Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Όλα καλά μέχρι στιγμής

 

Πρόταση για καμμία καλή θήκη διαφανή που να εφαρμόζει ωραία;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Όλα καλά μέχρι στιγμής

 

Πρόταση για καμμία καλή θήκη διαφανή που να εφαρμόζει ωραία;

 

Εγώ πήρα αυτή στην γυναίκα μου που είναι διάφανη

https://spaceboy.io/store/spigen-liquid-crystal-l14cs21509-huawei-p10-lite-case-crystal-clear/

 

Εγώ πήρα αυτή σε μαυρο https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-l14cs21508-huawei-p10-lite-case-black/ και οι δύο είναι ότι καλύτερο σε προστασία γιατί πριν είχαμε αυτή https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/nillkin-0-6mm-nature-tpu-cover-gia-huawei-p10-lite-white πολύ λεπτή και ωραία αλλά από προστασία δεν λέει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα μουν υποχρεος καθως δεν μπορω να βρω λυση σε κατι πολυ απλο: εχω την εκδοση b197 αν βοηθαει και θελω οταν ερχονται ενημερωσεις απο μηνυμα στην αρχικη οθονη κλειδωματος να ΜΗΝ φαινεται το περιεχομενο του μηνυματος.. εχω δοκιμασει τα παντα αλλαξα την οθονη κλειδωματος σε ξεκλειδωμα περιοδικου γιατι αλλιως δεν δουλευουν οι ενημερωσεις στην οθονη κλειδωματος και πηγα ρυθμισεις-γραμμη ειδοποιησεων και καταστασης-διαχειριση ειδοποιησεων-μηνυματα-και τικαρα εμφανιση στην οθονη κλειδωματος και αποκρυψη περιεχομενου ειδοποιησεων και παρολα αυτα τιποτα οταν ερχεται μηνυμα φαινεται το περιεχομενο κανονικα...πως το φτιαχνω αυτο?να πω οτι κατεβασα απο το play store μια lockscreen εφαρμογη το next που σου δινει την δυνατοτητα αυτη αλλα πως γινεται απο το τηλεφωνο ομως γιατι δεν θελω να το επιβαρυνω με τετοιου ειδους εφαρμογη γιατι αραια και που κολλαει και δεν τις εμφανιζει αμεσα τις ενημερωσεις ξερει καποιος να με βοηθησει?

 

Εγώ έχω κάνει αυτές τις ρυθμίσεις και δεν έχω πρόβλημα :

Πας ρυθμίσεις / γραμμή ειδοποιησεων και κατάσταση /διαχείριση ειδοποιησεων εκεί επιλέγεις την εφαρμογή που θες πχ viber και κάνεις τις ρυθμίσεις που θες εγώ τα έχω όλα ανοιχτά εκτός από διαφημιστικά πλαίσια και εμφάνιση προτεραιότητας

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τις ενημερωσεις δεν εχω αποκρυψη στην οθονη κλειδωματος στα μηνυματα θελω..παρολο που εχω την αποκρυψη ενεργοποιημενη μου τα εμφανιζει αν εσυ την εχεις ενεργοποιημενη την αποκρυψη στα εμφανιζει η οχι?
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τις ενημερωσεις δεν εχω αποκρυψη στην οθονη κλειδωματος στα μηνυματα θελω..παρολο που εχω την αποκρυψη ενεργοποιημενη μου τα εμφανιζει αν εσυ την εχεις ενεργοποιημενη την αποκρυψη στα εμφανιζει η οχι?

 

Ρυθμίσεις - Γραμμή ειδοποιήσεων και κατάστασης - διαχείριση ειδοποιήσεων - γρανάζι πάνω δεξιά - κατά το κλείδωμα της συσκευής απόκρυψη ευαίσθητου περιεχομένου ειδήσεων.

