Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια.. Έχω τα απλά και θέλω να πάρω και αυτά τώρα..

Ευχαριστημένος εννοείται από τα hybrid.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα momentum παιδιά είναι κορυφαία για τα χρήματα τους

Τα έχει ένας φίλος και τα έχω δοκιμάσει

Στα 100€ κάνουν τίμια την δουλειά τους

Εγώ όμως για εμένα πήρα τα Rha ma750i

Τα ήθελα για επαγγελματική χρήση in ear monitor και ήμουν μεταξύ sennheiser momentum, shure se215 ή se425, Beyer dynamic idx 160 ie, και rha t20i

 

Μίλησα με κάποιον στο κατάστημα Ωδές που άκουσα ότι είναι αρκετά γνώστης

Μου είπε ότι τα Rha είναι κορυφαία σε in ear monitor και για live είναι ότι πρέπει

Αποφάσισα και πήρα τα ma750 με 100€

 

Για τα momentum μου είπε δεν κάνουν τόσο για επαγγελματική χρήση in ear monitor παρά μόνο για χρήση σε κινητά και λοιπά

 

Τα rha παντως μια εβδομάδα που τα έχω δείχνουν πολύ καλά. Και ποιοτικά και από ήχο πολύ καλά. Δεν πέφτουν με τίποτα από το αυτί. Έχουν 6-7 ανταλλακτικά ζευγάρια λάστιχα για να βρεις ποιο ταιριάζει στο αυτι σου

Πηρ; την έκδοση για iPhone και τα χρησιμοποιώ και στο κινητό. Αρχικά είμαι ευχαριστημένος

 

 

οταν λες επαγγελματικη χρηση? ειναι σχετικο αυτο. το καθε ακουστικο εχει και τη δικη του ηχητικη υπογραφη. δεν υπαρχει ενα τελειο για ολα. αλλοι θελουν περισσοτερο μπασο, αλλοι πιο αναλυτικα, αλλοι καλυτερο mid/treble ειναι υποκειμενικο αυτο. γιαυτο σε ρωταω το επαγγελματικη χρηση πως το εννοεις.

 

πχ στα 100 ευρω ενα απο τα καλυτερα και προτεινομενα και απο το head-fi ειναι αυτα που ερχονται και με μικροφωνο για κινητα

 

https://usa.1more.com/products/triple-driver-in-ear-headphones

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-1MORE-Triple-Driver-In-Ear-Headphones-Headset-Earphones-with-In-line-Microphone-and-Remote/32654365537.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_9999_10061_10062_10056_503_10055_10054_10059_10099_10078_501_10079_427_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051_10106-9999,searchweb201603_2,afswitch_1&btsid=992d4487-61d1-4514-86ba-bc1c1266e0e9

 

http://theheadphonelist.com/headphone_review/1more-triple-driver-in-ear-headphones-review-e1001/

 

Near the end of the review, I connected the E1001 in-ears to an SPL Phonitor II professional monitoring amplifier to see how well they would "scale up" when fed unfettered power. I was rewarded with a level of dynamic slam, especially in the mid and low bass, that rivaled any in-ear I've used. The soundstage was also huge, as large as what I usually get from full-sized over-ear headphones. Save for a slight amount of low-level hiss, this was a very synergistic sonic combination.

 

http://hometheaterreview.com/1more-e1001-triple-driver-earphones-reviewed/

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρεται. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη.

 

Έχω στα τελευταία 3 ακουστικά θέμα με το καλώδιο.

 

Εκεί που συνδέεται με τηνία άκρη του βύσματος παρατηρώ ότι μεσα σε λίγους μήνες από την αγορά, χάνει την καλή συνδεσιμοτητα με αποτέλεσμα το ένα ηχειακι να μην παράγει ήχο.

 

Υπάρχει λύση η κάτι στην αγορά που δεν θα είχε θέμα?

Bluetooth δεν θα ήθελα.

 

Ευχαριστώ!

Edited by apatris
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη.

 

Έχω στα τελευταία 3 ακουστικά θέμα με το καλώδιο.

 

Εκεί που συνδέεται με τηνία άκρη του βύσματος παρατηρώ ότι μεσα σε λίγους μήνες από την αγορά, χάνει την καλή συνδεσιμοτητα με αποτέλεσμα το ένα ηχειακι να μην παράγει ήχο.

 

Υπάρχει λύση η κάτι στην αγορά που δεν θα είχε θέμα?

Bluetooth δεν θα ήθελα.

 

Ευχαριστώ!

Αν είναι 3 διαφορικά ακουστικά τότε θέμα είναι στην χρήση που κάνεις (κακή χρήση) αν είναι τα ίδια ακριβός και σε άλλα δεν σου κάνει τότε είναι ώρα να αλλάξεις μάρκα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.

Ψαχνω ακουστικα Bluetooth για το γυμναστηριο.

Ειδα τα Awei a980bl, λενε τπτ; η κατι αντιστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ψαχνω ακουστικα Bluetooth για το γυμναστηριο.

