Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα ένα τζαμάκι και βλέπω πως γύρω γύρω δεν κολλάει καλά. Αν είδα καλά, πρέπει να υπάρχει μια μικρή καμπυλότητα στην οθόνη ; το λέω για να μην κάθομαι να δοκιμάζω και άλλα τζαμάκια χωρίς λόγο

 

μόνο τα full cover είναι σε όλοι την οθόνη αλλά δεν έχω βάλει ! μην δοκιμάσεις άλλο όλα τα ίδια είναι

είχα φάει το ξενέρωμα και εγώ πείρα απλή μεμβράνη και ησύχασα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόνο τα full cover είναι σε όλοι την οθόνη αλλά δεν έχω βάλει ! μην δοκιμάσεις άλλο όλα τα ίδια είναι

είχα φάει το ξενέρωμα και εγώ πείρα απλή μεμβράνη και ησύχασα

 

Ναι τώρα έμαθα πως υπάρχουν τα full cover. Ήδη το συνήθισα το ότι γύρω γύρω δεν κολλάει καλά :P

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε τελικα και εμενα η ενημερωση σε 9.2.5.0 ΝΑΜΜΙΕΚ προχτες μέγεθος 99 ΜΒ. Το θεμα με τη μπαταρια εφτιαξε εστω σε καποιο βαθμο. Δεν ξερω γιατι αλλα με την 9.2.4.0 ΝΑΜΜΙΕΚ επεφτε η μπαταρια πιο γρηγορα σε idle αλλα και σε χρηση.

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γνώμη έχετε; xiaomi redmi 4x ή redmi 5a prime; έχουν ίδια τιμή πλέον στο σκρουτζ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη και 2 σιμ + κάρτα μνήμης ταυτόχρονα πας στο 5Α prime. Αν θες πιο βολική συσκευή στο χέρι και μεγαλύτερη μπαταρία πας στο Redmi 4x. Εγώ πάντως με το Redmi 4x είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη και 2 σιμ + κάρτα μνήμης ταυτόχρονα πας στο 5Α prime. Αν θες πιο βολική συσκευή στο χέρι και μεγαλύτερη μπαταρία πας στο Redmi 4x. Εγώ πάντως με το Redmi 4x είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

+1 έτσι απλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη και 2 σιμ + κάρτα μνήμης ταυτόχρονα πας στο 5Α prime. Αν θες πιο βολική συσκευή στο χέρι και μεγαλύτερη μπαταρία πας στο Redmi 4x. Εγώ πάντως με το Redmi 4x είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

 

 

Είναι για φίλη και θέλει βασικά πράγματα αλλά την ενδιαφέρει και η κάμερα γι αυτό είπα για το 5a prime. Eυχαριστώ παιδιά πάντως:):)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα έμαθα πως υπάρχουν τα full cover. Ήδη το συνήθισα το ότι γύρω γύρω δεν κολλάει καλά :P

 

Εδώ είσαι φίλε μου. Μην πετάς τζάμπα τα λεφτά σου.

Μετά από 6 μήνες, εμένα είναι ακόμα μια χαρά, χωρίς να φαίνεται καποια ασπρίλα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7354644#post7354644

Link to comment
Share on other sites

σε αναζητηση νεου κινητου κατεληξα στο 4X. απο τα πιο δυνατα και συμμαζεμενα σε θεμα διαστασεων κινητα.

 

ερωτηση: το LED ειδοποιησης αλλαζει χρωμα? στο youtube που ειδα λιγο μου φανηκε πως θελει μια διαδικασια? ειναι αρκετα φωτεινο ή πρεπει να πας απο πανω για να το δεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: το LED ειδοποιησης αλλαζει χρωμα? στο youtube που ειδα λιγο μου φανηκε πως θελει μια διαδικασια? ειναι αρκετα φωτεινο ή πρεπει να πας απο πανω για να το δεις?

Δεν αλλάζει. Τουλάχιστον με την stable έκδοση. Πάντως φαίνεται μια χαρά το φωτάκι. Ακόμα και στο gold που έχει λευκή πρόσοψη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι για φίλη και θέλει βασικά πράγματα αλλά την ενδιαφέρει και η κάμερα γι αυτό είπα για το 5a prime. Eυχαριστώ παιδιά πάντως:):)

Εφόσον την ενδιαφέρει η κάμερα, τότε ίσως θα πρέπει να κοιτάξει κάτι άλλο. Κατα τη γνώμη μου τα Xiaomi ( τουλάχιστον σε όσα δεν είναι premium) υστερούν στις κάμερες. Στα υπόλοιπα όμως θα την υπερκαλύψουν. Ειδικά στο θέμα μπαταρία, το 4x είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει να προτείνει κάνεις κάποια θήκη;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει να προτείνει κάνεις κάποια θήκη;

Χθες παρέλαβα την Nillkin Sparkle Folio S View https://warp.gr/nillkin-sparkle-folio-s-view-xiaomi-redmi-4x.html

 

Πολύ ποιοτική κατασκευή χωρίς να προσθέτει πολύ ογκο. Την προτιμησα γιατί μέχρι τώρα δε βρήκα κάποιο αξιοπρεπές tempered glass ή screen protector.

