Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη που θα πεταχτω έτσι άσχετα αλλά εδώ φαίνεται η αξία της sd.. Για μένα επειδή μου έχει τύχει παλιά το ίδιο σκηνικό, τα έχω όλα στην sd και τέλος. Μιας και μια οθόνη κοστίζει πολύ σε αυτά τα κινητά, είναι η καλύτερη λύση.

Οι micro sd είναι μια απάτη. Μέσα στα 3 τελευταία χρόνια μου έχουν "καεί" 4 και πολλές είναι και οι περιπτώσεις φίλων. Στην περίπτωση του κινητού μου, απο την πτώση, η κάρτα δεν ανοίγει καν. Την πήγα σε ειδική εταιρία ανάκτησης και η ζημιά είναι μεγάλη. Πάνω απο 700 ευρώ!!!!!!! Άρα, πάνε και εκεί τα αρχεία της κάμερας!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Οι micro sd είναι μια απάτη. Μέσα στα 3 τελευταία χρόνια μου έχουν "καεί" 4 και πολλές είναι και οι περιπτώσεις φίλων. Στην περίπτωση του κινητού μου, απο την πτώση, η κάρτα δεν ανοίγει καν. Την πήγα σε ειδική εταιρία ανάκτησης και η ζημιά είναι μεγάλη. Πάνω απο 700 ευρώ!!!!!!! Άρα, πάνε και εκεί τα αρχεία της κάμερας!!!

Με τόσα εκατομμύρια micro sd να χρησιμοποιούνται καθημερινα (υποθέτω χωρίς φοβέρα προβλήματα εκτός του κλασικού ποσοστού αποτυχίας υλικών, όπως σε κάθε τι ηλεκτρονικό), σε κινητά και άλλες συσκευές, το να λες ότι oi micro sd είναι απάτη γιατί έχεις κάποιες κακές προσωπικές εμπειρίες, είναι λίγο άτοπο και υπερβολικό.

Κάποιος άλλος θα σου πει ότι τα τελευταία 5 χρόνια που έχει sd στο κινητό του δεν είχε κανένα θέμα.

Σόρρυ για το off topic...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι micro sd είναι μια απάτη. Μέσα στα 3 τελευταία χρόνια μου έχουν "καεί" 4 και πολλές είναι και οι περιπτώσεις φίλων. Στην περίπτωση του κινητού μου, απο την πτώση, η κάρτα δεν ανοίγει καν. Την πήγα σε ειδική εταιρία ανάκτησης και η ζημιά είναι μεγάλη. Πάνω απο 700 ευρώ!!!!!!! Άρα, πάνε και εκεί τα αρχεία της κάμερας!!!

 

Και εμένα μου έχουν καεί μια 5άδα σκληροί δίσκοι άρα είναι απάτη; Τι γενικότητα είναι αυτή;

Και το κόστος ανάκτησης δεν έχει σχέση με την κάρτα.

Επίσης τα αρχεία της κάμερας πάνε όπου θες. Τσέκαρε λίγο και τις επιλογές στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία το κινητάκι έστρωσε με αυτά που μου είπατε + το έκανα ένα reset να φυγει όλη η σαβούρα μια χαρά τα πάει τωρα. αρκετά σμουθ με nova launcher.

 

 

ξέρετε θεσσαλονίκη κέντρο που θα βρω ζελατίνα προστατευτική για μπροστά (αν μπορούν και να μου την περάσουν και όλας γιατί τα κάνω πάντα μαντάρα; του χα τζαμάκι αλλά δεν πατίεται καλά και απότι είδα ειναι γενικό το πρόβλημα..

 

πλαισιο που πήγα μου παν 15€ ΛΟΛ! +οτι δεν την ειχαν. 15€ για μια ζελατινα;

Link to comment
Share on other sites

Public Τσιμισκή 15 ευρώ οι 2 γνήσιες ζελατίνες της Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχουν καεί μια 5άδα σκληροί δίσκοι άρα είναι απάτη; Τι γενικότητα είναι αυτή;

Και το κόστος ανάκτησης δεν έχει σχέση με την κάρτα.

