Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησε κάνεις πρόβλημα στη φόρτιση με την νέα αναβάθμιση της 9.5.10.0;

 

Δεν γράφει πότε 100%. Σταματάει στο 99% και γενικά φορτίζει πιο αργά.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου, εμένα τουλάχιστον φορτίζει κανονικά έως το 100% όπως και πριν. Επίσης δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας εκτός αν είναι αμελητέα και δεν έχω δώσει σημασία...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλει το αισθητικο, αλλα 2€?

Σιγουρα μιλαμε για το ιδιο πραγμα, κατι δεκαρικο και βαλε εχω ακουσει:!:

 

Tempered glass. 1,45 ευρω.

Αυτο ειναι, απο εδω, αλλα βλεπω οτι δεν ειναι τωρα διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γτ δεν μου φορτώνουν θέματα όταν πάω να αλλάξω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος γτ δεν μου φορτώνουν θέματα όταν πάω να αλλάξω; Μου βγάζει αδυναμία προσθήκης λογαριασμου

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γτ δεν μου φορτώνουν θέματα όταν πάω να αλλάξω; Μου βγάζει αδυναμία προσθήκης λογαριασμου

 

εχουν καταργηθει τα θεματα εδω κ 1-2 μηνες. αν δε κανω λαθος πρεπει να αλλαξεις Region για να μπορεσεις να τα χρησιμοποιεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις πρόβλημα στη φόρτιση με την νέα αναβάθμιση της 9.5.10.0;

 

Δεν γράφει πότε 100%. Σταματάει στο 99% και γενικά φορτίζει πιο αργά.

Οχι. Γύρω στις 2,5 ώρες κάνει. Και φτάνει στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο το redmi 4x ηταν παντου, σε καθε καταστημα. Αλλα δεν ετυχε να το αγορασω. Τωρα δεν το βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε στα μεγαλα κατατηματα. Μπορει κανεις να μου πει αν καταργηθηκε και γιατι; Κριμα παντως γιατι τωρα το βλεπω στο σκρουτζ και κοστιζει 150+ και ειναι το μονο κινητο που με ενδιεφερε.
Link to comment
Share on other sites

https://www.drele.com/product-category/mobile-phones/xiaomi/redmi-4x/

δες αν το έχει εδώ, να ξέρεις ότι δεν αξίζει με τίποτα να πας σε αυτό το τηλέφωνο καλύτερα δες πιο καινούργια μοντέλα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, αλλα θα μπορουσες να μου εξηγησεις για ποιο λογο δεν θα ηταν καλο; Γιατι ειναι περσινο μοντελο και ακομη και τωρα μια χαρα μου φαινονται τα χαρακτηριστικα για αυτο το budget. Ασε που ειχε μεγαλη επιτυχια/ζητηση. Επιδης κανενα αλλο με 5 ιντσες αν γινεται; Καλο θα ηταν το p9 lite (huawei); Edited by akisminer
Link to comment
Share on other sites

Redmi 5,; στις 5 ίντσες δεν θα βρεις κάτι καλό πρέπει να ανέβεις.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά εσάς ζεστενεται το κινητό υπερβολικά; Εμένα είναι σχεδόν συνέχεια ζεστό ειδικά οταν έχει ζεστή θερμοκρασία ο χώρος.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο το redmi 4x ηταν παντου, σε καθε καταστημα. Αλλα δεν ετυχε να το αγορασω. Τωρα δεν το βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε στα μεγαλα κατατηματα. Μπορει κανεις να μου πει αν καταργηθηκε και γιατι; Κριμα παντως γιατι τωρα το βλεπω στο σκρουτζ και κοστιζει 150+ και ειναι το μονο κινητο που με ενδιεφερε.