 

212f314f5c097fade14def8c37b0602a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παιδιά. Το κουτί της συσκευής σας ήταν σφραγισμένο; Εννοώ πέρα από τη διάφανη ζελατίνα που το περιβάλλει. Είχε κάποια ταινία στα πλάγια;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παιδιά. Το κουτί της συσκευής σας ήταν σφραγισμένο; Εννοώ πέρα από τη διάφανη ζελατίνα που το περιβάλλει. Είχε κάποια ταινία στα πλάγια;

 

παρελαβα σημερα δεν ειχε κατι μονο τη ζελατινα.

 

ειχε περασμενη την Global 9.2.2.0 stable και εβαλα το update σε 9.2.5.0

ετρεξα Αntutu μου εβγαλε σκορ 57539 :!: μεγαλη αποκλιση απο το 42-43000 που ειχα διαβασει

 

στα αρνητικα το led που δεν αλλαζει χρωμα ενω υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και οτι δε φωτιζονται τα home buttons

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα buttons όντως είναι ένα θέμα. Συνηθίζεται, αλλά είναι ψιλοφαουλ. Το χρώμα του led δε με πολυαπασχολει αφού ούτως ή άλλως θα ανοίξω να διαβάσω τι ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Τα buttons όντως είναι ένα θέμα. Συνηθίζεται, αλλά είναι ψιλοφαουλ. Το χρώμα του led δε με πολυαπασχολει αφού ούτως ή άλλως θα ανοίξω να διαβάσω τι ήρθε.

 

ειχα συνηθισει στο προηγουμενο με 3 χρωματα ηξερα που εχει ερθει ειδοποιηση ή αν ηταν κληση κτλπ. Το κακο ειναι οτι υπαρχει δυνατοτητα αλλα για αγνωστο λογο δε την εχουν διαθεσει.

 

Γινεται να ξεκλειδωνει αμεσως με το πατημα του on/off και να μη χρειαζεται και swipe?

Εφαρμογες τυπου Google Drive/ Music /Movies μπορω να τις κανω disable με καποιο τροπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παιδιά. Το κουτί της συσκευής σας ήταν σφραγισμένο; Εννοώ πέρα από τη διάφανη ζελατίνα που το περιβάλλει. Είχε κάποια ταινία στα πλάγια;

Το πρώτο που πήρα είχε διάφανη ζελατίνα. Εγινε αντικατάσταση όμως επειδή ειχε πρόβλημα. Το δεύτερο που μου έδωσαν είχε ταινία ασφαλείας στο πλάι. Χωρίς διάφανη ζελατίνα. Γενικά, από όσο ξέρω, όλα τα κουτιά πρέπει να έχουν ταινία ασφαλείας. Αυτό προβλέπεται ως σφράγισμα και όχι η ζελατίνα. Διαφορετικά έχεις δικαιωμα να μην παραλάβεις και να ζητήσεις χρήματα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που πήρα είχε διάφανη ζελατίνα. Εγινε αντικατάσταση όμως επειδή ειχε πρόβλημα. Το δεύτερο που μου έδωσαν είχε ταινία ασφαλείας στο πλάι. Χωρίς διάφανη ζελατίνα. Γενικά, από όσο ξέρω, όλα τα κουτιά πρέπει να έχουν ταινία ασφαλείας. Αυτό προβλέπεται ως σφράγισμα και όχι η ζελατίνα. Διαφορετικά έχεις δικαιωμα να μην παραλάβεις και να ζητήσεις χρήματα πίσω.
Μάλιστα.. καλά το ψιλιαστηκα. Εμένα είχε μόνο ζελατίνα και έχω ένα πρόβλημα στο ακουστικό που ακούγεται όταν συνομιλάς χρουτσου χρουτσου. Μάλλον κάποιος το επέστρεψε και το μαγαζί προσπαθεί να το σπρώξει. Έχω το δικαίωμα DOA ομως. Έτσι δεν είναι; Το πήρα από το γνωστό σκουτζομαγαζο της Πανεπιστημίου. Εσύ;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δικαιούσαι αντικατάσταση. Και καλό είναι να επιμείνεις σε αυτό γιατί εκείνοι κατα 99% θα σου πουν για επιδιόρθωση. Από την οποία μην περιμένεις πολλά.

