Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω πως θα μοιάζει αρκετα στο R11 της μητρικής Oppo..

 

Δε θα μοιαζει, το ιδιο θα ειναι:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι και να λέμε θα είναι πάλι μια από τις κορυφαίες προτάσεις σε smartphone,αν βελτιώσει και την ήδη πολύ καλή κάμερα του op3t μια χαρα, επίσης εμένα μου αρέσει η εμφάνιση και πιστεύω θα είναι πιο όμορφο από το iPhone λόγο bezel,αν και η αλήθεια είναι ότι του μοιάζει πολύ από πίσω όπως και το 3t του μοιάζει πολύ από μπροστά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε lagaxy με unlockable bootloader, μπορειτε να πατε.

Εδω μιλαμε για πραγματικη ναυαρχιδα που δεν σταματαει πουθενα και εχετε το software δικο σας.

 

Και 600€ να τιμολογησει, θα ξεπουλησει, γιατι για πολλους ειναι καλυτερο απο το καθε άλλο τηλεφωνο που δεν μπορεις ουτε ρουτ να κανεις.

Εγώ δεν θα υπερασπιστώ την Samsung,αλλά μην ξεχνάμε ότι τουλάχιστον αυτή είναι σε θέση να κατασκευάσει όσα εκατομμύρια συσκευές χρειάζεται,και δεν θα βγάλει μετά από ένα 6μηνο ανακοίνωση ότι λόγο έλλειψης Amoled θα καταργήσει το υπάρχον μοντέλο,θα βγάλει ενα άλλο με άλλου είδους οθόνη,αλλά για να το ισοφαρίσει θα το εξοπλίσει με το καινούργιο επεξεργαστή που παρουσίασε τότε η Qualkom...Αν θυμάμαι καλά θα φτιάξει η QK μαζί με την LG έναν νέο επεξεργαστή για το και καινούργιο V30 της τελευταίας,όπως και από φήμες διάβασα ότι και η Samsung στο Note 8 θα βάλει μια βελτιωμένη έκδοση του 835,άρα μια χαρά μου φενεται και η 1+ κατά πάλι Νοέμβριο μεριά να βγάλει το 5Τ βασιζόμενη σε μια έλλειψη και ολα πάλι καλά θα είναι....

Και φυσικά με το καπελάκι των 30-50€ πάνω...

Και μην μου πεις ότι αυτό είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας,γιατί όταν κάνεις μια φορά φάουλ,και ακυρώνεις την ναυαρχίδα σου,γιατί να μην το ξανακάνεις...

Τώρα όσο αφορά το θα ξεπουλήσει,καλο θα ήταν να ξέρουμε τι παραγωγή κανει,και πόσες συσκευές πουλάει....

Ενώ η lagsung παράγει μερικά εκατομμύριαS8/S8+, ταυτόχρονα παράγει μερικά εκατομμύρια οθόνες για το iphone,μερικά εκατομμύρια οθόνες για το 1+5,ετοιμάζει το Note8,και βγάζει στην αγορά και μερικές άλλες σειρές όπως η Α,J,C,tablets,και ίσως κάτι που μου διαφεύγει...

Και για να προλάβω απαντήσεις έχω 1+3....και S7,και Xiaomi....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα υπερασπιστώ την Samsung,αλλά μην ξεχνάμε ότι τουλάχιστον αυτή είναι σε θέση να κατασκευάσει όσα εκατομμύρια συσκευές χρειάζεται,και δεν θα βγάλει μετά από ένα 6μηνο ανακοίνωση ότι λόγο έλλειψης Amoled θα καταργήσει το υπάρχον μοντέλο,θα βγάλει ενα άλλο με άλλου είδους οθόνη,αλλά για να το ισοφαρίσει θα το εξοπλίσει με το καινούργιο επεξεργαστή που παρουσίασε τότε η Qualkom...Αν θυμάμαι καλά θα φτιάξει η QK μαζί με την LG έναν νέο επεξεργαστή για το και καινούργιο V30 της τελευταίας,όπως και από φήμες διάβασα ότι και η Samsung στο Note 8 θα βάλει μια βελτιωμένη έκδοση του 835,άρα μια χαρά μου φενεται και η 1+ κατά πάλι Νοέμβριο μεριά να βγάλει το 5Τ βασιζόμενη σε μια έλλειψη και ολα πάλι καλά θα είναι....