Αυτό έχω κάνει εγώ. Ελληνικό 3/32 απο Κωτσοβολο με update B198.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενου αυτο μου δινει 2 επιλογες να μην εμφανιζονται ειδοποιησεις κ εμφανιση πεειεχομενου ειδοποιησεων μονο..μηπως εχει να κανει με την ανανεωση λογισμικου επειδη εχω την b197 και εσυ την b198?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, διαβάζω ότι πολλοί αναβαθμίζουν τη συσκευή τους με το Firmware Finder. Γιατί; Δεν έρχονται ΟΤΑ οι ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου αυτο μου δινει 2 επιλογες να μην εμφανιζονται ειδοποιησεις κ εμφανιση πεειεχομενου ειδοποιησεων μονο..μηπως εχει να κανει με την ανανεωση λογισμικου επειδη εχω την b197 και εσυ την b198?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω την Β198 αλλά και σε προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα θέμα

Καταρχήν το κινητό το έχεις χωρίς κλείδωμα αν ναι βάλε κλείδωμα εγώ το έχω με το δαχτυλικο αποτύπωμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαναλαμβάνω, διαβάζω ότι πολλοί αναβαθμίζουν τη συσκευή τους με το Firmware Finder. Γιατί; Δεν έρχονται ΟΤΑ οι ενημερώσεις;

Μία χαρά έρχονται οι ενημερώσεις εγώ από τον Αύγουστο που πήρα τα κινητά έχω πάρει 6 ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα..πρωτον μπορω να κανω αναβαθμιση εγω με καποιο προγραμμα χωρις να περιμενω μεσω wifi ποτε θα ερθει; Δευτερον με κλειδωμα το χω στην οθονη κλειδωματος στη ρυθμιση ξεκλειδωμα περιοδικου γιατι αν επιλεξω θεμα ΔΕΝ ερχονται

 

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτες εχει31ea73402e3f95ec8d5e9947c86fbc47.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε εκανα αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω εβαλα κλειδωμα με κωδικο κ πλεον δε το εμφανιζει ευχαριστω πολυ ολους!!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την απόκτηση της συσκευής θα ήθελα να ρωτήσω πώς τα πάει από μπαταρία (έρχομαι από redmi 3 και ευχαριστημένος από την αυτονομία).

Επίσης πως τα πάει σε καθημερινή χρήση και με κανένα παιχνιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανείς να ενεργοποιήσει το VoLTE μέσω COSMOTE;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Με τη stock δυστυχώς δε γίνεται. Θα πρέπει να πάς σε κάποια τρίτου developer για να καταφέρεις να δεις.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την απόκτηση της συσκευής θα ήθελα να ρωτήσω πώς τα πάει από μπαταρία (έρχομαι από redmi 3 και ευχαριστημένος από την αυτονομία).

Επίσης πως τα πάει σε καθημερινή χρήση και με κανένα παιχνιδάκι.

 

Εγώ έχω το redmi note 4 και η γυναίκα μου το lite 10. Από αυτονομία το note είναι άφταστο, η εμπειρία χρήσης και παιχνίδια είναι και στα δύο ίδια, όμως το lite είναι πιο premium κατασκευή, στα δικά μου μάτια καλύτερη οθόνη το lite, και η κάμερα πολύ πολύ καλύτερη του lite.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει με καποιο τροπο να αλλαξει το χρωμα φοντου στα μηνυματα εκτος εφαρμογων απο το play store;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανείς να ενεργοποιήσει το VoLTE μέσω COSMOTE;

Όχι :angry::angry:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω την συσκευή αγορασμένη 3 μέρες, δίκαρτο με 4g ram. Η έκδοση είναι στην b185 με ενημέρωση ασφαλείας σεπτεμβρίου, να περιμένω ota; είναι αγορασμένο απο e-shop. Στα υπόλοιπα πολύ γρήγορο χωρίς lag και καλή μπαταρία.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Όχι :angry::angry:
Ρώτησα χθες στο ΓΕΡΜΑΝΟ και μου είπαν ότι θα πρέπει να το στείλουν Αθήνα για αναβάθμιση. Μένω Χανιά Κρήτης.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

P10 lite 3/32 7.0 B198 αγορασμενο 24/02.Οι φωτογραφίες πανε μονο στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης. Το περίεργο είναι ότι στις ρυθμισεις μέσα απο την καμερα έχει μια γραμμη που αναφερει : "Θέση αποθήκ.προτερ.στην κάρτα SD" χωρις επιλογή ομως για να το αλλάξεις.Απλά σαν κείμενο κάτω από το μενού : Ετικέτα GPS. Επίσης,ορισα και αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου εξ ορισμού την κάρτα αλλά τίποτα. Εκανα restore επειδη πηρε update απο Β197 και ισως σκέφτηκα έφταιγε αυτό γιατί όταν το ρύθμισα αρχικά πριν το update( χωρις να ειμαι ομως σίγουρος γιατι εκανα ενα σωρό ρυθμίσεις μολις το πηρα), νομίζω είχε δυνατότητα μέσα από την κάμερα- ρυθμίσεις να διαλέγεις που να αποθηκεύονται οι φωτό...Καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

