Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό κάνει για το S8 μιας και στην περιγραφή αναφέρει S8 plus;

Θα κάνει και για το Huawei Honor 8;

Έχει καλή εφαρμογή κι αν κάνει αποσυνδέσεις.

Η μπαταρία δεν θα έχει θέμα αν φορτίζει από τον αναπτήρα αυτοκινήτου μιας κι απ΄ότι λέγεται δεν συνιστάται;

Σε πόσες μέρες σου ήρθε;

 

Καλημέρα. Ίδια τηλέφωνα είναι το S8 το σκέτο με το plus. Το μέγεθος αλλάζει και η μπαταρία; σιγά. Φορτίζω γρήγορα και A5 2017 με αυτό το φορτιστή. Σε εμένα κάνει τέλεια επαφή σε ένα focus που έχω. Στο yaris της γυναίκας μου δε κάνει τέλεια επαφή αλλά δε φεύγει κιόλας. Δε ξέρω ακριβώς τι παίζει. Φορτίζω τα κινητά μου εδώ και 12 χρόνια περίπου που αλλάζω συνεχώς συσκευές σχεδόν ΣΧΕΔΟΝ μόνο στο αμάξι. Τι εννοώ. Πάω για δουλειά φορτίζω στο αμάξι γυρνάω από δουλειά φορτίζω στο αμάξι. Οπότε φορτίζω πολύ λίγο στο σπίτι έως καθόλου. Δεν είχα ποτέ θέμα με τη μπαταρία. Και δε καταλαβαίνω τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει αφού ίδια volt ακριβώς έχουν οι συγκεκριμένοι φορτιστές με του σπιτιού...

 

Μου ήρθε σε 15 περίπου μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σ'ευχαριστώ για το feedback @DjTony. Το παράγγειλα κι εγώ. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ασχολείται κανείς με το wifi calling;

Στο S7, αν επιλέξεις προτίμηση δικτύου, ακόμα κι αν έχεις χάλια σήμα, δεν επιλέγει για κανένα λόγο να γυρίσει σε wifi. Γίνεται το ίδιο και εδώ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Μετα την αναβαθμιση σε Oreo (παντα με clean install) οταν ερχονται ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες και παταω να τις ανοιξω αργει υπερβολικα να ανοιξει η εφαρμογη. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; Υπαρχει καποια λυση;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ασχολείται κανείς με το wifi calling;

Στο S7, αν επιλέξεις προτίμηση δικτύου, ακόμα κι αν έχεις χάλια σήμα, δεν επιλέγει για κανένα λόγο να γυρίσει σε wifi. Γίνεται το ίδιο και εδώ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ναι ισχύει, δεν αλλάζει έξυπνα... Απλά οταν θα είσαι σε σημείο που γνωρίζεις ότι έχεις χάλια σήμα και καλό WiFi, είτε το βάζεις σε λειτουργία πτήσης είτε βάζεις WiFi priority

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανενας αλλος με EUR S8 που δεν του εχει ερθει η τελευταια αναβαθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανενας αλλος με EUR S8 που δεν του εχει ερθει η τελευταια αναβαθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για τον ιδιο λογω το πηγα στο σερβις,και μου περασαν σε μιση ωρα την τελευται αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα ερθει πιστευω. Μπορω να τη βαλω αλλα δεν εχω ορεξη για αλλο ενα factory reset. Πριν 3 μερες εκανα.

Δεν μου το εμφανιζει ουτε στο Smart Switch στο PC οποτε λογικα δεν ειναι θεμα του κινητου.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Έστω και 2 μέρες μου έβγαλε δίπλα στο δίκτυο το γράμματα Vo LTE. Τι είναι αυτό και γιατί εμφανίστηκε τώρα?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Έστω και 2 μέρες μου έβγαλε δίπλα στο δίκτυο το γράμματα Vo LTE. Τι είναι αυτό και γιατί εμφανίστηκε τώρα?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Μετα την αναβαθμιση σε Oreo (παντα με clean install) οταν ερχονται ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες και παταω να τις ανοιξω αργει υπερβολικα να ανοιξει η εφαρμογη. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; Υπαρχει καποια λυση;

 

