Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το σκέφτομαι κι εγώ να το χτυπήσω στα 39€ αν το έχει κάποιος ας μας πει αν αξίζει :)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγώ να το χτυπήσω στα 39€ αν το έχει κάποιος ας μας πει αν αξίζει :)
Εγώ τον παρήγγειλα το πρωί πάντως!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω λινκ έχει εξαντληθεί ήδη.

Εγώ τον πήρα πριν αρκετούς μήνες στα 33 ευρώ περίπου από αμαζον (σκέτο, είχα ήδη 2ο αυθεντικό φορτιστή) και δεν έχω παράπονο.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω λινκ έχει εξαντληθεί ήδη.

Εγώ τον πήρα πριν αρκετούς μήνες στα 33 ευρώ περίπου από αμαζον (σκέτο, είχα ήδη 2ο αυθεντικό φορτιστή) και δεν έχω παράπονο.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μπορείς να γράψεις λινκ; πόσο έκανε να έρθει; από ποια χώρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω λινκ έχει εξαντληθεί ήδη.

Εγώ τον πήρα πριν αρκετούς μήνες στα 33 ευρώ περίπου από αμαζον (σκέτο, είχα ήδη 2ο αυθεντικό φορτιστή) και δεν έχω παράπονο.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

υπάρχει πάλι.

https://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charger-convertible-couch-ep-pg950bb-for-galaxy-s8-black-p-TEL.033848

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις λινκ; πόσο έκανε να έρθει; από ποια χώρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από εδώ αν θυμάμαι καλά link

 

Μεταφορικά και χρόνους για Ελλάδα δεν θυμάμαι. Στην περίπτωση μου ήρθε σπίτι την επόμενη μέρα με δωρεάν μεταφορικά, εφόσον ζω Γερμανία και έχω amazon prime.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με s8 plus να υποθέσω ότι το συγκρίνεις;...

Σαφώς και υπερέχει το xiaomi ,φετινό φρέσκο μοντέλο, εγώ για αυτά που ζητώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το s8 plus μου ,όμως δεν παύει το mi 8 να είναι μια νέα φρέσκια πρόταση με εξαιρετικά χαρακτηριστικά και σε πολύ προσιτή τιμή... βέβαια γίνεται χαμός σε αυτά τα χρήματα, ο ανταγωνισμός τεράστιος με 1+6 , μεγάλες εκπτώσεις κι ευκαιρίες σε s9 plus, Huawei p20 pro & φυσικά κ το mi mix 2s ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νέος κάτοχος S8 τώρα που έπεσε η τιμή του...λοιπόν..του πήρα για θήκη την Clear View flip case της Samsung η οποία είναι πολύ καλή για αυτά που κάνει όμως θέλω να έχω και τη δυνατότητα να το έχω σε διάφανο tempered glass μπρος-πίσω έτσι ώστε να αισθάνομαι ότι δεν έχει καθόλου θήκη και να μην χάνω την εμφάνιση του σχεδόν καθόλου...διαβάζω σε forums ότι τα 3d full face tempered τζαμάκια για την μπροστινή όψη γενικά έχουν θέματα καθότι λόγω της κυρτότητας δεν κάθονται πάντα καλά, αφήνουν κενά κτλ.. ποια είναι η δική σας εμπειρία ? Τι λύσεις προτείνετε για να καλυφθεί το κινητό με γυαλί μπρος-πίσω ελάχιστου πάχους ώστε να φαίνεται σχεδόν γυμνό αλλά ταυτόχρονα να προστατεύεται από μικρογρατζουνιές ?
Link to comment
Share on other sites

Για πολλους ο καλυτερος συνδιασμος ειναι μια ποιοτικη θηκη πλατης πχ Spigen και το Whitestone dome glass. Το dome δεν το δοκιμασα προσωπικα γιατι βρισκω αστειο να κανω ολοκληρη διαδικασια να βαλω τζαμακι και με το ρισκο αυτο που εχει... Δοκιμασα πολλα αλλα τζαμακια και κλαιω τα λεφτα μου. Aπο no name εως name κανενα δεν ειναι τελειο. Αλλα εχουν χαλια αφη, αλλα μαζευουν σκονη και αλλα σε στραβωνουν.... Ενα που μα εχει καλη αφη, ευκρινεια και να μην μπαζει σκονη δεν βρηκα. Ισως ειναι το dome αλλα ειπαμε παραπανω...