Επίσης τα αρχεία της κάμερας πάνε όπου θες. Τσέκαρε λίγο και τις επιλογές στο κινητό σου.

Είμαι φωτογράφος και έχω 4 compact flash εδώ και κάτι χρόνια. Ποτέ δεν έχουν πάθει τίποτα. Οι σκληροί επίσης κατα 10άδες που χρησιμοποιώ, μόνο εαν κάνω βλακεία και ρίξω κάποιον, θα χαλάσει. Γενίκευσα λόγω του οτι βλέπω σε μένα και σε άλλους τα πολλά περιστατικά και συμπεραίνω πως κάτι ίσως φταίει με το λιλιπούτειο μέγεθος. Διότι ούτε οι κανονικές SD που έχω και χρησιμοποιώ, βγάζουν προβλήματα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Σπεύσατε πάντως να απαντήσετε ως προασπιστές των mikro sd, ενώ τόσες μέρες ρωτώ και προσπαθώ να βρώ λύση σε μια σημαντική απώλειά μου. ΟΚ!

Όσο για την απάντηση για τα αρχεία της κάμερας, δεν θα το σχολιάσω καν, το προφανές νομίζω είναι οτι εδώ είναι τεχνολογικό site, δεν είμαστε και τόσο γκάου.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φωτογράφος και έχω 4 compact flash εδώ και κάτι χρόνια. Ποτέ δεν έχουν πάθει τίποτα. Οι σκληροί επίσης κατα 10άδες που χρησιμοποιώ, μόνο εαν κάνω βλακεία και ρίξω κάποιον, θα χαλάσει. Γενίκευσα λόγω του οτι βλέπω σε μένα και σε άλλους τα πολλά περιστατικά και συμπεραίνω πως κάτι ίσως φταίει με το λιλιπούτειο μέγεθος. Διότι ούτε οι κανονικές SD που έχω και χρησιμοποιώ, βγάζουν προβλήματα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Σπεύσατε πάντως να απαντήσετε ως προασπιστές των mikro sd, ενώ τόσες μέρες ρωτώ και προσπαθώ να βρώ λύση σε μια σημαντική απώλειά μου. ΟΚ!

Όσο για την απάντηση για τα αρχεία της κάμερας, δεν θα το σχολιάσω καν, το προφανές νομίζω είναι οτι εδώ είναι τεχνολογικό site, δεν είμαστε και τόσο γκάου.

 

Φίλε το να λες ότι η sd είναι απάτη, είναι αν μη τι άλλο υπερβολή.

Και δε σε είπα γκάου, αλλά έτσι όπως το έγραψες "το πάνε στην sd" το κατάλαβα σα να λες ότι αποθηκεύονται στην sd και σου είπα να ψάξεις τις επιλογές σου και πάνε όπου θες.

Το ότι είναι τεχνολογικό site δε σημαίνει ότι όλοι ξέρουν τα πάντα.

Και για τους σκληρούς να ξέρεις ότι το ποσοστό βλάβης είναι χαοτικά μεγαλύτερο των sd και γι αυτό και η τόση διαφορά στο χρόνο εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το να λες ότι η sd είναι απάτη, είναι αν μη τι άλλο υπερβολή.

Και δε σε είπα γκάου, αλλά έτσι όπως το έγραψες "το πάνε στην sd" το κατάλαβα σα να λες ότι αποθηκεύονται στην sd και σου είπα να ψάξεις τις επιλογές σου και πάνε όπου θες.

Το ότι είναι τεχνολογικό site δε σημαίνει ότι όλοι ξέρουν τα πάντα.