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/172793-xiaomi-redmi-4x-32gb-dual-sim-black

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Smartphone-Redmi-4X-32GB-Mauro-348809.htm

το τελευταιο λεει οτι ειναι εκθεσιακο,τις τελευταιες μερες ηταν με 159€. Γενικως απο τα μεγαλα μαγαζια αρχιζει να εξαντλειται,μεχρι πριν 3-4 μερες που ειχα ριξει μια ματια εγραφαν οτι γενικως υπηρχε στοκ...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά εσάς ζεστενεται το κινητό υπερβολικά; Εμένα είναι σχεδόν συνέχεια ζεστό ειδικά οταν έχει ζεστή θερμοκρασία ο χώρος.
Τί θα πει υπερβολικά; Πες μας θερμοκρασία μπαταρίας με τη βοήθεια κάποιας εφαρμογής. Τι κινητό είχες πριν;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί θα πει υπερβολικά; Πες μας θερμοκρασία μπαταρίας με τη βοήθεια κάποιας εφαρμογής. Τι κινητό είχες πριν;

 

Βασικά αλλάζω συχνά κινητά.. Τελευταία είχα ενα p9 lite.. Η μπαταρία μου δείχνει 36 με 38 βαθμούς αλλά το κινητό πίσω καίει..

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως και εγω το ειδα στο πλαισιο αλλα για να ειναι εκθεσιακο ποιος ξερει τι ποιοτητα εχει.. Στο σκρουτζ ομως θα αξιζε; γιατι το βρηκα σε μερικα μαγαζια. Αν οχι ποιο αλλο ειναι καλο;
Link to comment
Share on other sites

Είναι ζεστό ακόμα και όταν δεν τρέχεις καποια εφαρμογή/παιχνίδι? Αν ναι, τότε ίσως κάποια τρέχει στο παρασκήνιο. Συνήθως τη "ζημιά" την κάνει η εφαρμογή το facebook. Δες μέσα από το antivirus αν υπάρχει η επιλογή βελτιστοποίησης μπαταρίας. Θα κάνει σκανάρισμα να δει ποιες είναι αυτές που είναι ενεργοποιημένες στο παρασκήνιο και τις απενεργοποιεί.
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής που έχει το 4X είναι γενικά ζεστός. Μην το ψάχνετε. Το καλό είναι ότι δε χάνει απόδοση, όταν υπερθερμένεται.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αλλάζω συχνά κινητά.. Τελευταία είχα ενα p9 lite.. Η μπαταρία μου δείχνει 36 με 38 βαθμούς αλλά το κινητό πίσω καίει..

 

Εμένα πιάνει και 40 βαθμούς αν το δουλεύω έξω στον ήλιο ή στο μπαλκόνι την ώρα που το χτυπάει το φως. Απλώς απέφυγε να το ζοριζεις με παιχνίδια ή βιντεοκλήσεις π.χ. Messenger όταν είσαι σε τέτοιο περιβάλλον. Τα καλοκαίρια πάντα ανεβάζει πιό εύκολα θερμοκρασία οπότε να του δίνεις και τις απαραίτητες ανάσες. Μην το δουλεύεις όλη μέρα. Και όχι όταν φορτίζει!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι ζούμε σε δύσκολη χώρα για τα κινητά λόγω ζέστης.. Οταν βάλω τον κληματισμο στο σπίτι και δροσίσει η ατμόσφαιρα βλέπω οτι πέφτει και η θερμοκρασία του κινητού άρα σίγουρα επηρεάζεται από την ζέστη.. Το καλό όπως λέει ενας φίλος και παραπάνω είναι ότι δεν πέφτει η απόδοση του ακόμα και όταν καίει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό όμως θα είναι να προσέχουμε για να έχουμε με αυτές τις ζεστές....

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αλλάζω συχνά κινητά.. Τελευταία είχα ενα p9 lite.. Η μπαταρία μου δείχνει 36 με 38 βαθμούς αλλά το κινητό πίσω καίει..
Κομπλέ είσαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi 4 είναι το προηγούμενο από το ,Redmi 4x μοντέλο. Η Xiaomi με την ονοματοδοσία των μοντέλων της μπερδεύει πολύ κόσμο. Εγώ πάντως που έχω redmi 4x δεν έχω δεί ακόμα κάποιο πρόβλημα όσον αφορά την συσκευή και το υλικό της. Τα μόνα μικρά θεματακια που έχω αντιμετωπίσει είναι με το miui και τις αναβαθμίσεις του αν και συνήθως η νεότερη έκδοση λύνει τυχόν προβλήματα της προηγούμενης...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...