Και φυσικά με το καπελάκι των 30-50€ πάνω...

Και μην μου πεις ότι αυτό είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας,γιατί όταν κάνεις μια φορά φάουλ,και ακυρώνεις την ναυαρχίδα σου,γιατί να μην το ξανακάνεις...

Τώρα όσο αφορά το θα ξεπουλήσει,καλο θα ήταν να ξέρουμε τι παραγωγή κανει,και πόσες συσκευές πουλάει....

Ενώ η lagsung παράγει μερικά εκατομμύριαS8/S8+, ταυτόχρονα παράγει μερικά εκατομμύρια οθόνες για το iphone,μερικά εκατομμύρια οθόνες για το 1+5,ετοιμάζει το Note8,και βγάζει στην αγορά και μερικές άλλες σειρές όπως η Α,J,C,tablets,και ίσως κάτι που μου διαφεύγει...

Και για να προλάβω απαντήσεις έχω 1+3....και S7,και Xiaomi....

 

Δεν καταλαβαινω το νοημα των λεγομενων σου.

Κατοχος 1+3, μου ακυρωθηκε εμενα το κινητακι μου επειδη εχει βγει το 3Τ;

 

Καμια εταιρια δεν ειναι αλανθαστη, εγω προσωπικα δεν αντεχω να αγορασω συσκευη 600€ και να εχει μονιμο framedrop στο ανοιγμα του app drawer.

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/oneplus-5-rumored-start-rs-32999-india-778646/

Το αρθρο αναφερεται στην Ινδια και οτι θα υπαρχουν δυο συσκευες,6/64 8/128 με τιμες 515$και 590$ αντιστοιχα...

Φυσικα αυτες οι φημες δεν εχουν επιβαιβεωθει απο την One Plus,αλλα πιστευω οτι αν υπαρχουν δυο συσκευες καπου εκεξ θα πανε οι τιμες...

Ακομα γραφει οτι στην Αμερικη θα πωλειται λιγο πιο κατω ενω θα υπαρχει διαφορετικη τιμομογηση σε καθε χωρα....

Για να δουμε...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε το referal προγραμμα οριστε το δικο μου λινκ https://oneplus.net/invite#ISBN7F0GPB9WZ terms https://oneplus.net/referral/terms βαση του οτι λενε αυτος που θα το χρησιμοποιησει θα χει εκπτωση 20 δολλαρια και εκεινος που το χει δωσει θα παρει καποιος ποντους

δεν ξερω αν αξιζει και ειμαι ηδη διστακτικος με την τιμη που ακουγεται ωστοσο αν συνεργαστουμε αν καποιοι το αγορασουμε θα εχουμε καποιο κερδος εστω σε αξεσουαρ

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες..Εγώ σαν κάτοχος Oneplus one, επί εποχής προσκλήσεων, θα ήθελα έκπτωση 80-100 ευρώ στο 5άρι, μιας και εμείς τους κάναμε 'ανθρώπους'.
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες..Εγώ σαν κάτοχος Oneplus one, επί εποχής προσκλήσεων, θα ήθελα έκπτωση 80-100 ευρώ στο 5άρι, μιας και εμείς τους κάναμε 'ανθρώπους'.

