Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει λόγος που βγάζουν τόσες προσφορές για το S9.... θα τους μείνουν στα ράφια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Α θα πάρει και την p, ωραία, λογικά το 2019 :P .

Διάβασα για bugs(τυχαία reboots κτλ) γι'αυτό είπα να ρωτήσω αφού έχετε άμεση σχέση με το κινητό θα ξέρετε παραπάνω. Η τις κοκκινίλες στην οθόνη? Αυτό τι φάση ήταν?

Προκαλεί προβλήματα που ακούγεται το ois? Δε θα το πιάσω στα χέρια μου,μέχρι να έρθει σπίτι..(από skroutzομαγαζο θα το πάρω). Γιατί το p9 το έδωσα λόγω των φωτογραφιών που έβγαζε, δε μου άρεσαν καθόλου. Μη πέσω πάλι στα ίδια, θα ξενερώσω άσχημα.

 

Όχι ούτε κουβέντα για το s8+ ..αν ήθελα γυαλοτουβλο θα έπαιρνα πιο φθηνό, παραειναι μεγάλο για τα χέρια μου,όπως και το s8, που πήγα πριν στο public και το κράτησα,αλλά ήταν σίγουρα πιο βολικό από το πλασ!

1) δεν ισχύει κανένα από τα προβλήματα που γράφεις παραπάνω ως πρόβλημα της συσκευής, παρά μόνο ως εξαίρεση σε κάποιους περιπτώσεις.

2) σχετικά με το μέγεθος συμφωνώ μαζί σου.

3) σχετικά με τις φωτογραφίες του S8, ελάχιστα μοντέλα του 2018 είναι λίγο καλύτερα από αυτό.

4) η μπαταρία του ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, είναι τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει λόγος που βγάζουν τόσες προσφορές για το S9.... θα τους μείνουν στα ράφια!

 

1) παρά είναι νωρίς για να τους μείνουν στα ράφια.

2) προφανώς υπάρχει δυνατός ανταγωνισμός.

3) δεν είχε τις μεγάλες διαφορές που περίμεναν κάποιοι σχετικά με το προηγούμενο μοντέλο (S8)

και αυτό πιέζει ακόμη περισσότερο την κατάσταση, από την άλλη πάλι βλέπουμε το παλιό να κρατάει καλά ακόμη την τιμή πώλησης του.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που βγάζουν τόσες προσφορές για το S9.... θα τους μείνουν στα ράφια!

 

Έτσι ακριβώς... ειδικά στο απλό κι όχι το plus δεν αξίζει η μετάβαση από s8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα καλό μεταχειρισμένο s8 κοστίζει πάνω κάτω στα 400 ευρώ ανάλογα σε τι κατάσταση είναι και πόσο καιρό είναι αγορασμένο. Γιατί κάποιος να σκάσει τα δίπλα λεφτά για το s9?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το S8+ και εμενα μου περασε απο το μυαλο πριν παρω το S8 το απλο κυριως λογω μπαταριας. Δεν περιμενα τοσο καλη την μπαταρια του S8 Αλλα στην δουλεια φοραω κοστουμι και δεν θα το ενιωθα καλα στην τσεπη το S8+. Οποτε προτιμησα το απλο. Αν και στο + πιστευω θα συνηθιζα ευκολοτερα την μακροστενη οθονη.

Οι διαφορες 9 με 8 στον μεσο χρηστη ειναι πολυ μικρες οποτε λογικο να προτιμησει το φθηνοτερο S8. Επισης η μεταβαση απο το 8αρι στο 9αρι δεν εχει και πολυ νοημα. Πχ απο το 7αρι στο 8αρι βλεπεις διαφορα.... Οχι κυριως σε αποδοση αλλα στο οτι εχεις ενα κινητο που διαφερει αρκετα απο αυτο που ειχες.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... ειδικά στο απλό κι όχι το plus δεν αξίζει η μετάβαση από s8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα καλό μεταχειρισμένο s8 κοστίζει πάνω κάτω στα 400 ευρώ ανάλογα σε τι κατάσταση είναι και πόσο καιρό είναι αγορασμένο. Γιατί κάποιος να σκάσει τα δίπλα λεφτά για το s9?

