Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, τι κοστουμακι κόβουν στο τελωνείο για το 3/32 με τον Snapdragon? Το περιμένω αύριο...

 

Είσαι στο τόπικ του 4Χ (5ιντσου) και όχι του Note έχε υπόψη σου. Και το λέω γιατί δεν υπάρχει 4Χ (5ιντσο) με Mediatek.

 

και κατι τελευταιο miui 9 δεν, ετσι ?

 

Miui9 σίγουρα. Τωρα σε ποιο αντροιντ δεν ξερω

 

Έχει πάρει miui 9 παιδιά ήδη εδώ και καιρό. Σε dev με android 7.1.1 αν θυμάμαι καλά. Κατά συνέπεια και εφόσον οι dev γίνονται τελικά stable είναι αυτονόητο ότι από 7.Χ και πάνω θα είναι και η stable όταν δοθεί. Δεν μπορεί να είναι 6άρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο καμερα-καταγραφη βιντεο τι λεει? ισχυει οτι ειναι τοσο χαλια? διαβαζω πολλα αρνητικα....
Οι φωτογραφίες του είναι απλά αξιοπρεπείς. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο φίλτρο ίσως δεις μια ελάχιστη διαφορά προς τα πάνω. Τα βίντεο του κάτω του μετρίου. Μου θυμισαν, χωρίς καμία υπερβολή, τα βίντεο που τράβαγε ένα xperia e1 των 3.2mp που είχα κάποτε. Κατά τα άλλα είναι πολύ τίμια συσκευή με premium χαρακτηριστικά.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο τόπικ του 4Χ (5ιντσου) και όχι του Note έχε υπόψη σου. Και το λέω γιατί δεν υπάρχει 4Χ (5ιντσο) με Mediatek.

 

 

 

 

 

Έχει πάρει miui 9 παιδιά ήδη εδώ και καιρό. Σε dev με android 7.1.1 αν θυμάμαι καλά. Κατά συνέπεια και εφόσον οι dev γίνονται τελικά stable είναι αυτονόητο ότι από 7.Χ και πάνω θα είναι και η stable όταν δοθεί. Δεν μπορεί να είναι 6άρα...

Ναι εδώ ήθελα απάντηση για το ποσό του τελωνείου.. Όντως 4x είναι με Snapdragon..

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 4X ανηκει στην κατηγορια του value for money (ειδικα αμα το βρεις πιο φθηνα στο εξωτερικο). Το πηρα τελη Σεπτεμβριου για τη μανα μου, για την χρηση που κανει την υπερκαλυπτει. Τωρα αν καποιος ειναι ολη την ωρα στο κινητο και ανοιγοκλεινει εφαρμογες καλο θα ηταν να δει κατι αλλο.

 

Περιμενω την official stable rom σε nougat, νομιζω θα αναδειχθει πολυ το τηλεφωνο. Αν ειχα εγω το τηλεφωνο θα ειχα περασει στανταρ την dev σε android 7.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το 4X ανηκει στην κατηγορια του value for money (ειδικα αμα το βρεις πιο φθηνα στο εξωτερικο). Το πηρα τελη Σεπτεμβριου για τη μανα μου, για την χρηση που κανει την υπερκαλυπτει. Τωρα αν καποιος ειναι ολη την ωρα στο κινητο και ανοιγοκλεινει εφαρμογες καλο θα ηταν να δει κατι αλλο.

 

Περιμενω την official stable rom σε nougat, νομιζω θα αναδειχθει πολυ το τηλεφωνο. Αν ειχα εγω το τηλεφωνο θα ειχα περασει στανταρ την dev σε android 7.

 

δλδ μονο τα κινεζικα εχουν αναβαθμιστει? τι ειναι η dev?

Link to comment
Share on other sites

δλδ μονο τα κινεζικα εχουν αναβαθμιστει? τι ειναι η dev?

 

Developers Rom, στην ουσια δεν ειναι "επισημη", αλλα αυτο δεν λεει κατι για την σταθεροτητα της. Απλα αν καποιος δεν ξερει ή δεν εχει χρονο να ψαχνετε για τυχον bugs καλο ειναι να μην τη βαλει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του είναι απλά αξιοπρεπείς. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο φίλτρο ίσως δεις μια ελάχιστη διαφορά προς τα πάνω. Τα βίντεο του κάτω του μετρίου. Μου θυμισαν, χωρίς καμία υπερβολή, τα βίντεο που τράβαγε ένα xperia e1 των 3.2mp που είχα κάποτε. Κατά τα άλλα είναι πολύ τίμια συσκευή με premium χαρακτηριστικά.