 

Ναι, και να σου στειλουν και καμια ανθοδεσμη στο σπιτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες..Εγώ σαν κάτοχος Oneplus one, επί εποχής προσκλήσεων, θα ήθελα έκπτωση 80-100 ευρώ στο 5άρι, μιας και εμείς τους κάναμε 'ανθρώπους'.
χωρίς πρόσκληση δεν είχε ντάμα?σας προσκάλεσαν για να πάρουν τα λεφτά σας?τι να πω τώρα...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://oneplus.net/invite#HPAUN7G0SFIABO

 

Αυτό είναι και το δικό μου. Αν κάποιοι από εμάς προβούμε σε αγορά, μπορούμε να συνεννοηθούμε μεταξύ μας για να έχουμε κάποιο όφελος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και να σου στειλουν και καμια ανθοδεσμη στο σπιτι :lol:

 

Γιατί όχι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαζί με 2 ρωσίδες

 

Γιατί όχι? Νο2

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χωρίς πρόσκληση δεν είχε ντάμα?σας προσκάλεσαν για να πάρουν τα λεφτά σας?τι να πω τώρα...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Τι να πεις τώρα? Κι όμως είπες εξυπνάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να πάρω το OP3T την ώρα που άρχισε να βγαίνει σιγά σιγά στο φως το OP5 και από τότε δεν ξέρω τι να κάνω.. Εσείς τι λέτε, να περιμένω για OP5 ή να πάω για OP3T απευθείας? Οι ενδοιασμοί που έχω είναι οι εξής:

 

 

  • Το OP5 θα ξεφεύγει αρκετά σε τιμή και δεν θα υπάρχει σε διαθεσιμότητα το OP3T από το επίσημο site της OP για να γίνει η παραγγελία
  • Φήμες λένε πως επιστρέφει το σύστημα με τα invites...
  • Γενικά δεν αγοράζω smartphones στο launch τους μη τυχόν έχουν κάποιο πρόβλημα και παρουσιαστεί έπειτα.. Πολλά έχουν δει τα ματάκια μας... Συνήθως περιμένω κανένα 3μηνο
  • Πρέπει να το έχω στα χέρια μου μέχρι τα μέσα του Ιουλίου.

 

Οπότε, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να πάρω το OP3T την ώρα που άρχισε να βγαίνει σιγά σιγά στο φως το OP5 και από τότε δεν ξέρω τι να κάνω.. Εσείς τι λέτε, να περιμένω για OP5 ή να πάω για OP3T απευθείας? Οι ενδοιασμοί που έχω είναι οι εξής:

 

 

  • Το OP5 θα ξεφεύγει αρκετά σε τιμή και δεν θα υπάρχει σε διαθεσιμότητα το OP3T από το επίσημο site της OP για να γίνει η παραγγελία
  • Φήμες λένε πως επιστρέφει το σύστημα με τα invites...
  • Γενικά δεν αγοράζω smartphones στο launch τους μη τυχόν έχουν κάποιο πρόβλημα και παρουσιαστεί έπειτα.. Πολλά έχουν δει τα ματάκια μας... Συνήθως περιμένω κανένα 3μηνο
  • Πρέπει να το έχω στα χέρια μου μέχρι τα μέσα του Ιουλίου.

 

Οπότε, τι λέτε?

 

Δεν μπορω να καταλαβω το διλλημα σου, 1+5 δαγκωτο

Και 100-150 να εχει παραπανω τα αξιζει γιατι θα εχει καλυτερο hardware, διπλες καμερες, και θα ειναι φρεσκο (ενω 1+3Τ ειναι ενος χρονου συσκευη, απλο refresh του 1+3)

 

Γιατι δεν αγοραζεις στο Launch; Τι προβλημα μπορει να εχει δηλαδη που θα φτιαχτει σε 2 μηνες; Αστικοι μυθοι ειναι αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αν έχει αμολεντ θα ξενερώσω.Είπα μια φορά στο 3 να κάνω πίσω αλλά δεν έχει απο εδώ και πέρα.Η άμολεντ για μενα ειναι το μοναδικό deal breaker.Καλά είναι και τα μπεζελ αλλά όχι τόσο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις 100% κάτι που δεν ξέρεις σίγουρα πως θα είναι με ξεπερνάει

 

Θα προτεινες ποτε 1+1 δεκα μερες πριν βγει το 1+2;

Θα προτεινες ποτε 1+2 δεκα μερες πριν βγει το 1+3;

 

Θα προτεινα ισως πχ s7 10 μερες πριν βγει το s8, αλλα εκει μιλαμε για μεγαλες χρηματικες διαφορές.