Και για τους σκληρούς να ξέρεις ότι το ποσοστό βλάβης είναι χαοτικά μεγαλύτερο των sd και γι αυτό και η τόση διαφορά στο χρόνο εγγύησης.

Το "τα πάντα" με το να γνωρίζουμε εδώ μέσα οτι υπάρχουν 2 επιλογές αποθήκευσης στα κινητά με εξωτερική υποδοχή καρτών, είναι τα 2 άκρα. Σε 1 τεχνολογικό site όπου δεν γράφουμε για συνταγές μαγειρικής, αυτό εννοούσα. Επίσης δεν είπα οτι με είπες γκάου. Είπα οτι δεν είμαι γκάου. Έχει διαφορά. Τέλος πάντων, εγώ αναφέρω την κακή εμπειρία με τις micro sd και όχι με τις sd που αναφέρεις. Τόσο "τυχαία" άτυχος είμαι και εμένα μου παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα;

Τελικά μόνο επι του θέματος δεν παίρνω απαντήσεις!!!!! Δεν πειράζει. Καλημέρα νά'χετε όλοι.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο επι του θέματος δεν παίρνω απαντήσεις! Δεν πειράζει. Καλημέρα νά'χετε όλοι.

 

Καλημέρα και από εμένα. Όσον αφορά στην microSD όπως είπες το έχεις ήδη τσεκάρει και υπάρχει πρόβλημα. Όσον αφορά όμως στην εσωτερική μνήμη θεωρώ ότι σου έχω δώσει ήδη απάντηση και η όλη διαδικασία στοιχίζει γύρω στα €30. Δεν νομίζω ότι είναι κανένα φοβερό ποσό προκειμένου να ανακτήσεις ότι είχες μέσα στο κινητό. Αν έχει καταστραφεί ή όχι το chipάκι της εσωτερικής μνήμης αυτό θα στο πούνε όταν ανοίξουν το κινητό για να τραβήξουν τα δεδομένα με την χρήση ανταλλακτικής οθόνης. Πάλι €30 θα σου πάρουν...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

@ philipBRAZIL

έχω ένα φίλο τεχνικό στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης.

του είπα το πρόβλημα σου και μου είπε πως μπορεί να γίνει ανάκτηση, αρκεί να μην έχουν βάλει πολλοί το χέρι τους και έκαναν ζημιά.

το κόστος είπε πως θα είναι το ελάχιστο 300 ευρώ.

θέλεις να σου στείλω το τηλέφωνο του;

 

τώρα διάβασα το μήνυμα του φίλου jimbo athens.

και συμφωνώ μαζί του, τα 30 ευρώ δεν είναι απαγορευτικό ποσό για τόσο σημαντικά αρχεία.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιστηκε ενα εικονιδιο στη μπαρα. ενα στρογγυλο με ενα σταυρό μεσα. τι ειναι αυτο? καπου ειχαν πει παλιοτερα αλλα δεν το βρισκω.

 

Ρυθμισεις->Συνδεσεις->Εξοικονόμηση δεδομένων

Είναι ενεργό αν το απενοργοποιησεις φεύγει!

Link to comment
Share on other sites

Οι micro sd είναι μια απάτη. Μέσα στα 3 τελευταία χρόνια μου έχουν "καεί" 4 και πολλές είναι και οι περιπτώσεις φίλων. Στην περίπτωση του κινητού μου, απο την πτώση, η κάρτα δεν ανοίγει καν. Την πήγα σε ειδική εταιρία ανάκτησης και η ζημιά είναι μεγάλη. Πάνω απο 700 ευρώ!!!!!!! Άρα, πάνε και εκεί τα αρχεία της κάμερας!!!