Απο θηκες εγω προτιμω την Spigen Thin Fit που με εχει προστατεψει αψογα στις πτωσεις και ειναι και τελεια σε εμφανιση....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πολλους ο καλυτερος συνδιασμος ειναι μια ποιοτικη θηκη πλατης πχ Spigen και το Whitestone dome glass. Το dome δεν το δοκιμασα προσωπικα γιατι βρισκω αστειο να κανω ολοκληρη διαδικασια να βαλω τζαμακι και με το ρισκο αυτο που εχει... Δοκιμασα πολλα αλλα τζαμακια και κλαιω τα λεφτα μου. Aπο no name εως name κανενα δεν ειναι τελειο. Αλλα εχουν χαλια αφη, αλλα μαζευουν σκονη και αλλα σε στραβωνουν.... Ενα που μα εχει καλη αφη, ευκρινεια και να μην μπαζει σκονη δεν βρηκα. Ισως ειναι το dome αλλα ειπαμε παραπανω...

Απο θηκες εγω προτιμω την Spigen Thin Fit που με εχει προστατεψει αψογα στις πτωσεις και ειναι και τελεια σε εμφανιση....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευκρίνεια έχει το dome αλλά τη σκονιτσα του τη μαζεύει. Μάλιστα ήταν ένας από τους λόγους που το σουταρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πίσω, εγώ θα πρότεινα κάποιο skin από dbrand.

Ομορφαίνει την συσκευή, προστατεύει από γρατσουνιές και σταματάει το κινητό να γεμίζει γλίτσα και να γλιστράει λόγο glass back.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μπροστα ειναι το θέμα τί βάζουμε...

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και εγώ θα ήθελα τζάμι, αλλά δυστηχώς, απ όσο γνωρίζω κανένα δεν είναι αρκετά καλό

ειδικά με τη θήκη που για μένα προσωπικά είναι απαραίτητη. https://www.skroutz.gr/s/11775240/Spigen-Tough-Armor-Gunmetal-Galaxy-S8.html

συμβιβάστηκα λοιπόν στην παρακάτω.

https://www.tech-in.gr/ringke-invisible-defender-galaxy-s8-g950-2.html

προφανώς δεν έχει την προστασία ενός τζαμιού Η9.

όμως έχει:

αντοχή σε γρατσουνιά 3H

Καλύπτει ολόκληρη την οθόνη μαζί με τις πλευρές του τηλεφώνου!!!

κανένα ίχνος σκόνης.

θέλει ιδιαίτερη ακρίβεια, στην τοποθέτηση.

το έχω πάνω από ένα χρόνο δίχως προβλήμα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!! Ότι τζαμακι και να βάλεις θα έχεις θέμα τελικά έχω βάλει πάνω από 5 τζαμακια όλα έσπαγαν από μόνα τους η δεν μου καθόντουσαν καλά μόνο μεμβράνη Samsung Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!! Μια ερώτηση στο κλείδωμα της οθόνης στο ρολόι μου βγάζει δυχρωμια ...το μισό λευκό κανονικά και το άλλο προς ροζ ξέρουμε τι είναι????
Lockscreen and security - clock and facewidgets - clock style

Μπαίνεις εκεί και αλλάζεις ότι θέλεις!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lockscreen and security - clock and facewidgets - clock style

