Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πληκτρολόγιο θέλετε παιδιά?

https://www.dropbox.com/s/es0mppguj0wxxw6/%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20Xperia%E2%84%A2_com.sonyericsson.textinput.uxp.apk?dl=0

 

Αυτό χρησιμοποιώ στο s8 plus.

Μονο η παρακάτω έκδοση δουλεύει σε s8 σειρά.

https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/xperia-keyboard/xperia-keyboard-7-3-a-0-54-release/xperia-keyboard-7-3-0-54-android-apk-download/

Αυτήν χρησιμοποιώ άλλωστε απο day one

Ψάχνω Bluetooth headset τεχνολογίας 5.0 για να μπορέσω να αξιοποιήσω το γεγονός ότι έχει Bluetooth 5.0 το κινητό αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Ούτε στην Plantronics ούτε Jabra ούτε Samsung. Έχετε βρει εσείς κάποιο;

Μάνο το παρακάτω που βέβαια θα βγει μετά κάνα δίμηνο.(post 9995 και 9997)

Λογικά προς το τέλος του χρόνου θα αρχίσουν να βγαίνουν επιπλέον προτάσεις με το νεο πρότυπο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=667

Και στο link που σου έδωσα συζητάμε για bluetooth ακουστικα.

 

Ασε που για πλήρη αξιοποίηση του νεου προτύπου απαιτείται η νεα έκδοση Android O

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σπασμένη οθόνη τι παίζει; Ξέρουμε κόστος αντικατάστασης και που πρέπει να παω;

Για την πλάκα έσπασε και είχα και προστατευτική ζελατίνη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σπασμένη οθόνη τι παίζει; Ξέρουμε κόστος αντικατάστασης και που πρέπει να παω;

Για την πλάκα έσπασε και είχα και προστατευτική ζελατίνη...

Στη smartec αλλά σίγουρα θα βγει 250+. Κρίμα που σπάνε τόσο εύκολα οι οθόνες στα νέα κινητά. Αντε μετά να τα εμπιστευτείς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στη smartec αλλά σίγουρα θα βγει 250+. Κρίμα που σπάνε τόσο εύκολα οι οθόνες στα νέα κινητά. Αντε μετά να τα εμπιστευτείς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Έπεσε από 20 εκ ύψος με πλαστική θήκη και ζελατίνα...η ζελατίνα καταστράφηκε και η οθόνη έκανε ένα ράγισμα και ένα σημάδι λες και της κάρφωσα πρόκα. Τι ενισχυμένα τζάμια και κουραφέξαλα, της πλάκας είναι!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε από 20 εκ ύψος με πλαστική θήκη και ζελατίνα...η ζελατίνα καταστράφηκε και η οθόνη έκανε ένα ράγισμα και ένα σημάδι λες και της κάρφωσα πρόκα. Τι ενισχυμένα τζάμια και κουραφέξαλα, της πλάκας είναι!

 

Η μεμβράνη μπορεί να προστατέψει από αραχνιες, Αντε το πολύ γρατζουνιες..

Σε πλακάκι μέσα στο σπίτι ή έξω έπεσε?

Το μόνο που ίσως προστάτευε θα ήταν ένα αληθινό tempered glass.

Σαν αυτά που βάζαμε - βάζουμε στις φλατ οθόνες πράγμα το οποίο εδώ δεν υπάρχει εκτός του whitestone που φαίνεται σωστό.

Είναι υπέρ ευαίσθητες οι οθόνες και του s8 και των προηγούμενων s7 edge.

Τώρα μόνο smartec θα έλεγα και εγώ κάπου στα 250+ όπως αναφέρθηκε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη μπορεί να προστατέψει από αραχνιες, Αντε το πολύ γρατζουνιες..

Σε πλακάκι μέσα στο σπίτι ή έξω έπεσε?

Το μόνο που ίσως προστάτευε θα ήταν ένα αληθινό tempered glass.

Σαν αυτά που βάζαμε - βάζουμε στις φλατ οθόνες πράγμα το οποίο εδώ δεν υπάρχει εκτός του whitestone που φαίνεται σωστό.

Είναι υπέρ ευαίσθητες οι οθόνες και του s8 και των προηγούμενων s7 edge.

Τώρα μόνο smartec θα έλεγα και εγώ κάπου στα 250+ όπως αναφέρθηκε..

