Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Μία βοήθεια όποιος ξέρει να μου απαντήσει σας παρακαλώ. Είμαι κάτοχος s8 και μου συμβαίνει το εξής. Το έχω συνδεδεμένο με bluetooth και όταν δεχτώ εισερχόμενη κλήση, στην κίνησή μου να βγάλω τη συσκευή από την τσέπη για να απαντήσω, εκείνο έχει απαντήσει ήδη, χωρίς να πατήσω απολύτως τίποτα. Μπορώ να έχω μία βοήθεια για ποιο λογοπορει να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία βοήθεια όποιος ξέρει να μου απαντήσει σας παρακαλώ. Είμαι κάτοχος s8 και μου συμβαίνει το εξής. Το έχω συνδεδεμένο με bluetooth και όταν δεχτώ εισερχόμενη κλήση, στην κίνησή μου να βγάλω τη συσκευή από την τσέπη για να απαντήσω, εκείνο έχει απαντήσει ήδη, χωρίς να πατήσω απολύτως τίποτα. Μπορώ να έχω μία βοήθεια για ποιο λογοπορει να συμβαίνει αυτό;
Άνοιξε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατα στις τελείες πάνω δεξιά και ρυθμίσεις.5a526fa5dcccfe5b014c11e44a94a731.jpg7f81ce75b48f59f2da19bfb468ebbf17.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω πάει ήδη στις ρυθμίσεις και είναι απενεργοποιημένο. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ποια εφαρμογή θα βάλω στον ασφαλή φάκελο ώστε να μεταφέρω τις φωτογραφίες από το messenger σε αυτην, αυτές που θέλω;;

δε χρειάζεται καμία εφαρμογή. αποθηκεύεις τα αρχεία που θέλεις κατευθείαν στον ασφαλή φάκελο.

αν δε τα έχεις ήδη κάπου στο κινητό σου,

1) τα κατεβάζεις

2) τα επιλέγεις

3) πατάς μετακίνηση στον ασφαλή φάκελο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω πάει ήδη στις ρυθμίσεις και είναι απενεργοποιημένο. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει;

μήπως έχεις ενεργή την επιλογή, απάντηση κλήσης, με πάτημα κάπου στην οθόνη; η με τα κουμπιά; και κάτι από αυτά πατιέται τη στιγμή που πιάνεις τη συσκευή;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από S8 σε S9;

 

όχι. μονο σε s9 plus λογω της 2πλης καμερας και καποιες μικροαλλαγες. αλλα απο το απλο στο απλο, οχι τσαμπα λεφτα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από S8 σε S9;

Αν είσαι gatzetakias θα το αλλαξεις οτι και να ακουσεις. Αν εισαι νορμαλ δεν εχεις λογω να κανεις τετοια κινηση!

Εμφανισιακά ειναι ιδια, η ποιότητα οθονης ειναι ιδια και γενικα τις διαφορες τις βρισκεις στην camera και στα ηχεια που εχει πλεον δυο -λεπτομερεια που εγω την ηθελα απο την αρχή.

πολλο'ι λ'ενε οτι η μπαταρία δεν κραταει οπως το s8.

εγω και μονο για τα ηχεια θα πηγαινα.

επισης η καμερα την θεωρω καλυτερη.οσα βιντεο και να εχω χει..ειναι ενα τσακ καλυτερη.ειδικα το βραδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το S9 με επεισε να παρω το S8. Ηθελα μια αλλαγη απο το S7 Edge και οταν παρουσιαστηκε το S9 και ανακοινωθηκε η τιμη του πηρα το S8 αφου οι διαφορες δεν δικαιολογουσαν την διαφορα στην τιμη. Ακομα και τωρα που η διαφορα στην τιμη ειναι σαφως μικροτερη...

 

 

Edit: Τωρα ειδα οτι η τιμη του εχει ανεβει πανω απο 50 ευρω τις τελευταιες μερες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το S9 με επεισε να παρω το S8. Ηθελα μια αλλαγη απο το S7 Edge και οταν παρουσιαστηκε το S9 και ανακοινωθηκε η τιμη του πηρα το S8 αφου οι διαφορες δεν δικαιολογουσαν την διαφορα στην τιμη. Ακομα και τωρα που η διαφορα στην τιμη ειναι σαφως μικροτερη...

 

 

Edit: Τωρα ειδα οτι η τιμη του εχει ανεβει πανω απο 50 ευρω τις τελευταιες μερες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως επειδή ψαχνόμουν να αγοράσω το s8 απο σκρουτζ, το Σάββατο είχε γύρω στα 450 ευρώ και σήμερα πήγε στα 520.:mad:

 

Από μεταχειρισμένα τι πρέπει να προσέξω για να είμαι σίγουρος για την αγορά του?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως επειδή ψαχνόμουν να αγοράσω το s8 απο σκρουτζ, το Σάββατο είχε γύρω στα 450 ευρώ και σήμερα πήγε στα 520.:mad:

 

Από μεταχειρισμένα τι πρέπει να προσέξω για να είμαι σίγουρος για την αγορά του?