:lol: μια χαρα ειναι οι φωτο τελικα, μου ηρθε χθες. Δεν δοκιμασα σε χαμηλο φωτισμο αλλα οταν το κανω θα πω εντυπωσεις. και βιντεο που δοκιμασα ενταξει οχι κι ετσι :lol:: η ποιοτητα εικονας τους ηταν αρκετα καλή , αλλα επεξεργαζεται χαλια τον ηχο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν καποιος ειναι ολη την ωρα στο κινητο και ανοιγοκλεινει εφαρμογες καλο θα ηταν να δει κατι αλλο.
Γιατί το λες;

Κολλάει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ ήθελα απάντηση για το ποσό του τελωνείου.. Όντως 4x είναι με Snapdragon..

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Για να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι και σε περίπτωση που δεν έχει αναφερθεί πάλι εδώ, το ποσό που μου χρεώθηκε στο τελωνείο ήταν 40 ευρώ..

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol: μια χαρα ειναι οι φωτο τελικα, μου ηρθε χθες. Δεν δοκιμασα σε χαμηλο φωτισμο αλλα οταν το κανω θα πω εντυπωσεις. και βιντεο που δοκιμασα ενταξει οχι κι ετσι :lol:: η ποιοτητα εικονας τους ηταν αρκετα καλή , αλλα επεξεργαζεται χαλια τον ηχο :mad:

Τι κινητό είχες πριν? Γενικά πάντως, η καλη φωτό φαίνεται σε χαμηλό φωτισμό και στο πώς φαίνεται στην οθόνη του υπολογιστή ή τυπωμένη. Το 4χ για μενα δεν έχει και τόσο καλές κάμερες. Είναι ίσως το πιο χτυπητό αρνητικό που έχει.

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό είχες πριν? Γενικά πάντως, η καλη φωτό φαίνεται σε χαμηλό φωτισμό και στο πώς φαίνεται στην οθόνη του υπολογιστή ή τυπωμένη. Το 4χ για μενα δεν έχει και τόσο καλές κάμερες. Είναι ίσως το πιο χτυπητό αρνητικό που έχει.

 

lenovo k6 (κι αυτο μεγαλο προβλημα στην επεξεργασια ηχουστο βιντεο,ακομη χειροτερο)..., σε χαμηλο φωτισμομε το 4χ αν βαλω φλας βελτιωνεαται αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι το ατού του κ6 είναι ο ήχος. Κατάλαβα... Το είχα στα υπόψη κι αυτό αλλά το απεριψα λόγω κάμερας. Χειρότερες από το 4χ σίγουρα. Κακα τα ψέματα, αν θες καλές κάμερες πας σε κάτι που δεν είναι κινεζικο. Εκτός βέβαια κι αν πάρεις κάποιο από τα κορυφαία π.χ της huawei. Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ενδιαφέρομαι για αμεση αγορα για την μητερα μου Smartphone. Σκεφτομαι σοβαρα το Redmi 4X αλλα θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει led notification ?

Εχει ενα Sony E4g τωρα που εχει led notification για sms, calls κτλπ και την βοηθαει πολυ.

 

Επίσης σκεφτομαι απο το you.gr να το παρω ? ( https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-redmi-4x-32gb-3gb-gold) Δεν πιστεύω να εχω θεματα με την 800 BAND ή με την Rom ? ! Σωστα ?

 

Εαν μπορείτε θα ηθελα μια αμεση απαντηση διότι θελω να το παρω μεχρι μεθαυριο στις 21/10.

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ενδιαφέρομαι για αμεση αγορα για την μητερα μου Smartphone. Σκεφτομαι σοβαρα το Redmi 4X αλλα θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει led notification ?

Εχει ενα Sony E4g τωρα που εχει led notification για sms, calls κτλπ και την βοηθαει πολυ.

 

Επίσης σκεφτομαι απο το you.gr να το παρω ? ( https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-redmi-4x-32gb-3gb-gold) Δεν πιστεύω να εχω θεματα με την 800 BAND ή με την Rom ? ! Σωστα ?

 

Εαν μπορείτε θα ηθελα μια αμεση απαντηση διότι θελω να το παρω μεχρι μεθαυριο στις 21/10.

 

Ευχαριστώ!

Έχει notification led.

Όσο για το λινκ που παρέθεσες, πάρε τηλέφωνο και ζήτα τους να σου επιβεβαιώσουν αν πρόκειται για την Global version της συσκευής με το κόκκινο αυτοκόλλητο στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει notification led.

