Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω την ειχα κανει sto 7edge αν δεν κανω λαθος 22ε(εναν χρονο)! ασφαλιση μπορεις να κανεις την συσκευη μονο τον πρωτο μηνα της αγορας νεας συσκευης! ερχεσαι σε συνενοηση μαζι τους καταθετεις τα απαραιτητα εγγραφα και σε μια μερα σου αποστελλουν το συμβολαιο! αρα στην περιπτωση σου μιας και την εχεις την συσκευη απο σεπτεμβριο δεν μπορεις να την ασφαλισεις!

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εγγύηση. Ωραία όλα αυτά. Άντε να τη κάνουμε. Σιγά τα 30 ευρώ. Αλλά αν τυχών σπάσει η συσκευή πας στη Sammy και σου χρεώνουν 350 ευρώ. Μετά κάνεις τα χαρτιά σου. Θα τα πάρεις τα λεφτά σου; ή θα έλεγες καλύτερα να έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο αφού δεν σε πληρώνουν ή σου πουν η συσκευή είναι 8 μηνών σου δίνουμε 200 ευρώ. ( οι τιμές και οι μήνες που γράφω είναι ενδεικτικές)

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εγγύηση. Ωραία όλα αυτά. Άντε να τη κάνουμε. Σιγά τα 30 ευρώ. Αλλά αν τυχών σπάσει η συσκευή πας στη Sammy και σου χρεώνουν 350 ευρώ. Μετά κάνεις τα χαρτιά σου. Θα τα πάρεις τα λεφτά σου; ή θα έλεγες καλύτερα να έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο αφού δεν σε πληρώνουν ή σου πουν η συσκευή είναι 8 μηνών σου δίνουμε 200 ευρώ. ( οι τιμές και οι μήνες που γράφω είναι ενδεικτικές)
Ότι σου χρεώσουν τα προπληρώνεις στην αντιπροσωπεία και στα δίνουν μετά από λίγο απο την ασφάλεια στο ακέραιο. Τόσοι και τόσοι τα έχουν πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ασφάλεια παιδιά ειναι πρωσοποιημενη ? δηλαδή αγόρασα μια συσκευη και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ειχε κάνει μια τέτοια ασφάλεια ,θα ισχυει απο την στιγμή που άλλαξε ιδιοκτήτη ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συνεννοηθείτε μεταξύ σας, αν έρθει η κακιά η ώρα και πάθει κάτι η συσκευή, δηλώνοντας το όνομα του ασφαλισμένου (αρχικώς) ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εχουν και όνομα! Αλλα δεν νομίζω να ζητήσουν ταυτότητα απλα θα είναι με το imei της συσκευής και την απόδειξη αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλιση είναι προσωποποιημένη στο όνομα του προηγούμενου ιδιοκτήτη. Άν συμβεί κάτι θα πρέπει ο ίδιος να το δηλώσει στην ασφαλιστική.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά ,θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δω τι γινεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο κάτοχος του συμβολαίου ασφάλισης θα πρέπει να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες αν συμβεί η στραβή.

Το λέω γιατί εκτός από στοιχεία συσκευής δίνεις και στοιχεία κατόχου όπως ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, αφμ, αριθμό κινητού,

Για να κάνεις την ασφάλεια.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθαν από eBay αυτές οι 2 πανέμορφες θήκες. Φοβερή εφαρμογή και ποιότητα. Τις προτείνω σας όλους. Η δερμάτινη ειδικά μου θύμησε εποχές LG G4 0be43f10b2ce565796cd241817e67475.jpg20e730cafd32aefdd453171ae115708c.jpg7875201c1dfdfa780e1ae7ec82c06fec.jpgda29adbe015c989502ba4221dd9e1e35.jpg6388360fdddbcf2eb2480eb09cb4d37b.jpg8c86d861e8fdb462066829168d10496a.jpg25eb37197eba2fd134a8913506898f74.jpg13341e36620fc32801dfe786a0e530a7.jpg9c163e3ef3f67a63583ae098801c9846.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος το τζαμάκι x-one full glue fit?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο κάτοχος του συμβολαίου ασφάλισης θα πρέπει να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες αν συμβεί η στραβή.

Το λέω γιατί εκτός από στοιχεία συσκευής δίνεις και στοιχεία κατόχου όπως ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, αφμ, αριθμό κινητού,

Για να κάνεις την ασφάλεια.

Επειδή μου συνέβη εμένα σε συσκευή (s7 edge) που είχα πουλήσει θα σας εξηγήσω πώς γίνεται: είχα κάνει την ασφάλεια εγώ, πούλησα το κινητό, μετά έσπασε ο αγοραστής το πίσω τζάμι του κινητού, το επισκεύασε στη smartec (κόστος 68 ευρώ, αν θυμάμαι καλά), τη δήλωση στην ασφαλιστική την έκανε ο νέος αγοραστής αλλά έπρεπε να δώσει δικό μου iban λογαριασμού. Μιλήσαμε (είχε τα στοιχεία μου απο το έγγραφο της ασφάλειας που του είχα δώσει) και μόλις έστειλε τα πιστοποιητικά, φωτογραφίες κλπ τα χρήματα πιστώθηκαν στο λογαριασμό που του είχα δώσει και μετά του τα μετέφερα σε δικό του λογαριασμό.