 

Και το χειροτερο ειναι οτι το κανανε και πιο χοντρο.Και του φαινεται κιολας το παχος.

Πιο ομορφο το S8 κατ'εμε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα για καλυτερη διαρκεια μπαταριας μπορεις να βαλεις την FHD+ αλλα αποψη μου να το κανεις μονο αν μετα απο εναν μηνα δεις οτι με την full αναλυση δεν βγαζεις την μερα (η οτι απαιτησεις εχεις εσυ...). Τοτε μονο χαμηλωσε την αναλυση. Αλλιως ειναι κατι το οποιο πληρωσες και δεν θα το χρησιμοποιησεις ποτε
Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας παιδιά. Μα ουσιαστικά το νέο φρέσκο design ο 10αρης ο επεξεργαστής με εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας με τράβηξαν και τελικά το επέλεξα αρχικά το απλό για τους ίδιους λόγους κ αργότερα το plus για την χορταστική οθόνη του. Το δε πάχος του s9 plus ναι φαίνεται και εμφανισιακά και στο χέρι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον προλαλήσαντα FHD είναι η καλύτερη επιλογή.. ειχα αυτό το κινητό και το πούλησα για την μπαταρία του, προσωπικά δεν έβγαζα την μέρα με βαριά χρήση
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας παιδιά. Μα ουσιαστικά το νέο φρέσκο design ο 10αρης ο επεξεργαστής με εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας με τράβηξαν και τελικά το επέλεξα αρχικά το απλό για τους ίδιους λόγους κ αργότερα το plus για την χορταστική οθόνη του. Το δε πάχος του s9 plus ναι φαίνεται και εμφανισιακά και στο χέρι.

 

Καλημερα,πως θα ενεργοποιησω να ανοιγγει η οθονη με διπλο χτυπημα τωρα ανοιγει με παρατεταμενη πιεση στο κεντρο του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Πατα το κουμπί φίλε μου. Είναι εκεί που ήταν και παλιά, απλά κάτω από την οθόνη.

Επίσης αν στην aod έχεις να φαίνεται το κουμπί (το άσπρο τετράγωνο) κάνεις double tap πάνω σε αυτό αν δεν θες να το πατήσεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατα το κουμπί φίλε μου. Είναι εκεί που ήταν και παλιά, απλά κάτω από την οθόνη.

Επίσης αν στην aod έχεις να φαίνεται το κουμπί (το άσπρο τετράγωνο) κάνεις double tap πάνω σε αυτό αν δεν θες να το πατήσεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Σε ευχαρειστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Αριστερα ακρη ακρη στην οθονη μου εμφανιζει καποιες γραμμες μονιμες που δε φευγουν.Οταν ειναι κλειστη η οθονη φαινονται.Το εχει καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πουλαω το κινητο..μετα απο 2 μηνες χρησης ειμαι κατα 80% ευχαριστημενος.δεν μπορεσα να συνιθησω την χαμηλη ενταση κλησης με αποτελεσμα να χανω κλησεις.ο βασικος λογος που το πουλαω κιολας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πουλαω το κινητο..μετα απο 2 μηνες χρησης ειμαι κατα 80% ευχαριστημενος.δεν μπορεσα να συνιθησω την χαμηλη ενταση κλησης με αποτελεσμα να χανω κλησεις.ο βασικος λογος που το πουλαω κιολας.

Τι εννοείς χαμηλή ένταση κλήσης, ο ήχος από το ακουστικό? Διότι το δικό μου είναι τόσο δυνατό που δεν το έχω στο τέρμα γιατί ακούνε και οι γύρω μαζί με εμένα. Κλήσεις πως εννοεις οτι χάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος s8 κι εγώ απο την Παρασκευή και τις δυο μέρες που το έχω οι εντυπώσεις μου είναι άριστες, το κινητό κάνει τα πάντα γρήγορα και απροβλημάτιστα, πολύ θετική έκπληξη η διάρκεια της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χαμηλή ένταση κλήσης, ο ήχος από το ακουστικό? Διότι το δικό μου είναι τόσο δυνατό που δεν το έχω στο τέρμα γιατί ακούνε και οι γύρω μαζί με εμένα. Κλήσεις πως εννοεις οτι χάνεις?

