Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως τιποτα δεν είναι σιγουρο.

Παντως το μονο που είναι σιγουρο, είναι πως καποιος που αρέσκεται στο να αλλαζει τακτικα κινητο, με την αγορα ενός oneplus, διασφαλιζει ότι εχει παντα τελευταια σπεκς (τουλάχιστον σε θεμα cpu, gpu, ram, δηλαδή στα βασικοτερα components) και την καλυτερη μεταπωλητικη αξια, από οποιοδήποτε brand στην αγορα (μακραν).

Πχ, κατοχος του 3 με +80 (πωληση παλιου και αγορα νεου) πηγαινε στο 3Τ. Αντιστοιχα, από το 3Τ στο 5, με αλλα 80-90, ητοι 2 αλλαγες κινητου το χρονο, παντα κατοχος "latest and greatest" με κοστος 170 ευρω ετησίως. Για ένα "τρελαμενο" με την τεχνολογια, αυτό το ποσο είναι πραγματικα μικρο κι εχει παντα "φρεσκο" και με πληρη εγγυηση gadget ;)

 

Τωρα δυστυχως δε νομιζω οτι θα πας στο 5αρι μονο με 80+ αν αληθευουν οι τιμες. Και δεν μιλαω για την βασικη 6/64 που την εχουν ολοι τωρα στο 3/3T ουτως η αλλως, αλλα για την 8/128 που θα θελουν οι περισσοτεροι, σιγουρα θα θες 180+ :lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τωρα δυστυχως δε νομιζω οτι θα πας στο 5αρι μονο με 80+ αν αληθευουν οι τιμες. Και δεν μιλαω για την βασικη 6/64 που την εχουν ολοι τωρα στο 3/3T ουτως η αλλως, αλλα για την 8/128 που θα θελουν οι περισσοτεροι, σιγουρα θα θες 180+ :lol:

 

Αν έβαζες αγγελια πριν καμιά βδομάδα το 3Τ το έδινες 390. Με +90 έπαιρνες λοιπόν νέα cpu, gpu, καλυτερη κάμερα, ίσως ταχύτερη φορτιση, ανανέωση εγγυησης και θα είχες το "τελευταίο μοντέλο"

Σε κάποιους αυτό δε λέει τίποτα, σε κάποιους άλλους φανατικούς smartphoneακηδες είναι, από την άλλη, σημαντικό.

Διαλέγεις και παίρνεις;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζες αγγελια πριν καμιά βδομάδα το 3Τ το έδινες 390. Με +90 έπαιρνες λοιπόν νέα cpu, gpu, καλυτερη κάμερα, ίσως ταχύτερη φορτιση, ανανέωση εγγυησης και θα είχες το "τελευταίο μοντέλο"

Σε κάποιους αυτό δε λέει τίποτα, σε κάποιους άλλους φανατικούς smartphoneακηδες είναι, από την άλλη, σημαντικό.

Διαλέγεις και παίρνεις;)

Γιατί ξέρεις τις τιμές και το λες αυτό? Με βάση τις φήμες, αν το 8/128 στοιχίζει 550 η και πιο πάνω, κάνε τις πράξεις να δεις πόσα θα θες από 390 να πας στα 550 τουλάχιστον. Ακόμα και το 6/64 αν κοστίζει 490 θα ήθελες ένα 100αρικο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός πήρα το 3Τ με 335€ κ;ι με tempered glass και με θήκη Spigen...

Αν το 5 βγει με IP πιστοποίηση τότε θα το πάρω αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός πήρα το 3Τ με 335€ κ;ι με tempered glass και με θήκη Spigen...

Αν το 5 βγει με IP πιστοποίηση τότε θα το πάρω αμέσως...

 

Και αν δεν βγει με IP πιστοποιηση αλλα κατι σαν το Mi6:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...εστω μια αντοχη στο νερο...

