Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν είναι 100% σίγουρο υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν πληρώσει τελωνείο.

 

 

Φίλε μου αν νομίζεις ότι αξίζουν τα 20 ευρώ διαφορά την όλη αναμονή, ταλαιπωρία και ίσως ενδεχόμενη επιστροφή, τότε πάρτο από κει. Επειδή την έχω πατήσει κανα δυο φορές με αγορές από Κίνα, ξανά γιοκ για τέτοιες τιμές ,ίσως για αγορές που έχω σημαντικό κέρδος να ρισκάρω ξανά. Εγώ το πήρα από Ελληνικό κατάστημα global έκδοση (3/32) με δύο χρόνια εγγύηση στα 135 ευρώ πριν ένα μήνα.

μπορεις να μας πεις απο ποιο καταστημα? πολλα σε αυτη την τιμη γραφουν στο side τους εγγυηση 1 ετους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να μας πεις απο ποιο καταστημα? πολλα σε αυτη την τιμη γραφουν στο side τους εγγυηση 1 ετους.

Αυτή τη στιγμή είμαι στο γραφείο και δεν θυμάμαι το κατάστημα, αυτό που θυμάμαι είναι ότι βρίσκεται στην Δράμα (από σκρουτζ το πήρα).

 

 

 

ΥΓ

λίγο που κοίταξα στο σκρουτζ δεν μου θυμίζουν κάτι τα καταστήματα ίσως και να μην έχει stock πλέον το συγκεκριμένο κατάστημα. Άλλα είδα και εδώ 24 μήνες εγγύηση: http://www.cityshop.gr/

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι 100% σίγουρο υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν πληρώσει τελωνείο.

 

 

Φίλε μου αν νομίζεις ότι αξίζουν τα 20 ευρώ διαφορά την όλη αναμονή, ταλαιπωρία και ίσως ενδεχόμενη επιστροφή, τότε πάρτο από κει. Επειδή την έχω πατήσει κανα δυο φορές με αγορές από Κίνα, ξανά γιοκ για τέτοιες τιμές ,ίσως για αγορές που έχω σημαντικό κέρδος να ρισκάρω ξανά. Εγώ το πήρα από Ελληνικό κατάστημα global έκδοση (3/32) με δύο χρόνια εγγύηση στα 135 ευρώ πριν ένα μήνα.

 

Για 20 ευρώ ... συμφωνώ μαζί σου καλύτερα απο σκρούτζ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηρα το συγκεκριμενο κινητο και μολις το ανοιξα ειδα οτι η μπαταρια ειναι στο 35% ενω η πωλητρια ειχε πει δε θα χρειαστει πρωτη φορτιση,

 

Εγραφε οτι ο χρονος χρησης ηταν 5 ωρες 44 λεπτα με χρηση διαφορων εφαρμογων αλλα κυριως του λειτουργικου

edit: μαλλον ειναι ο εκτιμωμενος χρονος μεχρι να τελειωσει η μπαταρια, τωρα που το βλεπω ξανα καλυτερα.

 

και στην αναλυση χρησης λεει προβληματα μπαταριας και αναφερει τα εξης: κλεισιμο εφαρμογων που καταναλωνουν υπερβολικη ενεργεια, εξοικονομηση ενεργεια οταν η συσκευη κλειδωμενη, -------- τα οποια φανταζομαι θα ειναι τυπου προτασεις για εξοικονομηση ενεργειας κι οχι πραγματικα προβληματα?

 

Επισης κοιταζοντας unboxing videos απ το κινητο ειδα οτι ενα αυτοκολλητο δεν υπηρχε στη δικια μου συσκευηrQq29fV.jpg

 

Βεβαια αυτος που το παρελαβε αντι εμου, μου ειπε οτι ανοιξε τη ζελατινα με κοπιδι στο καταστημα, οποτε λογικα θα ηταν σφραγισμενο.

 

Βασικα αυτο με την αφορτιστη μπαταρια ειναι φυσιολογικο? η ενδεχεται να ειναι επιστροφη οποτε μπορει να εχει μεινει αφορτιστο τοσο καιρο με πιθανες συνεπειες για την μπαταρια?

Edited by parmenidis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να εκμεταλλευτώ την λειτουργία καρουζέλ ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος, αλλά με δικές μου φωτογραφίες;

Οχι με τις τυχαίες που κατεβάζει αυτόματα.

 

Σας ευχαριστώ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

​Υπάρχει κάποιο διάφανο (όχι full με χρωματιστά bezels ) Tempered glass της προκοπής για το κινητό κυρίως για αγορά από Ελλάδα; ευχαριστώ!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζαχαρωνω το κινητο. Το θέλω για παιχνίδια email κάνα fb και για ίντερνετ. Θα αντέξει?? Δεν με ενδιαφέρουν κάμερες gps κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

Sorry αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί αλλά καίγομαι!