Για να γίνουν όλα αυτά εννοείται ότι πρέπει να έχεις συνενοηθεί με τον πωλητή και φυσικά να είναι αξιόπιστος:D

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι πολύ άσχημο να μη μπορείς να βρεις μια λύση για τη προστασία της οθόνης... Σήμερα πέταξα 25 ευρώ ζελατίνες
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι πολύ άσχημο να μη μπορείς να βρεις μια λύση για τη προστασία της οθόνης... Σήμερα πέταξα 25 ευρώ ζελατίνες

όσο οι οθόνες των τηλεφώνων είναι με ελαφριά καμπύλη ή edge συσκευές πάντα θα έχουμε πρόβλημα στο να βρούμε προστασία και να μη δώσουμε υπέρογκα ποσά. το θεωρώ τραγικό να μην υπάρχει τζαμάκι με λογικό κόστος (δε μιλάω για κόστη 2-5€ ήμαρτον) που να καλύπτει όλη την οθόνη. δοκίμασα και εγώ αρκετά, επώνυμα και μη και έχω καταλήξει σε front/back μεμβρανη της 3ΜΚ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπονννννν ήρθε κι εμένα ο απσροθόλος!

Την πρώτη φορά που πήγα να βάλω την προστασία, δεν πρόσεξα ότι έπρεπε να πάω την κόλλα στο μέσο της οθόνης,με αποτελεσμα,το αποτέλεσμα να είναι πλήρης αποτυχία και σχεδόν να κλαίω τα 50€ μου....

Όμως είδα πως είχε και δεύτερο μπουκαλάκι κολλας,οπότε την άφησε να στεγνώσει στο γυαλάκι αφού το αφαίρεσα,για περίπου μια μέρα.

Εμποτισα το γυαλί που εφέρε κόλλα με ασετον και το αφίσα λίγο,πήρα μωρομαντιλα,στα οποία επίσης έριξε εαυτόν και ξεκίνησα τρίψιμο σιγά σιγά.

Μετά από κάμποση ώρα,η κόλλα έφυγε εντελώς και ξαναπροσπαθησα απολύτως επιτυχώς αυτή τη φορά!!

 

Αλήθεια,ξέρει κανείς τι κόλλα είναι αυτή που χρησιμοποιούν; πιστεύω πως αν βρούμε την κόλλα,οποιοδήποτε γυαλάκι θα δένει άψογα στην οθόνη!

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε... για μας που δεν πιανει το χερι μας, που θα παμε να μας βαλουν προστασια οθονης.

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Μιλάω για κέντρο Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια,ξέρει κανείς τι κόλλα είναι αυτή που χρησιμοποιούν; πιστεύω πως αν βρούμε την κόλλα,οποιοδήποτε γυαλάκι θα δένει άψογα στην οθόνη!

 

Loca Glue λέγεται.Υπάρχουν διάφορες "εκδοχές" της ως προς την ρευστότητα της.Προσοχή,πρέπει ότι γιαλί έχετε να μην έχει Dot Matrix(αναφέρεται στο xda ότι προκαλεί φουσκάλες)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε... για μας που δεν πιανει το χερι μας, που θα παμε να μας βαλουν προστασια οθονης.

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Μιλάω για κέντρο Αθήνας.

Η θα βρεις ένα media markt ή θα πας Αιγάλεω (extreme mobile)..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος ερχόμενος από s7 edge. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει tempered glass για το τηλέφωνο;; ακόμα;; το ίδιο θέμα είχα και με το s7 και νόμιζα εδώ θα ήταν καλύτερα τα πράγματα... Ή μήπως κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος ερχόμενος από s7 edge. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει tempered glass για το τηλέφωνο;; ακόμα;; το ίδιο θέμα είχα και με το s7 και νόμιζα εδώ θα ήταν καλύτερα τα πράγματα... Ή μήπως κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

whitestone dome glass.

50€ αλλα τ αξίζει με το παραπανω!!!

Link to comment
Share on other sites

whitestone dome glass.

50€ αλλα τ αξίζει με το παραπανω!!!

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Με τι θήκη όμως;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Με τι θήκη όμως;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει μερικά στο youtube να δεις με την whitestone εγω το εχω με spjgen neo hybrid και συνεργάζεται άψογα.!

Link to comment
Share on other sites

εχει μερικά στο youtube να δεις με την whitestone εγω το εχω με spjgen neo hybrid και συνεργάζεται άψογα.!

 

ευχαριστω πολυ!

Απο ελλαδα τα πηρες?

 

και μια ερωτηση ακομα: ποια η γνωμη σου γιαυτο ? https://www.zagg.com/us/en_us/invisibleshield/samsung-galaxy-s8-screen-protector/glass-curve-samsung-galaxy-s8

Το εχεις δοκιμασει?

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

Απο ελλαδα τα πηρες?

 

και μια ερωτηση ακομα: ποια η γνωμη σου γιαυτο ? https://www.zagg.com/us/en_us/invisibleshield/samsung-galaxy-s8-screen-protector/glass-curve-samsung-galaxy-s8

Το εχεις δοκιμασει?

Απο αγγλια το γυαλι

https://gr.mobilefun.com/63747-whitestone-dome-glass-galaxy-s8-plus-full-cover-screen-protector.htm

Απο σκρουτζομαγαζα τη θηκη.

Δε την εχω δοκιμάσει αλλα απ οτι εχω διαβασει η πλειοψηφια γραφει οτι ειναι μακράν το καλυτερο γυαλι το whitestone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...