 

Ρε φιλαράκι, χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης και αμφισβήτησης, έχω sd από όταν άρχισαν να υπάρχουν στα κινητά, μερικές τις έχω πάνω από 7 χρόνια και δεν έχει χαλάσει ποτέ καμία με χρήση συνεχή και μάλιστα ως προεπιλογή στην κάμερα να γράφει πάνω εκεί. Πως γίνεται σε σένα να έχουν καεί 4 πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Εκτός αν παίρνεις τίποτα του κιλου. Έχω memory stick pro duo σε κ750 από τότε που βγήκε, ακόμα λειτουργική, έχω από Nokia των 4 και 8gb που τώρα της κατηργησα μιας και τις είχα στα κινητά των γονιών μου και τους έβαλα μεγάλες, όλες μια χαρά. Και όλες με έσωσαν όταν χρειάστηκε, ειδικά στα κινητά τους που σιγά μην ξέρουν να περνάνε cloud ή back up. όταν τρακαραν κάποτε έγινε πίτα και το κινητό της μάχηςμου, ένα Nokia e66, τα δεδομένα ήταν όμως αθικτα.. Αυτά από εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι φωτογράφος και έχω 4 compact flash εδώ και κάτι χρόνια. Ποτέ δεν έχουν πάθει τίποτα. Οι σκληροί επίσης κατα 10άδες που χρησιμοποιώ, μόνο εαν κάνω βλακεία και ρίξω κάποιον, θα χαλάσει. Γενίκευσα λόγω του οτι βλέπω σε μένα και σε άλλους τα πολλά περιστατικά και συμπεραίνω πως κάτι ίσως φταίει με το λιλιπούτειο μέγεθος. Διότι ούτε οι κανονικές SD που έχω και χρησιμοποιώ, βγάζουν προβλήματα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Σπεύσατε πάντως να απαντήσετε ως προασπιστές των mikro sd, ενώ τόσες μέρες ρωτώ και προσπαθώ να βρώ λύση σε μια σημαντική απώλειά μου. ΟΚ!

Όσο για την απάντηση για τα αρχεία της κάμερας, δεν θα το σχολιάσω καν, το προφανές νομίζω είναι οτι εδώ είναι τεχνολογικό site, δεν είμαστε και τόσο γκάου.

 

Επίσης τώρα είπες μια μαγική λέξη, φωτογράφος. Μήπως βγάζεις κάθε μέρα χιλιάδες φωτογραφίες και κάνεις σκληρή και επαγγελματική χρήση με κάμερες μεγάλου όγκου δεδομένων και ταχυτήτων και πάμε να συγκρίνουμε με μια χρήση "οικιακή" σε ένα προσωπικό κινητό ? Παρόλα αυτά επειδή έχω φίλους φωτογράφους, το ποσοστό αστοχιας είναι μικρό για τη χρήση τους.

Τέλος σε τέτοιες δουλειές αλλάζεις προληπτικά τέτοια εξαρτήματα αν μιλάμε για αυτό. Εγώ στη δουλειά μου αλλάζω κάθε 4 με 5 χρόνια σκληρό δίσκο συστήματος και αποθήκης προληπτικά, παρόλο το back up.. Αλλά δε θέλω να ζήσω ένα σκασιμο όταν θα δουλεύω. Και δεν τους πετάω, πάνε σπίτι για 3ο back up

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Όσον αφορά στην microSD όπως είπες το έχεις ήδη τσεκάρει και υπάρχει πρόβλημα. Όσον αφορά όμως στην εσωτερική μνήμη θεωρώ ότι σου έχω δώσει ήδη απάντηση και η όλη διαδικασία στοιχίζει γύρω στα €30. Δεν νομίζω ότι είναι κανένα φοβερό ποσό προκειμένου να ανακτήσεις ότι είχες μέσα στο κινητό. Αν έχει καταστραφεί ή όχι το chipάκι της εσωτερικής μνήμης αυτό θα στο πούνε όταν ανοίξουν το κινητό για να τραβήξουν τα δεδομένα με την χρήση ανταλλακτικής οθόνης. Πάλι €30 θα σου πάρουν...