Όσο για το λινκ που παρέθεσες, πάρε τηλέφωνο και ζήτα τους να σου επιβεβαιώσουν αν πρόκειται για την Global version της συσκευής με το κόκκινο αυτοκόλλητο στη συσκευασία.

 

συμφωνω να το επιβεβαιωσεις αυτό !!!! αλλιως θα εχει θεματα..... εχει led αλλα δε βρισκεται στην κορυφη οπως συνηθιζεται,μονο βρισκεται κατω ακριβως απο το μεσαιο κουμπι της αφης πραγμα που σε κανει να μη το προσεξεις αμεσως οταν αγορασεις το κινητο και δε το γνωριζεις. Γενικα δεν πολυφαινεται

Edited by evita1
Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι το ατού του κ6 είναι ο ήχος. Κατάλαβα... Το είχα στα υπόψη κι αυτό αλλά το απεριψα λόγω κάμερας. Χειρότερες από το 4χ σίγουρα. Κακα τα ψέματα, αν θες καλές κάμερες πας σε κάτι που δεν είναι κινεζικο. Εκτός βέβαια κι αν πάρεις κάποιο από τα κορυφαία π.χ της huawei.

 

εχει ΤΕΛΕΙΟ ηχο στην αναπαραγωγη πολυμεσων!!! οπως προανεφερα εχει θεμα με την ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ του ηχου στα βιντεο . Βασικα καραθεματαρα... Οχι οι καμερες του δεν ειναι χειροτερες, μια απο τα ιδια θα ελεγα... και μη σου πω λιγο καλυτερες. Παντως σελφι εβγαζε στανταρ καλυτερες γιατι ειχε 8 mp μπροστά. :p αλλα και οι κανονικες νομιζω οτι ηταν ενα κλικ καλυτερης ποιοτητας. Οχι τεραστια διαφορα ομως. Καλα γενικα αν θες καλες καμερες πρεπει να παρεις "κορυφαιο " απο οποιαδηποτε εταιρια,οχι μονο τις κινεζικες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα μια παράλειψη που έχει η τελευταία stable σε σχέση με την 8.2.10. Δε σου δίνει τη δυνατότητα στα δεδομένα, να βάλεις extra πακέτο για τον τρέχον μήνα. Το έχει εντοπίσει και κανένας άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Νοέμβριο έχουν πει ότι θα δωθεί η 7άρα stable;

 

http://en.miui.com/thread-804065-1-1.html οπως βλεπεις κανεις δε ξερει το αν και το ποτε , απο οτι καταλαβα περναει ακομα απο τη διαδικασια που την δοκιμαζουν , κι εγω αγωνιω αλλα μαλλον με την εταιρια που μπλεξαμε καλα Χριστουγεννα , για να μην πω καλη χρονια :P

Edited by evita1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ενδιαφέρομαι για αμεση αγορα για την μητερα μου Smartphone. Σκεφτομαι σοβαρα το Redmi 4X αλλα θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει led notification ?

Εχει ενα Sony E4g τωρα που εχει led notification για sms, calls κτλπ και την βοηθαει πολυ.

 

Επίσης σκεφτομαι απο το you.gr να το παρω ? ( https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-redmi-4x-32gb-3gb-gold) Δεν πιστεύω να εχω θεματα με την 800 BAND ή με την Rom ? ! Σωστα ?

 

Εαν μπορείτε θα ηθελα μια αμεση απαντηση διότι θελω να το παρω μεχρι μεθαυριο στις 21/10.

 

Ευχαριστώ!

Έχει notification led. Aπλα δεν αλλάζει χρώματα. Θα δεις ένα μπλε φωτακι να αναβοσβηνει κάτω από το κεντρικό κουμπί. Με την 800αρα δεν θα έχεις θέμα εφόσον μιλάμε για global.

Πάντως γνώμη μου είναι ότι η τιμή από το λινκ που έβαλες είναι λιγάκι τσιμπημενη. Εκτός κι αν είναι από επισημη εισαγωγή της infoquest. Σε σκρουτζομαγαζα παίζει 30-35€ κάτω.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-804065-1-1.html οπως βλεπεις κανεις δε ξερει το αν και το ποτε , απο οτι καταλαβα περναει ακομα απο τη διαδικασια που την δοκιμαζουν , κι εγω αγωνιω αλλα μαλλον με την εταιρια που μπλεξαμε καλα Χριστουγεννα , για να μην πω καλη χρονια :P

 

Kλασική xiaomi ειδικά στα redmi δηλαδή. Τη πρωτοχρονιά ( τη δική τους ) κι αν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...