Πάντως παίζει πολύ αυτό με τα 4χ στα σκρουτζομάγαζα. Δηλαδή μη σφραγισμένα κουτιά και συνήθως προβληματικές συσκευές. Αλλα 2 άτομα από το περιβάλλον μου πήραν το 4χ και τους έβγαλε πρόβλημα μέσα στο τρίμηνο. Πρόβλημα στο touch ο ένας (όπως και το δικό μου) και κιτρινίλα στην οθόνη ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δικαιούσαι αντικατάσταση. Και καλό είναι να επιμείνεις σε αυτό γιατί εκείνοι κατα 99% θα σου πουν για επιδιόρθωση. Από την οποία μην περιμένεις πολλά.

Πάντως παίζει πολύ αυτό με τα 4χ στα σκρουτζομάγαζα. Δηλαδή μη σφραγισμένα κουτιά και συνήθως προβληματικές συσκευές. Αλλα 2 άτομα από το περιβάλλον μου πήραν το 4χ και τους έβγαλε πρόβλημα μέσα στο τρίμηνο. Πρόβλημα στο touch ο ένας (όπως και το δικό μου) και κιτρινίλα στην οθόνη ο άλλος.

 

Κρίμα που παίζει αυτό. Εννοείται ότι θα επιμείνω. Μακάρι να μη μου κάνουν τους ανηξερους.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα δεν ειχε κατι μονο τη ζελατινα.

 

ειχε περασμενη την Global 9.2.2.0 stable και εβαλα το update σε 9.2.5.0

ετρεξα Αntutu μου εβγαλε σκορ 57539 :!: μεγαλη αποκλιση απο το 42-43000 που ειχα διαβασει

 

στα αρνητικα το led που δεν αλλαζει χρωμα ενω υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και οτι δε φωτιζονται τα home buttons

 

Στην τελευταία έκδοση Antutu έχει αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού του σκορ με αποτέλεσμα σε όλες τις συσκευές να βγάζει σημαντικά ανεβασμένα αποτελέσματα. Δεν έχει καμία σημασία αυτό και το Antutu γενικότερα.

 

Πάντως παίζει πολύ αυτό με τα 4χ στα σκρουτζομάγαζα. Δηλαδή μη σφραγισμένα κουτιά και συνήθως προβληματικές συσκευές. Αλλα 2 άτομα από το περιβάλλον μου πήραν το 4χ και τους έβγαλε πρόβλημα μέσα στο τρίμηνο. Πρόβλημα στο touch ο ένας (όπως και το δικό μου) και κιτρινίλα στην οθόνη ο άλλος.

 

Ακόμα και στις "επίσημες" εισαγωγές της Infoquest δεν υφίσταται ταινία ασφαλείας παρά μόνο ζελατίνα. Δεν νομίζω να υπάρχει -global version τουλάχιστον- με ταινία ασφαλείας. Αυτόν τον τρόπο έχει επιλέξει η xiaomi να τα σφραγίζει.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ακόμα και στις "επίσημες" εισαγωγές της Infoquest δεν υφίσταται ταινία ασφαλείας παρά μόνο ζελατίνα. Δεν νομίζω να υπάρχει -global version τουλάχιστον- με ταινία ασφαλείας. Αυτόν τον τρόπο έχει επιλέξει η xiaomi να τα σφραγίζει.

 

Επιβεβαιώνω. Αγόρασα από επίσημο δίκτυο και δεν υπήρχε ταινία ασφαλείας, παρα μόνο μια αρκετά σκληρή ζελατίνη με πολύ καλή εφαρμογή και το αυτοκόλλητο της infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά. Κάτι παίζει μάλλον με τις παρτίδες.

Γιατί το 2ο που μου έδωσαν είχε αυτοκόλλητο ασφαλείας στο πλάι που έλεγε " Do not accept if seal is broken". Και απ΄ ό,τι ξέρω έτσι πρέπει να είναι. Από το 2000 που πήρα το πρώτο μου κινητό μέχρι σήμερα, ό,τι κινητό πήρα ήταν σε σφραγισμένο κουτί. Πρώτη φορά με το 4χ μου έτυχε να μην έχει. Και συμπτωματικά (?) η συσκευή είχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχες στο touch φίλε; Το έφτιαξες;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μισή οθονη ηταν νεκρή. Το εδωσα πίσω και αφου το αποτελειωσαν στο σέρβις, μου εδωσαν καινούργιο. Σε σφραγισμένο κουτί αυτή τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...