 

Απλά τωρα να παρεις 1+3Τ στα 440€ με 821, δεν αξιζει. Με τιποτα, οσο πατατα και να ειναι το 5 (που δεν θα ειναι)

 

 

προσωπικά αν έχει αμολεντ θα ξενερώσω.Είπα μια φορά στο 3 να κάνω πίσω αλλά δεν έχει απο εδώ και πέρα.Η άμολεντ για μενα ειναι το μοναδικό deal breaker.Καλά είναι και τα μπεζελ αλλά όχι τόσο.

 

Τι σε χαλασε στην αμολεντ?

 

Εγω τη θεωρω απαραιτητη, δεν ξαναπαω σε κινητο χωρις αμολεδ.-

Mε γλυκανε το nexus 6, εκανα ενα διαλλειμα με το nexus 5x, και τωρα με το 1+3 ειμαι σιγουρος.

 

amoled or GTFO

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις 100% κάτι που δεν ξέρεις σίγουρα πως θα είναι με ξεπερνάει

 

Γιατι να μην ειναι? Πανω κατω ξερεις τι να περιμενεις. Εναν πολυ δυνατο επεξεργαστη, μπολικη ram και χωρητικοτητα, ενα αψογο, αλαγκαριστο με πολυ καλο optimization λογισμικο που θα αναβαθμιζεται και θα γινεται καλυτερο, μια καμερα πιθανοτατα καλυτερη του 3/3Τ κυριως λογω καλυτερου και πιο καινουριου φακου (αν οχι καλυτερου sofware optimization) και αν δεν κανει καμια πατατα να βαλει μπαταρια 3.000mAH μονο (οπως εβαλαν στο Oppo R11), ολα θα ειναι ok. Περιπου ok.

 

Σιγουρα δε θα δικαιολογει αυτα τα χρηματα αφου θα υπολειπεται σε αλλους τομεις που οι επωνυμοι εχουν ξεφυγει λιγακι (πχ αδιαβροχοποιηση η οθονες τυπου Samsung) αλλα εκει θα μπουμε στην ατερμονη συζητηση παλι για τα πορτοφολια των αλλωνων και αν αξιζει να δινεις 550 η 600 η 900 για κινητα! Τωρα σχεδιαστικα ολα ειναι υποκειμενικα. Σε καποιους αρεσει και σε καποιους οχι. Ας το δουμε εννοειται πρωτα και κρινουμε μετα.

Εγω παντως προτεινω να μην ειναι κανεις βιαστικος γιατι δεν ειναι καθολου απιθανο να υπαρξει μετα το καλοκαιρι και ενας succesor.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προτεινω να μην ειναι κανεις βιαστικος γιατι δεν ειναι καθολου απιθανο να υπαρξει μετα το καλοκαιρι και ενας succesor.

 

Μετα το καλοκαιρι καμια πιθανοτητα. Χριστούγεννα Oneplus 5T με snapdragon 836 δε θα είναι καθολου απιθανο, αλλα ποιος περιμενει 6 μηνες για νέο κινητο; ;)

Το να παρει καποιος αυτή τη στιγμη που μιλαμε 3T είναι απλα εγκλημα. Με +50 παιρνει το -ξεκάθαρα ανωτερο- κι ας μην το εχουμε δει 5αρι (και 100 να είναι η διαφορα αν γινει discounted για να διωξουν το παλιο στοκ, παλι δεν αξιζει κατά τη γνωμη μου)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μετα το καλοκαιρι καμια πιθανοτητα. Χριστούγεννα Oneplus 5T με snapdragon 836 δε θα είναι καθολου απιθανο, αλλα ποιος περιμενει 6 μηνες για νέο κινητο; ;)

Το να παρει καποιος αυτή τη στιγμη που μιλαμε 3T είναι απλα εγκλημα. Με +50 παιρνει το -ξεκάθαρα ανωτερο- κι ας μην το εχουμε δει 5αρι (και 100 να είναι η διαφορα αν γινει discounted για να διωξουν το παλιο στοκ, παλι δεν αξιζει κατά τη γνωμη μου)...

