Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κάνουμε μια συσκευή που είναι branded unbraded?

Η πλάκα είναι ότι απ την αρχή είχα βάλει κάρτα cosmote και δεν μου είχε βγάλει τις εφαρμογές της Vodafone(αγορασμένο από Vodafone) και κάτι Facebook instagram κτλ.

Αλλά χτες έβαλα μια κάρτα Vodafone και μου έκανε factory reset σχεδόν μόνο του(με ρώτησε κάτι που δεν θυμάμαι τώρα)και χωρίς να το καταλάβω έκανε επανεκκίνηση και βρέθηκα με εφαρμογές Vodafone μέσα.

Μετά έκανα πάλι factory reset από το recovery μπας και φύγουν αυτές οι εφαρμογές αλλά τίποτα.

Και στην αρχή νόμιζα ότι είναι unbraded η συσκευή γμτ.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που το πήρες? Διότι η δική μου είναι unbranded.... Από σκρουτζ.

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές που σου εγκατέστησε (της Vodafone) δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις;

Μόνο το widget σ'αφηνει να απεγκαταστησεις, την εφαρμογή μόνο απενεργοποιηση μπορείς να τι κάνεις!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που το πήρες? Διότι η δική μου είναι unbranded.... Από σκρουτζ.

Από τοπικό κατάστημα, είναι αυτό με τα 3/32gb και μονοκαρτο.

Χθες το βράδυ κατέβαζα μέσω firmware finder καινούργιες ενημερώσεις κοντά 2 ώρες αλλά τελικά δεν μπορούσε να τις κάνει εγκατάσταση και τις διέγραφε, μάλλον γιατί είναι branded η συσκευή!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι πολύ να πάρω το p10 lite αλλά βλέπω το sar του και διστάζω. γιατί τόση διαφορά το sar στα κινητά της huawei με αυτά της samsung και lg?? δεν μπορώ να το εξηγήσω...
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι πολύ να πάρω το p10 lite αλλά βλέπω το sar του και διστάζω. γιατί τόση διαφορά το sar στα κινητά της huawei με αυτά της samsung και lg?? δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

Χαμηλο sar εχει γιατι,το σκεφτεσε....??

 

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/8469421f

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ενημέρωση μέσω firmware finder αλλά όταν τελειώνει το κατέβασμα και πάει να κάνει εγκατάσταση μου βγάζει αυτό

19c207cbac5b4d9a188524bb693f00d5.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα μηπως ξερετε αν εχει double tap to unlock το p10 lite? Και αν το εχει που θα το βρω?

 

To έχει απενεργοποιήσει πλέον αυτό η Huawei στις τελευταίες της συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω αυτή τη συσκευή,αναρωτιέμαι αν μπορώ να περάσω stock android γιατί δεν μου αρέσει το μενού της Huawei.

Υπάρχει δυνατότητα;

Edited by myalx
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω αυτή τη συσκευή,αναρωτιέμαι αν μπορώ να περάσω stock android γιατί δεν μου αρέσει το μενού της Huawei.

Υπάρχει δυνατότητα;

Αδύνατο. Αν δεν σου αρέσουν τα χρώματα, τα εικονίδια κλπ., σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις άλλα θέματα, συν ότι μπορείς να βάλεις το launcher της επιλογής σου.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατο. Αν δεν σου αρέσουν τα χρώματα, τα εικονίδια κλπ., σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις άλλα θέματα, συν ότι μπορείς να βάλεις το launcher της επιλογής σου.

 

sent from nexus 6

 

Οκ σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να πάρω dual sim τη συσκευή αλλά θα ήθελα να γνωρίζω αν έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα όπως στο p8 lite 2017 με τις beta ROM στα unbranded. Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χαμηλο sar εχει γιατι,το σκεφτεσε....??