 

Πολύ ενθαρρυντικό το μήνυμά σου και ναί θα ήθελα να προσπαθήσουμε για την ανάκτηση. Μια ερώτηση χαζή ίσως. Τα sms μπορώ να τα ανκτήσω; Εαν η μνήμη είναι οκ; Έχω 20.000 sms που πολλά απο αυτά είναι πολύ σημαντικά για μένα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμας micro sd samsung pro.ειναι οτι κατι καλυτερο κυκλοφορει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικό το μήνυμά σου και ναί θα ήθελα να προσπαθήσουμε για την ανάκτηση. Μια ερώτηση χαζή ίσως. Τα sms μπορώ να τα ανκτήσω; Εαν η μνήμη είναι οκ; Έχω 20.000 sms που πολλά απο αυτά είναι πολύ σημαντικά για μένα.

 

Αν σου βάλουν άλλη οθόνη προσωρινή και δουλεύει η συσκευή τα πάντα μπορούν να πάρουν. Πχ με το my phone explorer

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου στέλνουν κάτι PDF στο facebook τα κατεβαζει πάει να τα ανοίξει αλλά δεν ανοιγει τίποτα στο τέλος...

 

γιατί;

 

 

ο true caller ωραίος αλλά πίτα στα ads ρε ****το και σε αχρείαστα notifications (καμιά λύση;)

Link to comment
Share on other sites

Για τις τελευταίες 4 γραμμές λέω

Πρέπει να κανείς ριζικές αλλαγές στην συσκευή σου στο UI και στις εφαρμογές.

Κανονική εγχείρηση δηλαδή :p

 

Πρώτα απ όλα ξήλωμα όλες Samsung εφαρμογές και αντικατάσταση με τρίτες.

Μόνο Samsung browser κράτησε.

 

Όλα τα άλλα για τα μπάζα είναι.

 

Για email χρησιμοποιώ αυστηρά Gmail και outlook που υποστηρίζουν app shortcuts μάλιστα στυλ 3D Touch force του iOS με βοήθεια Nova και Sesame shortcut app.

 

Τον μαμισιο ξήλωσε τον εντελώς.

 

Για dialer εγώ βάζω Truecaller εναλλακτική True phone dailer

Για SMS αυστηρά Textra SMS.

 

Για galery Google photos η Quick Pic.

 

Για music player ένα εκ των Player Pro,N7Player η Power AMP.

 

Ο Samsung και ο Google music για πέταμα είναι στην κυριολεξία.

 

Για video player εγώ έχω εγκαταστήσει bsplayer και MX Player.

 

Κράτησε τον μαμισιο video Player είναι πολύ καλός,ελαφρύς και απλός σε χρήση απλά υπολείπεται σε feature και customization.

 

Απενεργοποίησε Samsung keyboard και βάλε Google keyboard στην θέση του.

 

Μέρα με την νύχτα.

 

Αντί για Samsung Note που ξήλωσε τον βάλε τον Keep της Google.

 

Ξήλωμα Samsung experience(TW) με Nova Prime.

Βάλε τον Nova σε scroll/animation speed σε fast mode.

Επίσης βάλε τον Nova εξαίρεση από βελτιστοποίηση μπαταριας(σημαντικό αυτό) δηλαδή στα unmonitored app βάλτο.

 

Στις ρυθμίσεις μπαταρίας θα το βρεις.

 

Εκεί βάλε και εφαρμογές τύπου email,social media,communication τύπου viber,WhatsApp.

 

Σε developer option στα settings βάλε 0.5 παντού στα animation.

 

Location method βάλτε σε battery saving.

Απενεργοποίηση WiFi/Bluetooth always scanning.

