Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Μέχρι πόσα GB κάρτα έχετε στο κινητό? Είπα να κάνω ένα πείραμα να δω μέχρι πόσα σηκώνει το δικό μου. Έβαλα 512 GB κάρτα και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3. H ένταση είναι ΟΚ, εκείνο που δεν βολέυει είναι τα ακουστικά, δεν είναι κακά αλλά δεν κάθονται καλά στο αυτί και μονίμως γλυστράνε. (στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον :lol:)

 

Στα δικά μου αυτιά πάλι κάθονται καταπληκτικά, αφού πήρα 3 ακόμα σετάκια (7,5 e/ένα) να τα έχω εύκαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μία βοήθεια γιατί κόλλησα και δεν μπορώ να το βρω.

Πως αλλάζει η ημερομηνία για τη μέτρηση των δεδομένων ίντερνετ;

Δηλαδή στο κινητό μετράει από 1η αλλά εγώ θέλω να ξεκινάει από τις 19.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μία βοήθεια γιατί κόλλησα και δεν μπορώ να το βρω.

Πως αλλάζει η ημερομηνία για τη μέτρηση των δεδομένων ίντερνετ;

Δηλαδή στο κινητό μετράει από 1η αλλά εγώ θέλω να ξεκινάει από τις 19.

Ευχαριστώ.

 

Βάλε άλλη εφαρμογή από το play store δεν γίνεται από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Η 3g watchdog είναι μια πολύ καλή και αξιόπιστη εφαρμογή για αυτό που θες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει 3 φορές το εξής περίεργο ρε παιδιά, για βοηθήστε λίγο.

 

Έκανε επανεκκίνηση 3 φορές στα καλά καθούμενα αλλά χωρίς να ζητήσει το pin της SIΜ.

Δηλαδή είδα το animation με το logo της εταιρείας και μετά από λίγο το κινητό με έβγαλε στην αρχική οθόνη χωρίς όμως να ζητήσει ξεκλείδωμα της SIM.

 

Την πρώτη φορά ήταν ακουμπισμένο μπροστά μου και έτυχε και το κοίταγα που το έκανε, την δεύτερη φορά πήγα να καλέσω ένα τηλέφωνο αλλά φάνηκε σαν να κόλλησε για λίγα δετευρόλεπτα, πάταγα την κλήση αλλά δεν έγινε τίποτα και ξαφνικά έσβησε και ξαναάνοιξε και την τρίτη φορά το έκανε πάλι μόνο του εκεί που το είχα δίπλα μου.

 

Δεν είδα κάποιο μνμ για επανεκκίνηση ούτε παρατήρησα κάτι περίεργο.

Το περίεργο είναι ότι έτσι δεν ζητάει ξεκλείδωμα για την SIM, όταν δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση ή κλείσιμο/άναμα με το χέρι ζήτησε κανονικά.

Eίναι κάποιο πρόβλημα αυτό;;;;;

 

 

Πάλι παρόμοιο κόλλημα σήμερα πριν από λίγο.

Πήγα να καλέσω και η οθόνη δεν άναβε, απλά αναβόσβηνε σιγά σιγά το notification led και είχε xρώμα μπλέ. (αν λέει κάτι αυτό)

Μόνο με επανεκκίνηση ξεκόλλησε. (και ζήτησε κανονικά PIN κλπ)

 

Ρε παιδιά, τί να κάνω ;;;; :(

Έχει τελικά πρόβλημα η συσκευή ;;;;;

Nα δοκιμάσω κάνα factory reset μπας και στρώσει ;;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι παρόμοιο κόλλημα σήμερα πριν από λίγο.

Πήγα να καλέσω και η οθόνη δεν άναβε, απλά αναβόσβηνε σιγά σιγά το notification led και είχε xρώμα μπλέ. (αν λέει κάτι αυτό)

Μόνο με επανεκκίνηση ξεκόλλησε. (και ζήτησε κανονικά PIN κλπ)

 

Ρε παιδιά, τί να κάνω ;;;; :(

Έχει τελικά πρόβλημα η συσκευή ;;;;;

Nα δοκιμάσω κάνα factory reset μπας και στρώσει ;;;;

 

Κάνε μια επαναφορά και αν στο ξανακάνει να το πας για service πόσο καιρό το έχεις αν είναι σε doa να το πας πριν λήξει

Link to comment
Share on other sites

Fm radio έχει;

Απο φωτο οκ;

 

Θελω να το πάρω δώρο στη γυναίκα

Με τα yellows

Θα μου βγει περίπου 190

Νομιζω αξίζει

Τι λέτε οι κάτοχοι;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Όντως το πρότεινα στον αδερφό μου το κινητό, το έχει εδώ και 3-4 μέρες.

Εντυπώσεις πολύ καλές. Από ταχύτητα πάει σφαίρα, φωτο βίντεο πολύ καλές. Η μπαταρία στη δεύτερή του φόρτιση αποδεικνύεται βράχος, αν και δεν το έχει λειτουργήσει ακόμα σαν κύρια συσκευή (η παλιά του SIM είναι η κλασική η μεγάλη, και δεν έχει μπορέσει να βρει nanoSIM να του βάλει, μας τα έκανε μαντάρα η Cosmote, έχει έλλειψη καρτών SIM στην Θεσσαλία, απαράδεκτο :X).