 

Έπεσε σε εξωτερικό χώρο σε πλακάκι σαγρέ. Και να φανταστείς πρώτα ακούμπησε με τα πλάγια και μετά με την οθόνη δηλαδή ελάχιστο impact. Άμα είναι για 250 δεν το συζητώ το αφήνω έτσι, δε θα διπλοπληρώσω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλεια παντα σε τετοια κινητα παιδια εκτος αν το χετε σε υπερπροστατευτικη θηκη. 22 ευρω εκανα εγω και εχω το κεφαλι μου ησυχο
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλεια παντα σε τετοια κινητα παιδια εκτος αν το χετε σε υπερπροστατευτικη θηκη. 22 ευρω εκανα εγω και εχω το κεφαλι μου ησυχο

Που την κάνεις αυτή την ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

Που την κάνεις αυτή την ασφάλεια;

 

Πατα ασφαλεια κινητου generali στο google. Απλα πρεπει να ναι μεχρι 1 μηνα το κινητο αλλιως δεν σου κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Πατα ασφαλεια κινητου generali στο google. Απλα πρεπει να ναι μεχρι 1 μηνα το κινητο αλλιως δεν σου κανουν.

 

Ευχαριστώ. Το είδα αν και τώρα δεν έχει πλέον νόημα να το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε από 20 εκ ύψος με πλαστική θήκη και ζελατίνα...η ζελατίνα καταστράφηκε και η οθόνη έκανε ένα ράγισμα και ένα σημάδι λες και της κάρφωσα πρόκα. Τι ενισχυμένα τζάμια και κουραφέξαλα, της πλάκας είναι!

Κρίμα ρε φιλε. Απορώ τι gorilla glass 5 έχουν τα νέα κινητά. Με έχει πέσει σε τσιμέντο το note 3 με gorilla glass 3 από τα 70 εκατοστά και το πήρα μόνο με 2 μικρά σημάδια. Η οθόνη δεν έχει σημαδάκι μετά από τόσα χρόνια χρήσης ποτέ δεν έβαλα θήκη ποτέ δεν έβαλα ζελατίνα ούτε tempered τίποτα. Και το είχες και με θήκη και ζελατίνα. Τι να πω τα καινούργια κινητα να τα βάζουμε σε μια γυαλα μην τυχόν και πάθουν τίποτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειναξ επειδη ειναι curved. Οταν λυγιζει το γυαλι χανει την αντοχη του. Το s6 με gorilla glass 4 μου χε πεσει 20 φορες κατω χωρις θηκη δεν εσπασε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Ειναξ επειδη ειναι curved. Οταν λυγιζει το γυαλι χανει την αντοχη του. Το s6 με gorilla glass 4 μου χε πεσει 20 φορες κατω χωρις θηκη δεν εσπασε ποτε.

Παίζει τελικά τεράστιο ρόλο η curved οθόνη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κάτι για το παρακάτω μήνυμα που βγάζει η συσκευή μου Galaxy S8 κατά την επανεκκίνηση πάνω στις ειδοποιήσεις.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

http://i1368.photobucket.com/albums/ag169/SpyrosMas/111111_zpsbq04rwvq.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παίδες έχω μια φίλη που έχει s6 edge και άλλη μια με s7 edge. είναι και τα 2 κωλος από τις πτώσεις και φαίνεται γύρω γύρω. Η μία το έχει χωρίς θήκη εν τω μεταξύ, κι όμως κανένα δεν έχει σπάσει. Θέλω να πω ότι είναι και θέμα τύχης πως θα πέσει και θα σπάσει. Πάντως δεν θεωρώ ότι δεν αντέχουν. Επίσης το s7 edge που είχα πριν το σ8 μου είχε φύγει από το ποδήλατο σε άσφαλτο με θήκη σιλικόνης , πηγαίνοντας με 30χλμ, μιας και εκείνη τη μέρα ξέχασα θήκη και το έβαλα τσέπη και δεν έπαθε τίποτα. Μάλιστα επειδή ήταν καινούργιο και είχε θέμα με πλακέτα μου έγινε αντικατάσταση χωρίς να έχει φανεί καν η πτώση. ( είχε θέμα στον γυροσκοπιο και το έστειλα πίσω εντός doa αλλά την τούμπα την έφαγε)

