Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το link είναι νεκρό,η κοπέλα σε ποια αναφέρεται?Στα κλασσικά ibuds ή στα ADDIEMS?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μάλλον έχω καταλήξει στην αγορά των sennheiser ie8, υπάρχει πιο φτηνό μαγαζί το οποίο να είναι αξιόπιστο, από αυτό εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχω καταλήξει στην αγορά των sennheiser ie8, υπάρχει πιο φτηνό μαγαζί το οποίο να είναι αξιόπιστο, από αυτό εδώ;

 

Δεν ξέρω για πιο φτηνά αλλα βλέπω £179+£14(ελάχιστα μεταφορικά)=~227ευρώ,ενώ ο Νάκας τα έχει 243 ευρώ με δωρεαν μεταφορικά.

Αν υπολογίσεις ακριβώς τα μεταφορικά σου μπορεί να μη σε συμφέρει.

Επίσης δε φαίνεται να χει διαθέσιμο στοκ.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη έψαχνα για ακουστικά και είχα πελαγωσει απο αυτα που διάβαζα μιας και έχουν αναφερθεί ξανά τα συγκεκριμένα απλα να επισημάνω ότι τα ProAlpha είναι σε πολυ καλη τιμη!

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=51&products_id=447

 

(μην θεωρηθεί διαφήμιση απλα ενημερώση είναι!)

Edited by asteras84
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά ρε φίλε, θα τα έπαιρνα που θα τα έπαιρνα, περίμενα να τελειώσει η εξεταστική να ασχοληθώ.

Όμως τώρα που είδα την προσφορά σε 5 λεπτά έκανα την παραγγελία.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! :)

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πιο φτηνά αλλα βλέπω £179+£14(ελάχιστα μεταφορικά)=~227ευρώ,ενώ ο Νάκας τα έχει 243 ευρώ με δωρεαν μεταφορικά.

Αν υπολογίσεις ακριβώς τα μεταφορικά σου μπορεί να μη σε συμφέρει.

Επίσης δε φαίνεται να χει διαθέσιμο στοκ.

 

Τα βρήκα και εδώ με227 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά. Σε ebay και amazon, υπάρχει κάποιος πιο φτηνός αλλά αξιόπιστος πωλητής;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας παρακαλώ διότι έχω μπερδευτεί. Ποιό απο τα 3 λέτε να πάρω? eterna-rev2 , Klipsh-imageS4i , Westone1-iSoniTalk . Θά προτημούσα να έχει και μικρόφωνο για να μπορώ να το δουλεύω με το Iphone4. Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Το budget που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 100 ευρώ .

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γνωμη εχετε γιαυτα ?

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-stereo-headsets/nokia-bluetooth-stereo-headset-bh-905i

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/wired-headsets/nokia-stereo-headset-wh-701/specifications

 

το πρωτο θα το χρησιμοποιω και με το πισι... εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο? επισης ξερετε τις τιμες αυτων των 2 ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας παρακαλώ διότι έχω μπερδευτεί. Ποιό απο τα 3 λέτε να πάρω? eterna-rev2 , Klipsh-imageS4i , Westone1-iSoniTalk . Θά προτημούσα να έχει και μικρόφωνο για να μπορώ να το δουλεύω με το Iphone4. Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Το budget που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 100 ευρώ .

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Αν τα βαθμολογούσα θα τα έβαζα με την εξής σειρά(το 1 είναι το καλύτερο):

Ποιότητα ήχου: ετέρνα 1, westone: 2, klipsch 3

Άνεση: westone 1, klipsch 1, eterna 2

ποιότητα κατασκευής: westone1, eterna 2, klipsch 3

accessories: westone 1, klipsch 2, eterna 2

value for money: eterna 1, westone 2, klipsch 2

 

Αν θές άλλη πρόταση θα σου έλεγα να δεις τα ακουστικά της meelectronics τα οποιά έρχονται ολα και με έκδοση P με μικροφωνο. Τα cc51 ειναι η ναυαρχίδα τους και φαίνονται πολύ ομορφα και ποιοτικά. Αν αγοραζα ακουστικά σήμερα θα ήταν απτα φαβορι στις επιλογές μου.

 

παιδια τι γνωμη εχετε γιαυτα ?

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-stereo-headsets/nokia-bluetooth-stereo-headset-bh-905i

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/wired-headsets/nokia-stereo-headset-wh-701/specifications

 

το πρωτο θα το χρησιμοποιω και με το πισι... εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο? επισης ξερετε τις τιμες αυτων των 2 ?