Καλησπέρα Παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Και γω έχω το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. Κυρίως εντοπίζεται στο viber που για να ανοίξει ένα μήνυμα αργεί υπερβολικά, ίσως χρειαστεί να περιμένεις και 4-5 δευτερόλεπτα. Εκκαθάριση της Cache δεν έλυσε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει το viber εδώ και καιρό σε διάφορες συσκευές και με διαφορετικές εκδόσεις android, σε σημείο να νομίζεις ότι δε θα ανοίξει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά κ Χριστός Ανέστη, Μήπως βρήκε κανείς γιατί δεν εμφανιχονται οι ειδοποιήσεις στο facebook?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Και γω έχω το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. Κυρίως εντοπίζεται στο viber που για να ανοίξει ένα μήνυμα αργεί υπερβολικά, ίσως χρειαστεί να περιμένεις και 4-5 δευτερόλεπτα. Εκκαθάριση της Cache δεν έλυσε το θέμα.

 

Το ίδιο μου κάνει το viber εδώ και καιρό σε διάφορες συσκευές και με διαφορετικές εκδόσεις android, σε σημείο να νομίζεις ότι δε θα ανοίξει ποτέ.

 

δε νομίζω πως φταίει η αναβάθμιση.

εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, ούτε επαναφορά μετά την αναβάθμιση.

και δεν έχω το πρόβλημα που λέτε.

ποιο συγκεκριμένα για το viber που γράφετε, ανοίγει ακαριαία σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω πως φταίει η αναβάθμιση.

εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, ούτε επαναφορά μετά την αναβάθμιση.

και δεν έχω το πρόβλημα που λέτε.

ποιο συγκεκριμένα για το viber που γράφετε, ανοίγει ακαριαία σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο.

 

Δε ξέρω αν λες το ίδιο, αλλά μιλάμε όχι να ανοίξεις το viber πατώντας την εφαρμογή, αλλά να πατήσεις την ειδοποίηση από την notification bar και να ανοίξει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν λες το ίδιο, αλλά μιλάμε όχι να ανοίξεις το viber πατώντας την εφαρμογή, αλλά να πατήσεις την ειδοποίηση από την notification bar και να ανοίξει μόνο του.
όντως υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

Κατι που διαπιστωσα αλλα δεν ξερω αν το κανει σε ολους. Αν εχετε S8 αλλης χωρας και κανετε factory reset με την καρτα sim τοτε θα το γυρισει σε Ελληνικο. Απο τοτε που το γυρισε Ελληνικο δεν παιρνει OTA updates...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι που διαπιστωσα αλλα δεν ξερω αν το κανει σε ολους. Αν εχετε S8 αλλης χωρας και κανετε factory reset με την καρτα sim τοτε θα το γυρισει σε Ελληνικο. Απο τοτε που το γυρισε Ελληνικο δεν παιρνει OTA updates...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα ακριβώς το ίδιο κάνει. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατασταση μεσω Odin... Χωρις sim card. Εγκαθιστας ολα τα αρχεια εκτος τοτ HOME CSC. Κανεις restart και στο τελος εγκαθιστας το Home CSC.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει ΟΤΑ παιδιά, αλλά όχι τόσο συχνά.. Επίσης χωρίς την ελληνική Cosmote δεν έχουμε VoLTE, όσοι το υποστηρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά? Οτι να ναι λεει ο καθένας....

Πλέον η σαμμυ εχει multi csc ενσωματωμένο οποτε οτι και ρομ unbranded να κατεβάσετε θα σας γυρίσει σε eur αν έχετε ελληνική σιμ αν έχετε γερμανική σιμ θα σας γυρίσει σε dbt Γερμανίας.......

Update παίρνει μια χαρα κανονικά απλα ως γνωστόν το eur αργεί να πάρει σε σχέση με αλλες χώρες.

Επίσης στην 8αρα υπάρχει μια χαρα το volte και το wifi calling σε ολες τις unbranded εκδόσεις....

Επίσης οταν φλασαρουμε με οντιν τα βάζουμε ολα απευθείας bl/ap/cp και csc αν θελουμε να γίνει και factory reset η home_csc αν θελετε να μην γινει factory reset!!!

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά? Οτι να ναι λεει ο καθένας....

