Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Την εκανα εγω την μεταβαση. Σιγουρα αναβαθμιζεσαι λιγο. Αλλα αν εισαι ΟΚ με το S7 Edge μεινε εκει. 6 μηνες ειμαι με το S8 και ακομα μου λειπει το S7 E. Απειρες φορες εχω σκεφτει να γυρισω πισω. Απλα καινουργιο δεν αξιζει 440 για κινητο διετιας και μεταχειρισμενο δεν εχω βρει σε αναλογη κατασταση με το δικο μου (6-8 μηνων και σε λογικη τιμη). Το μονο θετικο υπερ του 8 ειναι οτι θα παρει αλλο ενα update.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Πριν 15 μέρες πήρα μεταχειρισμένο 10 μηνών το S8 στην γυναίκα μου. Η χρήση που του κάνει είναι ελάχιστη προς το παρόν μέχρι να ξεκινήσει την δουλειά σε λίγες μέρες. Μου κάνει παράπονα ότι δεν κρατάει η μπαταρία πολύ γι'αυτο εβαλα μια εφαρμογή για να δω τι γίνεται. Σας παραθέτω την φωτογραφία και θέλω την γνώμη σας αν οι τιμές είναι φυσιολογικές.Το κινητό φοραει την επίσημη Ρομ, έχει όλα τα update.

Ευχαριστώ da053ae0e95f06fedc7304e130132725.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Την εκανα εγω την μεταβαση. Σιγουρα αναβαθμιζεσαι λιγο. Αλλα αν εισαι ΟΚ με το S7 Edge μεινε εκει. 6 μηνες ειμαι με το S8 και ακομα μου λειπει το S7 E. Απειρες φορες εχω σκεφτει να γυρισω πισω. Απλα καινουργιο δεν αξιζει 440 για κινητο διετιας και μεταχειρισμενο δεν εχω βρει σε αναλογη κατασταση με το δικο μου (6-8 μηνων και σε λογικη τιμη). Το μονο θετικο υπερ του 8 ειναι οτι θα παρει αλλο ενα update.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόβλημα δεν έχω.

Το κινητό είναι δύο ετών και στο τέλος της διετίας με άλλαξαν μπαταρία, οθόνη, πλακέτα, ουσιαστικά καινούργιο.

Λέω μήπως βρω κανένα μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και το πάρω, όχι πάνω από 300.

Βλέπεις το μικρόβιο της αλλαγής.

Ευχαριστώ πάντως.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Πριν 15 μέρες πήρα μεταχειρισμένο 10 μηνών το S8 στην γυναίκα μου. Η χρήση που του κάνει είναι ελάχιστη προς το παρόν μέχρι να ξεκινήσει την δουλειά σε λίγες μέρες. Μου κάνει παράπονα ότι δεν κρατάει η μπαταρία πολύ γι'αυτο εβαλα μια εφαρμογή για να δω τι γίνεται. Σας παραθέτω την φωτογραφία και θέλω την γνώμη σας αν οι τιμές είναι φυσιολογικές.Το κινητό φοραει την επίσημη Ρομ, έχει όλα τα update.

Ευχαριστώ da053ae0e95f06fedc7304e130132725.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να ειναι αντιπροσωπευτικο το δειγμα πρεπει να κανει αρκετη χρηση σε μια ημερα. Στην αναμονη λογικο ειναι να ξεφορτισει σε 4 ημερες με ελαχιστη χρηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το phone radio και Wi-Fi είναι φυσιολογικό να έχουν την μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με την οθόνη και τις εφαρμογές;

Για να ειναι αντιπροσωπευτικο το δειγμα πρεπει να κανει αρκετη χρηση σε μια ημερα. Στην αναμονη λογικο ειναι να ξεφορτισει σε 4 ημερες με ελαχιστη χρηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δεν έχω.

Το κινητό είναι δύο ετών και στο τέλος της διετίας με άλλαξαν μπαταρία, οθόνη, πλακέτα, ουσιαστικά καινούργιο.

Λέω μήπως βρω κανένα μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και το πάρω, όχι πάνω από 300.

Βλέπεις το μικρόβιο της αλλαγής.

Ευχαριστώ πάντως.

Δεν αξιζει να αλλαξεις ακομα. Θα παρεις ενα ιδιο τηλεφωνο που η μονη διαφορα που θα καταλαβεις ειναι το design, το δακτυλικο που ειναι στην πλατη και η χειροτερη μπαταρια. Αντε να εχεις λιγο καλυτερη selfie camera. Το μονο που θα εχεις υπερ σου (αν το χρησιμοποιειες) ειναι το dex.