 

Ευχαριστώ.

οντως η τιμη πηρε τα πανω της.εγω το σαββατο ημουν ετοιμος να παρω ενα iphone 8 στα 620 ευρο και σημερα προς μεγαλη μου εκπληξη η τιμη πηγε 710!! ευρο.το ιδιο συμβαινει και στο s8.το s9 παραδοκως κραταει καλα η τιμη.δηλαδη για μενα οταν με 50 ευρο με την τωρινη τιμη παιρνεις s9 δεν το συζητας.πας καρφι.

Είναι ο νόμος της ζήτησης όταν ένα προϊόν το αγοράζουν η τιμή του ανεβαίνει όταν όμως δεν το αγοράζουν η τιμή του πέφτει

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντψς η τιμη πηρε τα πανω της.εγω το σαβαβτο ημουν ετοιμος να παρω ενα iphone 8 στα 620 ευρο και σημερα προς μεγαλη μου εκπληξη η τιμη πηγε 710!! ευρο.το ιδιο σημβαινει και στο s8.το s9 παραδοκως κραταει καλα η τιμη.δηλαδη για μενα οταν με 50 ευρο με την τωρινη τιμη παιρνεις s9 δεν το συζητας.πας καρφι.

 

Ναι όντως σε αυτή τη τιμή αξίζει πολύ το s9 συγκριτικά με την τωρινή τιμή του s8 και σκέφτομαι και το s9 πλεον.

Απλά επειδή προσωπικά θέλω να διαθέσω ένα budget γύρω στα 450 ευρώ σκεφτόμουν να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο s8 ή s8+.

Γι αυτό και ρώτησα αν υπάρχουν κάποια προβλήματα με μεταχειρισμένα s8 και αν υπάρχουν να πάω σε s9.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως σε αυτή τη τιμή αξίζει πολύ το s9 συγκριτικά με την τωρινή τιμή του s8 και σκέφτομαι και το s9 πλεον.

Απλά επειδή προσωπικά θέλω να διαθέσω ένα budget γύρω στα 450 ευρώ σκεφτόμουν να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο s8 ή s8+.

Γι αυτό και ρώτησα αν υπάρχουν κάποια προβλήματα με μεταχειρισμένα s8 και αν υπάρχουν να πάω σε s9.

 

Ευχαριστώ.

εγω επειδη το ειχα το κινητο.ειμουν κατα 90% ευχαριστημενος.ωσπου να μπλοκαρει..ομως τωρα ειμαι χωρις κινητο..το s8 θα αντικατασταθει με καινουργιο ,ομως εγω δεν θα το κρατησω και επειδη ηθελα να παρω iphone 8 αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη..το ψαχνω για s9 γιατι ερχετε να κουμπωσει το αλλο 10% που μου ελειπε απο το s8 και δεν ειναι αλλο απο τον ηχο.πλεον του εχουν βαλει 2 ηχεια και αποδιδει εξαιρετικα.επισης η καμερα του εχει ανεβει level και ειδικα με το διαφραγμα που το διαμορφωνεις εσυ..

εγω που ειμαι κολλημενος αιφονακιας..εχω να σου πω οτι το s9 ειναι κινηταρα..και το s8 μονο δυσαρεστημενο δεν με αφησε.πλεον το s9 που το επαιξα αρκετη ωρα...μου καθοτανε καλυτερα στο χερι απο το s8 και ηταν ενα τσικ μικροτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη το ειχα το κινητο.ειμουν κατα 90% ευχαριστημενος.ωσπου να μπλοκαρει..ομως τωρα ειμαι χωρις κινητο..το s8 θα αντικατασταθει με καινουργιο ,ομως εγω δεν θα το κρατησω και επειδη ηθελα να παρω iphone 8 αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη..το ψαχνω για s9 γιατι ερχετε να κουμπωσει το αλλο 10% που μου ελειπε απο το s8 και δεν ειναι αλλο απο τον ηχο.πλεον του εχουν βαλει 2 ηχεια και αποδιδει εξαιρετικα.επισης η καμερα του εχει ανεβει level και ειδικα με το διαφραγμα που το διαμορφωνεις εσυ..