 

Καλά πέρυσι η διαφορά μεταξύ 3 και 3Τ ήταν δεν ήταν 4 μηνες. Λόγω διαθεσιμότητας κλπ ναι, μπορεί να το αποκτούσε κάποιος αργότερα. Άλλωστε όταν λέμε μετά το καλοκαίρι, εννοούμε μετά τον Σεπτέμβριο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πέρυσι η διαφορά μεταξύ 3 και 3Τ ήταν δεν ήταν 4 μηνες. Λόγω διαθεσιμότητας κλπ ναι, μπορεί να το αποκτούσε κάποιος αργότερα. Άλλωστε όταν λέμε μετά το καλοκαίρι, εννοούμε μετά τον Σεπτέμβριο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Κυκλοφορία oneplus 3 : 14/6

Κυκλοφορία oneplus 3T: 28/11

Ήταν, δεν ήταν 5,5 μήνες.... :lol:

Αντε και μετά αναμονή για το 6αρι.

Ένα σκάρτο 6μηνακι θα είναι κι αυτό...

Καποιος που ξερει 5 πραγματα από εμπορικες πρακτικες στο χωρο της τεχνολογιας ,καταλαβαινει ευκολα πως το business model της oneplus, είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που σε καθοδηγει να αγορασεις day 1. Για την ακριβεια, day 0...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορία oneplus 3 : 14/6

Κυκλοφορία oneplus 3T: 28/11

Ήταν, δεν ήταν 5,5 μήνες.... :lol:

Αντε και μετά αναμονή για το 6αρι.

Ένα σκάρτο 6μηνακι θα είναι κι αυτό...

Καποιος που ξερει 5 πραγματα από εμπορικες πρακτικες στο χωρο της τεχνολογιας ,καταλαβαινει ευκολα πως το business model της oneplus, είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που σε καθοδηγει να αγορασεις day 1. Για την ακριβεια, day 0...

 

Εστω 5,5 μηνες. Βεβαια με την OP τιποτα δεν ειναι σιγουρο και ποια στρατηγικη θα ακουλουθησει. Προπερσυ ας πουμε μετα απο το ιδιο διαστημα εβγαλε το OP X. Περυσι εκανε αυτο με το 3Τ, αρα και φετος κατι θα κανει. Ισως να μην κανει και τιποτα! Αν ομως το 5 το βγαλει με 3.000mAH σιγουρα θα βγαλει εναν succesor με 3.600mAH:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εστω 5,5 μηνες. Βεβαια με την OP τιποτα δεν ειναι σιγουρο και ποια στρατηγικη θα ακουλουθησει. Προπερσυ ας πουμε μετα απο το ιδιο διαστημα εβγαλε το OP X. Περυσι εκανε αυτο με το 3Τ, αρα και φετος κατι θα κανει. Ισως να μην κανει και τιποτα! Αν ομως το 5 το βγαλει με 3.000mAH σιγουρα θα βγαλει εναν succesor με 3.600mAH:p

 

Προφανως τιποτα δεν είναι σιγουρο.

Παντως το μονο που είναι σιγουρο, είναι πως καποιος που αρέσκεται στο να αλλαζει τακτικα κινητο, με την αγορα ενός oneplus, διασφαλιζει ότι εχει παντα τελευταια σπεκς (τουλάχιστον σε θεμα cpu, gpu, ram, δηλαδή στα βασικοτερα components) και την καλυτερη μεταπωλητικη αξια, από οποιοδήποτε brand στην αγορα (μακραν).

Πχ, κατοχος του 3 με +80 (πωληση παλιου και αγορα νεου) πηγαινε στο 3Τ. Αντιστοιχα, από το 3Τ στο 5, με αλλα 80-90, ητοι 2 αλλαγες κινητου το χρονο, παντα κατοχος "latest and greatest" με κοστος 170 ευρω ετησίως. Για ένα "τρελαμενο" με την τεχνολογια, αυτό το ποσο είναι πραγματικα μικρο κι εχει παντα "φρεσκο" και με πληρη εγγυηση gadget ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...