Ειδικα απο τη στιγμη που μετα το service εχεις επι της ουσιας καινουριο τηλεφωνο δεν εχεις κανενα λογο.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το phone radio και Wi-Fi είναι φυσιολογικό να έχουν την μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με την οθόνη και τις εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι φυσιολογικο γιατι η οθονη εχει αναψει λιγο ενω το κινητο ειναι on κοντα 4 ημερες. Σε μια ημερα το S8 μπορει να βγαλει ανετα 5 ωρες οθονης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να αλλαξεις ακομα. Θα παρεις ενα ιδιο τηλεφωνο που η μονη διαφορα που θα καταλαβεις ειναι το design, το δακτυλικο που ειναι στην πλατη και η χειροτερη μπαταρια. Αντε να εχεις λιγο καλυτερη selfie camera. Το μονο που θα εχεις υπερ σου (αν το χρησιμοποιειες) ειναι το dex.

Ειδικα απο τη στιγμη που μετα το service εχεις επι της ουσιας καινουριο τηλεφωνο δεν εχεις κανενα λογο.

 

Dex δεν χρησιμοποιώ οπότε μένω όπως είμαι, ειδικά αν έχει χειρότερη μπαταρία που για μένα είναι σημαντικό.

Σας ευχαριστώ όλους

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο γιατι η οθονη εχει αναψει λιγο ενω το κινητο ειναι on κοντα 4 ημερες. Σε μια ημερα το S8 μπορει να βγαλει ανετα 5 ωρες οθονης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ!!!Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο γιατι η οθονη εχει αναψει λιγο ενω το κινητο ειναι on κοντα 4 ημερες. Σε μια ημερα το S8 μπορει να βγαλει ανετα 5 ωρες οθονης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα σε ολους ξερει κανεις τι κανει η εφαρμογη fun sms

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα η μεμβράνη είναι κορυφή.

Εγώ μία βάζω την Spigen® Liquid Air Armor και μία την Spigen® Rugged Armor και δεν έχει κάνει "τακ"

 

ok λοιπόν.. πάω σε Spigen® Liquid Air Armor + X-One Ultimate Upgrade v.2 Full Screen Cover AntiCrash

 

Απο οτι μου λες φαίνεται πολύ καλός συνδυασμός για να είναι κομψό και να έχει μια έστω τυπική προστασία ε ?

Link to comment
Share on other sites

ok λοιπόν.. πάω σε Spigen® Liquid Air Armor + X-One Ultimate Upgrade v.2 Full Screen Cover AntiCrash

 

Απο οτι μου λες φαίνεται πολύ καλός συνδυασμός για να είναι κομψό και να έχει μια έστω τυπική προστασία ε ?

 

Άριστος συνδυασμός...θα με θυμηθείς...θα σου φύγει το άγχος για την οθόνη. Απλώς να προσέξεις όταν την πρώτο βάλεις. Να κάτσει καλά . Η μεμβράνη δεν αυτή που έχω βάλει.

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του σάιτ ,απλώς για να την δείξω ....Είναι αυτή...

 

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s8-g950-anticrash-full-curved-cover-x-one-stealth-armor-japan

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ξερει κανεις τι κανει η εφαρμογη fun sms

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή fun SMS στη συσκευή.

Άν κάποιος την έβαλε από το playstore, ας δει την περιγραφή της εκεί!

Καλησπέρα στην παρέα!

Πριν 15 μέρες πήρα μεταχειρισμένο 10 μηνών το S8 στην γυναίκα μου. Η χρήση που του κάνει είναι ελάχιστη προς το παρόν μέχρι να ξεκινήσει την δουλειά σε λίγες μέρες. Μου κάνει παράπονα ότι δεν κρατάει η μπαταρία πολύ γι'αυτο εβαλα μια εφαρμογή για να δω τι γίνεται. Σας παραθέτω την φωτογραφία και θέλω την γνώμη σας αν οι τιμές είναι φυσιολογικές.Το κινητό φοραει την επίσημη Ρομ, έχει όλα τα update.

Ευχαριστώ da053ae0e95f06fedc7304e130132725.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3 μέρες standby και 35% υπόλοιπο, δηλαδή 5 μέρες αυτονομία.

Οποιοιδήποτε smartphone αν δεν το δουλεύεις, πάνω κάτω τόσο κρατάει.

Ωστόσο για χρήση 8-9 λεπτά κυριολεκτικά την ημέρα, τι το θέλει το s8?