 

Τουλαχιστον ας το βαλει και αυτο να δικαιολογει την ανεβασμενη τιμη του.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες δύο μέρες νομίζω διάβασα. Εκτός αν ισχύουν τα περί προκλήσεων πάλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινες ποτε 1+1 δεκα μερες πριν βγει το 1+2;

Τι σε χαλασε στην αμολεντ?

 

Εγω τη θεωρω απαραιτητη, δεν ξαναπαω σε κινητο χωρις αμολεδ.-

Mε γλυκανε το nexus 6, εκανα ενα διαλλειμα με το nexus 5x, και τωρα με το 1+3 ειμαι σιγουρος.

 

amoled or GTFO

 

τα χρώματα, είναι τελείως ψεύτικα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες δύο μέρες νομίζω διάβασα. Εκτός αν ισχύουν τα περί προκλήσεων πάλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα περι προσκλησεων δυσκολο να ισχουν (ισως μονο Ινδια). Τι ωρα Ελλαδος ειναι η παρουσιαση; 20:00 ?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα περι προσκλησεων δυσκολο να ισχουν (ισως μονο Ινδια). Τι ωρα Ελλαδος ειναι η παρουσιαση; 20:00 ?

 

Στις 19:00. Καμια περιπτωση για συστημα προσκλησεων στην Ευρωπη...

Link to comment
Share on other sites

τα χρώματα, είναι τελείως ψεύτικα.

 

στο display εβαλες sRGB mode και σου φανηκαν ασχημα δηλαδη;

 

Απο τις πιο καλες οθονες ειναι

 

http://www.anandtech.com/show/10445/revisiting-the-oneplus-3/2

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται θα πάει για day 1 το OP5 σε περίπτωση που κοστίζει λιγότερο απο 500€.

Ας ελπίσουμε ότι θα ανοίξουν γρήγορα οι παραγγελίες για Ευρώπη και χωρίς invites...

 

Κάτι άσχετο.. Οι πληρωμές μέσω paypal είναι πλέον ενεργές για Ελλάδα? Έχω να αγοράσω πάνω από χρόνο και δεν ξέρω τι παίζει..

Είναι καλύτερα με χρήση πιστωτικής ή προ-πληρωμένης?

Link to comment
Share on other sites

τα χρώματα, είναι τελείως ψεύτικα.

 

Από ότι φαίνεται θα πάει για day 1 το OP5 σε περίπτωση που κοστίζει λιγότερο απο 500€.

Ας ελπίσουμε ότι θα ανοίξουν γρήγορα οι παραγγελίες για Ευρώπη και χωρίς invites...

 

Κάτι άσχετο.. Οι πληρωμές μέσω paypal είναι πλέον ενεργές για Ελλάδα? Έχω να αγοράσω πάνω από χρόνο και δεν ξέρω τι παίζει..

Είναι καλύτερα με χρήση πιστωτικής ή προ-πληρωμένης?

 

Aν παρεις απο το επισημο site, δεν εχεις κανενα θεμα, ειναι σαν να κανεις αγορά απο Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

στο display εβαλες sRGB mode και σου φανηκαν ασχημα δηλαδη;

 

Απο τις πιο καλες οθονες ειναι

 

http://www.anandtech.com/show/10445/revisiting-the-oneplus-3/2

 

δεν μου αρέσει γενικά η αμολεντ δεν έχει να κάνει με το κινητό.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινες ποτε 1+1 δεκα μερες πριν βγει το 1+2;

Θα προτεινες ποτε 1+2 δεκα μερες πριν βγει το 1+3;

 

Θα προτεινα ισως πχ s7 10 μερες πριν βγει το s8, αλλα εκει μιλαμε για μεγαλες χρηματικες διαφορές.

 

 

Θα πρότεινα 7 ημέρες υπομονής εξ'αρχής για να ξέρω στα σίγουρα.