 

 

Ακριβά πρέπει ναναι τα bluetooth.

Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι οτι τα δευτερα που μας δειχνεις τα οποια πρεπει να είναι τα ίδια με αυτά που είχε μεσα το nokia 5530 μου ειναι χάλια. Και απο ποιοτητα κατασκευής. Πχ το καλώδιο μπλεκεται συνέχεια και απο ποιότητα ήχου.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν τα βαθμολογούσα θα τα έβαζα με την εξής σειρά(το 1 είναι το καλύτερο):

Ποιότητα ήχου: ετέρνα 1, westone: 2, klipsch 3

Άνεση: westone 1, klipsch 1, eterna 2

ποιότητα κατασκευής: westone1, eterna 2, klipsch 3

accessories: westone 1, klipsch 2, eterna 2

value for money: eterna 1, westone 2, klipsch 2

 

Αν θές άλλη πρόταση θα σου έλεγα να δεις τα ακουστικά της meelectronics τα οποιά έρχονται ολα και με έκδοση P με μικροφωνο. Τα cc51 ειναι η ναυαρχίδα τους και φαίνονται πολύ ομορφα και ποιοτικά. Αν αγοραζα ακουστικά σήμερα θα ήταν απτα φαβορι στις επιλογές μου.

.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ , ήσουν πολύ αναλυτικός. Με την ευκαιρία έχεις κάποιο liok που μπορώ να γοράσω τα cc51 και ένα link για enterna.

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Ακριβά πρέπει ναναι τα bluetooth.

Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι οτι τα δευτερα που μας δειχνεις τα οποια πρεπει να είναι τα ίδια με αυτά που είχε μεσα το nokia 5530 μου ειναι χάλια. Και απο ποιοτητα κατασκευής. Πχ το καλώδιο μπλεκεται συνέχεια και απο ποιότητα ήχου.

 

εμενα με ειχαν φανει αρκετα καλα μια φορα που τα χα βαλει... ειναι και ηχομονωτικα και δεν ακους γυρω σου :p

 

τι με προτεινεις για το κινητο ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ , ήσουν πολύ αναλυτικός. Με την ευκαιρία έχεις κάποιο liok που μπορώ να γοράσω τα cc51 και ένα link για enterna.

 

Thank you

Εδώ είναι λινκ για τα ετέρνα, απο ebay και απο το καταστημα του ίδιου seller. Απτο καταστημα του νομίζω ειναι λιγο πιο φτηνά αλλά με ebay πληρώνεις και μέσω paypal.

Εδώ είναι η επισημη σελίδα για τα meelectronics cc51. Η εκδοση P ειναι +10$.

Πολυ εξυπηρετικοί και αξιοπιστοι.

Εδώ μπορεις να δεις τη γνώμη για τα ακουστικά που συζητάμε (αλλά και να πάρεις ιδέες) απο ενα έμπειρο μέλος του headfi.

 

Για την σελιδα που ρωτάς την έχω ακουστά αρα ειναι εγκυροι αλλά δεν εχω αγοράσει ποτέ.

εμενα με ειχαν φανει αρκετα καλα μια φορα που τα χα βαλει... ειναι και ηχομονωτικα και δεν ακους γυρω σου :p

 

τι με προτεινεις για το κινητο ?

 

Φίλε μου, μπήκα στην περιεργεια και τα δοκιμασα. Τελικά δεν ειαι τόσο χάλια. Έχουν ενα γενικά ικανοποιητικό ήχο και είναι άνετα στο αυτί. Και το μπάσο τους το έχουν και ειναι και καθαρά. Για έναν που δεν τα ψυριάζει πολύ θα μείνει πολύ ικανοποιημένος.

Το μόνο που παρατήρησα ειναι οτι οταν τα βάζω στο pc ή στο mp3player μου δεν κλιπάρουν καλά. Πρέπει να τα βάλω μεσα στο βύσμα ως τη μέση. Αν τα βάλω τελειως μέσα ο ήχος ακουγεται χάλια. Στο nokia 5530 μου κλιπάρει κανονικά. Αυτο με κάνει να υποθέτω οτι είναι φτιαγμένα για νόκια.