Καλύτερα να έχει ένα απλό κινητό με μεγάλη αυτονομία αφού δεν το δουλεύει έτσι κι αλλιώς και ένα τάμπλετ σπίτι για τα 5-10 λεπτά που θα ασχοληθεί τη μέρα, έτσι ώστε να της βγάζει και κανένα μήνα αναμονή!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8 ;

Πριν δύο μήνες περίπου άλλαξα και την μπαταρία.

Ευχαριστώ

 

Κατεμε αξιζει, την ειχα κανει αυτην την αλλαγη και αξιζε πραματικα , ακομη και με την μπαταρια που εχει το s8 τα παει περιφημα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την μπαταρια. Απο Oreo και μετα ειναι κοντα στα επιπεδα του S7 Edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άριστος συνδυασμός...θα με θυμηθείς...θα σου φύγει το άγχος για την οθόνη. Απλώς να προσέξεις όταν την πρώτο βάλεις. Να κάτσει καλά . Η μεμβράνη δεν αυτή που έχω βάλει.

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του σάιτ ,απλώς για να την δείξω ....Είναι αυτή...

 

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s8-g950-anticrash-full-curved-cover-x-one-stealth-armor-japan

 

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ. Για την τοποθέτηση της θα ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες εδώ

Ελπίζω να μην δυσκολευτώ.. Mήπως να τους πω να το βάλουν εκεί στο μαγαζί οι ίδιοι ?

Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να διαλέξω την Liquid Air Armor που καλύπτει γύρω γύρω όλες τις πλευρές ή την Thin Fit που αφήνει κενά στα κουμπιά, δεδομένου η ζελατίνα τυλίγει το πλαινό και δεν ξέρω πώς θα δείχνει στην περίπτωση της Thin Fit δεδομένου οτι δεν θα καλύπτει όλη την πλευρά..

Edited by Alkis27
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ. Για την τοποθέτηση της θα ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες εδώ

Ελπίζω να μην δυσκολευτώ.. Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να διαλέξω την Liquid Air Armor που καλύπτει γύρω γύρω όλες τις πλευρές ή την Thin Fit που αφήνει κενά στα κουμπιά, δεδομένου η ζελατίνα τυλίγει το πλαινό και δεν ξέρω πώς θα δείχνει στην περίπτωση της Thin Fit δεδομένου οτι δεν θα καλύπτει όλη την πλευρά..

 

Κοίταξε εμένα μου την πέρασαν στο μαγαζί που την αγόρασα. Να πω ότι πήγε και μία στράφι λόγω στραβης τοποθέτησης. Όσο για την θήκη που λες Εάν κάτσει καλά η μεμβράνη δεν θα φαίνεται απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8 ;

Πριν δύο μήνες περίπου άλλαξα και την μπαταρία.

Ευχαριστώ

Εγώ την έκανα την μετάβαση, για να καταλάβεις πραγματικά ότι έκανες αναβάθμιση αξίζει μόνο στο s8 plus η μετάβαση, διαφορετικά μείνε όπως είσαι, ισχύουν ακριβώς ότι σου έγραψαν τα παιδιά παραπάνω.

Εδώ και μισό χρόνο είμαι και με τα δύο κινητά, s8 plus (χειμωνιάτικο :) ) και s7 edge καλοκαιρινό μέχρι μέσα Σεπτέμβρη ( το έχω 2 χρόνια κι εγώ το κινητό)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8 ;

Πριν δύο μήνες περίπου άλλαξα και την μπαταρία.

Ευχαριστώ

 

Εγώ την έκανα την μετάβαση, για να καταλάβεις πραγματικά ότι έκανες αναβάθμιση αξίζει μόνο στο s8 plus η μετάβαση, διαφορετικά μείνε όπως είσαι, ισχύουν ακριβώς ότι σου έγραψαν τα παιδιά παραπάνω.

Εδώ και μισό χρόνο είμαι και με τα δύο κινητά, s8 plus (χειμωνιάτικο :) ) και s7 edge καλοκαιρινό μέχρι μέσα Σεπτέμβρη ( το έχω 2 χρόνια κι εγώ το κινητό)

 

βρε konakis, τι κόλλημα έχει φάει με το μέγεθος;

σε παρακολουθώ και εδώ και σε άλλη ηλεκτρονική σελίδα και γράφειες συνεχώς, σε όλους για το s8+

το μέγεθος είναι καθαρά υποκειμενική άποψη, οι δυνατότητες των δυο συσκευών είναι οι ίδιες.

εσένα σε βολεύει το μεγάλο οκ!

εμένα ή άλλους ομως με τίποτα!