 

Γιατι να μην ειναι? Πανω κατω ξερεις τι να περιμενεις. Εναν πολυ δυνατο επεξεργαστη, μπολικη ram και χωρητικοτητα, ενα αψογο, αλαγκαριστο με πολυ καλο optimization λογισμικο που θα αναβαθμιζεται και θα γινεται καλυτερο, μια καμερα πιθανοτατα καλυτερη του 3/3Τ κυριως λογω καλυτερου και πιο καινουριου φακου (αν οχι καλυτερου sofware optimization) και αν δεν κανει καμια πατατα να βαλει μπαταρια 3.000mAH μονο (οπως εβαλαν στο Oppo R11), ολα θα ειναι ok. Περιπου ok.

 

Σιγουρα δε θα δικαιολογει αυτα τα χρηματα αφου θα υπολειπεται σε αλλους τομεις που οι επωνυμοι εχουν ξεφυγει λιγακι (πχ αδιαβροχοποιηση η οθονες τυπου Samsung) αλλα εκει θα μπουμε στην ατερμονη συζητηση παλι για τα πορτοφολια των αλλωνων και αν αξιζει να δινεις 550 η 600 η 900 για κινητα! Τωρα σχεδιαστικα ολα ειναι υποκειμενικα. Σε καποιους αρεσει και σε καποιους οχι. Ας το δουμε εννοειται πρωτα και κρινουμε μετα.

Εγω παντως προτεινω να μην ειναι κανεις βιαστικος γιατι δεν ειναι καθολου απιθανο να υπαρξει μετα το καλοκαιρι και ενας succesor.

 

Συμφωνώ τα ξέρουμε όλα αυτά από τις φήμες αλλά δεν έμειναν και πολλές ημέρες για να ξέρουμε στα σίγουρα το σύνολο του ( μαζί με την τιμή ). Ως τώρα το μόνο που έχει επιβεβαιώσει η εταιρεία εκτός από τον 835 είναι την διπλή κάμερα και τo design αλά iphone, όλα τα υπόλοιπα είναι πιθανότητες. Οπότε το να κρατάμε μια πισινή δεν είναι κακό. Κι εγώ λογικά θα το πάρω αλλά κρατάω μια πισινή μπας και μας προτείνει τίποτα απο τις τακτικές τις oppo που πουλάει midrange hardware σε τιμές ναυαρχίδας.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Aν παρεις απο το επισημο site, δεν εχεις κανενα θεμα, ειναι σαν να κανεις αγορά απο Ελλαδα

Δεν κατάλαβα τι εννοείς :p

 

Λειτουργεί το PayPal κανονικά ή κάνω τη πληρωμή μέσω πιστωτικής κατευθείαν?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς :p

 

Λειτουργεί το PayPal κανονικά ή κάνω τη πληρωμή μέσω πιστωτικής κατευθείαν?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Κατευθείαν με πιστωτική ..Έτσι αγόρασα εγώ το 2 και το 3

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσο μεγάλη και να είναι η εταιρία, μόνο Paypal.Ποτέ και για κανένα λόγο με οτιδήποτε άλλο.έχω φάει τρελή ταλαιπωρία από κολοσσό κιόλας για να μου γυρίσουν τα λεφτά πίσω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εκτος αυτού εχουν αναφερθεί περιπτώσεις που εγινε πληρωμή με ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλα απορριφθηκε... και μετα περιμεναν ποσες μερες να γινει refund.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Και εκτος αυτού εχουν αναφερθεί περιπτώσεις που εγινε πληρωμή με ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλα απορριφθηκε... και μετα περιμεναν ποσες μερες να γινει refund.

 

Πως γινεται να ΕΓΙΝΕ ΠΛΗΡΩΜΗ και μετα να αποοριφθηκε και μετα να περιμενει refund? αφου απορριφθηκε... :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Έγινε η πληρωμή κανονικά, αλλά μετα κάποιες ώρες γίνεται απόρριψη από την oneplus και περιμένει ο πελάτης να γίνει επιστροφή των χρημάτων. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις με χρεωστικές.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω... κάτι με τις τράπεζες.

 

μια περίπτωση: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7208928#post7208928

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...