 

Παράγγειλε η κοπέλα μου ένα 4Χ για δώρο σε γνωστό, και όταν έφτασε είδα πως ήταν κινέζικο και όχι global. Θα υπάρχει θέμα με μπάντες;

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα ποιες μπάντες υποστηρίζει αλλά δεν κατάλαβα αν είναι για την global ή όχι έκδοση μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για ρομ ή για το hardware?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μιλάω για το h/w. Η ROM και να μην υποστηρίζει θα αλλάζει, φαντάζομαι.

 

Επειδή είναι για δώρο σε όχι tech savvy άτομο δεν θέλω να μπλέξει αργότερα με τέτοια θέματα, π.χ. σήμα στην επαρχία κτλ.

Link to comment
Share on other sites

έστω και αν δεν εχει την 800, θα πιάνει φανταζομαι ταπεινο 3g , οποτε θεωρω οτι δε θα πρεπει να σε απασχολει τόσο αυτο το θεμα.

Ειδικά αν δεν ειναι tech freak το ατομο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς λαμβάνετε ειδοποιήσεις από το youtube; Έχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και δεν έχω λάβει ούτε μία. Εννοείται έχω ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις και από την εφαρμογή αλλά και από τις ρυθμίσεις του κινητού. Είμαι σε global stable 9.1.1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να κλειδωσεις την εφαρμογη του YouTube?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το είχα δοκιμάσει αλλά δεν έγινε κάτι. Εσένα έρχονται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 4x και δεν μου πιάνει 4G..Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει.. Ευχαριστώ

Δεν έχει 4g στην περιοχή σου.

Δεν έχεις ενεργοποιήσει το 4g στο πακέτο σου.

Δεν υποστηρίζει 4g η sim σου.

Έχεις μούφα ρομ.

Έχεις h/w πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει αλλά δεν έγινε κάτι. Εσένα έρχονται κανονικά;

Φοραω aosp rom, στο note 4 που έχω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 4g στην περιοχή σου.

Δεν έχεις ενεργοποιήσει το 4g στο πακέτο σου.

Δεν υποστηρίζει 4g η sim σου.

Έχεις μούφα ρομ.

Έχεις h/w πρόβλημα.

 

Πώς μπορώ να δω αν είναι μούφα η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Δε θα το κάνω root δε θα αλλάξω rom, θα το χρησιμοποιώ ως έχει. Απλά θέλω την global εκδόση για να έχει και 4g. Στο skroutz όσα δεν γράφουν "global edition" δε θα έχουν 4g? Και τα άλλα που γράφουν "4g" ? Πώς μπορώ να το δω στα χαρακτηριστικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Δε θα το κάνω root δε θα αλλάξω rom, θα το χρησιμοποιώ ως έχει. Απλά θέλω την global εκδόση για να έχει και 4g. Στο skroutz όσα δεν γράφουν "global edition" δε θα έχουν 4g? Και τα άλλα που γράφουν "4g" ? Πώς μπορώ να το δω στα χαρακτηριστικά?

Θα τηλεφωνήσεις και θα ρωτήσεις αν το κουτί έχει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες (καθόλου κινέζικα) και κόκκινο αυτοκόλλητο "global version".

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορώ να δω αν είναι μούφα η ρομ

Θα ανεβάσεις ένα screenshot από την καρτέλα about phone στα settings για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ένα θέμα που αντιμετωπίζω με την νέα stable (την επίσημη) miui9 9.1.1.0, είναι ότι με τη χρησιμοποίηση ως default Launcher τον Nova και με custom επιλεγμένη ταπετσαρία μετά από χρήση κάποιας ώρας, κάνει αυτόματα stretcing στην ταπετσαρία με οπτικό αποτέλεσμα ''χάλια''. Με επιλεγμένο τον μαμά launcher (προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου) δεν το κάνει αυτό. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος με την επίσημη νέα stable; Προφανώς είναι κάποιο bug και πιστεύω ότι θα διορθωθεί εν καιρό.

Να σημειώσω ότι η ρομ περάστηκε έγινε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ευχαριστώ!!

 

 

Και σε εμένα τα ίδια κάνει ακριβώς. Το πρόβλημα το έλυσα απενεργοποιώντας το κλείδωμα της οθόνης με διπλό πάτημα μέσα από τις ρυθμίσεις του nova launcher. Από τότε, όλα καλά. Κρίμα και με βόλευε πάρα πολύ με διπλοπάτημα το κλείδωμα της οθόνης, ελπίζω σε κάποια λύση του bug.

Link to comment
Share on other sites

Θα τηλεφωνήσεις και θα ρωτήσεις αν το κουτί έχει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες (καθόλου κινέζικα) και κόκκινο αυτοκόλλητο "global version".

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ανεβάσεις ένα screenshot από την καρτέλα about phone στα settings για να δούμε.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66979&stc=1&d=1512034970

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...