 

Σκέφτομαι, αν το μικρό με τον Kirin 659 τα πάει τόσο καλά, φαντάζομαι πως τα πάνε τα μεγάλα του αδέρφια (P10/P10 pro), ή η σειρά Mate με τους 960 & 970. Ψήνομαι πολύ για Huawei ως νέα συσκευή όταν έρθει η ώρα.

 

Απορία:

Με τον αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων, δε μπορούμε να κλειδώσουμε την οθόνη; Μόνο για ξεκλείδωμα είναι; Σε όλα τα κινητά της Huawei έτσι είναι; Ή λόγω του ότι είναι έκδοση lite έχει αυτό τον περιορισμό; Προς το παρόν του έβαλα ένα widget κλειδώματος οθόνης, για να μη χαλάσει το πλήκτρο power με το κλείδωμα της οθόνης. Έτσι θα περιορίσει τη χρήση του πλήκτρου μόνο για power off και restart.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως pano είναι αρκετά καλό το κινητό, νομίζω για την τιμή του είναι το καλύτερο.. Υπερέχει του ανταγωνιστή note 4 σε κάμερα και οθόνη.

Το finger sensor είναι μόνο για κλείδωμα και περιήγηση στις φωτογραφίες. Καλά έκανες και έβαλες widget για κλείδωμα και εγώ το ίδιο έχω κάνει.

Επίσης αν δεν πήρατε θήκη ακόμα, πάρε την spiegen με κλειστά μάτια.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που εχει την Spigen Rugged Armor ν ανεβάσει διαφορες φωτο να δούμε πως κάθεται στο κινητό? Είμαι ενα κλικ πριν την αγοράσω αλλά φοβάμαι μήπως είναι ογκωδης.. Οι υπάρχουσες φωτό στο Skroutz δεν είναι πολύ διαφωτιστικες..
Link to comment
Share on other sites

Όντως pano είναι αρκετά καλό το κινητό, νομίζω για την τιμή του είναι το καλύτερο.. Υπερέχει του ανταγωνιστή note 4 σε κάμερα και οθόνη.

Το finger sensor είναι μόνο για κλείδωμα και περιήγηση στις φωτογραφίες. Καλά έκανες και έβαλες widget για κλείδωμα και εγώ το ίδιο έχω κάνει.

Επίσης αν δεν πήρατε θήκη ακόμα, πάρε την spiegen με κλειστά μάτια.

Α, οκ, μου έφυγε η απορία. Νόμιζα ότι είχε κάποια ρύθμιση που δεν είδα. Πάντως για ξεκλείδωμα είναι πραγματικά σφαιράτος, αν και για μένα δεν υπάρχει κάτι πιο βολικό απ' το double tap που έχω συνηθίσει στο LG μου, ιδίως όταν έχεις τη συσκευή πάνω σε κάποιο τραπέζι. Ίσως τελικά η χρυσή λύση για αναγνώστη δακτυλικών είναι αυτό που λένε πολλοί, η επιλογή της Sony (στο πλάι).

Θήκη πήρα μια flip από το ebnb.gr, απ' το μαγαζί που ψωνίζω θήκες και tempered glass και για τα δικά μου κινητά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα σε μπλε απο το πλαισιο αργυρουπολης που το εχει σε προσφορα 229 ευρω.Απο εμφανιση σκιζει αλλα και το μπλε χρωμα ειναι ολα τα λεφτα.Δεν το εχω ανοιξει ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Η τελευταία ενημέρωση συστήματος για τα dual, είναι η WAS-LX1AC432B184;

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει στης γυναίκας μου το lite να ξεκλειδώνει με δαχτυλικο αποτυπωμα. Αυτό δεν πάει συνδιαστηκα και με το μοτίβο; Ή το ένα δλδ ή το άλλο για ξεκλείδωμα;

Γιατί μου έχει επιλογή δαχ.αποτυπωμα με pin. Κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που εχει την Spigen Rugged Armor ν ανεβάσει διαφορες φωτο να δούμε πως κάθεται στο κινητό? Είμαι ενα κλικ πριν την αγοράσω αλλά φοβάμαι μήπως είναι ογκωδης.. Οι υπάρχουσες φωτό στο Skroutz δεν είναι πολύ διαφωτιστικες..

 

Κάποιος..?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να αγοράσει το P10 lite αλλα σε 4 ram(WAS-LX1A),αλλά φοβάται μήπως δεν το καλύπτει η εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας,απο οτι είδα υποστηρίζει και την b20 συχνότητα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να αγοράσει το P10 lite αλλα σε 4 ram(WAS-LX1A),αλλά φοβάται μήπως δεν το καλύπτει η εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας,απο οτι είδα υποστηρίζει και την b20 συχνότητα.
Την καλύπτει κανονικά, πήρα τηλέφωνο εγώ που το έχω στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω το 4/32gb dual Sim.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει στης γυναίκας μου το lite να ξεκλειδώνει με δαχτυλικο αποτυπωμα. Αυτό δεν πάει συνδιαστηκα και με το μοτίβο; Ή το ένα δλδ ή το άλλο για ξεκλείδωμα;

Γιατί μου έχει επιλογή δαχ.αποτυπωμα με pin. Κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εγώ έχω καταφέρει να βάλω finger print με μοτίβο. Μόνο με κωδικό μου λέει δουλεύει το fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Ααα κυκλοφόρησε νεα! Είμαι ακόμα με την 184 οπότε θα ψαχτώ.

 

(με μονόκαρτο είσαι ή δίκαρτο; )

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...