Απενεργοποίηση Google backup(και μπαταρία τρώει και δεσμεύει

 

Που τα βρίσκουμε αυτά ρε παιδιά?? Για τις τελευταίες 4 γραμμές λεω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα για chomp sms και cheetah keyboard ή swiftkey τι λέτε? Οι φωτογραφιεςgoogle είναι καλυτερα απο της σαμυ?? Εμένα όλο μου κολαει....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου δείχνει την σταθεροποίηση βίντεο ανενεργή τελείως? Δεν μπορω να την πατήσω... Full HD 60 καρέ το εχω
Link to comment
Share on other sites

Μου στέλνουν κάτι PDF στο facebook τα κατεβαζει πάει να τα ανοίξει αλλά δεν ανοιγει τίποτα στο τέλος...

 

γιατί;

 

 

ο true caller ωραίος αλλά πίτα στα ads ρε ****το και σε αχρείαστα notifications (καμιά λύση;)

 

Adguard φίλε μου και καθάρισες για τις διαφημίσεις(paid είναι όμως αλλά αξίζει 100%)

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

Για τα PDF για να ανοίγουν κατέβασε Adobe reader

Για τις τελευταίες 4 γραμμές λέω

 

 

Σε developer option στα settings βάλε 0.5 παντού στα animation.

 

Location method βάλτε σε battery saving.

Απενεργοποίηση WiFi/Bluetooth always scanning.

Απενεργοποίηση Google backup(και μπαταρία τρώει και δεσμεύει

 

Που τα βρίσκουμε αυτά ρε παιδιά?? Για τις τελευταίες 4 γραμμές λεω

Ακόμα για chomp sms και cheetah keyboard ή swiftkey τι λέτε? Οι φωτογραφιεςgoogle είναι καλυτερα απο της σαμυ?? Εμένα όλο μου κολαει....

 

Πας software information και πας στο build number το πατάς 4-5 φορές συνεχόμενα έως βγει το developer menu στα settings.

 

Το αλλα 2 στα location τα βρίσκεις και για στο google backup στο μενού account /backup and restore και βάζεις off.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη αν έχει αναφερθεί παρά πίσω, αλλά επείδη έχω σπαστεί, έχετε και εσείς θέμα με τα sms? Τελευταία βδομάδα το ανακάλυψα και έχω χάσει πάνω από 5 sms από γνωστούς που κατάφερα και εντόπισα και δεν ξέρω πόσα δεν εντόπισα. Χθες είδα ότι έχει γίνει θέμα και στις ΗΠΑ.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα μου έπεσε το κινητό και μου έσπασε επάνω στην οθόνη δεξιά λίγο είναι,τώρα τι κάνω? 4μηνες το έχω..

πάω για αλλαγή οθόνης? έχετε να μου προτείνεται κάτι είδα σε ένα κατάστημα στο ίντερνετ με 150 ευρω σου κάνουν αλλαγή οθόνης και 6 μήνες εγγύηση.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για τις τελευταίες 4 γραμμές λέω
Πρέπει να κανείς ριζικές αλλαγές στην συσκευή σου στο UI και στις εφαρμογές.

Κανονική εγχείρηση δηλαδή :p

 

Πρώτα απ όλα ξήλωμα όλες Samsung εφαρμογές και αντικατάσταση με τρίτες.

Μόνο Samsung browser κράτησε.

 

Όλα τα άλλα για τα μπάζα είναι.

 

Για email χρησιμοποιώ αυστηρά Gmail και outlook που υποστηρίζουν app shortcuts μάλιστα στυλ 3D Touch force του iOS με βοήθεια Nova και Sesame shortcut app.

 

Τον μαμισιο ξήλωσε τον εντελώς.

 

Για dialer εγώ βάζω Truecaller εναλλακτική True phone dailer

Για SMS αυστηρά Textra SMS.

 

Για galery Google photos η Quick Pic.

 

Για music player ένα εκ των Player Pro,N7Player η Power AMP.

 

Ο Samsung και ο Google music για πέταμα είναι στην κυριολεξία.

 

Για video player εγώ έχω εγκαταστήσει bsplayer και MX Player.

