Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή τη δουλειά θα κανει;

Υποτίθεται ότι η συσκευή φυσάει και βλέπω διαρκώς μηνύματα με σοβαρά προβλήματα αλλα βγαίνουν διαρκώς κάποιοι να εκθειαζουν την Xiaomi.

Άμα ειναι να έχω ένα κινητό και να κάνω το σταυρό μου πριν απο κάθε αναβάθμιση και να διαβάζω συνέχεια τα forum, αξίζει ;

Καλοπροαίρετα το λέω, πήρα μια φορα τη συσκευή, στις 5 μερες βγήκε off. Μου άρεσε το μενού της αλλά δεν πείθομαι με τίποτα να ξαναγορασω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;;;

Πώς πέρασες την 8.2.10.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη δουλειά θα κανει;

Υποτίθεται ότι η συσκευή φυσάει και βλέπω διαρκώς μηνύματα με σοβαρά προβλήματα αλλα βγαίνουν διαρκώς κάποιοι να εκθειαζουν την Xiaomi.

Άμα ειναι να έχω ένα κινητό και να κάνω το σταυρό μου πριν απο κάθε αναβάθμιση και να διαβάζω συνέχεια τα forum, αξίζει ;

Καλοπροαίρετα το λέω, πήρα μια φορα τη συσκευή, στις 5 μερες βγήκε off. Μου άρεσε το μενού της αλλά δεν πείθομαι με τίποτα να ξαναγορασω...

Προφανώς και δεν είναι υποχρεωτικό να την ξανααγοράσεις ούτε να διαβάζεις αυνέχεια τα φόρουμ, πάρε samsung.

Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες την 8.2.10.0?

 

Τη πέρασα κανονικά με ενημέρωση που μου έβγαλε από τη πρώτη μέρα που πήρα το τηλ.....

Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες την 8.2.10.0?

Τη πέρασα κανονικά με ενημέρωση που μου έβγαλε από τη πρώτη μέρα που πήρα το τηλ.....

Δύο επιλογές υπάρχουν, μιας και όντως έχεις official με OTA:

α) Μένεις όπως είσαι μέχρι την επόμενη επίσημη αναβάθμιση που ενδεχομένως λύσει το θέμα που αναφέρεις.

β) Ξεκλειδώνεις και δοκιμάζεις την custom ελληνική rom (εφόσον επιθυμείς να αφιερώσεις χρόνο και να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι υποχρεωτικό να την ξανααγοράσεις ούτε να διαβάζεις αυνέχεια τα φόρουμ, πάρε samsung.
Ναι προφανώς, απλα διαβάζοντας εδω το χαμό που γίνεται, γίνομαι και εγω πιο σίγουρος για το τι δεν πρέπει να κάνω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς, απλα διαβάζοντας εδω το χαμό που γίνεται, γίνομαι και εγω πιο σίγουρος για το τι δεν πρέπει να κάνω

Αυτό είναι η αξία του φόρουμ, διαβάζεις απόψεις και σχηματίζεις γνώμη για τις επόμενες ενέργειές σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! να ρωτησω κατι, επειδη ενδιαφερομαι για αγορα καποιου μοντελου Xiaomi, και δεν μπορω να διαβασω τοσα πολλα μυνηματα σε τοσα πολλα θεματα!!! γινεται να μπει Android 7? εχει βαλει κανεις?

επισης γινεται root? παιζει xposed+gravitybox? αυτα τα λιγα, δεν χρειαζεται να μου πειτε αναλυτικα πως, απλα αν γινεται θελω να μαθω και αν το εχετε κανει. Ρωταω για να δω τι να παρω γιατι ειμαι μεταξυ Xiaomi και Elephone P8 (2017).

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! να ρωτησω κατι, επειδη ενδιαφερομαι για αγορα καποιου μοντελου Xiaomi, και δεν μπορω να διαβασω τοσα πολλα μυνηματα σε τοσα πολλα θεματα!!! γινεται να μπει Android 7? εχει βαλει κανεις?

επισης γινεται root? παιζει xposed+gravitybox? αυτα τα λιγα, δεν χρειαζεται να μου πειτε αναλυτικα πως, απλα αν γινεται θελω να μαθω και αν το εχετε κανει. Ρωταω για να δω τι να παρω γιατι ειμαι μεταξυ Xiaomi και Elephone P8 (2017).

Eυχαριστω!