Μπαίνεις εκεί και αλλάζεις ότι θέλεις!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Οκ ευχαριστώ πολύ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!! Ότι τζαμακι και να βάλεις θα έχεις θέμα τελικά έχω βάλει πάνω από 5 τζαμακια όλα έσπαγαν από μόνα τους η δεν μου καθόντουσαν καλά μόνο μεμβράνη Samsung
Και η μεμβρανη Samsung εχει θεματα. Ειναι πολυ μαλακη και γεμιζει βαθουλωματα ευκολα. 1 εβδομαδα την κρατησα την 1η φορα και 5 μερες την 2η. Σε τζαμακι το ρεκορ ειναι 10 μερες. Πεταμενα λεφτα ειναι....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Εγώ έχω βρει την υγεία μου με την μεμβράνη X-One Stealth Armor Shock Full Coverage Screen Protector. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και αίσθηση αφής όπως είναι με γυμνή οθόνη. Επίσης αγκαλιάζει το κινητό δεξιά και αριστερά και έξω από την οθόνη, με αποτέλεσμα να μην την πετάει καμία θήκη. Όσες φορές και τις βγάλεις-βάλεις.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Εγώ έχω βρει την υγεία μου με την μεμβράνη x-one ultimate. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και αίσθηση αφής όπως είναι με γυμνή οθόνη. Επίσης αγκαλιάζει το κινητό δεξιά και αριστερά και έξω από την οθόνη, με αποτέλεσμα να μην την πετάει καμία θήκη. Όσες φορές και τις βγάλεις-βάλεις.

 

Πίσω τι έχεις βάλει ? Θα μπορώ άραγε να την συνδυάσω με την Spigen Case Thin Fit ?

Θέλω το τηλέφωνο να δείχνει όσο το δυνατό πιο κομψό-λεπτό γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Εγώ έχω βρει την υγεία μου με την μεμβράνη x-one ultimate. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και αίσθηση αφής όπως είναι με γυμνή οθόνη. Επίσης αγκαλιάζει το κινητό δεξιά και αριστερά και έξω από την οθόνη, με αποτέλεσμα να μην την πετάει καμία θήκη. Όσες φορές και τις βγάλεις-βάλεις.

 

Καλημερα ξερει κανεις τι κανει η εφαρμογη fun sms

Link to comment
Share on other sites

Πίσω τι έχεις βάλει ? Θα μπορώ άραγε να την συνδυάσω με την Spigen Case Thin Fit ?

Θέλω το τηλέφωνο να δείχνει όσο το δυνατό πιο κομψό-λεπτό γίνεται..

https://www.aliexpress.com/item/For-Samsung-Galaxy-S8-Case-ROCK-Full-Protective-Slim-TPU-Acrylic-Transparent-Back-Cover-Case-for/32818654983.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4da95eWT εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυτή. Πολύ όμορφη θήκη και ειδικά αν δεν είναι μαύρο πίσω το κινητό δείχνει απίστευτα! Εμένα τουλάχιστον που είναι ασημί είναι πολύ όμορφο. Επίσης έχει κάτσει τέλεια με ένα τυχαίο τζαμάκι full cover που έχω πάρει από Κίνα και δεν είναι καν case friendly.

Όσο για το τζαμάκι, ναι δεν είναι ακριβώς η ίδια αίσθηση, αλλά από πότε το "με προφυλακτικό" είναι το ίδιο με το "χωρίς";

Η αφή πάντως δουλεύει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Ειδικά αν τι κολλήσεις καλά με τη μία και δε χρειαστεί να το σηκώσεις ξανά, θα έλεγα ότι είναι μια χαρά ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πίσω τι έχεις βάλει ? Θα μπορώ άραγε να την συνδυάσω με την Spigen Case Thin Fit ?

Θέλω το τηλέφωνο να δείχνει όσο το δυνατό πιο κομψό-λεπτό γίνεται..

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα η μεμβράνη είναι κορυφή.

Εγώ μία βάζω την Spigen® Liquid Air Armor και μία την Spigen® Rugged Armor και δεν έχει κάνει "τακ"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8 ;

Πριν δύο μήνες περίπου άλλαξα και την μπαταρία.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...