εγω που ειμαι κολλημενος αιφονακιας..εχω να σου πω οτι το s9 ειναι κινηταρα..και το s8 μονο δυσαρεστημενο δεν με αφησε.πλεον το s9 που το επαιξα αρκετη ωρα...μου καθοτανε καλυτερα στο χερι απο το s8 και ηταν ενα τσικ μικροτερο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να σαι καλα! εγω σημερα παρηγγειλα ενα samsung s9! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. εδώ και δύο μέρες περίπου όταν το φορτίζω στο powerbank μου βγάζει το μήνυμα ότι η θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή Επίσης το κινητό ζεσταίνεται πάρα πολύ και εξαφανίζεται και το σήμα που φορτίζει,προχτές ήμουν στο αυτοκίνητο και το φορτιζα με το powerbank μου βγάζει αυτό το μήνυμα.δλδ όταν το έχω ανάγκη τώρα το καλοκαίρι και ξέμενω από μπαταρία θα μου βγάζει αυτό το μήνυμα?είναι φυσιολογικό?

 

http://imgur.com/gallery/hnIvO35

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. εδώ και δύο μέρες περίπου όταν το φορτίζω στο powerbank μου βγάζει το μήνυμα ότι η θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή Επίσης το κινητό ζεσταίνεται πάρα πολύ και εξαφανίζεται και το σήμα που φορτίζει,προχτές ήμουν στο αυτοκίνητο και το φορτιζα με το powerbank μου βγάζει αυτό το μήνυμα.δλδ όταν το έχω ανάγκη τώρα το καλοκαίρι και ξέμενω από μπαταρία θα μου βγάζει αυτό το μήνυμα?είναι φυσιολογικό?

 

http://imgur.com/gallery/hnIvO35

Στο αυτοκίνητο λογικό είναι να ανεβάσει θερμοκρασία κατά τη φόρτιση το καλοκαίρι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. εδώ και δύο μέρες περίπου όταν το φορτίζω στο powerbank μου βγάζει το μήνυμα ότι η θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή Επίσης το κινητό ζεσταίνεται πάρα πολύ και εξαφανίζεται και το σήμα που φορτίζει,προχτές ήμουν στο αυτοκίνητο και το φορτιζα με το powerbank μου βγάζει αυτό το μήνυμα.δλδ όταν το έχω ανάγκη τώρα το καλοκαίρι και ξέμενω από μπαταρία θα μου βγάζει αυτό το μήνυμα?είναι φυσιολογικό?

 

http://imgur.com/gallery/hnIvO35

 

Φορτίζω πολλά κινητά κατά καιρούς που έχω αλλάξει με GPS και φόρτιση πάντα γρήγορη και ταυτοχρονα όλα μαζί.. Ποτέ δεν έχει σταματήσει να φορτίζει.. Ειδικά το S8 δεν έχω δει καν την ένδειξη αυτή και ξαναλέω εμένα φορτίζει μπροστά στο μπαρμπριζ με GPS και φουλ φωτεινότητα κλπ κλπ... Να πας να το κοιτάξεις κάτι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω πολλά κινητά κατά καιρούς που έχω αλλάξει με GPS και φόρτιση πάντα γρήγορη και ταυτοχρονα όλα μαζί.. Ποτέ δεν έχει σταματήσει να φορτίζει.. Ειδικά το S8 δεν έχω δει καν την ένδειξη αυτή και ξαναλέω εμένα φορτίζει μπροστά στο μπαρμπριζ με GPS και φουλ φωτεινότητα κλπ κλπ... Να πας να το κοιτάξεις κάτι παίζει.
Δεν παιζει τπτ. Για καλο το κανει. Να μην ψησεις την μπαταρια. Μια φορα το ειδα και εγω ενω φορτιζα στο αμαξι και το ειχα στο ταμπλο και εβραζε. Κοιταξα θερμοκρασια μπαταριας και ειχε παει 50 βαθμους....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται περίεργο γιατί έχω κάθε μέρα GPS κάθε μέρα για αρκετά χιλιόμετρα. Και πάντα το κινητό στη φόρτιση... Πάντα ζεστενεται δε το συζητάμε αυτό.. Αλλά ποτέ δεν μου έχει βγάλει ειδοποίηση και να κόψει την φόρτιση πχ...
Link to comment
Share on other sites

Anyway πάντως εγώ το ανάφερα,έτυχε εκείνη την στιγμή να το φορτίζω και να μου εμφανίσει το μήνυμα,το σίγουρο είναι πάντως ότι δεν κλαταρε :p ευτυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα ανοιχτά εκτός GPS και ομιλία πάνω από 4-5 ώρες... Πόσες ώρες οθόνης βγάζει πάνω κάτω;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάποιες τροποποιήσεις φτάνει 6-7 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάποιες τροποποιήσεις φτάνει 6-7 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τι είδους τροποποιήσεις;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...