Ναι το 4x (santoni) έχει ήδη nougat (με την custom rom της ελληνικής κοινότητας) και φυσικά μπορείς να είσαι root.

Για xposed και gravity νομίζω μπορείς να εγκαταστήσεις, αλλά προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 4x (santoni) έχει ήδη nougat (με την custom rom της ελληνικής κοινότητας) και φυσικά μπορείς να είσαι root.

Για xposed και gravity νομίζω μπορείς να εγκαταστήσεις, αλλά προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση συνονοματε! :);)

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου πήρε το 4χ και δεν εχει πουθενά 4g σήμα και το χρειάζεται με τη δουλεια του. Τι μπορεί να συμβαίνει? Μονο H+ του βγαζειe41c62a5334b9d8b9f1f316c9f341ad0.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου πήρε το 4χ και δεν εχει πουθενά 4g σήμα και το χρειάζεται με τη δουλεια του. Τι μπορεί να συμβαίνει? Μονο H+ του βγαζειe41c62a5334b9d8b9f1f316c9f341ad0.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Έχει δοκιμάσει σε άλλη συσκευή την συγκεκριμένη sim? Έπιανε κανονικά και 4g?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρε από ελληνικό κατάστημα, πηγαίνει και τους το δείχνει. Αν όχι, είναι σίγουρος ότι πήρε την global version?
Link to comment
Share on other sites

παιζει xposed+gravitybox? αυτα τα λιγα, δεν χρειαζεται να μου πειτε αναλυτικα πως, απλα αν γινεται θελω να μαθω και αν το εχετε κανει. Ρωταω για να δω τι να παρω γιατι ειμαι μεταξυ Xiaomi και Elephone P8 (2017).

Eυχαριστω!

 

Πολύ εύκολα Root και xposed , ρίξε μια ματιά εδώ αλλα μεχρι την 7.9.14/15 για τις μετέπειτα θα πρεπει να δώσεις λίγο χρόνο στους developers που το δουλεύουν !

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα Root και xposed , ρίξε μια ματιά εδώ αλλα μεχρι την 7.9.14/15 για τις μετέπειτα θα πρεπει να δώσεις λίγο χρόνο στους developers που το δουλεύουν !

 

ευχαριστω πολυ, εχει καλη υποστηριξη η Xiaοmi γενικα νομιζω μονο αυτη την μαρκα θα παρω...:D;)

Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν θα παρει την nougat; Ξερουμε;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν θα παρει την nougat; Ξερουμε;

 

Καλημερα, σε ανακοινωσεις εχω διαβασει οτι θα παρει, οπως και την 8, αλλα δεν ξερω ακριβως ποια μοντελα γιατι εχω μπερδευτει με τα redmi και δεν θυμαμαι ακριβως αλλα νομιζω εχω δει και 4Χ για την 7 τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 3g!32 για τη γυναίκα μου, έκανα συγχρονισμό με το gmail πήρε κανονικά τις επαφές αλλά η στήλη δεξιά είναι μόνο αγγλικά στοιχεία και δεν μπορεί μα κάνει αναζήτηση πχ να πάει στο γράμμα ρ η όυι άλλο, καμμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της rom αυτό ελπίζουμε μελλοντικά να το λύσει η Xiaomi με αναβάθμιση. Προς το παρόν ο μόνος τρόπος είναι να εγκατασταθεί custom rom η ελληνική για να λειτουργεί αύριο που θες.
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της rom αυτό ελπίζουμε μελλοντικά να το λύσει η Xiaomi με αναβάθμιση. Προς το παρόν ο μόνος τρόπος είναι να εγκατασταθεί custom rom η ελληνική για να λειτουργεί αύριο που θες.

Μηπως οφείλεται που το πήρα απο gearbest, αν και είναι global edition

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, επίσης μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να μειώσω την ευαισθησία αφής στην οθόνη γιατί είναι πολύ ευαίσθητη και κάνει λάθη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου πήρε το 4χ και δεν εχει πουθενά 4g σήμα και το χρειάζεται με τη δουλεια του. Τι μπορεί να συμβαίνει? Μονο H+ του βγαζει

 

Αλλαγή SIM αν έχει παλιότερη των 1-2 ετών και (επιπλέον) ενεργοποίηση του 4G με αποστολή SMS "4G" στο 1333 αν πρόκειται για Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...