεα των 3300, χαχα. Δεν νομιζω να εκαναν τετοια πατατα, θα ξερουμε σε 3 μερες βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Το 3300 το λετε οτι ειναι λιγο δηλαδη;

 

Πλακα κανετε, πιστευω.

Δηλαδή εσύ τα θεωρείς αρκετά;

Είναι στο μίνιμουμ αποδεκτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ τα θεωρείς αρκετά;

Είναι στο μίνιμουμ αποδεκτό

 

Δηλαδη αν ηταν 3600 θα άλλαζε κατι;

ΔΕΝ θελω συσκευη τουβλο οπως το xiaomi redmi note 4 με 4000 μπαταρια, δεν εχει καμια σχεση η χρηστικοτητα του με του oneplus.

 

Το τηλεφωνο πρεπει να ειναι λεπτο και χρηστικο, το 1+3 ειναι απο τα καλυτερα 5.5ρια που κυλοφορουν επειδη ειναι λεπτο.

Συνδοιαζει πολυ καλα τη φορητοτητα των 5" με την μεγαλη οθονη 5.5"

 

Άλλα πραγματα παιζουν μεγαλο ρολο και η oneplus παει καλα.

Amoled + 1080P + dash charge + ειναι λεπτο --> win win situation

 

Εχω το απλο 1+3 με 3000mah μπαταρια και ειναι πολυ πολυ καλο, φανταζομαι οτι ακομα και την ιδια μπαταρια να εχει το καινουργιο θα ειναι καλυτερα, λογω οικονομικοτερου chipset.

Link to comment
Share on other sites

Το S8 με μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση και μικρότερη μπαταρία, δείχνει να τα πηγαίνει εξαιρετικά. Oπότε γιατί να υστερεί το ΟP5;
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Το S8 με μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση και μικρότερη μπαταρία, δείχνει να τα πηγαίνει εξαιρετικά. Oπότε γιατί να υστερεί το ΟP5;

 

Γιατι η One Plus ειναι ενας OEM που μετραει μολις τρια (αντε τεσσερα) χρονια στον χωρο των smartphones, αντιθετα με την Samsung που εκτος αυτου κατασκευαζει ενα σωρο αλλα τεχνολογικα προιοντα και εχε μεγαλυτερη εμπειρια. Ναι μεν η One Plus εχει κανει πολυ καλη δουλεια στο software των συσκευων της, αλλα δε νομιζω πως ειναι ακομα ετοιμη σε τετοιο βαθμο ωστε να το τελειοποιησει και να κανει "θαυματα". Φυσικα εννοειται οτι δεν ειναι ουτε Elephone, ουτε Οukitel ουτε καποια τελευταια Κινεζικη εταιρια που απλα πεταει συσκευες στην αγορα.

 

Δευτερον η Samsung μπορει να μην εχει το καλυτερο Software εκει εξω, αλλα σιγουρα εχει την εμπειρια και τους "μηχανικους" για να φτιαξουν μια συσκευη η οποια δενει αψογα το software κομματι με το αντιστοιχο Hardware της. Το οτι μπορει να εχει φαινομενα lag, να κολλαει μερικες φορες η να καθυστερει να ανοιξει καποιες εφαρμογες η οτι ειναι πιο βαρυ απο το σχεδον stock android της One Plus, ειναι μια αλλη ιστορια. Εδω ομως κολλαει το γεγονος οτι με 3.000mAH μπαταρια καταφερνει να τα πηγαινει καλα με την υψηλη αναλυση της οθονης.

Επισης δεν ξερω και δεν εχω δει ποιοι μπορει να ειναι οι καλυτεροι χρονοι που μπορει να αγγιξει ενα Samsung S8. Εαν καποιος δηλαδη μπορει με το OP3T να πιασει 7ωρα SOT, με το S8 πιστευω οτι με το ζορι θα μπορεσει να πιασει 6.30 ωρες οθονης.