 

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/8469421f

 

Μπραβοο ισως το πρωτο huawei που ειναι κατω του 1.0 αν το προσεξουν απο δω και μπρος σε οτι βγαζουν θα τα προτιμησει πιο πολυ ο κοσμος.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα υλικα του ειναι γυαλι μπρος πισω και μεταλλικο φρεϊμ ή στο πισω μερος ειναι πλαστικο που μοιαζει με γυαλι;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπραβοο ισως το πρωτο huawei που ειναι κατω του 1.0 αν το προσεξουν απο δω και μπρος σε οτι βγαζουν θα τα προτιμησει πιο πολυ ο κοσμος.:)

 

το πρώτο huawei κάτω από 1.0;;;;:confused::confused::!::!:

πρώτα κάνουμε έρευνα και μετά μιλάμε

και βασικά τώρα τελευταία πολύ ασχολείστε με το σαρ όλα τα iphone έχουν στο θεό σαρ αλλά κανέναν δεν είδα να ασχολείται

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Κανεις για τα υλικα ρε παιδια;;;;; Απο τι ειναι κατασκευασμενο, εχω διαβαζασει διαφορα. Ολο γυαλι ή πλατη πλαστικη σαν γυαλι; Το φρειμ, ειναι μεταλλικο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

συγκρινα ποιοτητα καμερας p9 lite με p10 lite και επαθα πλακα!! το καινουργιο πολυ καλυτερη καμερα σχεδον κρυσταλλινη!!! εκνω το 9 καπως θαμπη και τα χρωματα οχι ζωντανα σκεφτομαι να το παρω αλλα να πεσει κι αλλο η τιμη του.
Link to comment
Share on other sites

Όντως η κάμερα του p10 lite είναι πολύ καλή,και σε ελαφρώς δύσκολες συνθήκες τα καταφέρνει πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις για τα υλικα ρε παιδια;;;;; Απο τι ειναι κατασκευασμενο, εχω διαβαζασει διαφορα. Ολο γυαλι ή πλατη πλαστικη σαν γυαλι; Το φρειμ, ειναι μεταλλικο;
Μπρος πίσω γυαλί το φρειμ μεταλλικό!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδια. Είμαι ανάμεσα στο P9 lite ( 3gb , 16 gb, 200 ευρώ) και P10 lite (3gb , 16 gb, 250 ευρώ) και κοιτώντας τα χαρακτηριστικά τους και ψάχνοντας γενικότερα, ίσως καταλήγω στο P10 lite. ωστόσο θα ήμουν θετικός να κοιτάξω και κάποιο άλλο κινητό σε αυτά τα χρήματα περίπου. τι λέτε??
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να γίνει από μονόκαρτο δίκαρτο (dual sim)?

 

Λάθος ερώτηση, όλα είναι δίκαρτα, το μόνο που παίζει είναι να είναι branded κλειδωμένο σε μονόκαρτο αλλά δεν ξέρω αν πωλούνται τέτοια στην Ελλάδα.

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από θέμα multitasking τι λέει το κινητό?σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από ένα p9 lite 2gb ram που δεν κραταει ούτε 2 εφαρμογές ανοιχτες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ερώτηση, όλα είναι δίκαρτα, το μόνο που παίζει είναι να είναι branded κλειδωμένο σε μονόκαρτο αλλά δεν ξέρω αν πωλούνται τέτοια στην Ελλάδα.

Εγώ έχω τετοιο(branded) αγορασμένο από κατάστημα Vodafone και είναι κλειδωμένο σε μια κάρτα!

Πιστεύω κάποια στιγμή θα βγει οδηγός για να τα κάνουμε unbraded!

Εχω την έκδοση με τα 3gb ram.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις εμπειρία για κανένα τζαμι προστασίας οθόνης που να μπαίνει σωστά? Ένα που αγόρασα από eBay έχει απαράδεκτα κενά στα πλάγια με αποτέλεσμα να κολλάει σκόνη...
Link to comment
Share on other sites

Όλα έτσι είναι γιατί έχει καμπυλότητα στις άκρες!

Έχω πάρει 3 διαφορετικά,με το τελευταίο που ήρθε πριν δύο μέρες να είναι ακριβώς ίδιο σε διαστάσεις με τα άλλα που ειχα, και μιλάμε για nillkin amazing H+Pro.

Πλέον όσα έχουν έτσι την οθόνη βγαίνουν μικρότερα τα tempered glass.

Στο vernee Mars που είχα πριν είχα πάρει τζαμακι που ήταν από άκρη σε άκρη και δεν κολλούσαν η άκρες γύρω γύρω!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...