 

Κράτησε τον μαμισιο video Player είναι πολύ καλός,ελαφρύς και απλός σε χρήση απλά υπολείπεται σε feature και customization.

 

Απενεργοποίησε Samsung keyboard και βάλε Google keyboard στην θέση του.

 

Μέρα με την νύχτα.

 

Αντί για Samsung Note που ξήλωσε τον βάλε τον Keep της Google.

 

Ξήλωμα Samsung experience(TW) με Nova Prime.

Βάλε τον Nova σε scroll/animation speed σε fast mode.

Επίσης βάλε τον Nova εξαίρεση από βελτιστοποίηση μπαταριας(σημαντικό αυτό) δηλαδή στα unmonitored app βάλτο.

 

Στις ρυθμίσεις μπαταρίας θα το βρεις.

 

Εκεί βάλε και εφαρμογές τύπου email,social media,communication τύπου viber,WhatsApp.

 

Σε developer option στα settings βάλε 0.5 παντού στα animation.

 

Location method βάλτε σε battery saving.

Απενεργοποίηση WiFi/Bluetooth always scanning.

Απενεργοποίηση Google backup(και μπαταρία τρώει και δεσμεύει

 

Που τα βρίσκουμε αυτά ρε παιδιά?? Για τις τελευταίες 4 γραμμές λεω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα για chomp sms και cheetah keyboard ή swiftkey τι λέτε? Οι φωτογραφιεςgoogle είναι καλυτερα απο της σαμυ?? Εμένα όλο μου κολαει....

Κουράστηκα μόνο που το διάβασα :(

Άμα είναι να κάνουμε όλα αυτά για να έχουμε μια Smooth συσκευή.... άστα να πάνε..... Το λέω αυτό γιατί το δικό μου s8 μετά από 4 μήνες χρήση μου κάνει έντονο lag όταν πάω να κάνω κλήση.... Με αποτέλεσμα να σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε άλλη Android συσκευή.....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alextrela πες και τίποτα άλλο μια χαρά τα πάμε με αυτά που ειπές! Μονο στα μηνύματα έχω το chomp SMS. Ξηλωσα το Μάιλ της σαμυ. Μουσική και βίντεο δεν βλέπω καθόλου δεν πηραξα τίποτα. Όλα τα αλλα τα εκανα. Άλλαξαν και τα 3 animation. Πάμε καλυτερα αισθητά τωρα. Και όλα τα αλλα είναι καλοδεχούμενα αν εχεις!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου δείχνει την σταθεροποίηση βίντεο ανενεργή τελείως? Δεν μπορω να την πατήσω... Full HD 60 καρέ το εχω

 

Πάει αντιπαραθετικά με το AF. Αν απενεργοποιήσεις εκείνο θα ενεργοποιηθεί η σταθεροποίηση και ανάποδα. Γνώμη μου είναι να κρατήσεις το AF. Η επιλογή της σταθεροποίησης αναφέρεται στην ψηφιακή σταθεροποίηση η οποία δεν προσφέρει πολλά παραπάνω από την οπτική (OIS) η οποία είναι πάντα ενεργή και δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Για τις τελευταίες 4 γραμμές λέω Κουράστηκα μόνο που το διάβασα :(

Άμα είναι να κάνουμε όλα αυτά για να έχουμε μια Smooth συσκευή.... άστα να πάνε..... Το λέω αυτό γιατί το δικό μου s8 μετά από 4 μήνες χρήση μου κάνει έντονο lag όταν πάω να κάνω κλήση.... Με αποτέλεσμα να σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε άλλη Android συσκευή.....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως μια χαρά δούλευε 5-6 μήνες με όλα τα updates ota και χωρίς καμία προσοχή σε τέτοια παραπάνω. Είχα σε πλήρη χρήση όλα τα τα στοκ και διαγραφή μόνο ότι δε δούλευα γενικά, όχι αντικατάσταση με κάτι άλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...