Επίσης να σου πω πως εγώ έχω τα wh-205. Η διαφορά ομως νομίζω με τα wh-701 είναι μονο οτι έχουν και τηλεκοντρολ ενώ τα δικά μου μονο μικροφωνο και κουμπί απάντησης. Ο ήχος κρινοντας απο την εμφάνιση και την λογική μάρκετινγ θα ειναι ο ίδιος.

Μπορώ να σου τα στείλω αν μου βάλεις τα γραμματόσημα για να βρουν και αυτά έναν αξιο ιδιοκτήτη. Πάνω απο 10 λεπτά δεν τα εχω χρησιμοποιήσει. Παρολαυτά απτο ebay τα βρίσκεις πολύ φτηνά και το ίδιο και τα wh701 αρά δεν ξέρω αν αξίζουν τα γραμματοσημα. Εγώ ομως πολύ ευχαρίστως στα στέλνω.

Edited by AngeloDion
Επίδη είμαι μάγκας
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο αυτό http://www.earphonesolutions.com/

το κατάστημα έχει αγοράσει κανένας? Είναι οκ?

 

 

Thanks

 

Τους εχω ρωτησει αλλα δεν στελνουν Ελλαδα, αλλα γενικα ειναι απο τα μεγαλυτερα site σε θεματα ακουστικων.

Edited by Godfavor777
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Καποιο παλικαρι εδω μεσα ειχε πει πως σκοπευε να παραγγειλει τα Sennheiser IE8.

Αν παρακολουθει το thread μπορει να γραψει αν τελικα τα πηρε και ενα μικρο review ;

Προσωπικα ακουσα χθες τα IE7 τα οποια απ οσα λενε στο δικτυο ειναι 98% ιδια ηχητικα και πως απλα δεν εχουν ρυθμιση για το μπασο, λενε πως

ειναι τα ΙΕ8 με τη ρυθμιση στο minimum, δε μπορω να πω πως ενθουσιαστηκα ...

 

 

Τα Shure 530 μου φανηκαν πολυ καλυτερα, οσο για το ξακουστο τεραστιο soundstage, εγω δε καταλαβα τετοια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω ακούσει, review δε μπορώ να γράψω βέβαια, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το μπάσο τους αν και "χωρταστικό" μου φάνηκε υπερβολικό ακόμη και στη χαμηλότερη ρύθμιση.

 

Υ.Σ.

Το ζευγάρι που άκουσα ήταν "στρωμένο" με πάρα πολλές ώρες "πτήσης" ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται,εντόπισα εδώ,τα Creative EP-630,στη (μάλλον εξευτελιστική) τιμή των 3.99 € (κανονικά κοστίζουν γύρω στα 20-30€)

 

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(κινούνται στα επίπεδα των cx300),αλλα για κάποιον που δεν έχει υψηλές απαιτήσεις,ή ψάχνει για back-up ζευγάρι,ειναι καλή επιλογή.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται,εντόπισα εδώ,τα Creative EP-630,στη (μάλλον εξευτελιστική) τιμή των 3.99 € (κανονικά κοστίζουν γύρω στα 20-30€)

 

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(κινούνται στα επίπεδα των cx300),αλλα για κάποιον που δεν έχει υψηλές απαιτήσεις,ή ψάχνει για back-up ζευγάρι,ειναι καλή επιλογή.

 

πολύ καλή προσφορά! :blink: τα αξίζουν τα λεφτά τους. μάλλον για ξεπούλημα θα ειναι.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται,εντόπισα εδώ,τα Creative EP-630,στη (μάλλον εξευτελιστική) τιμή των 3.99 € (κανονικά κοστίζουν γύρω στα 20-30€)

 

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(κινούνται στα επίπεδα των cx300),αλλα για κάποιον που δεν έχει υψηλές απαιτήσεις,ή ψάχνει για back-up ζευγάρι,ειναι καλή επιλογή.

 

Λοιπον πηγα απο το μαγαζι πηρα δυο κομματια και ξεκιναει η ιστορια...

Η συσκευασια ειναι σε σακουλακι(!) τυλιγμενα με 3 διαφορετικα μαξιλαρακια,το ενα ζευγαρι απο το αλλο εχει διαφορα σε μηκος καλωδιου και το ενα ζευγαρι δεν παιζει...κομμενο καλωδιο μαλλον γιατι οταν το κουναω απο τη βαση κανει επαφη και ψιλοπαιζει!

Αν καποιος εχει αυτα τα ακουστικα να μου πει μονο αν ειναι τοσο μουντος ο ηχος τους...