Μονοφωνικο ηχειο φιλε. Δεν ακουω το κουδουνισμα.οταν χτυπαει. Και η ποιοτητη κλησης δεν με εχει ικανοποιησει. Ιδικα σε θορυβωδες περιβαλλον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονοφωνικο ηχειο φιλε. Δεν ακουω το κουδουνισμα.οταν χτυπαει. Και η ποιοτητη κλησης δεν με εχει ικανοποιησει. Ιδικα σε θορυβωδες περιβαλλον

 

Μαλλον εχει προβλημα η συσκευη σου

Link to comment
Share on other sites

1) δεν ισχύει κανένα από τα προβλήματα που γράφεις παραπάνω ως πρόβλημα της συσκευής, παρά μόνο ως εξαίρεση σε κάποιους περιπτώσεις.

2) σχετικά με το μέγεθος συμφωνώ μαζί σου.

3) σχετικά με τις φωτογραφίες του S8, ελάχιστα μοντέλα του 2018 είναι λίγο καλύτερα από αυτό.

4) η μπαταρία του ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, είναι τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ. Εύχομαι να μην πέσω πάνω στις περιπτώσεις και να μην φάω το κεφάλι μου από το kaizershop.

θήκη για το πίσω μέρος και tempered glass τί προτείνεται;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει προβλημα η συσκευη σου

εχω δοκιμασει και φιλων μου.δεν εχει καμια σχεση το ηχειο του iphone 7.στο samsung s9 το προβλημα εχει λυθει,καταλαβε το λαθος η samsung και εβαλε 2 ηχεια και στερεοφωνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει και φιλων μου.δεν εχει καμια σχεση το ηχειο του iphone 7.στο samsung s9 το προβλημα εχει λυθει,καταλαβε το λαθος η samsung και εβαλε 2 ηχεια και στερεοφωνικα.

 

Αφου το εχεις τεκμηριωσει τοτε κανε την αλλαγη ,οπως κανω και εγω οταν κατι με ξενερωνει :) ,το θεμα ειναι να προσεξεις προς τα που θα πας ,μη βρεθεις προ εκπληξεως και χασεις τοσο σε χρημα οσο και σε χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχεις τεκμηριωσει τοτε κανε την αλλαγη ,οπως κανω και εγω οταν κατι με ξενερωνει :) ,το θεμα ειναι να προσεξεις προς τα που θα πας ,μη βρεθεις προ εκπληξεως και χασεις τοσο σε χρημα οσο και σε χρονο

ναι θα την κανω.γι'αυτο το συζηταω κιολας.και γι αυτο το εβαλα σε αγγελια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 7αρι έχει σίγουρα ποιοτικότερο ήχο λόγο στέρεο ηχείων. Δυνατότερο όχι, δεν θα το έλεγα.

Αν μετρήσεις τα ντεσιμπέλ μπορεί, ωστόσο εγώ που έχω και τα δύο εδώ και καιρό, δεν κατάλαβα διαφορά στην ένταση.

 

Μάλλον είναι μπουκωμενα τα mesh στη συσκευή σου από σκόνες κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(μιας και το κινητό είναι στον δρόμο)

 

θα πάρω αυτήν εδώ την θήκη, μιας και με αντίστοιχη για το p9 ήμουν πολύ ικανοποιημένος:

Spigen® Rugged Armor

 

tempered glass θα μπεί; ή πρέπει να δω για μεμβράνη;

 

Terrapin Tempered Glass

 

Spigen® Neo Flex™ μεμβράνη

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κι εγω την Spigen Rugged Armor ,αλλα την εβαλα στην ακρη γρηγορα καθως ναι μεν προστατευει αψογα το κινητο,αλλα γλυστραει πολυ απο τα χερια μου.

Κατεληξα στην nillkin nature κλασικα,την οποια εχουν βελτιωσει σε σχεση με του S7 Edge που ειχα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...