 

Επισης η οθονη του S8 δεν ειναι πιο μεγαλη. Ειναι πιο μακροστενη. Ουσιαστικα μιλαμε για μια οθονη 5,6- 5,7 ιντσων η οποια χανει σε φαρδος επιφανειας και εχει πιο πολυ υψος. Η αναλυση της βεβαια ειναι υψηλοτερη, αλλα εξηγησα πιο πανω γιατι τα πηγαινει καλα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η One Plus ειναι ενας OEM που μετραει μολις τρια (αντε τεσσερα) χρονια στον χωρο των smartphones, αντιθετα με την Samsung που εκτος αυτου κατασκευαζει ενα σωρο αλλα τεχνολογικα προιοντα και εχε μεγαλυτερη εμπειρια. Ναι μεν η One Plus εχει κανει πολυ καλη δουλεια στο software των συσκευων της, αλλα δε νομιζω πως ειναι ακομα ετοιμη σε τετοιο βαθμο ωστε να το τελειοποιησει και να κανει "θαυματα". Φυσικα εννοειται οτι δεν ειναι ουτε Elephone, ουτε Οukitel ουτε καποια τελευταια Κινεζικη εταιρια που απλα πεταει συσκευες στην αγορα.

 

Δευτερον η Samsung μπορει να μην εχει το καλυτερο Software εκει εξω, αλλα σιγουρα εχει την εμπειρια και τους "μηχανικους" για να φτιαξουν μια συσκευη η οποια δενει αψογα το software κομματι με το αντιστοιχο Hardware της. Το οτι μπορει να εχει φαινομενα lag, να κολλαει μερικες φορες η να καθυστερει να ανοιξει καποιες εφαρμογες η οτι ειναι πιο βαρυ απο το σχεδον stock android της One Plus, ειναι μια αλλη ιστορια. Εδω ομως κολλαει το γεγονος οτι με 3.000mAH μπαταρια καταφερνει να τα πηγαινει καλα με την υψηλη αναλυση της οθονης.

Επισης δεν ξερω και δεν εχω δει ποιοι μπορει να ειναι οι καλυτεροι χρονοι που μπορει να αγγιξει ενα Samsung S8. Εαν καποιος δηλαδη μπορει με το OP3T να πιασει 7ωρα SOT, με το S8 πιστευω οτι με το ζορι θα μπορεσει να πιασει 6.30 ωρες οθονης.

 

Επισης η οθονη του S8 δεν ειναι πιο μεγαλη. Ειναι πιο μακροστενη. Ουσιαστικα μιλαμε για μια οθονη 5,6- 5,7 ιντσων η οποια χανει σε φαρδος επιφανειας και εχει πιο πολυ υψος. Η αναλυση της βεβαια ειναι υψηλοτερη, αλλα εξηγησα πιο πανω γιατι τα πηγαινει καλα.

 

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξει τους μηχανικούς της η samsung γιατί όπως λες και εσυ λαγκαρουν.Τοσα χρόνια το software της δεν το έχουν δέσει σωστά με το hardware της.Και ούτε πρόκειται... Κάτι που μια μικρή εταιριουλα σαν την oneplus το κάνει σωστά.Στην τελική θες ενα κινητό να τρέχει smooth και οχι να λαγκαρει.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξει τους μηχανικούς της η samsung γιατί όπως λες και εσυ λαγκαρουν.Τοσα χρόνια το software της δεν το έχουν δέσει σωστά με το hardware της.Και ούτε πρόκειται... Κάτι που μια μικρή εταιριουλα σαν την oneplus το κάνει σωστά.Στην τελική θες ενα κινητό να τρέχει smooth και οχι να λαγκαρει.