Link to comment
Share on other sites

ή fakes θα είναι ή ΟΕΜ. Όταν λες μουντος εξαρτάται τι ακουστικά είχες μέχρι τώρα. Αν δεν είχες πολύ καλά τοτε έπρεπε να σου φανούν πολύ καλά. πάρτα πίσω καλύτερα.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα απο το μαγαζι πηρα δυο κομματια και ξεκιναει η ιστορια...

Η συσκευασια ειναι σε σακουλακι(!) τυλιγμενα με 3 διαφορετικα μαξιλαρακια,το ενα ζευγαρι απο το αλλο εχει διαφορα σε μηκος καλωδιου και το ενα ζευγαρι δεν παιζει...κομμενο καλωδιο μαλλον γιατι οταν το κουναω απο τη βαση κανει επαφη και ψιλοπαιζει!

Αν καποιος εχει αυτα τα ακουστικα να μου πει μονο αν ειναι τοσο μουντος ο ηχος τους...

 

Fake alert!

 

Και μονο το σακουλακι για μένα είναι no-go.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παιδιά μην ασχολείσται άλλο, fakes 100%, από τη τιμή και μόνο φαινόταν το πράγμα ...

 

4 euro, είναι ποτέ δυνατόν να ήταν αυθεντικά ;

Τι κάνει νιαου νιαου ... έχω βρεί ουκ ολίγες ευκαιρίες και προσφορές, αλλά όχι και 4 euro ΑΠΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ !!!

Ούτε στο e-bay να 'μασταν ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Έ

Τι κάνει νιαου νιαου ... έχω βρεί ουκ ολίγες ευκαιρίες και προσφορές, αλλά όχι και 4 euro ΑΠΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ !!!

 

Θα περιμενε κανείς,αυτό ακριβώς να ήταν ένα ανάχωμα σιγουριάς...

 

Λυπάμαι και ζητώ συγγνώμη απ'όλους διότι ήταν δική μου πρόταση :(

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα απο το μαγαζι πηρα δυο κομματια και ξεκιναει η ιστορια...

Η συσκευασια ειναι σε σακουλακι(!) τυλιγμενα με 3 διαφορετικα μαξιλαρακια,το ενα ζευγαρι απο το αλλο εχει διαφορα σε μηκος καλωδιου και το ενα ζευγαρι δεν παιζει...κομμενο καλωδιο μαλλον γιατι οταν το κουναω απο τη βαση κανει επαφη και ψιλοπαιζει!

Αν καποιος εχει αυτα τα ακουστικα να μου πει μονο αν ειναι τοσο μουντος ο ηχος τους...

 

fakes είναι. γιατί την πάτησα πριν κάτι χρόνια και εγώ. σε σακουλάκι....:lol: ο ήχος τους είναι χάλια πραγματικά. για πέταμα. εγώ άμα έβλεπα σακουλάκι ξανά θα τους έλεγα να τα βάλουν στο απευθυσμένο τους. απορώ δηλαδή με τι θράσος τα πουλάνε. ας κάνουν και 1 ευρώ δεν θα πρεπε να τα πουλάνε σαν μάρκες. να πούνε εξ'αρχής ότι είναι αντίγραφα. γιατί να δουλεύουν τον κόσμο δηλαδή

 

να πας και να τα επιστρέψεις. άμα σου πουν μα και μου, πες ότι είναι fakes και θα τους κάνεις αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή. όπως είπα δεν είναι τα λεφτά η κοροιδία είναι

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, χτες παρέλαβα τα sennheiser ie8 από υποκατάστημα του Νάκα. Μου τα άφησε μετά από παζάρια στα 200 ευρώ. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Μου αρέσει πολύ η άριστη εφαρμογή στο αυτί. Βέβαια δεν έχει τόσο καλή απομόνωση , αλλά όταν ανοίγεις την μουσική, δεν ακούς κανένα εξωτερικό θόρυβο. Σημείωση, τα δοκίμασα μόνο με τα tips που έχουν πάνω τους όπως έρχονται. Το καλώδιο είναι πολύ ωραίο, και δεν δημιουργεί μικροφωνική. Όσον αφορά τον ήχο, είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει μέχρι τώρα. Μου θύμισε τα sennheiser hd595 που είχα, με περισσότερο μπάσο βέβαια. Περισσότερα μετά το απαραίτητο στρώσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...