P10 lite 3/32 7.0 B198 αγορασμενο 24/02.Οι φωτογραφίες πανε μονο στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης. Το περίεργο είναι ότι στις ρυθμισεις μέσα απο την καμερα έχει μια γραμμη που αναφερει : "Θέση αποθήκ.προτερ.στην κάρτα SD" χωρις επιλογή ομως για να το αλλάξεις.Απλά σαν κείμενο κάτω από το μενού : Ετικέτα GPS. Επίσης,ορισα και αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου εξ ορισμού την κάρτα αλλά τίποτα. Εκανα restore επειδη πηρε update απο Β197 και ισως σκέφτηκα έφταιγε αυτό γιατί όταν το ρύθμισα αρχικά πριν το update( χωρις να ειμαι ομως σίγουρος γιατι εκανα ενα σωρό ρυθμίσεις μολις το πηρα), νομίζω είχε δυνατότητα μέσα από την κάμερα- ρυθμίσεις να διαλέγεις που να αποθηκεύονται οι φωτό...Καμια βοηθεια;

 

ειναι οκ δεν ισχυει απλα το κουμπι ειναι χαμηλοτερα για τη ρυθμιση προτεραιοτητας

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα χθες στο ΓΕΡΜΑΝΟ και μου είπαν ότι θα πρέπει να το στείλουν Αθήνα για αναβάθμιση. Μένω Χανιά Κρήτης.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις νεώτερα ενημέρωσέ μας :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έπειτα από επανεκκίνηση της συσκευής βγαίνει το μήνυμα " Σύστημα android - τα δεδομένα χρήστη κλειδώθηκαν. Θα χρειαστεί κωδικός πρόσβασης μετά την επανεκκίνηση. Ορισμένες λειτουργίες έχουν απενεργοποιηθεί¨. Έβαλα το pin της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας αλλά η συσκευή δεν ξεκλείδωσε. Κωδικό pin για την συσκευή δεν έχω. Είχα μόνο ενεργοποιημένο το δακτυλικό αποτύπωμα, αλλά με αυτό δεν γίνεται κάτι. Μετά από αρκετές προσπάθειες η συσκευή κλείδωσε και δεν δέχεται τίποτα για μια ώρα. Το τηλέφωνο δέχεται κανονικά εισερχόμενες κλήσεις. Υπάρχει κάποιος γενικός κωδικός ξεκλειδώματος για την συσκευή; Τι άλλο μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Τι επιλογή σου βγάζει τώρα; Δηλαδή σε ρωτάει για κάποιο pin?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έπειτα από επανεκκίνηση της συσκευής βγαίνει το μήνυμα " Σύστημα android - τα δεδομένα χρήστη κλειδώθηκαν. Θα χρειαστεί κωδικός πρόσβασης μετά την επανεκκίνηση. Ορισμένες λειτουργίες έχουν απενεργοποιηθεί¨. Έβαλα το pin της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας αλλά η συσκευή δεν ξεκλείδωσε. Κωδικό pin για την συσκευή δεν έχω. Είχα μόνο ενεργοποιημένο το δακτυλικό αποτύπωμα, αλλά με αυτό δεν γίνεται κάτι. Μετά από αρκετές προσπάθειες η συσκευή κλείδωσε και δεν δέχεται τίποτα για μια ώρα. Το τηλέφωνο δέχεται κανονικά εισερχόμενες κλήσεις. Υπάρχει κάποιος γενικός κωδικός ξεκλειδώματος για την συσκευή; Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Για να έχεις δακτυλικο αποτύπωμα έχεις και κωδικό PIN και φυσικά μετά από επανεκκίνηση πρώτα ζητάει το PIN από την sim και μετά το PIN που είχες βάλει όταν ρύθμισες το δαχτυλικο αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...