γιατί προσπαθείς να περάσεις, αυτό που βολεύει εσένα ως ανάγκη στους άλλους;

και τέλος το s7 με s8 έχουν πολλές διαφορές.

η σωστή απάντηση στο φίλο nik187 παραπάνω είναι να δεί τα παρακάτω που αντέγραψα από το σκρούτζ και να αποφασίσει.

το παρακάτω είναι γραμμένο όταν πρωτοκυκλοφόρησε το s8.

s8 VS s7 edge

1) έχει την καλύτερη οθόνη στο μικρότερο μέγεθος κινητού στον κόσμο.

2) θα έχει αναβάθμιση στα επόμενα 2 λειτουργικά που θα κυκλοφορήσουν .

3) έχει διπλάσια χωρητικότητα 64gb αντί 32.

4) έχει καλύτερο επεξεργαστή.

5) έχει μικρότερες διαστάσεις, παρότι έχει μεγαλύτερη οθόνη.

6) είναι πιο όμορφο.

7) έχει τζάμι gorilla glass 5.

8) βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. (ειδικά νυχτερινές)

9) έχει καλύτερη μπροστινή κάμερα.

10) υποστηρίζει Bluetooth 5.0

11) υποστηρίζει LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps

να προσθέσω τέλος την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας που κάνει το s8 και τη μικρότερη απώλεια ζωής που θα έχει χρόνο με το χρόνο.

αν ισχύει αυτό που διάβασα το s7 θα χάνει από την μπαταρία κάθε χρόνο 20% ενώ το s8 5%

επίσης έχει περισσότερους αισθητήρες.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ διατυπώνω την άποψή μου ( που και αρκετά άλλα μέλη συμμερίζονται κι εγώ αρχικά δεν το ήθελα το plus για τον λόγο που αναφέρεις , όμως έχει πολλά πλεονεκτήματα με μοναδικό "μειονέκτημα " το μέγεθός του) και Ναι ή αίσθηση της οθόνης είναι αλλού σε σχέση με το βασικό μοντέλο. Έχεις ζήσει και με τις δύο συσκευές;; s8 & s8 plus? 3 μήνες το πρώτο, πάνω από μισό χρόνο το 2ο.... έλα μετά να συζητήσουμε... και πάλι την άποψη μου διατυπώνω, διότι κι εγώ ήμουν κάθετος λόγω μεγέθους, πήγα αρχικά στο βασικό μοντέλο ενώ πολλά παιδιά εδώ μέσα έγραφαν (έμπειρα μέλη) ότι η ουσιαστική μετάβαση από s7 edge σε s8 σειρά είναι στο πλας, αν τους είχα "διαβάσει " καλύτερα θα είχα πάει απευθείας, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο, εξάλλου οι περισσότεροι μεγάλα παιδιά είμαστε εδώ μέσα με τις αποφάσεις δικές μας κι εκεί γίνονται οι τελικές επιλογές από εμάς σιγά μην επηρεαστεί π.χ. η δική σου επιλογή από μένα σώνει και καλά ;) Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εμένα μου την πέρασαν στο μαγαζί που την αγόρασα. Να πω ότι πήγε και μία στράφι λόγω στραβης τοποθέτησης. Όσο για την θήκη που λες Εάν κάτσει καλά η μεμβράνη δεν θα φαίνεται απολύτως τίποτα.

 

Χμμμ όταν λες ότι πήγε μια στράφι τι εννοείς ? Δεν φαντάζομαι να πλήρωσες 2 γιατί δεν κατάφεραν να την βάλουν σωστά με την πρώτη ??

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ όταν λες ότι πήγε μια στράφι τι εννοείς ? Δεν φαντάζομαι να πλήρωσες 2 γιατί δεν κατάφεραν να την βάλουν σωστά με την πρώτη ??

 

Όχι φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά

 

οκ μια χαρά.. και λες ότι από αίσθηση αφής/καθαρότητα κτλ η συγκεκριμένη μεμβράνη είναι super ε ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλο θέμα για αξεσουάρ... παρακαλώ πηγαίνετε την συζήτηση εκεί! Καλη συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

@ kakos

 

Το gorilla glass 5 ειναι μενα χειροτερο απο το 4. Στο S7 E δεν ειχα αμυχη ενω στο S8 εχω γρατζουνιες...

 

Για την απωλεια ζωης στη μπαταρια εχω χασει 6.5 % σε 6 μηνες χωρις γρηγορη φορτιση και με φορτισεις συνηθως απο 25 % σε 85 % .

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...