Πλέον η σαμμυ εχει multi csc ενσωματωμένο οποτε οτι και ρομ unbranded να κατεβάσετε θα σας γυρίσει σε eur αν έχετε ελληνική σιμ αν έχετε γερμανική σιμ θα σας γυρίσει σε dbt Γερμανίας.......

Update παίρνει μια χαρα κανονικά απλα ως γνωστόν το eur αργεί να πάρει σε σχέση με αλλες χώρες.

Επίσης στην 8αρα υπάρχει μια χαρα το volte και το wifi calling σε ολες τις unbranded εκδόσεις....

Επίσης οταν φλασαρουμε με οντιν τα βάζουμε ολα απευθείας bl/ap/cp και csc αν θελουμε να γίνει και factory reset η home_csc αν θελετε να μην γινει factory reset!!!

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Απο XDA οι οδηγιες, δεν τις εβαλα απο το μυαλο μου...

Εχει βγει εδω και 20 μερες το καινουργιο update για το EUR και σε μενα οπως και αλλους δεν εχει ερθει. Μετα το factory reset με την sim χαθηκε το multi csc... Στο phone info το εμφανιζει κενο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά? Οτι να ναι λεει ο καθένας....

Πλέον η σαμμυ εχει multi csc ενσωματωμένο οποτε οτι και ρομ unbranded να κατεβάσετε θα σας γυρίσει σε eur αν έχετε ελληνική σιμ αν έχετε γερμανική σιμ θα σας γυρίσει σε dbt Γερμανίας.......

Update παίρνει μια χαρα κανονικά απλα ως γνωστόν το eur αργεί να πάρει σε σχέση με αλλες χώρες.

Επίσης στην 8αρα υπάρχει μια χαρα το volte και το wifi calling σε ολες τις unbranded εκδόσεις....

Επίσης οταν φλασαρουμε με οντιν τα βάζουμε ολα απευθείας bl/ap/cp και csc αν θελουμε να γίνει και factory reset η home_csc αν θελετε να μην γινει factory reset!!!

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Επίσης με rom άλλης χώρας και όχι Cosmote το VoLTE δεν δουλεύει. Σε μένα τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με rom άλλης χώρας και όχι Cosmote το VoLTE δεν δουλεύει. Σε μένα τουλάχιστον
Μια χαρά δουλεύει...αλλη ρομ εκτός κοσμοτε γερμανική φοραω!

Με dbt/eur/meo

Το εκανα ετσι να δω αν παίρνω αναβαθμίσεις απο γερμανική έκδοση όπως δηλώνει το πρώτο csc δλδ το dbt.

Απο XDA οι οδηγιες, δεν τις εβαλα απο το μυαλο μου...

Εχει βγει εδω και 20 μερες το καινουργιο update για το EUR και σε μενα οπως και αλλους δεν εχει ερθει. Μετα το factory reset με την sim χαθηκε το multi csc... Στο phone info το εμφανιζει κενο.

Καλα και εκει μεσα έχει πολλούς που ειναι οτι να ναι πλεον.

Καταρχήν γιατι κοιτάτε το phone info για csc οταν στο γράφει ξεκάθαρα μεσα στις ρυθμίσεις κινητού :

Settings/about phone/software informations

90876a0df909437e8ccadeda23ab6bc8.jpg

 

Το πρώτο σημαίνει πια χωρα παίρνει αναβαθμίσεις

Το δευτερο είναι με πια σιμ δουλεύετε το κινητό

Και το τρίτο ειναι που εκδοθηκε το κινητό.

 

Το αφησα ετσι με dbt για να δω αν παίρνει τα updates απο Γερμανία αν το κανω τωρα factory reset θα γυρίσει σε:

EUR/EUR/MEO

που σημαίνει θα παίρνει κανονικά updates με τα ελληνικά. Έτσι ήμουν απο την 7αρα μέχρι πριν λιγο λια χαρα έπαιρνε ολα τα updates κανονικότατα.

Και επίσης εχω κανονικά volte και wifi calling!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θέλουν wifi calling βαλτε την Rom της Cosmote και μην το ψάχνετε πολύ!

Εγω την εχω τοσο καιρό και παω τέλεια απο θέμα θερμοκρασιων, μπαταρίας και wifi calling

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...