Ειδα τα Awei a980bl, λενε τπτ; η κατι αντιστοιχο;

 

Πήρα προσφατα τα Meizu ep51 και είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες επαγγελματικη χρηση? ειναι σχετικο αυτο. το καθε ακουστικο εχει και τη δικη του ηχητικη υπογραφη. δεν υπαρχει ενα τελειο για ολα. αλλοι θελουν περισσοτερο μπασο, αλλοι πιο αναλυτικα, αλλοι καλυτερο mid/treble ειναι υποκειμενικο αυτο. γιαυτο σε ρωταω το επαγγελματικη χρηση πως το εννοεις.

 

πχ στα 100 ευρω ενα απο τα καλυτερα και προτεινομενα και απο το head-fi ειναι αυτα που ερχονται και με μικροφωνο για κινητα

 

https://usa.1more.com/products/triple-driver-in-ear-headphones

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-1MORE-Triple-Driver-In-Ear-Headphones-Headset-Earphones-with-In-line-Microphone-and-Remote/32654365537.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_9999_10061_10062_10056_503_10055_10054_10059_10099_10078_501_10079_427_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051_10106-9999,searchweb201603_2,afswitch_1&btsid=992d4487-61d1-4514-86ba-bc1c1266e0e9

 

http://theheadphonelist.com/headphone_review/1more-triple-driver-in-ear-headphones-review-e1001/

 

Near the end of the review, I connected the E1001 in-ears to an SPL Phonitor II professional monitoring amplifier to see how well they would "scale up" when fed unfettered power. I was rewarded with a level of dynamic slam, especially in the mid and low bass, that rivaled any in-ear I've used. The soundstage was also huge, as large as what I usually get from full-sized over-ear headphones. Save for a slight amount of low-level hiss, this was a very synergistic sonic combination.

 

http://hometheaterreview.com/1more-e1001-triple-driver-earphones-reviewed/

 

Είναι in ear monitor για live music και λοιπά.

Τα άλλα είναι για μουσική από κινητό ή tablet.

Φυσικά τιμή 100€ είναι από τα φθηνά επαγγελματικά.

100€ για ακουστικά κινητού είναι πολλά όμως. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εκεί που τελειώνει η μία κατηγορία αρχίζει η άλλη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα στα 1More Triple Driver και V-Moda Forza και τελικά κατέληξα στο δεύτερο + 3 set Comply foam tips. Άντε να έρθει να αρχίσει η δοκιμή. Edited by daospi
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα στα 1More Triple Driver και V-Moda Forza και τελικά κατέληξα στο δεύτερο + 3 set Comply foam tips. Άντε να έρθει να αρχίσει η δοκιμή.

Κοίτα να δεις ...Από κινητό όσο ακριβά ακουστικά και να αγορασεις ια δεις μεν βελτίωση αλλά πάντα κάτι θα λείπει ... Απο εκεί και πέρα η πας σε ένα dap η αγοράζεις για το κινητό σου ένα dac

 

send from my Chinese op3T

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις ...Από κινητό όσο ακριβά ακουστικά και να αγορασεις ια δεις μεν βελτίωση αλλά πάντα κάτι θα λείπει ... Απο εκεί και πέρα η πας σε ένα dap η αγοράζεις για το κινητό σου ένα dac

 

send from my Chinese op3T

 

Ήθελα κάτι για το δρόμο / γυμναστική που να είναι άνετο, να έχει αρκετά καλό isolation και σχετικά καλό ήχο. Τις ψείρες δε τις παίρνω για να κάνω σοβαρή ακρόαση μουσικής, προφανώς (και ούτε πρόκειται να κουβαλάω ποτέ portable dac μαζί μου...). Έχω σχετικά καλά headphones με dac στο PC και για τα πιο "απαιτητική" ακρόαση αναλαμβάνει το κυρίως ηχοσύστημα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις ...Από κινητό όσο ακριβά ακουστικά και να αγορασεις ια δεις μεν βελτίωση αλλά πάντα κάτι θα λείπει ... Απο εκεί και πέρα η πας σε ένα dap η αγοράζεις για το κινητό σου ένα dac

 

send from my Chinese op3T

 

 

ή αγοραζεις το LG V10 :p

 

 

Είναι in ear monitor για live music και λοιπά.

 

 

εκει παμε σε κατηγορια καστομ οπου οι τιμες ειναι αρκετα πανω απο τα 100 ευρω.

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα αυτά (από περιέργεια κυρίως) στα $70. Στα χαρτιά καλά φαίνονται, για να δούμε.

 

Όποιος ενδιαφέρεται, έχω κουπόνι για -$50.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Έχει κάποιος φίλος στην κατοχή του τα xiaomi hybrid pro hd να μου πει τη γνώμη του και αν θα τα πρότεινε?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα εχει φιλος και λεει τα καλυτερα!

Φυσικά πάντα για τα χρηματα που κοστίζουν!

Αναφέρει ότι δινουν καλο μπασο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα ομάδα!!! Ψάχνω Bluetooth καλό με noise cancelation. Έχετε κάποια δοκιμασμένη πρόταση; μέχρι τώρα είχα Plantronics Explorer 500 αλλά δυστυχώς ακούω παράπονα από συνομιλητές άλλος ότι βουίζει άλλος ότι δεν ακουγομαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...