Γιαυτό πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα να μην σου κάτσει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο οτι εχω παρατηρήσει το gorilla 5 ειναι μόνο στα λόγια και όχι στην πράξη δυστυχώς ειναι υπερβολικά ευαίσθητο τουλάχιστον στα δικα μου μάτια το εχω σε θήκη mirror cover αυτήν που κλείνει και μπροστα και σε έντονο φως φαίνεται οτι σαν να εχει γρατσουνιές δεν φαίνονται εύκολα μόνο σε έντονο φωτισμό αλλα και παλι έγιναν απο την θήκη
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

κατι ηξερε η lg στο g6 που εβαλε glass 3 μπροστα και glass 5 πισω.το 5 λενε οτι ειναι ποιο ελλαστικο και το 3 ποιο σκληρο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όντως παίζει τεράστιο ρόλο πως θα πέσει το κινητό. Απλά είναι κρίμα τέτοια κινητά να σπάνε τόσο εύκολα και να ζητάνε τόσα χρήματα για επισκευή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδιά έξω νιώθω σα να ήταν από γυαλάκι. Δε μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο αν και γενικά τα προσέχω τα κινητά μου. Και είναι μόνο 2 εβδομάδων.

Τεσπα κρίμα γιατί έτσι θα μείνει δεν πρόκειται να δώσω τα λεφτά που ζητάνε για φτιάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδιά έξω νιώθω σα να ήταν από γυαλάκι. Δε μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο αν και γενικά τα προσέχω τα κινητά μου. Και είναι μόνο 2 εβδομάδων.

Τεσπα κρίμα γιατί έτσι θα μείνει δεν πρόκειται να δώσω τα λεφτά που ζητάνε για φτιάξιμο.

 

Κάνε μια ασφάλεια και αντε σε κάνα μήνα και πες τους ότι έσπασε. Ίσως τη γλιτώσεις την 300άρα.

Αρκεί να το ασφαλισεις στο μήνα από την αγορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή παρατήρησα ότι δεν υπάρχει θέμα για την μπαταρία του S8 ξεχωριστό, παρά μόνος του S8+, μπορεί κάποιος να μου πει πόσο sot βγάζουμε πάνω κάτω με δεδομένα και πόσο με wifi σε γενικές γραμμές;; Η μετάβαση από S7 αξίζει λέτε, αν την έκανε κάποιος, ή οι διαφορές είναι αμελητέες;
Link to comment
Share on other sites

Το go.5 εχει τεραστια θεματα σε ολα τα νεα κινητα. Ολοι παραπονιουνται σε μι6, οπ5 κλπ οτι η οθονη εμφανιζει μικρες γρατζουνιες. Ειναι μαστ το γυαλι προστασιας.

 

Υπαρχει καποιος που να εχει βρει cdla earphones που να δουλευουν? Της λεεκο εχει θεματα και νομιζω οτι εχουν ολα τα type c. Κριμα γιατι ο ηχος ειναι απιστευτος.Και δεν ξερω πως κανεις bug report περα απο dev mode..

Link to comment
Share on other sites

Το go.5 εχει τεραστια θεματα σε ολα τα νεα κινητα. Ολοι παραπονιουνται σε μι6, οπ5 κλπ οτι η οθονη εμφανιζει μικρες γρατζουνιες. Ειναι μαστ το γυαλι προστασιας.

 

Υπαρχει καποιος που να εχει βρει cdla earphones που να δουλευουν? Της λεεκο εχει θεματα και νομιζω οτι εχουν ολα τα type c. Κριμα γιατι ο ηχος ειναι απιστευτος.Και δεν ξερω πως κανεις bug report περα απο dev mode..

Άλλα φαίνονται σε αυτό το βίντεο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχως και για τα αλλα.
Τι εννοείς?

Στο τεστ πάντως η οθόνη του αλλά και η γενικότερη κατασκευή του φαίνονται καλής αντοχής. Επίσης από το iPhone 4 που είχα 5, 6s, Nexus 6p , Huawei P9 και άλλα κινητά ποτέ δεν έχω βάλει προστασία οθόνης και δεν είχα ποτέ καμία γρατζουνιά. Απλά θέλει λίγο προσοχή.

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...