 

Ναι αλλα προφανως κατι κανουν καλα και εχουν καλα αποτελεσματα με τοσο μικρες μπαταριες και τετοιες αναλυσεις οθονων. Και δεν νομιζω οτι παιζει ρολο μονο ο 835 γιατι και με τον 821 εβγαζαν πολυ καλους χρονους στις περσινες ναυαρχιδες τους.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ποια εταιρία. ακόμα και ένας ντεβ 15 χρόνων καλύτερο λειτουργικό φτιάχνει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλά ποια εταιρία. ακόμα και ένας ντεβ 15 χρόνων καλύτερο λειτουργικό φτιάχνει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

τα έχουμε ξεφτιλήσει όλα :p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα έχουμε ξεφτιλήσει όλα :p

Όχι και η απόδειξη είναι στο xda. είμαστε οφ οπότε δεν το συνεχίζω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα προφανως κατι κανουν καλα και εχουν καλα αποτελεσματα με τοσο μικρες μπαταριες και τετοιες αναλυσεις οθονων. Και δεν νομιζω οτι παιζει ρολο μονο ο 835 γιατι και με τον 821 εβγαζαν πολυ καλους χρονους στις περσινες ναυαρχιδες τους.

Ναι όντως κάτι κάνουν καλά. Σου βάζουν επιλογή στο μενού για να ρίξεις την ανάλυση για να μην τρώει μπαταρία.:lol:

Παιζει ρολο ο 835 φιλε μου γιατί δεν ειναι ενεργοβορος.Δες και το Htc u11 με ίδιο επεξεργαστή και LCD οχι oled που εχει η samsung κάνει καλα νούμερα με επίσης 3000 μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα προφανως κατι κανουν καλα και εχουν καλα αποτελεσματα με τοσο μικρες μπαταριες και τετοιες αναλυσεις οθονων. Και δεν νομιζω οτι παιζει ρολο μονο ο 835 γιατι και με τον 821 εβγαζαν πολυ καλους χρονους στις περσινες ναυαρχιδες τους.

 

Όχι,δεν έβγαζαν καλούς χρόνους με τον 820, έβγαζαν καλούς χρόνους με τον exynos http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S7-battery-life-with-Exynos-CPU-vastly-superior-to-Snapdragon-flavor-heres-the-proof_id82900 η διαφορά μεταξύ του ίδιου μοντέλου με snapdragon και με exynos στην μπαταρία είναι μεγάλη, δεν κάνει το software τη διαφορά αλλά το soc

Link to comment
Share on other sites

Όχι και η απόδειξη είναι στο xda. είμαστε οφ οπότε δεν το συνεχίζω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το ότι υπάρχουν κάποιοι που ΄΄παίζουν΄΄ πιστεύοντας ότι κάνουν development και κάποιοι που χάνουν τον χρόνο τους φλασάροντας τα τερατουργήματα αυτών των ΄΄προγραμματιστών΄΄ δεν είναι απόδειξη.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχουν κάποιοι που ΄΄παίζουν΄΄ πιστεύοντας ότι κάνουν development και κάποιοι που χάνουν τον χρόνο τους φλασάροντας τα τερατουργήματα αυτών των ΄΄προγραμματιστών΄΄ δεν είναι απόδειξη.

Την στιγμή φίλε μου που αυτοί βγάζουν μια αναβάθμιση για ένα κινητό που η εταιρία του το έχει παρατήσει για μένα κάνουν δουλειά και μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρέπει να είμαι μαζόχα μιας και δεν προτιμώ το καθαρό android αλλά οκ.

Επί του θέματος προσωπικά το περιμένω πως και πως το Oneplus 5 αλλά για να το πάρω πρέπει να έχει μια τιμή εως το πολύ 500ευρώ ( το πιθανότερο δηλαδή είναι να μην το πάρω αλλά οκ ) και να μην αντιγράψει την apple και στα bezel.

Τώρα όσοι δεν έχoυν θέμα να σκάσουν και 700άρια στην One+ είναι οι ίδιοι που κράζουν όσους γουστάρουν να τα χώνουν στη sammy. ( για να μη παρεξηγηθώ, δεν είναι κακό να μην έχεις θέμα να το πάρεις όσο και να κάνει αν σου αρέσει και τα έχεις. Το κακό είναι να κράζεις τα πολλά χρήματα στις επιλογές των άλλων )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 479 θα έχει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

479 η 6/64gb και 529 η 8/128gb έτσι λένε μέχρι τώρα τα leaks

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω πως θα βγουνε 2 εκδόσεις.Πιστεύω σε μια 8/128 στα 500 ευρώ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...